Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-02-2018, 14:02   #21
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,065 Times in 5,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Eshte bime ne forme shkurre deri ne 1 m e larte, shume e zakonshme ne shqiperi nga zonat e uleta deri ne zonen e ahut.
Konsumohet si caj, dmth gjethet e sherebeles. Por nuk duhet tepruar per shkak se permbajne sasi te larte tujoni ( qe eshte lende helmuese).
Ka veti te pakesoje djersitjen, prandaj mund te perdoret ne djersitjet e tepruar gjate nates. Perdoret kunder diarrese, ne marrjen e mendve, ne gjendje ligeshtimi.
Gjithashtu tek femrat gjen perdorim te madh pasi mund te shtoje qumeshtin tek grate me femije ne gji, regullon elehteson menstruacionet ( amenorrene, dismenorrene etj) , ndihmon ne fekondim.
Pervec si caj perdoret edhe si antiseptik pasi pengon zhvillimin e mikroorganizmave. Etj etj
Thahej dhe e mblidhte.....largqofti!Perdorej dhe per foshnjat kur qanin,por duhet te pyesesh GJYSHET FEMRA.Ajo e IMJA...FATKEQESISHT ka vdekur.
RIP.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 14:51   #22
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Eshte bime ne forme shkurre deri ne 1 m e larte, shume e zakonshme ne shqiperi nga zonat e uleta deri ne zonen e ahut.
Konsumohet si caj, dmth gjethet e sherebeles. Por nuk duhet tepruar per shkak se permbajne sasi te larte tujoni ( qe eshte lende helmuese).
Ka veti te pakesoje djersitjen, prandaj mund te perdoret ne djersitjet e tepruar gjate nates. Perdoret kunder diarrese, ne marrjen e mendve, ne gjendje ligeshtimi.
Gjithashtu tek femrat gjen perdorim te madh pasi mund te shtoje qumeshtin tek grate me femije ne gji, regullon elehteson menstruacionet ( amenorrene, dismenorrene etj) , ndihmon ne fekondim.
Pervec si caj perdoret edhe si antiseptik pasi pengon zhvillimin e mikroorganizmave. Etj etj
Faleminderit Ariel.

Dyshova mos eshte ajo qe ne i themi lule shtogu. E ben nena si sirup i shtohet uje dhe konsumohet si pije freskuese, i ngjashem me sirupin e trendafilit por ka ngjyre te bardhe. Shume e shendetshme edhe ajo.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 14:56   #23
Sopoti
Delete
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,972
Thanks: 5,193
Thanked 5,728 Times in 3,032 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Faleminderit Ariel.

Dyshova mos eshte ajo qe ne i themi lule shtogu. E ben nena si sirup i shtohet uje dhe konsumohet si pije freskuese, i ngjashem me sirupin e trendafilit por ka ngjyre te bardhe. Shume e shendetshme edhe ajo.


Ky eshte shtogu Rex.

A per kete thua ?
__________________
Muzika asht liri, kulturė, fe, magji e mistikė.
Gjergj Fishta!
------------------------------------
''Njeriun,,sa pak e gjej te njeriu!
V Zhiti.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 15:02   #24
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,463 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Po Sopot, per ate e kisha fjalen.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 16:06   #25
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 4,784
Thanks: 5,457
Thanked 2,308 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e tmerrshme signora harrove qe perdoret dhe per erzė kuzhine
Epo si guzhinjere qe s'jam nuk mu kujtua shoku guzhinjer
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 16:09   #26
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,363
Thanks: 0
Thanked 1,136 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin


DO DHE PASHAPORTE SHQIPTARE TI
Sherebela ne zonen e Gjirokastres njihet me emrin Hamocfake. Punonin grate per t'a pastruar qe t'a conin per eksport.Kush eshte Gjiro e mban mend sepse dhe emri i ka mbetur vendit : Hamocfaka.

Kur kam qene ne zonen e Shkodres ne 2013, fshataret atje e mbillnin varda neper fusha sepse ajo zone kishte ca toka te kuqe me zall te bardhe qe vetem kete bime bente.

Njerezit ne vend te mbjellin keto bime dhe kerpin industrial (i njejte me kanabis por me me nje perqindje shume te vogel te efekteve alucinante), i bijen shkurt: mbjellin kanabis sativa sepse duan te pasurohen ne menyre shpejtesisht halucinante.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 16:22   #27
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,972
Thanks: 6,052
Thanked 7,153 Times in 4,584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Sherebela ne zonen e Gjirokastres njihet me emrin Hamocfake. Punonin grate per t'a pastruar qe t'a conin per eksport.Kush eshte Gjiro e mban mend sepse dhe emri i ka mbetur vendit : Hamocfaka.

Kur kam qene ne zonen e Shkodres ne 2013, fshataret atje e mbillnin varda neper fusha sepse ajo zone kishte ca toka te kuqe me zall te bardhe qe vetem kete bime bente.

Njerezit ne vend te mbjellin keto bime dhe kerpin industrial (i njejte me kanabis por me me nje perqindje shume te vogel te efekteve alucinante), i bijen shkurt: mbjellin kanabis sativa sepse duan te pasurohen ne menyre shpejtesisht halucinante.
ne kemi mledhur per xhaxhin sherebele,lulkuqe dhe kamomil

andej nga malsia kan fillu ta kultivojn sherebelen
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 16:26   #28
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,065 Times in 5,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne kemi mledhur per xhaxhin sherebele,lulkuqe dhe kamomil

andej nga malsia kan fillu ta kultivojn sherebelen
Tek fusha e aviacionit apo afer Klubit Partizoni u dhishe si SHKOLLE tu mledh lule KAMOMILI.
Per qfar behet llafe tek kjo teme?????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 16:29   #29
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,972
Thanks: 6,052
Thanked 7,153 Times in 4,584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Tek fusha e aviacionit apo afer Klubit Partizoni u dhishe si SHKOLLE tu mledh lule KAMOMILI.
Per qfar behet llafe tek kjo teme?????????????????
duhet me pyt Kittyn
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 16:41   #30
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 13,512
Thanks: 10,221
Thanked 6,435 Times in 3,691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Me pelqen shume sherbela kur isha ne shqiperi e pija caj e merja nga fshataret ne treg ...: )

Drague me shkrive lol ne fakt sherebela po te digjet perdoret per te pastruar shtepin nga energjia negative ka sh qe e bejne kete ritual
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 13-02-2018, 16:52   #31
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,900
Thanks: 5,060
Thanked 1,457 Times in 793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne kemi mledhur per xhaxhin sherebele,lulkuqe dhe kamomil

andej nga malsia kan fillu ta kultivojn sherebelen
Po, ashtu jetonin shumica ne malsi mbillnin gjithe token me sherbel.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 17:03   #32
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,363
Thanks: 0
Thanked 1,136 Times in 861 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Po, ashtu jetonin shumica ne malsi mbillnin gjithe token me sherbel.
Kur shkrova postin tim per Shkodren (zonen e Recit),desha te thoja: Ta vertetoje Kurti, se ajo zone ka mbjelle me vite sherebele.Po thashe lere se do thote Kurti : O Lion shif ore punet e tua. Dhe e qepa.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 17:42   #33
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,900
Thanks: 5,060
Thanked 1,457 Times in 793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kur shkrova postin tim per Shkodren (zonen e Recit),desha te thoja: Ta vertetoje Kurti, se ajo zone ka mbjelle me vite sherebele.Po thashe lere se do thote Kurti : O Lion shif ore punet e tua. Dhe e qepa.
Haha, you funny. Ne fakt gjitkund, ne bajze hot koplik rec te gjithe mbillinim token me sherbele dhe zakonisht e kane automatikisht te shitur tek firma e vasel muches qe e paketojn dhe e perpunojn aty ne malsi para se ta eksportojn ne gjermani dhe evrope. Ajo firm ka plot 25 vjet qe merret me sherbel, e mbaj mend kur eshte hapur dhe bravo se ka punesuar shume njerz gjithashtu.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 23:17   #34
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,776
Thanked 2,713 Times in 1,396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Po e kam lexuar dhe une kohe me pare. Mblidhej dikur dhe lulja dhe jo vetem kokrat. E vetmja gje me te cilen nuk duhet te ngaterrohesh jane gjembat e tij. Jane te hidhur kur te shpojne dhe po t'u futen ne mish nuk ka perendi qe i nxjerr. Sepse kur perpiqesh t'i heqesh, thyhen brenda.
Desha t'a thoja qe kur lexova temen dje, por thashe lere se po del nga tema.
Gjembat nxirren kollaj, kur e zhyt doren ne uje te nxehte (jo te perveluar) me epsom salt (magnesium) ose edhe ne baking soda. Like magic.

Kur isha e vogel, kisha nje komshi qe mblidhte gjithmone murriza per t'i shitur. Ai ushqeu dhe i coi neper shkolla 13 femije, nga keto te ardhura.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 23:22   #35
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,776
Thanked 2,713 Times in 1,396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e tmerrshme signora harrove qe perdoret dhe per erzė kuzhine
E tmerrshme efendi, harrove te shtosh se sherebela (sage), perdoret te largoje shpirtrat e keqinj (djajte dhe demonet).

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 14-02-2018, 00:21   #36
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,065 Times in 5,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
E tmerrshme efendi, harrove te shtosh se sherebela (sage), perdoret te largoje shpirtrat e keqinj (djajte dhe demonet).

Mbidozimi i Salvia officinalis mund tė shkaktojė dėme nervore!

Nuk keshillohet per pėr gratė shtatzane, epileptikėt dhe njerėzit hypertensive!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 04:31   #37
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,311
Thanks: 1,695
Thanked 1,124 Times in 751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Ο malet e Shqiperise dhe ju o lisat e gjate...
Nuk kam pare lisa te gjate ne memedhe
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 04:51   #38
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,870 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Ka mbet.
Do sherebel ?
A eksporton Shqiperia sherebele?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2018, 05:45   #39
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,575
Thanks: 1,197
Thanked 708 Times in 447 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit

Sherebela perdoret gjithashtu per gatim sic perdoren errezat e tjera dhe gjithashtu si ushqim per gjelat e detit ketu ne Amerike. rreth 70-80 perqint te sherebelit te eger Amerika e eksporton nga Shqiperia.Para disa vjetesh filluan ta mbjellin masivisht ne disa zona te Shqiperise,mirepeo i ngelen stok dhe i shiten me cmim te ulet.Kerkohet dhe paguhet mire sherebeli i eger.Klima e Shqiperise eshte shume e pershtatshme per bimet medicinale.Mirepo degradimi i pyjeve e kullotave,errozioni,padija,indiferentizmi,babezia i kane dhene nje goditje per vdekje natyres dhe e ardhmja nuk te le vend per shprese.Te pakten tani per tani nuk shihet ndonje sensibilizim mbi kete krim qe po i bejme vetes.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur