Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-02-2018, 22:19   #81
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,764
Thanks: 0
Thanked 945 Times in 717 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

s'e keni lexuar sot? ne vlore erdhen kaubojsat me anije.

Kodi:
http://joq.al/artikull/322526.html
se per cfare kane ardhur ata e dine.por per sehir jo.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 22:25   #82
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,764
Thanks: 0
Thanked 945 Times in 717 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O debo, lajmin e ka nxjerrė TCH jo Dita, mirė qė s'merr vesh po nuk ditke as tė lexosh.
Kur te shohim te shkruar ndonje gje do marrim vesh.Une nuk jam specialist i detit.Nuke di ju te tjeret.Me cfare di une vetem nje zone ka qene ne diskutim.Tani u bene 2, qe do i kalojne Shqiperise.... Po ajo puna me fare dhe me shkembij dhe me 12 mijle...ate s'e kuptoj hic fare.Do jete ndonje pisllik aty. Me sakte do ishte nje harte qe tregonte kufirin, qe kemi aktualisht me nje vije te verdhe te themi dhe ne po te njejten harte me jeshile, kufirin qe pretendohet qe do kemi. Gazetare vk. Vene nje rreth ne nje screenshoot qe marrin nga google earth dhe show... Duhet miratuar ligji qe mos japin lajme kot me kot ose shkon ne burg.Duhet koha e atij qe iku e vajte.... Baseta te gjata ???? Deri tek kocka ore.Per cfare t'a ka bere kocken qeveria???
P.S.
Po duhet kjo rremuje mediatike per memedheun, se me cfare do merren pastaj? Jane bere te tere ANAListe.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 10-02-2018 nė 22:28
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 22:32   #83
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,640
Thanks: 11,474
Thanked 10,257 Times in 6,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kur te shohim te shkruar ndonje gje do marrim vesh.Une nuk jam specialist i detit.Nuke di ju te tjeret.Me cfare di une vetem nje zone ka qene ne diskutim.Tani u bene 2, qe do i kalojne Shqiperise.... Po ajo puna me fare dhe me shkembij dhe me 12 mijle...ate s'e kuptoj hic fare.Do jete ndonje pisllik aty. Me sakte do ishte nje harte qe tregonte kufirin, qe kemi aktualisht me nje vije te verdhe te themi dhe ne po te njejten harte me jeshile, kufirin qe pretendohet qe do kemi. Gazetare vk. Vene nje rreth ne nje screenshoot qe marrin nga google earth dhe show...
Janė shpjeguar mė parė hollėsisht ato lion.
Ku ka 12 milje pėr tė dy do marrin 12 milje, ku nuk ka do pėrdoret mesorja e baraslarguar.
Nė kanalin e Korfuzit ka gjithsej nga ne te ata 1,8 milje.
Dobiēllėku i 2009 ishte se nuk u mor pėr bazė ishulli i banuar pėr tė gjetur mesoren por njė cop shkėmb i pa banuar afėr me brigjet tona.
I kėputėn njė mesore nga ky shkėmb me anėn tonė dhe natėn e mirė gjith ai det.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2018, 22:37   #84
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,554
Thanks: 2,883
Thanked 3,290 Times in 1,818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Janė shpjeguar mė parė hollėsisht ato lion.
Ku ka 12 milje pėr tė dy do marrin 12 milje, ku nuk ka do pėrdoret mesorja e baraslarguar.
Nė kanalin e Korfuzit ka gjithsej nga ne te ata 1,8 milje.
Dobiēllėku i 2009 ishte se nuk u mor pėr bazė ishulli i banuar pėr tė gjetur mesoren por njė cop shkėmb i pa banuar afėr me brigjet tona.
I kėputėn njė mesore nga ky shkėmb me anėn tonė dhe natėn e mirė gjith ai det.
Gjithe ajo nafte nen det thuaj. Aty e ka syrin greku.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 22:41   #85
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,640
Thanks: 11,474
Thanked 10,257 Times in 6,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Gjithe ajo nafte nen det thuaj. Aty e ka syrin greku.
Nuk e di, thon qė ka por ka apo s'ka pak rėndėsi ka, territori ynė i mirė ėshtė me apo pa naftė se ėshtė yni.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2018, 22:48   #86
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,554
Thanks: 2,883
Thanked 3,290 Times in 1,818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk e di, thon qė ka por ka apo s'ka pak rėndėsi ka, territori ynė i mirė ėshtė me apo pa naftė se ėshtė yni.
Ka dhe ate me shumice
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 22:50   #87
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,302
Thanks: 6,303
Thanked 4,737 Times in 2,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Kufiri yne detar me Grqine ishte i miratuar me vendim te Presidiumit te Kuvendit Popullor ne vitin 1976 (23 Shkurt 1976) qe percaktonte distancen prej 15 milje detare pra 27 km e 780 metra per saktesi.
Ky ishte kufiri dhe se luante as topi i grekut dhe as i italijonit!
Ne shkollen e Marines, kur na shpjegonin hartat detare ketyre kufijve u referoheshin dhe hartat tona kete kufi percaktonin.
Patrullimet detare qe neve kryenim ishin brenda ketyre kufijve dhe ato ruanim.
Flitej qe ne vitin 1989 nje nderhyrje amerikane nepermjet ambasades franceze ne Tirane, i kerkonte Shqiperise qe te njihte konventen nderkombetare te ujrave detare dhe reduktimin e ketyre kufijve ne 12 milje detare pra ne pershtatje me kete konvente.
Qeveria jone e asaj kohe as qe p*rdhi fare se cfare thane amerikanet dhe francezet dhe biles anijet e huaja sidomos ato ushtarake kerkonin leje te posacme per tranzitim prane ketij kufiri.
Me vone kur Shqiperia filloi te njohe Konventat Nderkombetare te cdo lloji, pra ate te te drejtave te njeriut, ekonomise se tregut, etj etj njohu edhe kete konvente te ujrave detare dhe kufiri u vendos 12 milje detare.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2018, 23:01   #88
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,764
Thanks: 0
Thanked 945 Times in 717 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Janė shpjeguar mė parė hollėsisht ato lion.
Ku ka 12 milje pėr tė dy do marrin 12 milje, ku nuk ka do pėrdoret mesorja e baraslarguar.
Nė kanalin e Korfuzit ka gjithsej nga ne te ata 1,8 milje.
Dobiēllėku i 2009 ishte se nuk u mor pėr bazė ishulli i banuar pėr tė gjetur mesoren por njė cop shkėmb i pa banuar afėr me brigjet tona.
I kėputėn njė mesore nga ky shkėmb me anėn tonė dhe natėn e mirė gjith ai det.
Une kam lexuar ne ate kohen kur u be m@ti kala, postimin e atij oficerit shqiptar te marines (kolonel apo nenkolonel). Me c'me kujtohet ai shkembi po e po ,por jo problem ishulli.Ka dy menyra llogaritje me ane te kepeve.Por llogaria niset nga shelfi kontinental. etc etc. Duhet harta Akrep.Se llafet jane llafe.Jo ka milje jo s'ka milje.VK.Ka harta detare per ate pune .Aty hiqen vijat.E shpjegova pune e dy vijave te kufirit.Aty e kupton dhe budallai problemin. Ajo zone aty me cdi une , nuk ka nafte.Ka gaz.Behet llaf per rreth 3 miliard dollare vlere ne mos gaboj.Nafte ka ne brigjet e Sirise.Aty kane gjetur thone.Po duan te bejne njeher mut Sirine pastaj...
Por per ne Shqiptaret si ka si nuk ka, njesoj eshte.Ne nuk dime t'a shfrytezojme. Rasti i Bankers dhe te tjereve e tregon fare mire kete.

Per te gjithe ju qe doni te mesoni se si u be Norge nga pabuks ne shtet lexoni kete artikull.Shume nga ju mbase nuk i dine ato, qe do lexojne aty. Nje lexim shume interesant , per te kuptuar cfare dime dhe cfare nuk dime dhe se si tallin koqet pushtetaret injorante me shqiptaret.

The Iraqi who saved Norway from oil

Kodi:
https://www.ft.com/content/99680a04-92a0-11de-b63b-00144feabdc0
Norge nuk ka nafte dhe gaz, por kane tru.Rezervat e naftes qe ka Norge jane 3% te rezervave boterore, qe jane nje hic. Kur ke nafte nuk do thote se je i pasur. Ka Venezuela 40% te rezervave boterore te naftes dhe .... ka ikur per lesh si shtet.
Norge qe nga 1996, fut ne banke cdo cent qe del nga te ardhurat e naftes dhe gazit. Aktualisht,Fondi Norvegjez i Naftes eshte fondi me i madh ne bote 1000 miliard dollare (rreth 150.000 mije euro per fryme norvegjezi).Ky fond eshte sa 3 fishi i kapitalit te bankes me te made ne bote.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 10-02-2018 nė 23:04
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 23:06   #89
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,640
Thanks: 11,474
Thanked 10,257 Times in 6,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Po mo lion po edhe kepet por pėrtoja tė shkruaja.
Atje ku ka gjire tė mėdha hiqet njė drejtėz nga kepi nė kep dhe kjo vjiė merret pėr tė llogaritur mesoren, ujrat brėnda gjireve quhen ujra tė brėndėshme territoriale.
As kėto nuk qen bėrė nė marrveshjen e 2009-ės ndaj e hėngi mė tresh Shqipėria me atė ndarje.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 10-02-2018, 23:09   #90
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,764
Thanks: 0
Thanked 945 Times in 717 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po mo lion po edhe kepet por pėrtoja tė shkruaja.
Atje ku ka gjire tė mėdha hiqet njė drejtėz nga kepi nė kep dhe kjo vjiė merret pėr tė llogaritur mesoren, ujrat brėnda gjireve quhen ujra tė brėndėshme territoriale.
As kėto nuk qen bėrė nė marrveshjen e 2009-ės ndaj e hėngi mė tresh Shqipėria me atė ndarje.
Shqiperia mik vellai,e ka ngrene me tresh nga te tjeret,ndersa shqipot i fusin shoshoqit dhe nenes Shqiperi cadren ne b@the dhe duan t'ja hapin brenda.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 23:36   #91
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,976
Thanks: 2,898
Thanked 3,020 Times in 2,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po mo lion po edhe kepet por pėrtoja tė shkruaja.
Atje ku ka gjire tė mėdha hiqet njė drejtėz nga kepi nė kep dhe kjo vjiė merret pėr tė llogaritur mesoren, ujrat brėnda gjireve quhen ujra tė brėndėshme territoriale.
As kėto nuk qen bėrė nė marrveshjen e 2009-ės ndaj e hėngi mė tresh Shqipėria me atė ndarje.
paqeter, paqeter vetem beni kujdesin , te mos vijne greket te ju 10-ne ne dhermi edhe te ikin, se aty e kap 12 miljshi me kartat tona do thone dhe ikin perseri.

Per ta rikujtuar memorjen ajo e 2009 u stopua nga gjykata, por kjo tjetra tani e nenshkruar, as qe pati ndonje hetim o rishqyrtim teknik, se ku ishte gabimi dhe ēfare ishte per tu korrigjuar, vetem nxjerrni kalemat edhe urraaa te nenshkruajme.

E kupton ti Hasan apo jo ?
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 23:43   #92
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,640
Thanks: 11,474
Thanked 10,257 Times in 6,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
paqeter, paqeter vetem beni kujdesin , te mos vijne greket te ju 10-ne ne dhermi edhe te ikin, se aty e kap 12 miljshi me kartat tona do thone dhe ikin perseri.

Per ta rikujtuar memorjen ajo e 2009 u stopua nga gjykata, por kjo tjetra tani e nenshkruar, as qe pati ndonje hetim o rishqyrtim teknik, se ku ishte gabimi dhe ēfare ishte per tu korrigjuar, vetem nxjerrni kalemat edhe urraaa te nenshkruajme.

E kupton ti Hasan apo jo ?
Kur them unė je spiun serbi ti nuk them kot.
Ku ėshtė nėnshkruar o drapėr, ku e pe ti?
Komisioni akoma nuk ėshtė ngritur, pa dhėn plotfuqishmėri Presidenti pėr komisionin pėr bisedime as qė mund tė bėhen bisedime.
U nėnshkrua thoni ju tru shtrėmbėr.
Pastaj pa ratifikuar Kuvėndi asgjė nuk quhet e bėrė ku i pe kėto ti o i nėnshkruar nė mėndje?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 23:50   #93
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,976
Thanks: 2,898
Thanked 3,020 Times in 2,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kur them unė je spiun serbi ti nuk them kot.
Ku ėshtė nėnshkruar o drapėr, ku e pe ti?
Komisioni akoma nuk ėshtė ngritur, pa dhėn plotfuqishmėri Presidenti pėr komisionin pėr bisedime as qė mund tė bėhen bisedime.
U nėnshkrua thoni ju tru shtrėmbėr.
Pastaj pa ratifikuar Kuvėndi asgjė nuk quhet e bėrė ku i pe kėto ti o i nėnshkruar nė mėndje?
Edhe pak sa te futet ne EU serbi se do vije atashe ushtarak ke Tirona paradite ndersa pasdite do kontrolloj sektorin e sigurise matane nga Rinasi dhe pas ores 21:00 do ik ne Club deri ne mjes te marr informacjonat full updated

eshte nenshkruar, por nuk guxojne ta nxjerrin nga kazani ata rozat dhe e tera per keto vite qe kane bere dhe e kane mohuar deri tani, ka dalur e kunderta pikerisht. Keshtu eshte kur ata rozat tymosin canabisjen e statives deri ne gjendje telef alivanosje dhe nuk ju kujtohet me as qe kane nenshkruar se lere me se ēfare kane nenshkruar.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 10:32   #94
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,283
Thanks: 584
Thanked 931 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Ēamėria dėnohet me vdekjeNga Enkel Demi

Duhet thėnė qė Shqipėria ende nuk e ka pranuar tė heqė pėrdorimin e emrit “Ēamėri” nė tekset shkollore tė historisė dhe gjeografisė. Por, ministri i Jashtėm, Ditmir Bushati dhe kryeministri Edi Rama e kanė marrė nė konsideratė kėtė alternativė qė kėnaq marrėzinė greke. Nė tė gjitha qasjet e tyre nė publik, ata janė shprehur pėr “territore shqiptare” nė Greqi dhe jo pėr Ēamėrinė, duke bėrė njė matje tė opinionit. I vetmi politikan qė vuri alarmin pėr kėtė punė ishte Shpėtim Idrizi, i cili tha disa ditė mė parė se ta harrojnė ata qė duan tė sajojnė njė gjė tė kėtillė.

Meqė shqiptarėt nuk shquhen pėr ndjenja tė larta patriotike, veē kur luan Kombėtarja, ėshtė e mira tė bėhet njė shpjegim i thjeshtė. Tė mos pėrdorėsh emrin “Ēamėri”, ėshtė tė shuash njė histori qė vjen nga lashtėsia. Krahina e ka marrė emrin nga lumi Thiam, i cili nė tė folmen e shqiptarėve bėhet “ēam”. Nė kėtė krahinė, ku gjendet lumi Thiam (sot lumi Kalama) dhe lumi Akheron (sot lumi i Gliqisė ose lumi i Frarit) janė thurrur mitet e lashtėsisė. Atje gjendet Orakulli i Dodonės (shih studimet e profesor Arsim Spahiut) qė shihet si paraprirėsi i Olimpit. Lumi Akheron ėshtė lumi qė dėrgon shpirtrat nė ferr, ndėrsa Homeri ėshtė lindur dhe rritur pikėrisht nė kėtė krahinė tė pellazgėve, ilirėve dhe shqiptarėve. Aty janė thurrur legjendat, pėrrallat, mitet, kėngėt dhe vallet.

Sipas Greqisė tani duhet t’u themi fėmijėve qė vallja e Osman Takės ėshtė e territoreve shqiptare nė Greqi. “Tumankuqja” e territoreve shqiptare nė Greqi, suljotėt janė tė territoreve shqiptare nė Greqi. Duhet t’u themi qė Sami Frashėri nė veprėn e tij “Fjalor i pėrgjithshėm i historisė dhe gjeografisė”, botuar nė Stamboll nė vitin 1889, nuk foli pėr Thesprotinė/Ēamėrinė, por pėr territore shqiptare nė Greqi. Hasan Tahsini nuk lindi nė Ninat tė Ēamėrisė, por nė territore shqiptare nė Shqipėri, meqė bashkė me Konispolin gjeneral Telini na e la nė Shqipėri. Dhimitėr Pasko, ose si e njohim Mitrush Kuteli ėshtė shkrimtar me rrėnjė nga territoret shqiptare nė Greqi, Koli Idromeno, arkitekti, piktori, fotografi i Shkodrės nuk duhet thėnė qė i ka rrėnjėt nė Ēamėri, sepse duhet shpjeguar qė ashtu si Princesa Dora D’Istria ose Elena Gjika janė nga territoret shqiptare nė Greqi.

I bie sikur nesėr mos tė themi Dibėr e Madhe, por territor shqiptar nė Maqedoni ose dje mos tė thonim Dardani (Kosovė), por territor shqiptar nė Jugosllavi.

E parashtruar kėshtu tė del pėrpara njė ēmenduri e ēartur, por qė nė Ballkan pėrherė mbin dhe merret seriozisht.

Edi Rama dhe Ditmir Bushati e kanė jetike ftesėn e negociatave pėr nė Bashkimin Europian pėr ekzistencėn e tyre nė pushtet. Si gjithė udhėheqėsit shqiptarė tė derisotėm qė qeverisin keq e mos mė keq, edhe ata kanė vetėm njė rrugė shpėtimi, ta kėrkojnė kėtė tė drejtė me tė lypur. Meqė janė tė pazotėt tė ndėrtojnė njė sistem tė besueshėm demokratik, me rregulla tė qarta tė tregut tė lirė, ata po kėrkojnė tė avisin me Europėn republikėn mė kriminale tė korrupsionit, trafikut tė drogės, vrasjes dhe pasigurisė, duke vėnė kujėn e lypjes. Kaq ia kanė kuptuar dhe fqinjėt tanė, grekė, tė cilėt ua kanė shtrėnguar lakun nė fyt, ndaj u kanė ēelur derėn gjithėfarėsoj pazareve qė pėr Shqipėrinė nuk janė tradhėti, por eleminim kombėtar, ku skuadra e pushkatimit pėrbėhet nga vetė qeveria e Tiranės.

Sėrish nga njė letėr e zotit Kotzias drejtuar Parlamentit grek mėsojmė se Ēėshtja Ēame ėshtė hapur nė tryezėn e bisedimeve, por jo pėr ta zgjidhur, por pėr ta zhdukur nga faqja e dheut. Kėta tanėt nuk e kanė pranuar deri tani, por nuk ėshtė vėshtirė tė thyhen, pėrderisa pėr kėtė propozim tė frikshėm nuk kanė thėnė gjysėm fjale dhe kanė heshtur si hesht i vdekuri nė varr, aty ku duan tė groposin Ēamėrinė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 11:00   #95
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,764
Thanks: 0
Thanked 945 Times in 717 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ēamėria dėnohet me vdekjeNga Enkel Demi

Duhet thėnė qė Shqipėria ende nuk e ka pranuar tė heqė pėrdorimin e emrit “Ēamėri” nė tekset shkollore tė historisė dhe gjeografisė. Por, ministri i Jashtėm, Ditmir Bushati dhe kryeministri Edi Rama e kanė marrė nė konsideratė kėtė alternativė qė kėnaq marrėzinė greke. Nė tė gjitha qasjet e tyre nė publik, ata janė shprehur pėr “territore shqiptare” nė Greqi dhe jo pėr Ēamėrinė, duke bėrė njė matje tė opinionit. I vetmi politikan qė vuri alarmin pėr kėtė punė ishte Shpėtim Idrizi, i cili tha disa ditė mė parė se ta harrojnė ata qė duan tė sajojnė njė gjė tė kėtillė.

Meqė shqiptarėt nuk shquhen pėr ndjenja tė larta patriotike, veē kur luan Kombėtarja, ėshtė e mira tė bėhet njė shpjegim i thjeshtė. Tė mos pėrdorėsh emrin “Ēamėri”, ėshtė tė shuash njė histori qė vjen nga lashtėsia. Krahina e ka marrė emrin nga lumi Thiam, i cili nė tė folmen e shqiptarėve bėhet “ēam”. Nė kėtė krahinė, ku gjendet lumi Thiam (sot lumi Kalama) dhe lumi Akheron (sot lumi i Gliqisė ose lumi i Frarit) janė thurrur mitet e lashtėsisė. Atje gjendet Orakulli i Dodonės (shih studimet e profesor Arsim Spahiut) qė shihet si paraprirėsi i Olimpit. Lumi Akheron ėshtė lumi qė dėrgon shpirtrat nė ferr, ndėrsa Homeri ėshtė lindur dhe rritur pikėrisht nė kėtė krahinė tė pellazgėve, ilirėve dhe shqiptarėve. Aty janė thurrur legjendat, pėrrallat, mitet, kėngėt dhe vallet.

Sipas Greqisė tani duhet t’u themi fėmijėve qė vallja e Osman Takės ėshtė e territoreve shqiptare nė Greqi. “Tumankuqja” e territoreve shqiptare nė Greqi, suljotėt janė tė territoreve shqiptare nė Greqi. Duhet t’u themi qė Sami Frashėri nė veprėn e tij “Fjalor i pėrgjithshėm i historisė dhe gjeografisė”, botuar nė Stamboll nė vitin 1889, nuk foli pėr Thesprotinė/Ēamėrinė, por pėr territore shqiptare nė Greqi. Hasan Tahsini nuk lindi nė Ninat tė Ēamėrisė, por nė territore shqiptare nė Shqipėri, meqė bashkė me Konispolin gjeneral Telini na e la nė Shqipėri. Dhimitėr Pasko, ose si e njohim Mitrush Kuteli ėshtė shkrimtar me rrėnjė nga territoret shqiptare nė Greqi, Koli Idromeno, arkitekti, piktori, fotografi i Shkodrės nuk duhet thėnė qė i ka rrėnjėt nė Ēamėri, sepse duhet shpjeguar qė ashtu si Princesa Dora D’Istria ose Elena Gjika janė nga territoret shqiptare nė Greqi.

I bie sikur nesėr mos tė themi Dibėr e Madhe, por territor shqiptar nė Maqedoni ose dje mos tė thonim Dardani (Kosovė), por territor shqiptar nė Jugosllavi.

E parashtruar kėshtu tė del pėrpara njė ēmenduri e ēartur, por qė nė Ballkan pėrherė mbin dhe merret seriozisht.

Edi Rama dhe Ditmir Bushati e kanė jetike ftesėn e negociatave pėr nė Bashkimin Europian pėr ekzistencėn e tyre nė pushtet. Si gjithė udhėheqėsit shqiptarė tė derisotėm qė qeverisin keq e mos mė keq, edhe ata kanė vetėm njė rrugė shpėtimi, ta kėrkojnė kėtė tė drejtė me tė lypur. Meqė janė tė pazotėt tė ndėrtojnė njė sistem tė besueshėm demokratik, me rregulla tė qarta tė tregut tė lirė, ata po kėrkojnė tė avisin me Europėn republikėn mė kriminale tė korrupsionit, trafikut tė drogės, vrasjes dhe pasigurisė, duke vėnė kujėn e lypjes. Kaq ia kanė kuptuar dhe fqinjėt tanė, grekė, tė cilėt ua kanė shtrėnguar lakun nė fyt, ndaj u kanė ēelur derėn gjithėfarėsoj pazareve qė pėr Shqipėrinė nuk janė tradhėti, por eleminim kombėtar, ku skuadra e pushkatimit pėrbėhet nga vetė qeveria e Tiranės.

Sėrish nga njė letėr e zotit Kotzias drejtuar Parlamentit grek mėsojmė se Ēėshtja Ēame ėshtė hapur nė tryezėn e bisedimeve, por jo pėr ta zgjidhur, por pėr ta zhdukur nga faqja e dheut. Kėta tanėt nuk e kanė pranuar deri tani, por nuk ėshtė vėshtirė tė thyhen, pėrderisa pėr kėtė propozim tė frikshėm nuk kanė thėnė gjysėm fjale dhe kanė heshtur si hesht i vdekuri nė varr, aty ku duan tė groposin Ēamėrinė

Po per kete problem , do kete ndonje proteste ...apo vk kesaj ceshtje. Vetem Teater te kemi ... meqe ra fjala: Artistet e kane ngritur ndonjehere zerin per ceshtjen came apo nuk kjo ceshtje nuk eshte ceshtje Ndertese Teatri.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 11:05   #96
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,083
Thanks: 5,703
Thanked 6,665 Times in 4,250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 297
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Po per kete problem , do kete ndonje proteste ...apo vk kesaj ceshtje. Vetem Teater te kemi ... meqe ra fjala: Artistet e kane ngritur ndonjehere zerin per ceshtjen came apo nuk kjo ceshtje nuk eshte ceshtje Ndertese Teatri.
e ke knoq
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 15:11   #97
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,640
Thanks: 11,474
Thanked 10,257 Times in 6,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Kufiri detar me Greqinė, Bushati i kėrkon Metės “leje” pėr negociatat


Ministri i Punėve tė Jashtme Ditmir Bushati, i ka kėrkuar sot zyrtarisht Presidentit tė Republikės Ilir Meta, plotfuqishmėrinė nė lidhje me nisjen e negociatave dypalėshe tė Shqipėrisė dhe Greqisė, pėr njė sėrė ēėshtjesh, mes tė cilave, kufiri detar, heqja e ligjit tė luftės etj.

Burime diplomatike bėjnė tė ditur pėr Report TV se nė kėrkesė mungojnė emrat e negociatorėve.

Letra mbėrriti sot nė presidencė dhe ajo i ėshtė dėrguar pėr dijeni edhe kryeministrit Edi Rama.

Te kėrkesa e Bushatit, kėrkohet qė negociatat tė kryhen nga pėrfaqėsues tė ministrisė sė Jashtme, ministrisė sė Mbrojtjes, ministrisė sė Brendshmes, ministrisė sė Ekonomisė dhe Institutit tė Gjeografisė.

Nė kėrkesė nuk kėrkohet asnjė pėrfaqėsues nga Presidenca.

Para tre ditėsh, burime nga Presidenca pohuan se kreu i Shtetit nuk e ka dhėnė plotfuqishmėrinė pėr ekipin negociator shqiptar qė tė bisedojė me palėn greke, pasi askush nuk e kishte kėrkuar.

Por ēfarė do tė thotė dhėnia e plotfuqishmėrisė?

Sipas vendimit tė Gjykatės Kushtetuese nė vitin 2009, e cila rrezoi marrėveshjen e parė tė detit, Ministria e Jashtme duhet tė vinte nė dijeni presidentin e asaj kohe dhe tė merrte lejen.

Pas atij vendimi, kjo procedurė ėshtė e detyrueshme dhe mosrespektimi rrezikon marrėveshjen e re.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 19:06   #98
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 415 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Ndėgjova nė nji debat nė tv kinse paska 5 miljard fuēi naftė nė ato zonat e detit pėr tė cilat po negociohet me grekėt .

Mbetet pėr t'u pa sa asht kjo e vėrtetė dhe nėse asht e vėrtetė kush do e marrin atė pjesė si mbas marrėveshjes qė do bahet??.
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 19:42   #99
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,764
Thanks: 0
Thanked 945 Times in 717 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Ndėgjova nė nji debat nė tv kinse paska 5 miljard fuēi naftė nė ato zonat e detit pėr tė cilat po negociohet me grekėt .

Mbetet pėr t'u pa sa asht kjo e vėrtetė dhe nėse asht e vėrtetė kush do e marrin atė pjesė si mbas marrėveshjes qė do bahet??.
Thuhet qe eshte gaz dhe jo nafte.Kjo eshte thene me kohe.Ky greku ne emision e nxorri nafte.Dhe nuk me c'kam degjuar eshte tek 3 miliard dollare vlere. Por cfaredo qe te jete.... Shqiperia e ka dhe nuk di t'a shfrytezoje.Ja mjelin te tjeret dhe i japin shqiptareve darin t'a mbajne ne goje.Kete pune do bjene dhe greket.E kam postuar kertu ne forum,Nuk eshte e thene se kush ka nafte eshte i pasur.Qe mos perseris lexo postimet e mija dhe gjen nje artikull per Norvegjine.
Sa per ate pune...o eshte Kosova super e pasur me minerale o nuk ka vend e Europe ose rrezik ne bote(krahasuar me numer popullsie dhe siperfaqe). Nentoka e saj me cmim minimal ka rezerva qymyri me vlere 230 miliard Euro dhe Kosovaret merren me bomba tymuese ne Parment.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 17-02-2018 nė 19:45
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 20-05-2018, 12:35   #100
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,532
Thanks: 12,158
Thanked 7,037 Times in 4,705 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Kotzias: Shqipėria dha Ok, shtrirja e Greqisė nė det deri nė 12 milje

Sulmohet fizikisht kryetari i Selanikut, Yiannis Boutaris.

Kryetari i Komunės sė Selanikut, Yiannis Boutaris, ėshtė shtruar nė spital pasi ėshtė sulmuar fizikisht nga disa persona.
Ai ėshtė goditur nė kokė nga njė grup nacionalistėsh, gjatė njė paraqitje nė shėnimin e vrasjes sė grekėve etnik nga turqit nė Luftėn e Parė Botėrore.

Kryeministri grek Aleksis Tsipras nė njė komunikatė theksoi se sulmuesit duhet tė ballafaqohen me pasojat e veprimit tė tyre.

Sulmin ndaj Boutaris e kanė dėnuar edhe partitė tjera greke./Telegrafi/

Sa per xeheret ne Dardani do i marri.....shkjau(qofsha une gabim).
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bppf3c4e4065c15k5x_800C450.jpg (22.7 KiloByte, 13 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur