Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-06-2019, 09:28   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,790
Thanks: 7,465
Thanked 3,447 Times in 1,797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Kosova humb 12 milionė euro nga BE-ja, nuk siguron lokacion pėr njė deponi mbeturinash tė rrezikshme
Zyra e Bashkimit Evropian nė Kosovė njoftoi se i ėshtė dashur tė anulojė njė projekt prej 12 milionė eurosh pėr ndėrtimin e deponisė sė mbeturinave tė rrezikshme nė Kosovė.

Ky projekt pėrfshinte ndėrtimin e objekteve pėr deponimin e mbeturinave tė rrezikshme bazuar nė vendimin e Qeverisė sė Kosovės nė vitin 2010. Si rrjedhojė, projekti u pėrfshi nė Instrumentin e BE-sė pėr Ndihmėn e Para-Anėtarėsimit (IPA) pėr 2015.
Pėr ndėrtimin, Qeveria fillimisht identifikoi njė parcelė toke brenda kompleksit tė vjetėr ushtarak nė Harilaq nė Fushė Kosovė, e cila, pas studimeve paraprake, nuk doli tė jetė e pėrshtatshme pėr shkak tė mjeteve tė pashpėrthyera dhe bunkerėve tė vjetėr, duke e bėrė tė pamundur ndėrtimin.

Pas disa kėrkesave nga ana e BE-sė nė Kosovė, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor identifikoi njė lokacion alternativ brenda komunės sė Fushė Kosovės.
Megjithatė, Kuvendi i Komunės e refuzoi ngritjen e objektit nė territorin e saj, duke mos i lėnė kėshtu BE-sė opsion tjetėr, veēse tė anulojė projektin.
“Pa parcelė toke tė identifikuar, nuk ėshtė mė e mundur tė bėhet Vlerėsimi i Ndikimit nė Mjedis, projektimi i hollėsishėm dhe tė pėrgatitet dosja e tenderit dhe procedura pėrkatėse pėrzgjedhėse pėr kryesin e punėve brenda afatit tė kontratės qė ėshtė 15 dhjetor 2019. Nė kėtė pikė, thjesht nuk ka kohė pėr identifikim tė njė parcele tė re dhe pėr kryerjen e serishme tė tė gjitha aktiviteteve pėrgatitore si gjeologjike, gjeoteknike, projektimi paraprak, konsultimet publike etj.”, thuhet nė deklaratėn e BE-sė.
Bashkimi Evropian shpreh keqardhje pėr anulimin e kėtij projekti, pas sipas tyre, i njėjti do t’i sillte pėrfitime tė mėdha gjithė popullsisė, duke siguruar deponi tė pėrshtatshme pėr mbeturinat e rrezikshme. Aktualisht, nuk ka njė pėrkujdesje pėr kėto mbeturina dhe si tė tilla paraqesin kėrcėnim pėr shėndetin e njerėzve nė mbarė Kosovėn.
“BE-ja kontribuon me pothuajse 100 milionė euro ndihmė financiare pėr Kosovėn nė vit. BE-ja mbetet e angazhuar tė punojė ngushtė me Kosovėn, pėrfshirė edhe me autoritetet lokale, pėr tė investuar nė njė mbrojtje mė tė mirė mjedisore”, pėrfundon deklarata.
_______________________________________________
https://www.koha.net/arberi/167273/k...te-rrezikshme/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2019, 11:27   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,177
Thanks: 3,364
Thanked 3,847 Times in 2,143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 414
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Mbeturinat qenkan tonat me sa e kuptova, jo te europes kurve shtrige plake etj.

Per keto 12 milion euro te humbura ne nje vend normal dikush do te mbante pergjegjesi. Me mire mbeturina toksike te mbajtura nen kontroll se te shperndara gjithandej si jane sot.

Dhi te zgjebosura me bishtin perpjete.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2019, 11:30   #3
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,312
Thanks: 12,332
Thanked 7,654 Times in 4,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Para ca javesh canada con nje anije me plera ne filipine ...ata ja kthejn mbrapsht lol mir ja ben
Kto vendet e pasura jan sh arrogant ..ca mendojn se mund te konsumojn pafund e tja hedhin ne turi vendeve tjera ..crazy ppl
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2019, 11:32   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,177
Thanks: 3,364
Thanked 3,847 Times in 2,143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 414
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Para ca javesh canada con nje anije me plera ne filipine ...ata ja kthejn mbrapsht lol mir ja ben
Kto vendet e pasura jan sh arrogant ..ca mendojn se mund te konsumojn pafund e tja hedhin ne turi vendeve tjera ..crazy ppl
Ne fillim mendova se jane te BE-se, dhe mire te refuzohej investimi.

Por qenkan tu* kosoves.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2019, 11:35   #5
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,312
Thanks: 12,332
Thanked 7,654 Times in 4,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Eh ...e mira fare eshte te arrihet zero waste ....ka sh vende nordike qe po bejne ndryshime ne kte pike .
Se te krijosh plera esht kollaj por pasojat afatgjat ..me prevention fitojm me shum te gjithe.
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2019, 11:38   #6
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,830
Thanks: 2,729
Thanked 2,218 Times in 1,481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 110
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Prevenire e meglio che curare.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2019, 11:41   #7
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,937
Thanks: 14,628
Thanked 8,670 Times in 5,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Akoma se keni kuptuar qe do NGELEMI.....troje MBETURINASH.

@performer.

Tung Baby.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2019, 12:49   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Sa burdhogun e plehun njerezore e ka vete Kosova brenda, as ai radioaktivi nuk ja kontaminon me keq e me rende.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2019, 12:51   #9
Ragnar
I larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,783
Thanks: 690
Thanked 2,905 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Mbeturinat qenkan tonat me sa e kuptova, jo te europes kurve shtrige plake etj.

Per keto 12 milion euro te humbura ne nje vend normal dikush do te mbante pergjegjesi. Me mire mbeturina toksike te mbajtura nen kontroll se te shperndara gjithandej si jane sot.

Dhi te zgjebosura me bishtin perpjete.
Shume mire e di Rex edhe ti qe lend djegese te ketij projekti jan edhe disa politikuaj se japin radioaktivitet dhe energji negative te lart, sa qe pasojat jane te tmerrshme.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2019, 13:06   #10
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,790
Thanks: 7,465
Thanked 3,447 Times in 1,797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Mbeturinat qenkan tonat me sa e kuptova, jo te europes kurve shtrige plake etj.

Per keto 12 milion euro te humbura ne nje vend normal dikush do te mbante pergjegjesi. Me mire mbeturina toksike te mbajtura nen kontroll se te shperndara gjithandej si jane sot.

Dhi te zgjebosura me bishtin perpjete.
Fajet i ka taksa e Qeverise se Kosoves kunder prodhimeve serve.

Kjo takse e bekuar i ka sjell shtetit te pavarur e sovran te Kosoves rreth 20 X 12 million €.
Taksa nuk hiqet per karrotat e evlopes, jo.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2019, 21:24   #11
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,177
Thanks: 3,364
Thanked 3,847 Times in 2,143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 414
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Fajet i ka taksa e Qeverise se Kosoves kunder prodhimeve serve.

Kjo takse e bekuar i ka sjell shtetit te pavarur e sovran te Kosoves rreth 20 X 12 million €.
Taksa nuk hiqet per karrotat e evlopes, jo.
Je bo si zedhenesi i qeverise Halil Matoshi o fshatunar.

Nuk ka asnje lidhje taksa me kete projekt. Ama hic, zero.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 12:26   #12
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,589
Thanks: 13,777
Thanked 12,029 Times in 7,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 656
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

O Fshatar po ngele duke vėn tituj temave duke ngatėrruar krejt thelbin e lajmit, ēa e ke kėtė mani se nuk e marr vesh?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 13:04   #13
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,790
Thanks: 7,465
Thanked 3,447 Times in 1,797 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Je bo si zedhenesi i qeverise Halil Matoshi o fshatunar.

Nuk ka asnje lidhje taksa me kete projekt. Ama hic, zero.
"Ky projekt pėrfshinte ndėrtimin e objekteve pėr deponimin e mbeturinave tė rrezikshme bazuar nė vendimin e Qeverisė sė Kosovės nė vitin 2010. Si rrjedhojė, projekti u pėrfshi nė Instrumentin e BE-sė pėr Ndihmėn e Para-Anėtarėsimit (IPA) pėr 2015".


Pse s'reagoi beeee-ja ne keto 4 vite po priti kaq gjat ?!
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 13:15   #14
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,177
Thanks: 3,364
Thanked 3,847 Times in 2,143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 414
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
"Ky projekt pėrfshinte ndėrtimin e objekteve pėr deponimin e mbeturinave tė rrezikshme bazuar nė vendimin e Qeverisė sė Kosovės nė vitin 2010. Si rrjedhojė, projekti u pėrfshi nė Instrumentin e BE-sė pėr Ndihmėn e Para-Anėtarėsimit (IPA) pėr 2015".


Pse s'reagoi beeee-ja ne keto 4 vite po priti kaq gjat ?!
Sepse po prisnin qe keta hajnat tane ta perfundonin pjesen e tyre te punes, si gjithmone. Donacionet e kane nje afat dhe nje liste me kushte, po nuk i shfrytezove humbin. I merr dikush tjeter. Dhe keshtu si ky projekt kemi humb me qindra ne keto 2 dekada.

Por neve te na rroj taksa ndaj serbise qe me sukses po e mbulon secilen mutsihane te qeverise.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 13:17   #15
Ragnar
I larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,783
Thanks: 690
Thanked 2,905 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Sepse po prisnin qe keta hajnat tane ta perfundonin pjesen e tyre te punes, si gjithmone. Donacionet e kane nje afat dhe nje liste me kushte, po nuk i shfrytezove humbin. I merr dikush tjeter. Dhe keshtu si ky projekt kemi humb me qindra ne keto 2 dekada.

Por neve te na rroj taksa ndaj serbise qe me sukses po e mbulon secilen mutsihane te qeverise.
Shum e ki inat Ramushin, pika e pare rambo ka stil eshte qytetar, e ke pa ecjen e tij as bodybuilderat nuk hecin ashtu, qendrimin e ka thu ti qe eshte zene kaps, stilin me mire e ka pas dikush i viteve 12 etj etj.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ragnar pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 13:40   #16
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,177
Thanks: 3,364
Thanked 3,847 Times in 2,143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 414
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Shum e ki inat Ramushin, pika e pare rambo ka stil eshte qytetar, e ke pa ecjen e tij as bodybuilderat nuk hecin ashtu, qendrimin e ka thu ti qe eshte zene kaps, stilin me mire e ka pas dikush i viteve 12 etj etj.
A e lexove ate me decanasin dhe arushen?

Ne pako e ke edhe ujin me gazera.. ec ne maje te gishtave se po tu kap ne kepuce e pate. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2019, 14:18   #17
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,937
Thanks: 14,628
Thanked 8,670 Times in 5,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Gjermani me....


1928-en.

EDHE SOT po AI SISTEM...i pastrimit te mbeturinave.
Ndryshimi...vetem nje punetor ne kerr,dhe automatike.
Dhe me sa vidim veda tek FILMI pa uluritur....nuk kqyra noi cope leter ne TRUALLIN gjerman para 90-te vjeteve.Pastaj....ato armet kimike apo radioaktive te Asad,Gjermania ja pastroi,nja 120 TON.
Por Asad APET ka ne dispozicione.

tunga
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2019, 23:51   #18
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 531
Thanks: 122
Thanked 131 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
juke ėshtė vėrtetė talentėjuke ėshtė vėrtetė talentėjuke ėshtė vėrtetė talentėjuke ėshtė vėrtetė talentėjuke ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ne fillim mendova se jane te BE-se, dhe mire te refuzohej investimi.

Por qenkan tu* kosoves.
Ashtu i perpunojn keta. I bejn kontratat me dukje si per vendasit por kur i futesh ne detaj e kupton qe eshte nje kopsht prelash per Europen.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 00:29   #19
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,364
Thanks: 8,136
Thanked 6,138 Times in 2,631 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

nuk korrespondon titulli i temes me burimin e lajmit.
nqs sjellim nje lajm te marre nga nje burim zyrtar, ate duhet ta riprodhojme ne menyre rigoroze dhe me saktesi pa i ndryshuar kuptimin apo duke i shtuar prapashtesa dhe modifikime.
behet fjale per lajm, fakt te ndodhur realisht dhe jo per opinion personal.
opinioni personal, komentet, subjektivizmat shkruhen ne seksionin perkates pra ate te komenteve.
Keshtu jo vetem humbet serioziteti dhe vertetsia e lajmit, por shpesh here ndodhin keqkuptime dhe keqinterpretime apo disinformacion total.
kjo nuk eshte korrekte.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 12-06-2019, 02:09   #20
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,885
Thanks: 116
Thanked 723 Times in 419 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake

Investimi fillestar eshte per 'plehrat e tua'. Pastaj vine dhe plehrat e te tjereve qe te plotesohet kapaciteti dhe te zgjerohet kapaciteti. Indonezia qe po ka probleme ekologjike nuk ja u pranon me Kandase & co., dhe prandaj po behen percapje per t'i derguar ne Hene ose Mars.

Ju thoni te jetoni nje dite si princ dhe pastaj t'e pasuroni spitalin onkologjik. Ai qe nuk ka pranuar, ju ndrite jeta. Politika nuk duhet te mendoje per jeten e saj, por per gjeneratat qe do vine.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 12-06-2019 nė 02:39
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ZET pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur