Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare > Letėrsi pėr Fėmijė

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-01-2019, 18:26   #481
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Pėrgėzime miku im, mjeshtėr i penės.

Unė si ngahera "ngucakeq" ( apo sic mė ke quajtur vetė: impulsiv ), se njė herė u pata thėnė "poetucėve", aman kur shkruani dicka, bėjeni punėn me pėrkushtim ashtu qė tė kemi durim t'i biem deri nė fund leximit, sė paku 1 herė.

Miku im, unė kėtė poezi e lexova me shumė endje tri herė, secilėn herė mė me dėshirė se hera paraprake ... e pėrkryer, apo sic ndjihet nė fjalorin letrar "poezi antologjike". Tė lumtė, Gimi!

P.S. Nuk erdha tė kėrkoj, pro erdha tė tė tregoj, se pa tė pyetur fare do ta marr kėtė peozi dhe do ta postoj si poezi e pėrzgjedhur pėr miqtė, te tema: "zgjodha pėr ju "
Mik Adem, sė pari Ju falenderoj se nė vazhdimėsi pėrcjellni krijimtarinė time, e dyta, faleminderit pėr vlerėsim tė njė vjershme modeste, dhe e treta, dy herė faleminderit pėr prezantim...
Mbrėmjew tė kėndshme...
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2019, 17:48   #482
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Fėmijėt janė burim i pashtershėm tė jetės!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2019, 10:17   #483
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Kryeengjėlli i kėsaj bote, ėshtė fėmija!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2019, 11:48   #484
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,159
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

meqe djalit ia "vodhi" nje shoqe klase vjershen ne gjuhen shqipe, me kerkoi te beja nje te shpejte per te.

51061492_10218358601815008_86689022902009856_n.jpg
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2019, 13:33   #485
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,159
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

kabim pulitik
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2019, 18:45   #486
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

(Ripostim)

PRANVERA NĖ SHKURT

Pėr askėnd aspak s’ėshtė normale,
Qė nė dimėr tė vijė pranvera;
Zotit s’duhet t’ia zėmė pėr tė madhe –
Se lulėbora ka ēel mė herėt se herave tjera!

Kjo ėshtė surprizė e vėrtetė –
Dielli rrezet gjithkah i ka shtrirė,
Bora qė moti nė saraj ka tretė –
Kjo pamje mahnitėse fėmijėt i ka mpirė!

Era nga loja fare ėshtė molisur,
Iu kanė kėputur telat, violinės s’i bie;
Parku i qytetit fėmijėt i ka bezdisur,
Sa gjallėri n’kėtė vend dashurie!

Se dimri ėshtė dimėr, mos t’harrojmė,
Kjo kohė, njėmend ėshtė farsė;
Tė jemi syēelė, mos t’na mashtrojė –
Se pranvera vjen me 21 Mars!

2002

@ Agim METBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 18:12   #487
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Kur vie nė shprehje fėmija, ēdo gjė tjetėr ėshtė irelevante!

#AgimMETBALA


MEDINA NĖ LIVADH.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2019, 09:38   #488
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Fėmija dhe ylli polar, shndėrrisin nė veēanti!

#AgimMETBALA


Edeja.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 17:22   #489
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

MALLI I GJYSHIT

Medina e vogėl, jeton nė Gjermani,
Gjyshi nuk e pėrcjell rritėn e sajė;
Ajo nga larg e gėzon me dashuri –
I buzėqeshė ėmbėl nė celular!

Edhe pse akoma s'di asnjė fjalė,
Gjyshi me ajfon orė tė tėra i flet;
Ajo i bėnė lėvizje tė ndryshme me mall –
E fytyra i bėhet si hėna pesėmbėdhjetė!

Kėshtu pėrditė gjyshi ēmallet,
Me mbesėn qė e ka princeshė;
E pret verėn me ditė tė nxehtė –
Ta marrė nė grykė atė hyjneshė!

20.06.2014

#AgimMETBALA


MEDINA.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2019, 10:32   #490
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Ilaēi mė i mirė i shpirtit, ėshtė fėmija!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2019, 10:35   #491
Eduarti
Anėtar
 
Avatari i Eduarti
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 65
Thanks: 0
Thanked 51 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Eduarti ėshtė njė gur i ēmuarEduarti ėshtė njė gur i ēmuarEduarti ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

Kur te rritet goca dhe cuni im te behen per te lexuar do jet kenaqesi te lexojne vjershat e tua .
__________________
Takohemi Ne Diten e Gjykimit...
Eduarti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2019, 10:38   #492
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eduarti Shiko postimin
Kur te rritet goca dhe cuni im te behen per te lexuar do jet kenaqesi te lexojne vjershat e tua .

Urroj tė rriten tė shėndetshėm...paēin fat nė jetė...
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-04-2019, 17:29   #493
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

FESTA E SHKOLLĖS

Kori i shkollės me melankoli,
Sa bukur himnin e falmurit kėndon;
Nė shenjė respekti ngritet secili –
Pamje e bukur qė t’mrekullon!

Nga vjersha nė vjershė vargohen recitime,
Orė e ēast ndjenjat ndėrrohen;
Vallja nė valle hidhet pa mbarime –
Tė gjitha zemrat nė balona shėndėrohen!

Prindėrve e nxėnsve u qeshin fytyra,
Gėzimi kaluron me kalė tė bardhė;
Hareja shfaqet nė njė mijė mėnyra –
Shpirtrat mbushen polot gaz e mall!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2019, 16:55   #494
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Lodhja me nipat dhe mbesat, ėshtė ēlodhje!

#AgimMETBALA

Medina, Altini, Leon.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 09:10   #495
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Kur tė do fėmija tė duan engjuj dhe vet perėndia!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 09:24   #496
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

Vjersha e radhės...

VJERSHA ME ILUSTRIM.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2019, 09:38   #497
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Po tė deshti fėmija, tė do edhe Perėndia!

#AgimMETBALA


Erioni 2019.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 11:38   #498
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Buzėqeshja e fėmijės, i qetėson edhe djajtė!

#AgimMETBALA


Unė me nipat.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 17:14   #499
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

QERSHORI

Qershitė i kanė lyer buzėt me karminė,
Bariu n’Pashtrik... ia thotė kėngės idilike;
Bilbili me prim, korit pėr bukuri i prin –
E reja vizaton harta gjeografike!

Ditarėt e qėndisur me plot pesa...
Prindėrve sa bukur u buzėqeshė fytyra;
Bujku lėron, dhe krijon shpresa –
Ylberi mbi Sharr bėn qinda piktura!

Yllkat dhe fatosat, shkollės i thonė lamtumirė,
Deti... me rėrė dhe diell tė nxehtė i pret;
Ndonjė vjershė, do ta shkruajnė me dėshirė –
Nė shtator do kthehen sėrish . Shėndet!

1987

#AgimMETBALA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Agim Metbala : 01-06-2019 nė 17:24
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 18:33   #500
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,315
Thanks: 1,086
Thanked 3,013 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Lulet dhe fėmijėt, fėmijėt dhe lulet...ofrojnė kėnaqėsi dehėse!


#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur