Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-06-2019, 14:55   #101
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Sowjetisch-iranischer Freundschaftsvertrag!

Artikel 6: „Sollte ein Drittstaat versuchen, mit Waffengewalt persisches Territorium widerrechtlich zu besetzen oder sollte der Drittstaat persisches Territorium als Operationsbasis gegen Russland nutzen, oder sollte ein Drittstaat die Grenzen der russischen Föderation oder seiner Alliierter bedrohen, und sollte die persische Regierung nicht in der Lage sein, die Bedrohung nach Aufforderung durch die russische Regierung zu beenden, hat Russland das Recht, in Persien einzumarschieren, um die entsprechenden militärischen Operationen zu seiner Verteidigung zu unternehmen. Russland wird seine Truppen umgehend abziehen, wenn die Bedrohung beseitigt ist.

Perkthimi....Pakti i miqesise Sovjetike-Iraniane.

Neni 6: Njė shteti te tretė i duhet apo pėrpiqet tė pėrdorė forcėn pėr tė pushtuar nė mėnyrė tė paligjshme territorin persian, ose shtetit te tretė i duhet tė pėrdorė territorin persian si bazė operacionesh kundėr Rusisė apo njė shtet i tretė kėrcėnon kufijtė e Federatės Ruse apo aleatėve tė saj dhe nėse qeveria Persiane dėshton(apo eshte e paafte),ose nuk eshte nė gjendje t'i japė fund kėrcėnimit siē kėrkohet nga qeveria ruse, Rusia ka tė drejtė tė marshoje ne Persi, nė mėnyrė qė tė ndėrmarrė operacionet e duhura ushtarake nė mbrojtjen e saj. Rusia do tė tėrheqė trupat e saj menjėherė kur kėrcėnimi tė jete eleminuar

PS....ne luften e ftohte PAKTI por..... eshte AKTUALE dhe SOT.

Mos u tutni se nuk hyne ruset me ushtri.Leksionin e moren ne Afganistan,ndersa te tjeret akoma jo.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 15:10   #102
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Wir sind im Jahre 2019 und hier werden uns aber Bilder wie aus der Steinzeit der Photographie gezeigt, nicht in Farbe, unscharf und verwackelt. Hat die US Navy qualitativ nichts besseres drauf?

BRILIANT....se masanej e hum busullen, me u mor me kumanovista(E) apo ka rruga e.....Krrabes.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2019, 21:35   #103
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,343
Thanks: 15
Thanked 166 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Lufta e trete boterore nqf se do shpertheje do jete vetem arsyja e nje rendi te ri boteror. Nuk eshte mbi popullimi. Toka ka kapacitete te mbaje deri ne 20 miliard banore nga 7.5 qe eshte aktualisht. Ke shkretetira me qindra e mijera kilometra te pabanueshme ku me teknologjine e sotme mund ti kthesh shume kollaj ne toka te banueshme , ashu sic ishte dubai i fillim viteve 90 dhe ku sot ka mbi 5 milion banor. Pa permend pastaj kontinente si Australia me 7 milion e kusur km2 siperfaqe dhe ku banojne vetem 25 milion banor.

po qe toka po degradohet nga shtimimi i popullsise, qe rezervat e lendeve te para po mbarojne, qe shum lloje peshqish e gjitaresh po paksohen, qe eko-sistemi po prishet, a nuk po e shihni.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 23:02   #104
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,732
Thanks: 6,435
Thanked 1,796 Times in 1,013 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 23:32   #105
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,732
Thanks: 6,435
Thanked 1,796 Times in 1,013 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Lufta po afron.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 23:35   #106
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 14,453
Thanks: 692
Thanked 1,044 Times in 776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

po ne me ke do behemi ?
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 02:58   #107
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,174
Thanks: 14,907
Thanked 8,792 Times in 5,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
po ne me ke do behemi ?
Kqyre me ke....

Ēfarė mrekullie! Tre ambasadorė shqiptarė takohen nė Izrael!

Ambasadori i Shqipėrisė nė Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me ambasadoret e Shqipėrisė dhe tė Kosovės nė Shtetet e Bashkuara, Zonjat Floreta Faber dhe Vlora Ēitaku, nė kuadėr tė vizitės sė tyre nė Izrael.

Ambasadori i Shqipėrisė nė Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me ambasadoret e Shqipėrisė dhe tė Kosovės nė Shtetet e Bashkuara, Zonjat Floreta Faber dhe Vlora Ēitaku, nė kuadėr tė vizitės sė tyre nė Izrael.

Kjo vizitė zhvillohet nėn kujdesin e AJC/American Jewish Committee, si pjesė pėrbėrėse e Project Interchange, i cili operon qe prej vitit 1982, duke sjellė mbi 6000 personalitete nga SHBA dhe 100 vende te botės, pėr tė vizituar Izraelin dhe pėr t’u njohur me kompleksitetin e sfidave me tė cilat pėrballet Izraeli dhe rajoni i Lindjes se Mesme, shkruan ambasada shqiptare nė njė njoftim tė saj nė rrjetet sociale.

Vlora Qitakja....ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh na kenka ofenue ka Cuca e Kadarese.

Shttttttttttttttttttttttttttttttttttt QITAKE e vllornas

Beautiful Tel Aviv!

AproPO.....te bente Arbeni foto ne Moske,do me masakronin....DaraLUTCHERET me flamur.

I pershendes.


Fund jave te mbare.....motla.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg D-8vIOnXkAY5xIo.jpg (22.9 KiloByte, 14 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 00:23   #108
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,732
Thanks: 6,435
Thanked 1,796 Times in 1,013 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Hakmarrje e shpejte? Irani tani ka rrembyer nje anije britanike.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 00:26   #109
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,732
Thanks: 6,435
Thanked 1,796 Times in 1,013 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Pse Amerika po mobilizon ushtrine ne brigjet e Iranit?

Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur