Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-02-2018, 23:21   #61
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Cfar QUHET familie DEGJENERATE????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 18:29   #62
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,858
Thanks: 365
Thanked 1,163 Times in 317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pse nuk ankohet noizi? Artistat nuk paguhen nga shteti por nga biletat e shitura nga arti qe krijojn, ktu eshte faji i popullit qe duan noizin por jo artistet e tjere.
Teatri dhe noizy nuk jane e njejta gje.
Nuk eshte nje krahasim qe mund ta besh me kaq thjeshtesi.
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 18:35   #63
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,816
Thanks: 7,097
Thanked 8,332 Times in 5,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Robbery Shiko postimin
Teatri dhe noizy nuk jane e njejta gje.
Nuk eshte nje krahasim qe mund ta besh me kaq thjeshtesi.
mos ja ve re pokerxhi hesapi nuk merr vesh nga arti
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 18:44   #64
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,022
Thanks: 6,968
Thanked 1,993 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Robbery Shiko postimin
Teatri dhe noizy nuk jane e njejta gje.
Nuk eshte nje krahasim qe mund ta besh me kaq thjeshtesi.
E kutptoj, por numri i njerzve shikuesve shkon tek noizy. Nje form arti tjeter po dominon. Shqiperia ka patur nje kulture te pasur ku njerzit prsinin ne rradhe para teatrit per nje shfaqe live. Sot ose kane humbur talentin e krijimit artistet ose masa e popullit ka humb interresin ose kombinim i dyjave. Nuk e kuptoj pse kto artista qahen tek shteti pse nuk kane rroge?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 18:50   #65
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,022
Thanks: 6,968
Thanked 1,993 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mos ja ve re pokerxhi hesapi nuk merr vesh nga arti
Si ore nuk marr vesh nga arti?
Artistat kudo ne bote vuajn, nuk kane as buk me ngrene, rrine edhe rrugeve dhe kalojn jeten duke bere pune te rendomta per te nxjerr kafshaten e bukes. Nje perqindje fare e vogel arrijn sukses. Por nuk shikon artista neper hollywood apo neper evrope duke qare tek shteti per rroga?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 18:50   #66
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,816
Thanks: 7,097
Thanked 8,332 Times in 5,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
E kutptoj, por numri i njerzve shikuesve shkon tek noizy. Nje form arti tjeter po dominon. Shqiperia ka patur nje kulture te pasur ku njerzit prsinin ne rradhe para teatrit per nje shfaqe live. Sot ose kane humbur talentin e krijimit artistet ose masa e popullit ka humb interresin ose kombinim i dyjave. Nuk e kuptoj pse kto artista qahen tek shteti pse nuk kane rroge?!
sa injorante paskemi qene qe kemi thyer brinjet per nje bilete ke ai teater kur sot na vjen jorgjica me gjithato cica

drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 19:01   #67
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,022
Thanks: 6,968
Thanked 1,993 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa injorante paskemi qene qe kemi thyer brinjet per nje bilete ke ai teater kur sot na vjen jorgjica me gjithato cica

https://www.youtube.com/watch?v=ljZFjwk5YAs
Shqiperia ka qene shume e pasur nga ana teatrit, spektatori shkonte ne shpi pas nje shfaqeje live i frymzuar dhe me plot imagjinate e inspirim, cfar merr shikuesi nga kjo?!lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 19:03   #68
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,816
Thanks: 7,097
Thanked 8,332 Times in 5,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Shqiperia ka qene shume e pasur nga ana teatrit, spektatori shkonte ne shpi pas nje shfaqeje live i frymzuar dhe me plot imagjinate e inspirim, cfar merr shikuesi nga kjo?!lol
byth e cica si i uritur sexual
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 19:06   #69
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Per ARTIN SHQIPTAR te SKENES...duhet ta mbyllesh...gojen e NDYRE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 19:11   #70
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,858
Thanks: 365
Thanked 1,163 Times in 317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
E kutptoj, por numri i njerzve shikuesve shkon tek noizy. Nje form arti tjeter po dominon. Shqiperia ka patur nje kulture te pasur ku njerzit prsinin ne rradhe para teatrit per nje shfaqe live. Sot ose kane humbur talentin e krijimit artistet ose masa e popullit ka humb interresin ose kombinim i dyjave. Nuk e kuptoj pse kto artista qahen tek shteti pse nuk kane rroge?!
Noizy nuk eshte art sipas meje, por biznes.

Nuk besoj se njerezit e kane humbur deshiren per te pare nje shfaqje, por ka disa lloj forma arti qe nuk mund te mbeshteten vetem nga populli.
Arti "klasik" perben pasurine e nje vendi dhe i takon me shume qeverise se nje vendi ta mbeshtes dhe ta zhvilloje.
Si? Nepermjet investimit ne skenografi (ne kete rast), duke krijuar hapesiren e duhur ku te zhvillohet apo gjera te tjera teknike si drita, telekamerat e duhura, udhetime per azhornim etj etj pa fund.
Kur nuk investohet dhe, mbi te gjitha, kur nuk mbeshteten ata te cilet vertete bejne ndryshimin nuk ka sesi te kete nje kendveshtrim tjeter perveē Noizy-t apo tallavase.

Shkurt dhe qarte, duke meshtetur ata qe jane vertete te afte te vendosin bashke dijen me te dituren si te besh, njerezimi ka disa alternativa duke filluar nga ajo qe jep gallaten apo mendimin e lehte tek ajo qe jep nje mendim disi me te thelle e te peshuar.

Kjo eshte: si duhet te jete.
E verteta eshte gjetke.
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 21:45   #71
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,022
Thanks: 6,968
Thanked 1,993 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Robbery Shiko postimin
Noizy nuk eshte art sipas meje, por biznes.

Nuk besoj se njerezit e kane humbur deshiren per te pare nje shfaqje, por ka disa lloj forma arti qe nuk mund te mbeshteten vetem nga populli.
Arti "klasik" perben pasurine e nje vendi dhe i takon me shume qeverise se nje vendi ta mbeshtes dhe ta zhvilloje.
Si? Nepermjet investimit ne skenografi (ne kete rast), duke krijuar hapesiren e duhur ku te zhvillohet apo gjera te tjera teknike si drita, telekamerat e duhura, udhetime per azhornim etj etj pa fund.
Kur nuk investohet dhe, mbi te gjitha, kur nuk mbeshteten ata te cilet vertete bejne ndryshimin nuk ka sesi te kete nje kendveshtrim tjeter perveē Noizy-t apo tallavase.

Shkurt dhe qarte, duke meshtetur ata qe jane vertete te afte te vendosin bashke dijen me te dituren si te besh, njerezimi ka disa alternativa duke filluar nga ajo qe jep gallaten apo mendimin e lehte tek ajo qe jep nje mendim disi me te thelle e te peshuar.

Kjo eshte: si duhet te jete.
E verteta eshte gjetke.
Ai aktori qe lotohet dramatikisht mes publikut po aktron apo dhimbje e sinqert?!
Edhe broadway shows ne new york london paris milano etj biznese jane, sponsorizohen nga nje biznes ne fushen e artit qe bejn fitese parash. Edhe pikturat me te cmuara qe shiten e blihen jane pjese e biznesit. Ksaj i thojn free trade capitalism.
Problemi i ktyre artistve tane te vejter eshte se jane llastuar duke patur fatin qe enveri kishte dashuri per artin, ishte lexues i rregullt filozofer ideolog noshta edhe rregjizor meqe edhe cilesia e filmave dhe shfaqeve nen eneverin ishin arritje majash ne art dhe te gjithe e dijm se pa aprovomin e tij nuk ishin shfaqur kurr. Sot kemi noizin etj, se kshtu po shkon gjithe bota je vetem ne btw.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 18:29   #72
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,070
Thanks: 2,038
Thanked 2,954 Times in 1,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Para kamerave/ Incidenti i Ramės me Robert Ndrenikėn

Robert Ndrenikės nuk mund t’i ndodhte ndryshe. Legjenda e skenės shqiptare, qė ka fisnikėrinė e domosdoshme pėr tė dėgjuar pėrpara se tė flasė, qė ka forcėn e brendėshme pėr t’u pėrpjekur tė kuptojė pėrpara se tė kritikojė, ka mbetur sot i zhgėnjyer nga kryeministri. Sepse me bonsensin dhe mirėsinė qė e karakterizon ėshtė pėrdorur prej tij.
Tė gjitha mediat raportuan se pas fjalės prezantuse tė Edi Ramės, pasi ai tha se teatri do tė shembet pėr t’u ngritur njė mė i mirė, pasi tha se artistėve su takon tė gjykojnė godinat, por kanė detyrėn tė bėjnė histori brenda tyre, edhe ndrenika deshi tė thotė dy fjalė. Sepse ai ishte bindur se aty nuk kishte vajtur pėr tė bėrė spektatorin. Se i patėn thėnė qė do kishte njė diskutim public pėr teatrin e ri.
Ėshtė zhvilluar kėtė tė hėnė nė Kryeministri, prezantimi i projektit tė Teatrit tė ri Kombėtar, ku tė pranishėm ishin Kryeministri Edi Rama dhe njė pjesė e artistėve. Nė fjalėn e tij shefi i qeverisė theksoi vendosmėrinė e qeverisė pėr tė shembur teatrin ekzistues dhe ndėrtimin mbi tė, tė njė Teatri dinjitoz. Sipas shefit tė qeverisė, sot Teatri Kombėtar ėshtė jashtė ēdo standardi.
Prandaj nė fund tė fjalės sė Kryeministrit ai kėrkoi fjalėn. Por Rama nuk e lejoi tė flasė duke i kėrkuar qė mė parė tė shohė prezantimin e projektit.
“Jo jo, prit shiko projektin njėherė”
“Mirė dakord po shoh projektin”, i ėshtė pėrgjigjur pa mikrofon aktori i madh.
Por, pasi prezantimi i projektit tė arkitektit danez Bjarke Ingels pėrfundoi e mori pėrsėri fjalėn Rama i cili tha: “Unė po largohem tani diskutoni me njėri tjetrin.
Dhe menjėherė pas kėsaj kamerat me regji qėndrore nga kryeministria u mbyllėn. Ndoshta Robert ndrenika mund ‘ti ketė thėnė ato qė kishte pėr tė thėnė, po atė se dėgjoi mė askush. Kryeministri u largua dhe transmetimi pėr publikun e gjėrė u ndėrpre. Robert Ndrenika u pėrdor thjeshtė si fasadė. Ai qė ėshtė mėsuar tė jetė vetė nė skenė kėtė here shėrbeu si dekor pėr tė mbushur sallėn.
Dhe faji nuk ėshtė i tij. Ai vajti nė atė takim pavarėsisht se njė pjesė e protestuesve qė bashkė me tė kithin thėnė se do kalonin vetėm mbi trupat e tyre pėr tė shembur TK e vjetėr, plot besim. Me qytetarinė e atij qė ka nevojė ta dėgjojnė dhe tė dėgjohet. Por mėkati i tij i vetėm ėshtė se besoi se po merrte pjesė nė njė tubim ku gjendeshin tė ngjashėm me tė.
Nė fakt nė atė sallė ishin ata qė edhe stadiumin e prishėn duke nxjerė kritikėt nga salla, edhe planin e kullave tė Tiranės e kaluan ditėn e vitit tė ri nė 31 dhjetor. Ishin ata qė pėr sa kohė ka kamera flasin vetėm vetė. Dhe prandaj Robert Ndrenikėn nuk e lanė tė replikonte pėr sa kohė ato qenė ndezur.
©Lapsi.al
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 18:38   #73
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,070
Thanks: 2,038
Thanked 2,954 Times in 1,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Robert Ndrenika skeptik pėr teatrin dhe ironik me Ramėn

Si njė nga artistėt e pranishėm nė prezantimin e projektit tė Teatrit tė Ri Kombėtar, aktori Robert Ndrenika ironizoi Edi Ramėn pasi nuk i dha fjalėn nė aktivitet, ndėrsa kėrkoi mė shumė transparencė pėr mėnyrėn si do tė ndėrtohet teatri i ri.
“Kryeministri nuk na donte se kėshtu na kishin thėnė, por rezulton se na dashka”, tha Ndrenika duke iu referuar debateve pėr shembjen e godinės aktuale tė Teatrit Kombėtar dhe ndėrtimin e teatrit tė ri.
Pėr sa i pėrket projektit tė prezantuar, Ndrenika tha se ėshtė kundėr metodės sė ndėrtimit tė tij pėrmes Partneritetit-Publik-Privat, ose ndryshe koncensionit. Ai shtoi se do donte ta njihte nga afėr maketin pėr tė parė si do tė jetė skena.
“Mė shqetėson Partneriteti-Publik-Privat. Kjo ėshtė dyndje e xhunglės urbane. Por unė dua ta shoh nė maket, pėr tė parė nga afėr si ėshtė skena dhe xhepat e saj. Ajo qė na intereson ne artistėve”, deklaroi aktori i madh, njė nga zėrat kundėr prishjes sė teatrit aktual.
Para se arkitekti i teatrit tė ri Bjorke Ingles tė merrte fjalėn, Ndrenika kėrkoi tė fliste por kryeministri iu pėrgjigj: “ Jo jo, prit shiko projektin njėherė” . Mė pas aktori ėshtė ulur duke thėnė se do t’a shohė projektin.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 20:55   #74
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,566 Times in 922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Problemi ne ate vend eshte polarizimi i cdo gjeje. Nuk e kuptoj gjith kete zhurme. Birisha deshte te prishte Piramiden me qellim qe te fshinte historine e turpmshme, kurse tani ben gjith ate zhurme per prishjen e teatrit? Sidomos kur do te ndertojne nje teater me te ri?

Sikur ky teatri eshte bere ne kohen e Akropolit dhe duhet raujtur me cdo cmim.

A ka mundesi qe 'shqiptaret' te mendojne njehere me forcat e veta pa u influencuar nga te tjeret. Njeri thumbit e tjetri patkoit, e kur vjen puna vetem nje vrime ne uje behet.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ai aktori qe lotohet dramatikisht mes publikut po aktron apo dhimbje e sinqert?!
Edhe broadway shows ne new york london paris milano etj biznese jane, sponsorizohen nga nje biznes ne fushen e artit qe bejn fitese parash. Edhe pikturat me te cmuara qe shiten e blihen jane pjese e biznesit. Ksaj i thojn free trade capitalism.
Problemi i ktyre artistve tane te vejter eshte se jane llastuar duke patur fatin qe enveri kishte dashuri per artin, ishte lexues i rregullt filozofer ideolog noshta edhe rregjizor meqe edhe cilesia e filmave dhe shfaqeve nen eneverin ishin arritje majash ne art dhe te gjithe e dijm se pa aprovomin e tij nuk ishin shfaqur kurr. Sot kemi noizin etj, se kshtu po shkon gjithe bota je vetem ne btw.
hahahah...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 12-03-2018 nė 21:06
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 21:30   #75
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,351
Thanks: 7,473
Thanked 3,414 Times in 1,396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

PD sulmon aktorin e madh Bujar Asqeriu: Je i pafytyrė, s’ke dinjitet

Partia Demokratike ka sulmuar aktorin e njohur Bujar Asqeriu.

Pas distancimit tė artistit nga forma qė ka marrė protesta kėto ditėt e fundit me pėrfshirjen e Partisė Demokratike dhe strukturave tė saj, “selia blu” ka nisur kritikat ndaj artistit duke i adresuar njė sėrė fyerjesh.

Nė faqen zyrtare, demokratėt pėrmes deputetit Agron Shehaj e kanė cilėsuar si njeri pa dinjitet, tė pafytyrė dhe tė shitur tek kryebashkiaku Erion Veliaj.

Pak ditė mė pare Asqeriu tha nė njė intervistė:

“Nuk jam pėr protesta, nuk i mbėshtes. Dua tė dėgjohen arkitektėt. Unė mė nė atė godinė nuk futem mė sepse ėshtė sėmundje. E kam thėnė gjithmonė dhe nuk pranoj. Dua tė ngre dhe njė herė zėrin me forcė duke i kujtuar edhe njė herė qeverisė shqiptare tė kthejė vėmendjen nė mėnyrė serioze ndaj artistėve, qė nga ligji pėr Teatrin e nga statusi pėr ta, pėr godinat mendojnė arkitektėt.

Ne duhet tė merremi me tė drejtat tona. Nga ajo Godinė qė vdiqėn shokėt e mi mė duket se jam sėmurė edhe unė. Jam pėr paqe sociale dhe mua s’mė pėrdor dot as PD e as PS. Dua njė Teatėr tė ri dhe nuk ka mė kuptim qė tė vihemi kundėr njėri-tjetrit por t ua lėmė kėtė ēėshtje arkitektėve. Boll se u teprua”, sqaron Asqeriu.(TemA)
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 21:34   #76
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,362
Thanks: 1,630
Thanked 9,136 Times in 4,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Shume mire ka thene Bujari. Epo kur te sulmojne dhe keto plerat e PD-se me ate kryeidiotin Lulin pu pu pu. Hapu dheeeee. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2018, 09:32   #77
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

le ta bejne teatrin ,sheshin , bulevardin etj. .....sa te vijme ne pushtet do i prishim te gjitha
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur