Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Cila eshte me e talentuara dhe me e dashura per publikun Shqiptar?
Dua Lipa 22 81.48%
Rita Ora 5 18.52%
Votues: 27. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-08-2018, 12:13   #61
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,880
Thanks: 4,396
Thanked 4,753 Times in 3,161 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Rita Sahati me duket me energjike, Dua eshte goce simpatike,mund te kendoje ndoshta edhe bukur, por per nga stili muzikor, votoj per Rita Horen
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 10:29   #62
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,999
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Zbulohet arsyeja e vėrtetė pėrse Rita Ora dhe Dua Lipa nuk flasin


Rita Ora dhe Dua Lipa ndoqėn tė njėjtėn shkollė nė Londėr, kanė tė njėjtėt miq tė pėrbashkėt dhe familjet e tyre vijnė nga Kosova, por vajzat nuk flasin me njėra-tjetrėn! Kjo ishte enigma e madhe e “The Sun”, qė nė njė shkrim shumė tė detajuar ka zbėrthyer arsyet e vėrteta, pėrse dy vajzat me origjinė shqiptare kanė zgjedhur tė mos kenė asnjė kontakt me njėra-tjetrėn.


Burime pėr “The Sun” kanė zbuluar se ka pasur njė grindje sekrete mes tyre sė fundmi, pasi Dua zuri vendin e Rita Orės si imazhi i “Adidas”. Ndėrsa nė tentativat e para tė Dua-s pėr t’u bėrė pjesė e muzikės ndėrkombėtare, motra e Ritės, Elena Ora, e cila punon nė njė kompani menaxhimi muzike, i ka kthyer kurrizin, me frikėn se njė ditė Dua do t’i rrėmbente kurorėn Ritės.


Kjo ėshtė e vetmja arsye pėrse nuk flasin. Nisi nga motra e Ritės dhe tani Dua mendon se ajo nuk donte tė ishte rivalja e Ritės! Nga ajo ditė, nuk janė pajtuar” – tregoi burimi.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 12:28   #63
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,542
Thanks: 4,817
Thanked 3,708 Times in 1,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

ka dale edhe nje kengetare e re
Bebe Rexha
shqiptaret po monopolizojne podiumet e kengeve ne shtete te ndryshme
Bravo Ora, bravo Dua, Bravo bebe
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 13:26   #64
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
“Luftė e ftohtė” mes Dua Lipės dhe Rita Orės!
e ka fajin xha Kasčmi
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2018, 16:08   #65
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,999
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Bebe Rexha dhe Dua Lipa darkojnė sė bashku, mos ndoshta Rita Ora ka mbetur jashtė loje?!

Dy kėngėtaret me origjinė shqiptare Bebe Rexha dhe Dua Lipa qė pas “American Music Awards” duket se nuk rrinė dot larg njėra-tjetrės.

Bukuroshet kanė zhvilluar njė miqėsi shumė tė ngushtė dhe sė fundmi janė parė duke darkuar sė bashku nė Londėr. Njė pjesė e fansave dyshojnė sė kėngėtaret janė nė bisedime pėr tė bėrė njė bashkėpunim muzikor dhe pėr ata qė pėlqejnė thashethemet, thonė se kjo miqėsi po lė jashtė loje Rita Orėn.

Dua dhe Rita nuk kanė njė marrėdhėnie tė mirė me njėra-tjetrėn por edhe pse Bebe ėshtė pėrpjekur t’i bėjė bashkė nuk ja ka arritur qėllimit. Kjo nuk e ka ndaluar kėtė tė fundit t’i ketė mikesha tė dyja.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2018, 16:16   #66
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,144
Thanks: 8,174
Thanked 3,747 Times in 1,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Bebe Rexha dhe Dua Lipa darkojnė sė bashku, mos ndoshta Rita Ora ka mbetur jashtė loje?!

Dy kėngėtaret me origjinė shqiptare Bebe Rexha dhe Dua Lipa qė pas “American Music Awards” duket se nuk rrinė dot larg njėra-tjetrės.

Bukuroshet kanė zhvilluar njė miqėsi shumė tė ngushtė dhe sė fundmi janė parė duke darkuar sė bashku nė Londėr. Njė pjesė e fansave dyshojnė sė kėngėtaret janė nė bisedime pėr tė bėrė njė bashkėpunim muzikor dhe pėr ata qė pėlqejnė thashethemet, thonė se kjo miqėsi po lė jashtė loje Rita Orėn.

Dua dhe Rita nuk kanė njė marrėdhėnie tė mirė me njėra-tjetrėn por edhe pse Bebe ėshtė pėrpjekur t’i bėjė bashkė nuk ja ka arritur qėllimit. Kjo nuk e ka ndaluar kėtė tė fundit t’i ketė mikesha tė dyja.

Gjynaf per Riten!

Kam me ftue n'dark per inat te Dua dhe Bebe !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2018, 16:44   #67
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,999
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Gjynaf per Riten!

Kam me ftue n'dark per inat te Dua dhe Bebe !
Rita ka qen ajo qe e ka shmang gjithmone Duan kur Dua sapo filloi te behej e famshme!

Respektoje ne cdo sens Riten kur te dalesh lol
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 17:14   #68
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,999
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 01:26   #69
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Dua Lipa high class.Rita Sahatcija ghetto *****
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 12:55   #70
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 831
Thanks: 9
Thanked 406 Times in 282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Dashni


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 18-08-2019 nė 17:36
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-01-2019, 13:07   #71
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Po kane mare nenshtetesi angleze,te dyja nga lidhje jashtemartesore do i bejne femijet..uroj qe burrat e celebruar te mos i kene shqiptare se do e perjetojne keq mavrite.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-01-2019, 23:14   #72
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,999
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

Bebe Rexha kėrkon njė bashkėpunim me shqiptaret e famshme, Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max


Bebe Rexha ka bėrė njė kėrkesė tė madhe pėr kėngėtaret shqiptare me famė botėrore, Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max.

Kėngėtarja me origjinė nga Dibra qė po ndėrton karrierė nė SHBA dėshiron njė bashkėpunim ndėrmjet katėr yjeve tė mėdha tė skenės botėrore.

Dėshirėn e saj, 29-vjeēarja e ka bėrė publike pėrmes njė postimi nė Twitter, me ē’rast i ka etiketuar tri kėngėtaret tjera.

“Dua njė bashkėpunim me Dua Lipėn, Rita Orėn, Ava Max”, ka shkruar Bebe nė njė postim nė rrjetet sociale, duke e shoqėruar me ngjyrat kuq e zi.

Rita dhe Dua tashmė janė dy kėngėtare qė kanė zėnė vend nė arenėn ndėrkombėtare tė muzikės pop duke kryesuar me hitet e tyre tė shumta, si edhe duke konkurruar nė evenimentet mė tė mėdha tė muzikės.

Bashkė me to ėshtė edhe Bebe, e cila nė vitet e kaluara ka realizuar disa hite qė i kanė pushtuar top-listat botėrore.

Nė ndėrkohė, Amanda Ava Koci e njohur si Ava Max, ėshtė kėngėtarja shqiptare nė ngritje.

Ajo ka lindur nė tė SHBA-ve, ku prindėrit e saj kishin shkuar nga Saranda, ndėrsa tash po bėn karrierė nė Britani tė Madhe, ku ėshtė zhvendosur bashkė me prindėrit e saj.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2019, 18:41   #73
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,999
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dua Lipa VS Rita Ora

U tha se kanė raporte tė kėqija, por ja ēfarė thotė vet Rita Ora pėr Dua Lipėn!

‘E dua njė bashkėpunim me Dua Lipėn, Rita Orėn dhe Ava Max’, e nuk kanė dhe pėrgjigjet nga tre kėngėtaret me prejardhje shqiptare, ku e para ishte Dua Lipa e cila u pėrgjigj nė gjuhėn shqipe, duke thėnė “Hajde shqipe.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 17:17   #74
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,063
Thanks: 2,037
Thanked 2,951 Times in 1,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Re: Dua Lipa VS Rita Ora

https://www.facebook.com/denoncomedi...9481104576608/

Shqipėria pa art, por me “tallavarė” milionerė, jeta luksoze e bukurosheve VIP
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur