Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-12-2018, 14:29   #21
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,109
Thanks: 10,344
Thanked 9,726 Times in 4,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Po, jetoj ne la la landen e botes time te paqes absolute se jam rrit ne paqe dhe tradita si femij, edhe nese mxen sherri supozojm belaja ne shkolle ne shqiperi jemi rrit me prind qe shkojn dhe merren vesh me prindin e nje kopili ne shkolle dhe ai nuk sillet me si kopil se pastaj e paguan i ati i tij, kjo ben qe babai i nje femije te keq ti hip dru djalit tij e ta beje per spital dhe pastaj ai do sidhet mire.
Sot ne shkollat publike amerikane nje femij bully mund ta abuzoje femijen tend dhe ti shkon te paralajmerosh babain e tij kur edhe babai eshte me i keq se i biri, ose shumica rriten pa baba.
Dmth nuk eshte se ti nuk e edukon femijen tend, jane te tjeret femij ne shkollat publike qe ja nxijn jeten femijeve te mire. Prandaj si ne asnje vend tjeter ne bote kemi vrasje masive nga femije qe abuzohen neper shkolla publike amerikane. Kjo nuk ndodh ne shqiperi dhe ne evrope, vetem ne amerike femija behet terrorist nga nje femij i urte i qete e i turpshem.
Kini kujdes, vetem kaq po ju them. Une nuk kam femij por kam nipa e mbesa qe po rriten ktu, ata nuk e dijn sa merak kam per to sepse po rriten ne nje bote shume me te tmerrshme Ne krahasim me boten ku jemi rrit ne.

Se lexova kete kurti po te jap te drejte.

sic solla dhe dy rastet me femijet e mi.. vajza e perjetoi goxha keq kurse djali duke qene gjak shqiptari se pranon viktimizimin (plus eshte scorpion) dhe ste fal. me ka thene mami mos u merzit se ata se dine forcen time te brendshme qe i haj me gjithe lecka
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:31   #22
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,585 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Diverse parental genes lead to taller, smarter kids. E thot shkenca jo un
Food for thought.

https://www.google.com/amp/s/amp.the...xtensive-study
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:36   #23
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,109
Thanks: 10,344
Thanked 9,726 Times in 4,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Harrova me thene qe te pasurit jane me bastarde se klasa mesatare.

mos i shifni gjerat nga jashte.. se ne mbahemi per naiv. kujtojme se shkollat e shtrenjta dhe private jane me te mirat, jooo, gaboheni rende. aty behen pislleqet me te medhaja dhe ju si dini... orgjite dhe maskaralleqet nga te pasurit kane dale jo nga njerzit e thjeshte.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:38   #24
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,004
Thanks: 6,952
Thanked 1,990 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Dhe kshu

Ps. Kurt lets agree to disagree
https://www.youtube.com/watch?v=o2nO86ZTs8I
Sa vjece ke qene kur doli kjo kenga, dhe ku jetoje ne amerike gjate ksaj kohe?
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:42   #25
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,368
Thanks: 1,912
Thanked 2,142 Times in 1,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Na ndrico plako? Te gjithe si?
Ska me pak ose me shume. O je rracist o sje.
Racistat qe kam pa une sidomos ne gjermanine lindore ajo zona e Cottbusit urrenin cdo gje qe nuk i perkiste rraces se tyre (Edhe te bardhet me sy blu emigrant ) , i perbuznin , i diskriminonin dhe po tu jepej mundesia edhe i vrisnin. Ato kishin vellazerine e tyre dhe s'kishte shanse te ndiqnin linje tjeter.

Une e ti jemi shume larg te qenurit rracist. Vertet sduam ndoshta te jetojme ne komunitete me rraca te ndryshme , por kjo sna ben rracista . Per mu nje njeri i mire mbetet i mire pamvarsisht ngjyres prejardhjes apo fese.
Po cdo njeri, duke filluar nga ish shenjtoret si jezu krishti
Nuk ka "o je o sje rracist"
Ka shkalla te ndryshme te rracismit une e ti jemi ne shkalle me te ulet ndersa ata qe permende ti jane ne nje shkalle akoma me te larte. Rracismi i tyre nuk eshte thjesht mendor, eshte edhe veprues. Te jetosh ne ato vende qe ke permendur do hasesh me njerez te tille dhe shigjeta jote rracistore ka per te leviz here lart e here posht

Rracimsi eshte pjese e natyres njeriut, vetem po humbe aftesine e te menduarit zhduket rracismiE vertet qe i miri mbetet i mire pavareisht sojit e vendit.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:44   #26
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,585 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

High school (ne shkolle publike) in the deep south lol ca rendesie ka kjo?
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:45   #27
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,368
Thanks: 1,912
Thanked 2,142 Times in 1,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Diverse parental genes lead to taller, smarter kids. E thot shkenca jo un
Food for thought.

https://www.google.com/amp/s/amp.the...xtensive-study
Me te gjate ndoshta, me te zgjuar jo. L
Ke dy baza zgjuarsie, ajo lindore dhe perendimore. Kjo perendimore me e madhe
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:53   #28
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,259
Thanks: 1,612
Thanked 9,072 Times in 3,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Harrova me thene qe te pasurit jane me bastarde se klasa mesatare.

mos i shifni gjerat nga jashte.. se ne mbahemi per naiv. kujtojme se shkollat e shtrenjta dhe private jane me te mirat, jooo, gaboheni rende. aty behen pislleqet me te medhaja dhe ju si dini... orgjite dhe maskaralleqet nga te pasurit kane dale jo nga njerzit e thjeshte.
Jo gjithmone eshte e vertete. Te qenit bastard sic thua ti ka te bej me llojin e njeriut ne vetvete. Karakter/personalitetin e tij individual. Pastaj njeriu duhet te gjej nje balance. Ti nuk mund ta cosh femijen tend ne nje shkolle private qe kushton 40 mije dollare ne vit fjala vjen. E con nese ke takat me e cu, ke mundesite. Se ndryshe ti vete sje realiste me ambjentin qe ke konfrontuar femijen tend.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 14:58   #29
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 756 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Bohhh qonka ēu prap ters kurti lol

Ne shqipni ne tet vjeēare kam pas shku me thik ne xhep n shkoll. Kater vjet high school ne shkoll publike ne amerik and i turned out fine. Edhe fmit ne shkolla publike do i ēoj. Shkollat private prodhojn coftina
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:01   #30
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,004
Thanks: 6,952
Thanked 1,990 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Diverse parental genes lead to taller, smarter kids. E thot shkenca jo un
Food for thought.

https://www.google.com/amp/s/amp.the...xtensive-study
Spekulihet qe Kjo eshte propaganda cifute qe te inkurajoje manipuloje shkaterrimin total te rraces evropiane. Nje nga hakmarrjet me spektakulare ne historine e njerzimit pasi cfar i beri evropa hebrejve.
Dhe kjo te ben te mendosh nese eshte thjesht conspiracy apo fakt.
Gjithe hebrejt jane shkenctar qe predikojn kshtu teori por asnje hebre nuk perzihet me rraca tjera?! Tash mija vite neper bote asnje nuk perzihet, te gjithe ruajn zakonet gjuhen kulturen dhe martohen me njeri-tjetrin. Perse?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:10   #31
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Problemi me shkollat e Amerikės ėshtė fakti se mėsuesit kėtu jan thjesht mėsues. Nuk jan edukator dhe pėr kėtė e kan fajin prindrėrit. Ėshtė faji i disa pridėrve qė nuk durojnė qė njė mėsues tė qortojė fėmijėn e tyre. Ky ėshtė i gjith problemi. Tė gjitha problemet qė njė fėmijė ka fillojnė nga prindi dhe ambjenti i shkollės.

Kurti ka disi tė drejtė. Unė kam qenė nė tre shkolla tė mesme kėtu dhe njėra mė keq se tjetra. Shkolla e mesme kėtu ėshtė katran. Duhet tė kuptoni se nė njė vėnd kapitalist shėrbimet publike nuk jan cilėsore. Megjithėse ne paguajmė taksėn e shkollės prap se prap cilėsia e shėrbimit publik mbetet i njėjtė.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 12-12-2018 nė 15:18
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:17   #32
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,822
Thanks: 3,227
Thanked 2,153 Times in 933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Harrova me thene qe te pasurit jane me bastarde se klasa mesatare.

mos i shifni gjerat nga jashte.. se ne mbahemi per naiv. kujtojme se shkollat e shtrenjta dhe private jane me te mirat, jooo, gaboheni rende. aty behen pislleqet me te medhaja dhe ju si dini... orgjite dhe maskaralleqet nga te pasurit kane dale jo nga njerzit e thjeshte.
Te pasurit i kane kunjat me te pasurit e tjere dhe sidomos nqs jane te te njejtit komunitet. Kam nja 2 kolege indian (te Indise) dhe me tregonin nje dite qe ka aq shume konkurrence ne komunitetin e tyre, sidomos mes familjeve pasanike dhe sidomos kur vjen puna te femijet e tyre sa cdo vere i cojne femijet ne Indi ne kurse intensive te lendeve mesimore qe te jene perpara nxenesve te tjere kur fillon shkolla ketu ne Gusht. Ne kete menyre ata dalin te paret e shkolles, etj...etj.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:19   #33
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,004
Thanks: 6,952
Thanked 1,990 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Ja shikoni cfar i bejn mesueses femijet amerikan ne shkollat publike.
Ktij cunit duhet me e gjetur diku dikush dhe sot e me ja qi ropt ky meriton thiken ne qafe 57 here pa meshire.
Ja tani marrim shembull femija im noshta nuk eshte i fuqishem fizikisht si ky nigger, dhe pastaj ai nuk merr vesh me fjale, dmth nese ai mja ben femijes tim kte une do ja shkerdheja robt dhe do shkoja ne burg gjithe jetes. Pra ky eshte tmerr.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:23   #34
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 756 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ja shikoni cfar i bejn mesueses femijet amerikan ne shkollat publike.
Ktij cunit duhet me e gjetur diku dikush dhe sot e me ja qi ropt ky meriton thiken ne qafe 57 here pa meshire.
Ja tani marrim shembull femija im noshta nuk eshte i fuqishem fizikisht si ky nigger, dhe pastaj ai nuk merr vesh me fjale, dmth nese ai mja ben femijes tim kte une do ja shkerdheja robt dhe do shkoja ne burg gjithe jetes. Pra ky eshte tmerr.
https://www.youtube.com/watch?v=onbE...&feature=share
Pse ja fut kot o kurt? Pse ne shqipni a nuk i trajtojn kshtu zevensuset? Me zor pritshim me na pru naj zevensuse qe ta boshim me qajt.

Edhe po e rrite fmin me ket mentalitet qe per ēdo problem hajde thuj babes ke per te rrit ni ngordhalaq qe do i bojn zbor gjith jeten
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:28   #35
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,259
Thanks: 1,612
Thanked 9,072 Times in 3,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Jevgj hesapi o Kurt, ne burg e kane t’ardhmen. Trash, lol. Derjo ti do i besh cunat me muskuj qe kur t’lindin. We know that
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:31   #36
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,004
Thanks: 6,952
Thanked 1,990 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Pse ja fut kot o kurt? Pse ne shqipni a nuk i trajtojn kshtu zevensuset? Me zor pritshim me na pru naj zevensuse qe ta boshim me qajt.

Edhe po e rrite fmin me ket mentalitet qe per ēdo problem hajde thuj babes ke per te rrit ni ngordhalaq qe do i bojn zbor gjith jeten
Jo kjo nuk ka ndodh kurr ne shqiperi. Me zevensuse ndjeheshim icik me te lirshem por kurr kshtu. Nuk egziaton kjo ne shqiperi. Ajo mesuese ka burre te fejuar apo vella, do haje dru si mushku.

Nuk eshte mire ti mesosh femijet ashtu si thu ti. Une do e mesoja djalin ta theri ate cunin por ne menyre shume sekrete dhe dinake te planifikuar ne gjakftohtsi qe askush mos ta marrin vesh se kush e beri, prandaj do e keshilloja tme tregonte per kto incidente lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 15:52   #37
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,109
Thanks: 10,344
Thanked 9,726 Times in 4,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Te pasurit i kane kunjat me te pasurit e tjere dhe sidomos nqs jane te te njejtit komunitet. Kam nja 2 kolege indian (te Indise) dhe me tregonin nje dite qe ka aq shume konkurrence ne komunitetin e tyre, sidomos mes familjeve pasanike dhe sidomos kur vjen puna te femijet e tyre sa cdo vere i cojne femijet ne Indi ne kurse intensive te lendeve mesimore qe te jene perpara nxenesve te tjere kur fillon shkolla ketu ne Gusht. Ne kete menyre ata dalin te paret e shkolles, etj...etj.
po me te vetet do e bejne se i pasuri amerikan apo anglez nuk merret me ata ne fakt te gjithe ashtu jane. ne e kemi me shtepite, po ti vesh re ne Shqiperi bejne gara kush e ben shtepine me me shume kate.

edhe francezet e kane kete me bacen, bukurine e jashtme te shtepive... mua me bejne te qesh ne fakt se harxhojne shume energji per kete dhe kur vjen puna hajne konserva dhe rrobat i kane rremuje kot me kot. une u them ikni rregulloni dollapet dhe vini ndonje sapun me ere te mire midis tyre apo doni tju ndihmoj une ahaha. njeriu ne fakt eshte sh kompleks sepse harron esencialen dhe merret me gjera dytesore.
me kete dua te them se as shkolla e mire se ben nje njeri te mire.
Njerzit me shume mastera e diplloma perfundojne ne nje zyre per vite me rradhe duke ju shtrembruar kurrizi nga e ulua me ore te gjata.

mire eshte qe njeriu te gjej ne jete ekuilbrin midis asaj qe deshrion dhe asaj qe i duhet.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
border=
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 16:00   #38
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,109
Thanks: 10,344
Thanked 9,726 Times in 4,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Jo gjithmone eshte e vertete. Te qenit bastard sic thua ti ka te bej me llojin e njeriut ne vetvete. Karakter/personalitetin e tij individual. Pastaj njeriu duhet te gjej nje balance. Ti nuk mund ta cosh femijen tend ne nje shkolle private qe kushton 40 mije dollare ne vit fjala vjen. E con nese ke takat me e cu, ke mundesite. Se ndryshe ti vete sje realiste me ambjentin qe ke konfrontuar femijen tend.
kur them une ti ja fut nganjehere kot pordheve

po pse do e coj ne ate shkolle aq te shtrenjte une qe te ushqej mire ata eh??
plus ajo lloj shkolle eshte vetem per disa njerez jo per te gjithe... ato lloj shkollash kane nje disipline te papame qe nuk eshte per cdo femije.. atje shkojne femijet e dipllomateve dhe ambasadoreve jo une dhe ti.
ne nga shkolla e lagjes se Shqiperise duam kolegje ekselente ahahahahahaha. une ne fakt do e doja qe te beheshim njerez te mencur dhe te thjeshte
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 16:08   #39
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,757
Thanks: 16,255
Thanked 10,026 Times in 5,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Ta keshillosh femijen te marre thike me vete ne shkolle dmth te kesh vertete komplekse inferioriteti …

nga ana tjeter ca lesh policash kan keta qe I lene te sillen ne kte meyre
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2018, 16:11   #40
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,259
Thanks: 1,612
Thanked 9,072 Times in 3,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nese rrisni femije ne Amerike...

Lol ok se u morem vesht. Ti po flisje per te pasurit. Kujtova se I kishe pa nga afer fare. Prandaj thashe s’mund te flasim per ate nivel nejse varja. Shkolla fundja eshte zgjedhje. Ja publikja, ja private. Njeriu zgjedh ate qe I duket me e mire. Pastaj koha tregon ja vleu apo jo. Se fundja ke 2 femije dhe te 2njelloj nuk jane. Cdo femi eshte ndryshe. Shume here ka te bej shkolla, po ka raste qe ka te bej dhe femija vete. Prindi ne fund fare mundohet gjithmone per mire, por jo gjithmone turns out per mire. Kjo eshte jeta.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur