Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2019, 08:47   #201
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,297
Thanks: 37
Thanked 104 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mos u ban hakmarrės Llapi!
Kėto postime po i ban pėr inati, se para do ditėsh Ramushi tha pėr Kadri Veselin "nuk i pret sakica nė ni vend"! Me njė fjalė i bie, se kishe Kadria asht taralaq!
hakmarres jo po realiteti eshte ky qoban e ka vendin dhe pik. vet e ka pranue kur tha me dialog det merret Thaqi une nuk di une tha di veq neper oda me fol e me knue qfar hakmarrje eshte kjo po qa met ba ty qe e pate que ne hava tuj e lavdue edhe kesaj teme ja ke vu titullin adalet
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 09:19   #202
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,787
Thanks: 11,202
Thanked 6,099 Times in 2,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
hakmarres jo po realiteti eshte ky qoban e ka vendin dhe pik. vet e ka pranue kur tha me dialog det merret Thaqi une nuk di une tha di veq neper oda me fol e me knue qfar hakmarrje eshte kjo po qa met ba ty qe e pate que ne hava tuj e lavdue edhe kesaj teme ja ke vu titullin adalet
Nuk e kam lavdue. Kam thėnė se edhe ky nuk ėshtė pa tė meta, ama ajo qė mė ben tė kam simpati pėr tė ( dhe tė ngjshėm si ky ) ėshtė pushka e tij ka qenė me zā. Ky nuk ka bajtė njė pushkė si hu gardhi, dhe nė krismėn e parė "ik b*thė se tė 10-va"por pushka e tij edhe ka vjellė zjarr... dmth Ramushi ka njė bagazh prapa vetes, njė bagazh trimėrie qė pėr mua ėshtė e admirushme.

Ti pėr Hashimin tėnd ( dhe tė ngjashėm si ky ) mundesh vec me trillue dicka, se s'kanė vepra ( tė mira... pėr tė liga nuk di ) prapa vetes - pa bagazh.

Ti shpesh nė shkrimet tua, gjithė neve qė nuk pajtojmė me politikėn e Hashumit na quan spiunė, UDB-bash ... etj etj, por po harron se para pak kohėsh, dy trima drenicakė, gjithashtu me bagazh tė pasur trimėrie, Gani Geci dhe Sami Lushtaku e pranuan se edhe gjatė luftės, nė radhėt e UCK-sė, bile edhe nė vetė Shtabin kishte njerėz tė Serbisė. Mos tė flasim pėr pasluftėn, kur edhe nė qeveri i ke pasur.

Kėta me siguri e kanė pasur fjalėn pėr ndonjė njeri "tė madh" dhe me siguri nuk kanė folur pėr mua dhe pėr ata forumistė qė mendojnė si unė dhe qė e thonė realitetin, e qė ti na shan pėrditė.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-10-2019 nė 09:21
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 14:29   #203
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,297
Thanks: 37
Thanked 104 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Nuk e kam lavdue. Kam thėnė se edhe ky nuk ėshtė pa tė meta, ama ajo qė mė ben tė kam simpati pėr tė ( dhe tė ngjshėm si ky ) ėshtė pushka e tij ka qenė me zā. Ky nuk ka bajtė njė pushkė si hu gardhi, dhe nė krismėn e parė "ik b*thė se tė 10-va"por pushka e tij edhe ka vjellė zjarr... dmth Ramushi ka njė bagazh prapa vetes, njė bagazh trimėrie qė pėr mua ėshtė e admirushme.

Ti pėr Hashimin tėnd ( dhe tė ngjashėm si ky ) mundesh vec me trillue dicka, se s'kanė vepra ( tė mira... pėr tė liga nuk di ) prapa vetes - pa bagazh.

Ti shpesh nė shkrimet tua, gjithė neve qė nuk pajtojmė me politikėn e Hashumit na quan spiunė, UDB-bash ... etj etj, por po harron se para pak kohėsh, dy trima drenicakė, gjithashtu me bagazh tė pasur trimėrie, Gani Geci dhe Sami Lushtaku e pranuan se edhe gjatė luftės, nė radhėt e UCK-sė, bile edhe nė vetė Shtabin kishte njerėz tė Serbisė. Mos tė flasim pėr pasluftėn, kur edhe nė qeveri i ke pasur.

Kėta me siguri e kanė pasur fjalėn pėr ndonjė njeri "tė madh" dhe me siguri nuk kanė folur pėr mua dhe pėr ata forumistė qė mendojnė si unė dhe qė e thonė realitetin, e qė ti na shan pėrditė.
edhe niherit ti po tregon se e urren Hashimin fort bile Hashimi qysh ne moshen e re e pastaj si student ka qen kunder serbis dhe pushken e par ja ka kthye me Adem Jasharin me 1992 ne Drenas e din ti mire ket rast po ste pelqen pra Hashimi kur ka ba vepra patriotike e ja ka kthye pushken hasmit serb Rambushi ka qen badigard neper diskotekat e europes e ma von edhe ai ju ka bashkangjit patriotve siq jan:Hashimi Kadriu Xhaviti Azemi Ademi Bardhyli Xhemali Emrushi etj.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 15:55   #204
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,297
Thanks: 37
Thanked 104 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Ramush Haradinaj
Pėrfundon karriera politike pėr Ramush Haradinajn
Drilon Rrahmani Nga Drilon Rrahmani Mė 11 tetor 2019 Nė ora: 16:07


Ish kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, dėshtoi qė tė fitojė, madje edhe t’iu afrohet partive qė dolėn tė parat, saktėsisht Lėvizjes Vetėvendosje dhe Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

Qė nga kyēja e tij nė politik, kjo ėshtė humbja mė e madhe e Haradinajt, jo pse herėve tė kaluara kishte mė shumė deputet, por qė kėsaj radhe e kishte shansėn qė tė dilte mė mirė se herėt e kaluara, e ky moment do t’i mungojė zgjedhjeve tė tjera.

Tre faktorė qė do ta bėnin Haradinajn mė tė votuar nė kėto zgjedhje:

1.Taksa.

2. Qėndrimi i palėkundur kundėr ndryshimit tė kufijve.

3. Dorėheqja e tij pėr shkak tė ftesės sė Speciales.

Me tė gjitha kėto favore u fut Haradinaj nė zgjedhje si kurrė mė parė, mirėpo dėshtoi totalisht, madje edhe nė koalicion me 12 ish deputet tė Vetėvendosje qė e ringjallėn PSD-nė. Kur jemi te PSD-ja, ka shumė gjasa qė prezenca e tyre nė koalicion i ka humbur vota tė shumta Haradinajt, i cili nuk kalkuloi mirė para se tė futej nė koalicion me ta.

Tash pas zgjedhjeve, vet kryetari i PSD-sė, Shpend Ahmeti, e akuzoi Haradinajn si fajtor pėr dėshtimin nė zgjedhje tė koalicionit tė tyre, ndonėse sipas tė gjitha gjasave nga PSD-ja do ta shohim vetėm njė deputet nė Kuvend.

Ramush Haradinaj me kėtė humbje nė kėto zgjedhje, nuk do tė ketė shpresa pėr shumė vite qė partia e tij tė fitojė elektorat, pasi qė nuk arriti me ata faktorė si mė lartė. E vetmja mundėsi ėshtė qė tė ketė njė “PAN 2”, ndonėse e vėshtirė pėr shkak se Haradinaj u djeg nga PDK-ja.

Populli i tregoi Haradinajt qė ka nevojė pėr ndryshime sociale, e jo tė pėrqendrohet vetėm nė njė taksė dhe atė ta pėrmend nė ēdo pėrgjigje. Fakti se njė numėr i madh i qytetarėve jetojnė nė varfėri tė skajshme, tregon se populli vendosi pėr ndryshime social-demokratike.

Pėrderisa Haradinaj nuk arriti t’i shfrytėzoj kėto beinifite qė ngjajnė sikur “doping” para zgjedhjeve, ai do ta ketė problem qė ta ngjit AAK-nė nė maja. Shto kėtu faktin punėsimet e shumta qė i bėri gjatė qeverisjes sė tij.

Kur dukej se tani ėshtė kulmi politik i Ramush Haradinajt, ai dėshtoi keq dhe po i paguan dėmet qė i shkaktoi si kryeministėr i Kosovės, duke e shterur edhe buxhetin e vendit.

AAK-nė nė opozitė do tė ketė vetėm njė tė keqe. Nuk do tė jetė opozitė e mirė dhe e dijshme qė me presion ta detyrojė Albin Kurtin qė tė punojė, njėjtė si ky i fundit qė nuk i linte rehat legjislaturėn e kaluar.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 15:58   #205
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,787
Thanks: 11,202
Thanked 6,099 Times in 2,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
edhe niherit ti po tregon se e urren Hashimin fort bile Hashimi qysh ne moshen e re e pastaj si student ka qen kunder serbis dhe pushken e par ja ka kthye me Adem Jasharin me 1992 ne Drenas e din ti mire ket rast po ste pelqen pra Hashimi kur ka ba vepra patriotike e ja ka kthye pushken hasmit serb Rambushi ka qen badigard neper diskotekat e europes e ma von edhe ai ju ka bashkangjit patriotve siq jan:Hashimi Kadriu Xhaviti Azemi Ademi Bardhyli Xhemali Emrushi etj.
Po, kete e kane konfirmuar edhe Gani Gavi e Sami Lushtaku. Po sa duket kish pas marre fort frike edhe e kish lane pushken menjane.
Cdo pune qe ta besh nuk eshte e turpshme. Edhe Hashimi ka shitur farmerka. Hallall i qofte.

Hasha pas luftes e 10-u fare. U lidh fort me Dacic e Vucic!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 16:07   #206
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,297
Thanks: 37
Thanked 104 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po, kete e kane konfirmuar edhe Gani Gavi e Sami Lushtaku. Po sa duket kish pas marre fort frike edhe e kish lane pushken menjane.
Cdo pune qe ta besh nuk eshte e turpshme. Edhe Hashimi ka shitur farmerka. Hallall i qofte.

Hasha pas luftes e 10-u fare. U lidh fort me Dacic e Vucic!
aiiiiiihhhhh tash e knaqe krejt fjal te hajnave te banhofave po flet a e kam dit se nuk vlen as ti ma shume se keta qe flasin keshtu per Kryeēlirimtarin
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 16:46   #207
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,787
Thanks: 11,202
Thanked 6,099 Times in 2,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
aiiiiiihhhhh tash e knaqe krejt fjal te hajnave te banhofave po flet a e kam dit se nuk vlen as ti ma shume se keta qe flasin keshtu per Kryeēlirimtarin
Te flasim tash miqesisht.
Mos e perziej Hashimin me clirimtaret, se e devalvon vleren e clitimtarevd.

Fola kot fare. Ata nuk devalvohen nga hushimat.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-10-2019 nė 17:04
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 18:06   #208
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,297
Thanks: 37
Thanked 104 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Te flasim tash miqesisht.
Mos e perziej Hashimin me clirimtaret, se e devalvon vleren e clitimtarevd.

Fola kot fare. Ata nuk devalvohen nga hushimat.
nash miqesisht nash sinqerisht nash qysh te duesh flasim por e verteta e madhe eshte se Hashim Thaēi eshte KRYEĒLIRIMTARI i popullit Shqiptar te Kosoves e ti e disa isha pe din ti qfar ishash nuk e njifni keshtu e dim more po per fat te mire veq muni barkun e juaj me e kup se tjeter asgje

kjo eshte pergjigjija shum miqsisht e seriozisht dhe e sakt 100%
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur