Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-12-2017, 11:30   #121
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,087
Thanks: 2,763
Thanked 2,356 Times in 1,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Flm per mireseardhjen jam dakord me ty , Une kam dhe kete per jeten.

Jeta eshte si nje monedhe! Ne njeren ane ndodhet dhimbja dhe ne anen tjeter lumturia. Ti mund te shohesh vetem njeren ane, por mos harro, edhe ana tjeter e ka
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 19-12-2017, 11:31   #122
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,087
Thanks: 2,763
Thanked 2,356 Times in 1,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Jeta te jep nje mundesi te dyt , ajo mundesi quhet e‘nesermja’.
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 21-12-2017, 21:09   #123
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR - E RITREGUAR

Kur njė dijetar e pyetėn se kur duhet ngrėnė, gjakftohtė ai u pėrgjigj:
i pasuri kur tė dojė, i varfri kur tė ketė!
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 21-12-2017 nė 21:45
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2018, 02:09   #124
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Jeta* Jeta i shėmbėllen njė shiriti tė filmit, ku ēdo gjė matet dhe shėnohet.

* Ndryshimi qėndron nė atė, se nė shiritin e filmit mund tė bėhen korrigjime mė vonė - rikthime nga e para, ndėrkaq nė shiritin e jetės s'ka korrigjim, po u regjistrua njė herė mbetet pėr gjithė jetėn.


Ndaj duhet pasur kujdes nė jetė pėr veprat tona.

Nuk ka njeri qė nuk gabon, por gabimi nga gabimi dallon!

Gabime tė rėnda e tė pafalshme janė:

1. Tradhtia ndaj atdheut,
2. Prerja nė besė e tjetrit
3. Spiunllėku
4. Morali i ulėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Rastėsi

Tek po lexoja sot "thėniet e mia", kur erdha te kjo thėnie, mendja me shkoi te komplloti i 27 qershorit tė kėtij viti ...

Prandaj duhet pasur kujdes pėr shiritin e jetės, se tė mbetet njollė e keqe e pariparueshme nė jetė, qė nėse jo sot, nesėr do tė ta vrasė ndėrgjegjen ( kur tė tė shėndoshet ndėrgjegja ).

E pabesueshme ledio, do thoshte drague - dragoi ynė i forumit!

Fjala dhe vepra e keqe nuk u harruakan!
E paskan thėnė edhe tė tjerėt ...
Kujdes me jetėn... tė mjafton njė damkė dhe tė pėrcjellė pėrjetė!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg hamdi hysuka - njė njollė turpi tė rrėzon pėrdhe.jpg (23.8 KiloByte, 150 shikimet)
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2018, 19:52   #125
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E madhja Nėnė Terezė e ka thėnė:

"Nėse gjykoni njerėzit, nuk do tė keni kohė t'i doni ata"
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2018, 00:01   #126
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR...

Njerėzit flasin pėr ty, kur:

- Nuk mund tė tė arrijnė
- Nuk mund tė jenė si ti dhe
- Nuk kanė atė qė ke ti…

Andaj, mos u mėrzit fare!
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2018, 01:39   #127
Jessi1999
Anėtar
 
Avatari i Jessi1999
 
Data e antarėsimit: Jan 2018
Posts: 56
Thanks: 14
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Jessi1999 do tė bėhet i njohur mjaft shpejtJessi1999 do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Ne s’mund tė bėjmė dot gjėra tė mėdha, vetėm gjėra tė vogla me dashuri tė madhe.
Nene Tereza
Jessi1999 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jessi1999 pėlqehet nga
i vjetėr 30-01-2018, 01:42   #128
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,600
Thanks: 6,953
Thanked 5,272 Times in 2,212 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

kush punon, kendon -Ndricim Xhepa
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 30-01-2018, 02:20   #129
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR

Kurrė mos debato me budallenjtė,
ata tė tėreheqin nė nivelin e tyre,
pastaj tė mundin me pėrvojėn e tyre.


Mark Twain
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 20:31   #130
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Nuk do tė thotė se e kam qėlluar...
KĖSHTU MA KA MARRĖ MENDJA

__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2018, 19:39   #131
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E HUAZUAR
nga ish nxėnėsja ime Valbona

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Valbona - lesson of time - KARMA.jpg (24.2 KiloByte, 59 shikimet)
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-03-2018, 23:16   #132
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE E HUAZUAR
- nga Sami Frashėri

Gjithėsecili ėshtė i detyruar t’i shėrbejė atdheut tė tij pa shpėrblim, nuk ėshtė pėr t’u qortuar edhe ai qė i shėrben atdheut tė tij dhe shpėrblehet; por s’ka poshtėrsi mė tė madhe se tė vesh atdheun nė rrezik pėr interesa personale.

__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 04-03-2018 nė 23:35
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-05-2018, 00:28   #133
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA

Buzėqeshja qė del nga shpirti tė bėn tė bukur.
Njeriu i buzėqeshur ėshtė i bukur.


por

Buzėqeshja e shpifur/shtirur ėshtė zgėrdheshje.
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 04-05-2018 nė 00:38
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2018, 00:20   #134
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA

Jeta e njeriut i ngjan stinėve tė njė viti kalendarik. Secila stinė ka bukurinė e vet.
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2018, 09:27   #135
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE ...

Pak e huazuar, pak e stisur!

Nuk duhet besuar njerėzve tė panjohur dhe atyre qė hiqen si shenjtorė!


( origjinali nga FB nė PV: "Ruju pej gjinve t panjofshum edhe pej atyne qi shtihohen si melaqe")
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2018, 09:54   #136
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE ...
- populli

Kur dėbuhet ( ndėrzehet ) bushtra, i shkojnė prapa shumė qen ( 20-30-50). Vrit bushtrėn, tė gjithė qentė ikin nė shtėpitė e tyre.

Sqarim: Te ne ėshtė e njohur kjo dukuri ( ndėrzimi i bushtrės ) si "qetė me kudėr( bushtėr, buēe). Kur bėhen kėshtu shumė, paraqesin edhe rrezik tė shtuar. Mbaj mend nė odė njė plak, pasi e pyetėm se a ka shpėtim nga kjo e keqe, tha: "Po more. Me ba me tė qillu naj "halet" me veti, vraje kudrėn krejt qetė qkepen e shkojnė nėpėr shpija tė veta"

Unė u pėrpoqa ta rregolloja pak. M'u duk goxha si kuptimplote.
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2018, 09:32   #137
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

-Bushtra me shume qen nuk eshte bushter, por buce katuni!
-E verteta eshte si drita e djellt dhe njerezit jane jevgjit e saj ende,
ate mund ta pretendosh duke u ngrof ne te por jo ta arsytosh,pervetsosh apo mbrosh!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ciarli pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2018, 23:29   #138
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Nė fėrkime me tė ligun gjithmonė del humbės!

Nė fėrkime me tė ligun gjithmonė del humbės!


Ilustrim me shembull:

Magjithatė, ti dole fitues

U shanė mes veti dy njerėz, njėri i mirė dhe tjetri i lig. Konflikti erdhi pas njė provokimi tė lig qė i bėri ky i ligu dhe nė zemėrim e sipėr shau edhe e miri. Nė fund, i ligu po thotė:

I ligu: tash jemi tė barabartė, tė shava mė shave.
I miri: jo, nuk jemi tė barabartė, miku im, - i tha qetas. Megjithatė ti dole fitimtar!
I ligu: Pse unė?! Jemi fifty-fifty!
I miri: Jo, ti mbete aty ku ishe, ndėkaq unė rashė shumė poshtė, nė nivelin tėnd!
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 31-05-2018 nė 23:31
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 00:15   #139
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

1. Pėr shtetin

Rinia ėshtė ardhmėria e njė vendi. Njė shtet qė investon pėr ta pėrparuar rininė e qė pėrkujdeset pėr tė, do tė thotė se ka investuar nė ardhmėrinė e vet. Lum si ai qė e di kėtė thesar.

2. Pėr prindėrit e rinj

Kur tė tė shkojė ndėrmend se sa ti askush nuk i do fėmijėt e vet, kujtohu njėherė se, nė mos mė shumė po kaq tė kanė dashur edhe ty prindėrit e tu.

3. Pėr krijuesit
Krijimi ėshtė pjesė e shpirtit tė njeriut. Nėse dikush tė dhuron diēka nga krijimtaria e tij, falėnderoje nė mėnyrė tė veēantė, sepse tė ka falur njė pjesė tė shpirtit tė vet.
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 22:57   #140
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,168
Thanks: 9,392
Thanked 4,968 Times in 2,281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

FJALĖ E URTĖ
- e huazuar

Pėr mandjemėdhenjtė

Kalliri me bukė e mban kokėn poshtė, ai bosh, pėrpjetė!

- populli
__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur