Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-04-2017, 22:26   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė vetėm

Paper ’n’ Sound ėshtė konceptuar si emisioni i vetėm radiofonik nė Shqipėri qė ndėrthur poezinė, muzikėn dhe artin vizual nė njė krijim tė vetėm artistik. Ky emision transmetohet nė platformat dixhitale (vimeo&mixcloud& youtube) duke pėrjashtuar nevojėn e frekuencave. Materiali radiofonik pėrfundimtar pėrqafon tema tė ndryshme, bazuar nė boshtin filozofik tė poezive tė pėrzgjedhura.
Ky emision synon tė kthejė poezinė si gjini elitiste nė lehtėsisht tė asimilueshme nga dėgjuesi, dhe duke nėnvizuar qė poezia, nuk ėshtė edhe aq e padobishme siē janė shprehur disa poet syresh, por pėrkundrazi, e ndėrthurur me muzikėn e veēantė dhe tė re qė ndjek ēdo fjalė dhe i jep njė gjymtyrė imagjinare mė tė fortė poezisė, ky emision kthehet nė kthinėn intime reflektuese tė dėgjuesit.

Me poshte do te gjeni linkun ne te cilen mund ta shihni (vimeo)&/ degjoni (mixcloud)


https://vimeo.com/user62508101

https://www.mixcloud.com/PapernSound...11-11-04-2017/
__________________

🖤 (5)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2017, 23:33   #2
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,448
Thanks: 1,464
Thanked 8,265 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Shume interesant. Pashe ca fragmente ma terhoqi vemendjen. Teper I kendshem dhe gershetim I bukur I poezise me muziken. Like!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2017, 12:46   #3
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,090
Thanks: 1,407
Thanked 1,980 Times in 1,028 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Popull mė majmun nė botė nuk kam parė ndonjė herė. E kuptoj qė kuktura amerikane ėshtė popullore sidomos nė Ballkan mes tė rinjėvė por tek shqiptarėt si gjithmonė kalon nė njė nivel gati,gati servilizmi. Po pse duhet tė titullohet emisioni 'paper 'n' sound' kur nė shqip tingėllon shumė mė bukur 'letėr dhe tinguj'?
🖤 (2)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2017, 13:28   #4
xyz
aNtipatrea
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,403
Thanks: 1,582
Thanked 3,530 Times in 1,417 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
xyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

nje forem e goditur per te dhen deshiren te rinjve per poezin dhe vargjet , esht nje bot e bukur dhe plot ndjenj

BRAVO
__________________
mOnologu eshte
tYmi i fLakve
te bRendshme te sHpirtit
xyz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2017, 13:45   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,414
Thanks: 6,808
Thanked 8,030 Times in 5,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga xyz Shiko postimin
nje forem e goditur per te dhen deshiren te rinjve per poezin dhe vargjet , esht nje bot e bukur dhe plot ndjenj

BRAVO
mos bej sherr Mano se eshte dhe dite feste.nuk ēalon gomari nga veshet


te me falesh bukuroshe se te citova gabimisht
🖤 (2)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2017, 14:23   #6
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,090
Thanks: 1,407
Thanked 1,980 Times in 1,028 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mos bej sherr Mano se eshte dhe dite feste.nuk ēalon gomari nga veshet


te me falesh bukuroshe se te citova gabimisht
Unė hodha mendimin tim. Dhe ashtu ėshtė vėrtetė. Jemi populli mė kopjac nė botė mbase. Ja kalojmė pak edhe Filipinasve. Dhe ngaqė nuk krijojmė gjėra me vlerė ngremė lart disa vepra mediokre tė njė kohe tė kaluar qė nuk reflektonin as realitetin e kohės qė bėnė dhe qė nuk qėndrojnė as sot.

Nuk e kuptoj si mund tė quash emision 'radiofonik' kur synimi i emisionit qeka gėrshetim i muzikės, poezisė dhe artit VIZUAL?
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2017, 11:25   #7
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,447
Thanks: 15,076
Thanked 8,904 Times in 6,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Popull mė majmun nė botė nuk kam parė ndonjė herė. E kuptoj qė kuktura amerikane ėshtė popullore sidomos nė Ballkan mes tė rinjėvė por tek shqiptarėt si gjithmonė kalon nė njė nivel gati,gati servilizmi. Po pse duhet tė titullohet emisioni 'paper 'n' sound' kur nė shqip tingėllon shumė mė bukur 'letėr dhe tinguj'?
Me kete jam PRO...nuk boj shaka.
por qe thua ti....Land eshte djale NOBEL.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2017, 21:14   #8
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Paper ‘n’ Sound - 16 Maj 2017Paper 'n' Sound kombinon muzikėn, poezinė, prozėn dhe artet pamore.


Poezi:
Ashraf Fayadh - Kohė tė ndera
Georg Trakl - Shėrbėtorja e Re
Ilir Lluka - Hėna e pasdites
Sokol Zekaj - Ujėvara

Muzikė:
Christian Löffler - Lid
MODERAT - Reminder (Live In Berlin)
Vaults - Premonitions
Hooverphonic - Mad About You
London Grammar - Truth Is a Beautiful Thing
Ella Vos - WHITE NOISE
Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2017, 00:50   #9
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.
Poetry:
Giuseppe Ungaretti - Luka
Josif Brodskij - Pa titull
Milan Kundera - Pa titull
Yves Bonnefoy - Pėr njė varfėri
Music:
Marion Cotillard - Enter The Game
Son Lux - Alternate World
Akua Naru - Poetry How Does It Feel Now (Live & Aflame Sessions)
Nick Cave - Hold On to Yourself
Novo Amor - Carry You
Tiziano Ferro - Il Conforto ft. Carmen Consoli
Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2017, 00:51   #10
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.
Poetry:
Krenar Zejno - Elegji nė gji tė gjindjes
Xhemal Syreja - E di ti cfarė ka nė zėrin tėnd
Pjeter Gega - N' Vjeshte me Deke
Katharina Yakovina - Shėrbyeset
Music:
The Doors - Love me two times
X Ambassadors - Torches
Goldfrapp - Systemagic
Ben Howard - Oats In The Water
Hraach - Dle Yaman
Kan Wakan - Still Feather
Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2017, 00:54   #11
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.
Poetry:
Sylvia Plath - Lady Lazarus
Marguerite Yourcenar - Vepra nė tė zezė
Maya Angelou - Burrat
Musine (Muhsine) Kokalari - T'isha nje lule
Shqiptar Oseku - Rrėfim mashkullor
Music:
ZARA - WOMAN SS16
Hattie Marsh - Poison
Disturbed - The Sound Of Silence
ABADDON
Nina Simone - Black is the colour of my true love's hair
Jan Blomqvist feat. Elena Pitoulis - More
Madrugada - Majesty
Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2017, 19:42   #12
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Poezi:
Erri De Luca - Vlerė
Nazim Hikmet - Qyteti, mbrėmja dhe ti
Luljeta Lleshanaku - Kusht pėr t’u mbajtur mend
Ezra Pound - Papafingo
Nazim Hikmet - Ty tė dua
Muzike:
Ludovico Einaudi - Time Lapse (Video from Amygdala)
Janex - Mermaids
Balmorhea - Remembrance
alt-J - Adeline
Negramaro - SEI
RY X - Beacon
Eelke Kleijn - Mistakes I've Made


Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2017, 18:10   #13
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tėPoezi:
Paul Valery - "Varreza detare", shqip. nga Alket Cani
Jorge Luis Borges - "Tė drejtėt", shqip. Azem Qazimi
Emily Dickinson - "Tė shoh mė mirė nė terr", ship. Arben Dedja
Pablo Neruda - "Era nė ishull", shqip. Bajram Karabolli
Muzike:
Oren Lavie - Did You Really Say No ft. Vanessa Paradis
Lo Moon - This Is It (Visual)
London Grammar - Oh Man
Radiohead - I Promise
Moderator - Words Remain
Bastille - Glory
Corridors feat. Nisa - Getting Older (Sofar Delhi NCR)


https://www.mixcloud.com/PapernSound...nd-06-06-2017/
__________________

🖤 (1)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 00:55   #14
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.
Poetry:
Ana Ahmatova - Pa titull
Federico Garsia Lorca - Mbrėmje
Oktavio Paz - Sytė e ty
Erlind Sulko - Pa titull
Music:
Arcade Fire - Creature Comfort
KADEBOSTANY - Mind if I Stay
Daughter - Youth
Emily Wells - Symphony 1 In The Barrel of a Gun
Two Feet - Twisted
Valsa - Happy Pink Pills (Marek Hemmann Remix)
Thanks for support Club FM!
__________________

🖤 (1)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 00:57   #15
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Poetry:
Franz Kafka - Njė fragment nga letra e Milenės
Fernando Pessoas - Pa titull
Jacques Prevert - Dielli ndrit gjithė botėn
Frederik Rreshpja - Natė
Astrit Cani - Pa titull
Music:
Moby & The Void Pacific Choir - Are You Lost In The World Like Me
Radiohead - Man Of War
Kovacs - Sound Of The Underground
Vök - Waterfall
London Grammar - Dreams (Fleetwood Mac Cover)
Audioslave - Like a Stone
Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 06:37   #16
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

__________________

🖤 (1)
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 06:41   #17
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 06:42   #18
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,537
Thanks: 141
Thanked 4,463 Times in 2,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė

Si nuk ja kisha vene veshin kesaj teme me pare une?! Qenka mrekulli!
🖤 (1)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 21:03   #19
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.
Poetry:
Adrienne Rich - Dedikime
Adam Zagajevski - Po tė isha unė Tomaz Salamun
Oskar Milosz - Kur tė vijė ajo
David Foenkinos - Sharlota
Music:
Hammock - Sinking Inside Yourself
The National - I Need My Girl
Laucan - Symptom
Oh Wonder - All We Do
MUSE - Dig Down
Lane 8 - Hot As You Want feat. Solomon Grey (Live)
Izzy Bizu - What Makes You Happy - Vevo dscvr (Live)
Thanks for support Club FM!
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2017, 08:35   #20
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,123
Thanks: 6,498
Thanked 3,076 Times in 1,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė


Paper 'n' Sound combines music, poetry, prose and visual arts.
Directed by: ALT & Erlin
Screenplay by: Erlin
Model: Xhoana Laze
Poetry: Drita Como
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur