Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-10-2019, 15:40   #301
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,148
Thanks: 15,610
Thanked 13,223 Times in 8,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Akrep et al

Kesaj i thone clirim shpirti nga perulja 12 vjecare qe kam ndjere dhe kemi ndjere.

Por, ju badihavxhinjte e internetit, ate pune keni.
Tė them tė drejtėn unė nuk kam ndonjė preferencė pėr kush e formon Qeverinė nė Kosovė, edhe Hashimin e kam "marr inat" thjesht se na i ka bėr bajat Llapi me atė lum shkrimesh sikur shkruan pėr ndonjė Perėndi tė zbritur nga qielli.
Mos na i bėj edhe ti bajat Albinin.
Pėrtej shakasė ti dhe tė gjithė kanė tė drejtė ta ēlirojnė shpirtin kur Ai qė ti ke pritshmėri tė bėj vėrtet diēka tė mirė pėr Kosovėn, deri atėhere ėshtė thjesht njė ēlirim dufi si ai nė stadium kur skuadra jote ka shėnuar gol skuadrės kundėrshtare.
Ēlirimi i shpirtit do vijė kur "skuadra" jote tė renditet nė krye tė klasifikimit me shumė rrezultate tė njėpasnjėshme dhe jo me shėnimin e njė goli.
Kjo ėshtė nė thelb ajo qė po them unė dhe aspak kundėrshti pėr njė apo pėr njė tjetėr.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 15:45   #302
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,669
Thanks: 4,321
Thanked 4,626 Times in 3,079 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

ca thua mo ? une kam menduar se cila skuader jep gola e para, eshte skuadra jote pastaj po ndodhi barazim, atehere pret cila do shenoj golin qeter fitues edhe behesh fans me fitimtaret


nejse, ne fakt keto jane me shume se, por gati edhe si pune skuadrash. Emocjonet te fansave, ama leket te lojetareve ne fushe
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 16:32   #303
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Llap, pa popullin, je askushi. Mere nje mesim per jete nga une:

une kam pas vetem 2% popullin ne luft e tash ne paq diku rreth 50% jan me Ēlirimtaret qe jan ne parti te ndryshme jam shum i knaqur me ket perkrahje te popullit tim
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 20:09   #304
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti
A Do Ta Mbaj Albini Fjalen

A do te bej Bashkimin Kombetar siq na ka premtue
A do ti pranoi kufit e ri me serbin qe do te ndodhin 100%
A do te hjek taksen serbis e bosnes
A do ti kthej 8200 hektar qe sipas ti ju falen malit te zi
A do ta luftoi korrupsionin kur dihet se te korruptuar e ka partnerin e koalicionit
A do ti terhjek 72 dosje nga prokuroria qe ja ka ngrit Isa Mustafes
A do ta njof Kushtetuten Flamurin Himnin e Kosoves
A do te perjashtoi kandidaten per deputete te VV-se qe e ka dieg Flamurin e Kosoves
A do ti kthej Aktivistet e VV-se qe i ka perjashtue veq se e kan shique ne TV ndeshjet e Kombetares se Kosoves
A ja lshoi kompirin e nxeht Kadri Veseli Albinit
Pse nuk doli ne zyren e Albinit ne foto ambasadori Amerikan me flamurin kombetar


ka shume e shume pyetje tiera qe i ka than albini e tash 99% te tyre do ta lpi qa e ka pshty prandaj ju qe i besuat dhe e votuat do tju zhgenjej shume shpejt e shum fort

per te gjitha keto pyetje e tiera e tiera sot albini ju betue Ambasadorit Amerikan qe do ti bie pishman dhe nuk do ti permend ma se le ma te punoi per to mjerim per ju qe ei kini besue
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 20:37   #305
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,275
Thanks: 353
Thanked 637 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Heret e ke nis punen e zadhansit te ompozites, or llap!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 20:37   #306
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,515
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Llapi, tani qe humbi hashimutoja mendova se do shpetonim nga ti. Por nuk qenka e thene. Me sa duket ke vendosur te besh opozitarin e flakte.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 21:24   #307
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Llapi, tani qe humbi hashimutoja mendova se do shpetonim nga ti. Por nuk qenka e thene. Me sa duket ke vendosur te besh opozitarin e flakte.
ne ni shtet demokratik po jetoim
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 21:29   #308
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Heret e ke nis punen e zadhansit te ompozites, or llap!
ma mire do te ishte te pergjigjesh ne ato pyetje nese din se si do te punoi albini une mendoi qe as vet se din ai qa ka than veq nja e di qe nuk ka me pas nieri ma i ndegjueshum per nderkombetaret se ai
qysh sot e ka tregue veten ai tuj ju betue ambsadorit amerikan se kam me i harrue te gjitha qa i kam rrejt popullin qe i ka besue e tash mos u befasoni qe do te punoi krejt te kunderten se qka ka than
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 21:32   #309
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,515
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
ma mire do te ishte te pergjigjesh ne ato pyetje nese din se si do te punoi albini une mendoi qe as vet se din ai qa ka than veq nja e di qe nuk ka me pas nieri ma i ndegjueshum per nderkombetaret se ai
qysh sot e ka tregue veten ai tuj ju betue ambsadorit amerikan se kam me i harrue te gjitha qa i kam rrejt popullin qe i ka besue e tash mos u befasoni qe do te punoi krejt te kunderten se qka ka than
Mos u nxito se do te bien baterite shpejt. Nuk eshte njesoj te qenit ne opozite me kohet e arta kur ishe ne pozite. Jepi kohen e nevojshme qe te provoje veten. Ketu jemi dhe do kemi kohe qe te flasim.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 21:33   #310
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin KurtiShyqyr qe fitoj Albini e bim klluē, sa ken ne opozite kurr dy vo bashke nuk na i paten lan naj vidhnin.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 21:37   #311
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Mos u nxito se do te bien baterite shpejt. Nuk eshte njesoj te qenit ne opozite me kohet e arta kur ishe ne pozite. Jepi kohen e nevojshme qe te provoje veten. Ketu jemi dhe do kemi kohe qe te flasim.
ti mire e kie por dita e mire shifet ne mengjes thon dhe qysh sot u pa se si ju ka betue amerikanve qe asnji premtim qa ju kam dhan simpatizantve te vv-se nuk do ta permbushi kam informata te sakta qe i ka ra ne gjunj tuj ju betue ambasadorit amerikan
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 21:44   #312
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,148
Thanks: 15,610
Thanked 13,223 Times in 8,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Bugajski dhe Joseph: Sfidat me tė cilat do tė ndeshet qeveria e re e Kosovės
Dy analistėt amerikanė, Edward Joseph dhe Janusz Bugajski, tė cilėt janė ekspertė tė zhvillimeve politike nė Kosovė dhe rajon shprehen se vazhdimi i bisedimeve Kosovė-Serbi dhe taksa 100% ndaj mallrave serbe, duhet tė jenė prioritetet e qeverisė sė re nė Kosovė.

Pėr Janusz Bugajski nga Qendra pėr Analizėn e Politikave Evropiane, qėndrimet e udhėheqėsit tė Lėvizjes Vetėvendosje, qė shpesh herė janė cilėsuar si tė ashpra ndaj faktorit ndėrkombėtar dhe izoluese pėr Kosovėn, nuk pėrbėjnė problem nė tėrėsinė e tyre.

“Ai (Kurti) ėshtė i vendosur tė sigurojė qėndrimin nė kėmbė tė Kosovės, nė fushėn ekonomike, politike dhe strategjike. Mendoj se kjo ėshtė ajo qė dėshiron Amerika. Amerika i do vendet qė janė tė pavarura, tė sigurta dhe qė kėrkojnė mė pak angazhim tė trupave ushtarake amerikane. Pra i do vendet qė mund tė shėrbejnė nė aleancė. Unė mendoj se Kosova nė vend qė tė jetė konsumuese, mund tė kontribuojė pėr sigurinė e pėrbashkėt nė NATO. Nė njė mėnyrė mendoj se Kurti ėshtė personi i duhur pėr kėtė”.

Ndėrsa, sipas Edward Joseph, Albin Kurtin e presin sfida tė mėdha nė rast se e merr drejtimin e qeverisė sė re tė Kosovės.

Joseph thotė:

“Tė qenit nė qeveri, i ndryshon njerėzit dhe politikanėt. Pėr Albin Kurtin dukej e lehte tė kritikonte nga jashtė dhe tė kundėrshtonte. Ėshtė krejt ndryshe tė shkosh nė Bruksel ose Uashington, ose tė presėsh zyrtarė tė lartė nga kėto dy vende dhe t’i dėgjosh ata. Nuk duhet tė harrojmė se Kosova ėshtė e varur nga mbėshtetja e faktorit ndėrkombėtar. Pėr sigurinė e Kosovės kujdeset KFOR-i, ende nuk ka ushtri. Ekonomia varet nga BE-ja. Prandaj Kosova nuk mund ta pėrballojė izolimin. Kjo duhet tė pėrjashtohet”.

Sfida mė e vėshtirė dhe njė nga prioritetet e qeverisė sė ardhshme, ėshtė rikthimi nė tryezėn e bisedimeve me Beogradin. Kjo ėshtė edhe pritshmėria e Uashingtonit, i cili ka emėruar dy tė dėrguar tė posaēėm pėr Kosovėn, ambasadorin amerikan nė Gjermani, Richard Grenell, si pėrfaqėsues tė presidentit Trump pėr bisedimet me Serbinė dhe diplomatin e lartė Mattheė Palmer.

“Besohet se emėrimi i ambasadorit Grenell, nėnkupton interesin qė Shtėpia e Bardhė ka pėr arritjen e njė marrėveshjeje. Arritja e marrėveshjes nėnkupton respektimin e interesave tė tė dyja palėve”, tha analisti Joseph.

Analisti Bujaksi thotė se pėrfshirja e ambasadorit Grenell ėshtė pėrparėrėsi qė Kurti duhet ta shfrytėzojė, ndėrsa thotė se Kosova me Albin Kurtin nė krye tė qeverisė, do tė ketė ekipin negociues mė tė besueshėm qė ka pasur ndonjėherė.

“Albin Kurti duket se nga tė gjithė politikanėt nė Kosovė ėshtė mė i pastėrti, sepse nuk ka akuza pėr korrupsion, nuk ka dyshime pėr krime lufte dhe nuk ka qenė pjesė e ndonjė qeverie ku janė bėrė gabime. Pra, i ka duart e pastėrta dhe kjo i jep mė shumė autoritet dhe e vė nė epėrsi pėrballė komunitetit ndėrkombėtar. Do tė jetė njė pėrzierje interesante sepse nė anėn tjetėr Ambasadori Grenell ka rezerva ndaj Bashkimit Evropian dhe ka bėrė kritikuar tė shumta ndaj qeverisė gjermane. Prandaj mendoj se ai nuk do tė dėgjojė shumė qėndrimin e Bashkimit Evropian dhe mė shumė i intereson tė shtyjė pėrpara atė amerikan, tė cilin Kosova duhet ta shfrytėzojė nė favor tė saj”, tha analisti Janusz Bugajski.

Pritjet janė qė qeveria e re e Kosovės, tė vendosė shpejt pėr tarifėn 100 % ndaj produkteve serbe, e cila edhe u bė shkaktare e ndėrprerjes sė dialogut.

Beogradi kushtėzon rifillimin e bisedimeve me heqjen e tarifave, ndėrsa qeveria e deritashme e udhėhequr nga Ramush Haradinaj, i ka rezistuar trysnisė amerikane dhe evropiane pėr pezullimin apo heqjen e tyre.

“Ramush Haradinaj nuk do ta hiqte tarifėn, sepse pėr tė ishte ēėshtje parimore. Por njė qeveri e re, e ndihmuar nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian, mundet shumė lehtė tė gjejė formulėn me Beogradin. Pėr shembull, tarifa pezullohet, bisedimet rifillojnė dhe Beogradi heqė dorė nga disa prej kundėrshtimeve tė saj nė arenėn ndėrkombėtare. Prandaj besoj se me bashkimin e energjisė sė diplomacive amerikane dhe evropiane, mund tė arrihet formula pėr pezullimin e kėtyre tarifave”, tha Joseph.

Ky skenar, thotė eksperti Bugajski, ėshtė lehtėsisht i realizueshėm. Madje, ai sheh mė shumė rezistencė nga pala serbe sesa ajo e Kosovės.

“Kėrkohet mė shumė presion, nė veēanti ndaj Serbisė. Kėrkohet angazhim serioz pėr njė formulė tė mirė, se ēfarė do lėshosh dhe ēfarė do marrėsh nė shkėmbim. Gjithashtu duhet tė vėzhgohet Rusia, e cila mund tė pėrpiqet tė sabotojė procesin, pasi marrėveshje nuk ėshtė nė interesin e saj”, tha analisti Janusz Bugajski.

Krahas sfidave nė rrafshin ndėrkombėtar, Kosova ka probleme tė mėdha edhe pėr shumė ēėshtje tė brendshme. Analistėt thonė se nė tė dyja fushat, kėrkohet punė paralele.

“Qeverisė do t’i duhet tė fokusohet tek tė dyjat. Duhet tė angazhohen pėr sundimin e ligjit dhe luftėn kundėr korrupsionit, duhet tė marrin masa qė tė mos emėrojnė nė poste vendim-marrėse familjarė dhe tė afėrm. Dhe mbi tė githa, cilido qoftė roli i Albin Kuritt nė qeveri, ai duhet tė angazhohet pėr kėtė pėr tė dėshmuar se kėto janė prioritetet mė tė mėdha pėr Vetėvendosjen”, tha analisti Joseph​.

“Mendoj se zhvillimi ekonomik por edhe duart e pastėrta, transparenca, sundimi i ligjit, drejtėsia pėr ata qė kanė kryer krime dhe zyrtarė tė korruptuar qė kanė abuzuar me postet publike duhet tė jetė puna e parė e brendshme”, tha analisti Janusz Bugajski​

Analistėt thanė se ėshtė e vėshtirė tė parashikohet kohėzgjatja e krijimit tė qeverisė sė re, por ata thonė se ajo duhet tė formohet sa mė parė raporton VOA.e.ll./dita
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 22:00   #313
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
ti mire e kie por dita e mire shifet ne mengjes thon dhe qysh sot u pa se si ju ka betue amerikanve qe asnji premtim qa ju kam dhan simpatizantve te vv-se nuk do ta permbushi kam informata te sakta qe i ka ra ne gjunj tuj ju betue ambasadorit amerikan
O rrencni flliqt qe je ti, a thojshe si te fiton Albini kurr ma per Hashimin s’ki me shku dhe as ne forum s’ki me sjell lajme, po ti je rrenc, e morre ne qaf edhe Gadli Feselin duke ja humb zgjedhjet me propaganden e dobt qe e ki.
Ti me fol per Albinin eshte tmerrr, Albini ka me ju mshel ne burge si qenin qe keni vjedh more te paftyre.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 22:17   #314
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
O rrencni flliqt qe je ti, a thojshe si te fiton Albini kurr ma per Hashimin s’ki me shku dhe as ne forum s’ki me sjell lajme, po ti je rrenc, e morre ne qaf edhe Gadli Feselin duke ja humb zgjedhjet me propaganden e dobt qe e ki.
Ti me fol per Albinin eshte tmerrr, Albini ka me ju mshel ne burge si qenin qe keni vjedh more te paftyre.
hahahahahaaaaaaaaaaaaaaa
meniren ju te albinit e tregoni kulturen e juve tuj sha e ofendue hahaha keshtu do te qeverisni disa muej e kurrsesi jo vite nuk dini sen ju perpos sharjes e ofendimeve te till ini ju
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 17:50   #315
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Albin Kurti

O rrenc pse nuk po e mban fjalen, a thojshe qe nese fiton Albini kurr ma nuk hyn ne forum dhe nuk ke me shkru per Gadlin dhe Asimin?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 17:52   #316
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,626
Thanks: 13,615
Thanked 7,563 Times in 4,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
O rrenc pse nuk po e mban fjalen, a thojshe qe nese fiton Albini kurr ma nuk hyn ne forum dhe nuk ke me shkru per Gadlin dhe Asimin?
Hajde Lum mos e ba te madhe
Sa here ke thene ti nuk do futem me ne forum dhe ja ku je madje me uniforme
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 20:31   #317
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,223
Thanks: 0
Thanked 480 Times in 407 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Albin Kurti

Albin Kurti: Thaēi tradhtar, nuk duhet ta ēojė mandatin deri nė fund

22:30, 09/10/2019
Albin Kurti ka paralajmėruar se Hashim Thaēi mund tė shkarkohet nga president i Kosovės.

Edhe pse pranon se ende nuk i kanė votat, por kjo ēėshtje do tė diskutohet.

LEXO EDHE:
Kryemadhi e zbulon: Ēfarė mė thanė amerikanėt nė janar 2019
Sipas tij, Thaēi ėshtė tradhtar kur ka menduar pėr tė shkėmbyer territoret e Kosovės.


Deklaratat Kurti i ka bėrė nė njė intervistė pėr emisionin ‘Opinion’ tė gazetarit Blendi Fevziu.

‘Nuk i kemi ende votat pėr shkarkimin e Thaēit, por do e shohim me shumė vėmendje. Raportet e tij me Serbinė kanė qenė shumė problematike, veēanėrisht me idenė e tij pėr shkėmbim tė territoreve. Tė thuash qė veriu i Kosovės ėshtė dhuratė e Rankoviēit qė duhet kthyer mbrapsht kjo ėshtė tradhėti.

Raportet me Thaēin janė tė mira sepse nuk ekzistojnė raporte. Ai duhet te ma japė mandatin mua pėr tė formuar qeverinė dhe mė nė fund po i jap shansin tė bėjė diēka tė mirė. Ėshtė koha qė tė mos e ēojė deri nė fund mandatin e tij si president’, ėshtė shprehur kreu i Vetėvendosjes, Albin Kurti.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 07:46   #318
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,371
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Albin Kurti: Thaēi tradhtar, nuk duhet ta ēojė mandatin deri nė fund

22:30, 09/10/2019
Albin Kurti ka paralajmėruar se Hashim Thaēi mund tė shkarkohet nga president i Kosovės.

Edhe pse pranon se ende nuk i kanė votat, por kjo ēėshtje do tė diskutohet.

LEXO EDHE:
Kryemadhi e zbulon: Ēfarė mė thanė amerikanėt nė janar 2019
Sipas tij, Thaēi ėshtė tradhtar kur ka menduar pėr tė shkėmbyer territoret e Kosovės.
i

Deklaratat Kurti i ka bėrė nė njė intervistė pėr emisionin ‘Opinion’ tė gazetarit Blendi Fevziu.

‘Nuk i kemi ende votat pėr shkarkimin e Thaēit, por do e shohim me shumė vėmendje. Raportet e tij me Serbinė kanė qenė shumė problematike, veēanėrisht me idenė e tij pėr shkėmbim tė territoreve. Tė thuash qė veriu i Kosovės ėshtė dhuratė e Rankoviēit qė duhet kthyer mbrapsht kjo ėshtė tradhėti.

Raportet me Thaēin janė tė mira sepse nuk ekzistojnė raporte. Ai duhet te ma japė mandatin mua pėr tė formuar qeverinė dhe mė nė fund po i jap shansin tė bėjė diēka tė mirė. Ėshtė koha qė tė mos e ēojė deri nė fund mandatin e tij si president’, ėshtė shprehur kreu i Vetėvendosjes, Albin Kurti.
ky klyshi i malazezve keshtu mendon e deshiron por kjo do te jet vetem nji deshir e zjarrt e ti dhe ai tash e tuje do te jet nen komanden e Komandantit suprem te Republikes se Kosoves Z.Hashim Thaēi
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 08:06   #319
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,469
Thanks: 15,950
Thanked 9,447 Times in 6,381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
ky klyshi i malazezve keshtu mendon e deshiron por kjo do te jet vetem nji deshir e zjarrt e ti dhe ai tash e tuje do te jet nen komanden e Komandantit suprem te Republikes se Kosoves Z.Hashim Thaēi
gjarprit do i....PRITET =gllava.Sjemi ne Amerike Latine ti BACILE i SHKERDHAPATARUM
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 08:07   #320
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,469
Thanks: 15,950
Thanked 9,447 Times in 6,381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
O rrenc pse nuk po e mban fjalen, a thojshe qe nese fiton Albini kurr ma nuk hyn ne forum dhe nuk ke me shkru per Gadlin dhe Asimin?
Dikur shpijunat i...VRISNIN.Por juve merreni me ruset apo noi frajer ka macedonia.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur