Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-04-2019, 14:33   #21
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Joe Biden formally announces 2020 run for president

https://www.youtube.com/watch?v=JQsY12ARmSQ
Nuk gjejne dot nje me te vjeter , qe t'a cojne direkt nga zgjedhjet ne varreza ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 20:03   #22
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,034
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Zėvendėspresidenti Biden e ka vlerėsuar kryeministri Thaēi duke thėnė se ėshtė George Washingtoni i Kosovės.
Kjo po i bjen qe nese Biden fiton per president te SHBA-ve
Hashim Thaēi do te jet Zevendespresident i SHBA-ve e President i Kosoves
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 20:11   #23
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Me ne fund! Gati na u shkri gjaku. Demokratet do t'shkojn te raskapitur ne finale.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 20:13   #24
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Me ne fund! Gati na u shkri gjaku. Demokratet do t'shkojn te raskapitur ne finale.
Eshte kandidati me i mire i mundshem. Besoj qe fitorja nuk do te diskutohet. Nje mik i madh i shqiptareve.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
🖤 (1)
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 20:17   #25
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,645
Thanks: 11,402
Thanked 9,405 Times in 6,018 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Eshte kandidati me i shkundur dhe ka bere nje gafe te panevojshme qe ju fut kesaj rruge te veshtire e plot me goditje passhpine e larje hesapesh.

Ne ka thene nja dy llafe te mira per Shqyptaret, besoj nga pervoja e tij kesi llafesh ja ka thene edhe te gjith krietareve me te cilet ka shtrenguar duart nga e gjithe bota.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 22:56   #26
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,068
Thanks: 1,852
Thanked 2,028 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Joe Biden formally announces 2020 run for president

https://www.youtube.com/watch?v=JQsY12ARmSQ
Fuxk bidden and his anti white speech
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 23:13   #27
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,034
Thanks: 3,493
Thanked 2,813 Times in 1,898 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Kjo do tė thotė qė Trump do fitojė sėrish. Demokratėt pėr mos tė djegur ndonjė figurė tė tyre do vendosin Biden pėrballė Trump, ėshtė njė lloj dalje nė pension me nder. Ėshtė rast i ngjashėm me Bob Doll.
🖤 (2)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 02:04   #28
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,869
Thanks: 1,552
Thanked 1,445 Times in 687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Une nuk e besoj qe do e lejn Trampin te iki kaq shpejt. Edhe nje mandat do rri ai se sben!
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
🖤 (1)
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 02:12   #29
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Ne qofte se me kujtohet mire ishte rreth mesit te viteve 2000 kur lexova nje artikull ne lidhje me falimentimin ekonomik te Donald Trump.

Edhe sikur te shiste te gjitha gratacielat dhe pasurite e tundshme dhe te patundshme ai nuk do te ishte ne gjendje te dilte nga gropa e thelle e falimentimit ardhur si rezultat i renies se vleres se investimeve te tij.

Me kujtohet mire thenia e gazetarit qe e cilesonte ne ate moment ne kohe Trumpin si njeriun me te varfer te botes. Nje i pastrehe i rrugeve ishte shume here me i pasur se ai.

E per cfare e do ate pasuri ne se nuk del dot nga GROPA?

Kjo thene, me duhet te shpreh nje simpati qe kam per Donald Trump i cili ka kuraje te dale jashte ciklit te kurverise politike duke i shprehur te vertetat ashtu si ai i mendon.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 23:25   #30
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,034
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?Joe Biden: Krenar qė bombardova Serbinė dhe larguam banditin Millosheviq


26 prill 23:38

Nė daljen e tij tė parė si kandidat pėr president thotė se ndihet krenar pėr sulmet ndaj Serbisė.

Nė njė intervistė pėr agjenciė ameriknė tė lajmeve “The View”, Joe Biden deklaroi se ndihet krenar qė ishte pjesė e ndalimit tė gjenocidit nė Kosovė, si dhe pėr sulmin me bomba ndaj Serbisė dhe largimin nga pushteti tė kriminelit Millosheviq.

“Sugjerova se duhet tė largojmė banditin Milloshevic, nė Serbi kur po vriste njerėz dhe po bėntė gjenocid. Ndjehem krenar qė kontribuova pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė rrinjtė e botės”, u shpreh Biden.

Kjo ishte dalja e parė nė njė intervistė pėr Joe Biden, qė prej se zyrtarizoi kandidim e tij tė enjten.

“Ajo qė kam bėrė pėr politiken e brendshme dhe tė jashtme mė bėnė krenar”, shtoi tutje Biden.

Ndryshe kjo ėshtė hera e tretė qė biden kandidon pėr president. Ai kishte humbur nė zgjedhjet e vitit 1988 dhe 2008. Nė sondazhet e fundit, miku i mirė i shqiptarėve Biden del tė jetė nė kryesim nga ana e partisė demokratike.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
🖤 (2)
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2019, 09:54   #31
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Joe Biden mė afėr se kurrė, i pari nė listėn e demokratėve nė garėn pėr president

Ish-nėnpresidenti Joe Biden renditet nė krye tė listės sė konkurrentėve demokratė pėr zgjedhjet presidenciale, siē rezulton nga njė anketė e re e zhvilluar pas pėrfshirjes sė tij nė garė. Zoti Biden ėshtė hedhur menjėherė nė kritika ndaj Presidentit Trump, siē njofton korrespondenti i Zėrit tė Amerikės, Jim Malone.

Ish-nėnpresidenti Joe Biden gjeti njė pritje tė ngrohtė nė tubimin e tij tė parė pėr fushatė tė hėnėn nė Pitsburg. Ai e bėri krejt tė qartė se do tė pėrqėndrohet tek ato qė i quan politika pėrēarėse tė Presidentit Trump:

“Duhet t’ua bėjmė tė qartė se kush jemi. Ne demokratėt dhe tė pavarurit qė kemi tė njėjtat pikėpamje, duhet tė zgjedhim shpresėn nė vend tė frikės, bashkimin nė vend tė pėrēarjes dhe ndoshta, ajo qė ėshtė edhe mė e rėndėsishme, tė zgjedhim tė vėrtetėn mbi gėnjeshtrėn”.

Pėrkrahėsit e zotit Biden kishin dalė qė herėt pėr tė marrė pjesė nė tubim:

“Mendoj se Joe Biden ėshtė njė politikan me eksperiencė dhe se ėshtė njeri i mirė dhe i ndershėm. Kėto kanė mė shumė rėndėsi pėr mua,” thotė njė pėrkrahėse e zotit Biden.

Edhe Presidenti Trump ka dalė nė fushatė kėto ditė. Nė njė tubim nė Uashington, ai u hodh nė sulm ndaj Partisė Demokrate:

“Tani demokratėt janė bėrė partia e taksave tė larta, krimit nė nivele tė larta, kufijve tė hapur, abortit nė muaj tė avancuar, trillimeve dhe fantazive. Partia Republikane ėshtė partia e tė gjithė amerikanėve. Vėrtetė ashtu. Dhe partia e mendimit logjik”.

Presidenti Trump e ka sulmuar zotin Biden pėrmes Twitterit, duke vėnė nė dukje moshėn e avancuar, megjithėse tė dy ata janė nė tė 70-tat.

“Unė jam i ri, energjik. Shoh Joe-n. Nuk di ē’tė them pėr tė,” thotė presidenti.

Zoti Biden aktualisht kryeson nė grupin e njėzet pretendentėve demokratė, pasuar nga Senatori nga Vermonti, Bernie Sanders.

Zoti Sanders ėshtė njė ndėr pretendentėt demokratė qė flasin pėr nevojėn pėr ndryshime rrėnjėsore:

“Nuk kemi pėr detyrė vetėm tė fitojmė garėn pėr Shtėpinė e Bardhė, por tė transformojmė ekonominė dhe qeverinė e kėtij vendi,” tha zoti Sanders.

Deri tani, rivalėt demokratė nuk duket se ia kanė frikėn zotit Biden, megjithėse ai kryeson nė garė, thotė analisti Matt Dallek

“Ėshtė njė grup shumė i madh konkurrentėsh. Ėshtė ende herėt qė tė presim nga anketat tė parashikojnė ēfarė nėnkupton epėrsia e zotit Biden, pėrveē faktit se atė e njohin njerėzit dhe ka prej tyre qė kanė kujtime tė mira”.

Demokratėt kanė alternativa tė ndryshme nė kėtė grup konkurrentėsh, pėrfshirė gra dhe pakica. Por ata duan njė kandidat tė fortė qė do tė jetė nė gjendje tė mundė Presidentin Trump nė zgjedhje, thotė eksperti Bill Sweeney:

“Kemi grupin mė tė larmishėm tė pretendentėve qė ka pasur ndonjėherė ky vend. Pra zgjedhėsit demokratė kanė plot alternativa. Njė tjetėr pyetje qė do t’i bėjnė vetes zgjedhėsit demokratė kur tė bėhen votimet brenda partisė do tė jetė: Kush ėshtė ai qė ėshtė nė gjendje tė mundė Donald Trumpin?”

Deri tani, shumė votues demokratė qė e bėjnė kėtė pyetje duket se preferojnė zotin Biden. Sipas analistėve, kjo ėshtė arsyeja qė i ka dhėnė atij epėrsi nė anketa.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2019, 11:57   #32
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 458
Thanks: 81
Thanked 76 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Biden mund te behet kush te doje pervec se President.
🖤 (1)
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2019, 05:37   #33
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 215
Thanks: 2
Thanked 37 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Nje kurve me shume ne rradhet e shumta te demokratevehttps://www.ynetnews.com/articles/0,...586542,00.html


https://jewishtimes.com/91230/biden-...featured-left/

https://mondoweiss.net/2019/05/message-bidens-israel/
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 16-05-2019 nė 05:40
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 21:38   #34
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Vazhdojme me updates:

Ne te gjitha sondazhet prestigjioze qe behen ne vazhdimesi, i vetmi kandidat qe sfidon te semurin psiqik Trump mbetet Biden me +10 pike diference.

Mendoj qe diferenca eshte e madhe per befasi ne vitin 2020. Me Biden rikthehet vemendja te ceshtja shqiptare, posacerisht te Kosova, ku duhet te permbyllet procesi i pavaresise me nje ulese ne OKB.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 23:47   #35
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Vazhdojme me updates:

Ne te gjitha sondazhet prestigjioze qe behen ne vazhdimesi, i vetmi kandidat qe sfidon te semurin psiqik Trump mbetet Biden me +10 pike diference.

Mendoj qe diferenca eshte e madhe per befasi ne vitin 2020. Me Biden rikthehet vemendja te ceshtja shqiptare, posacerisht te Kosova, ku duhet te permbyllet procesi i pavaresise me nje ulese ne OKB.
Nuk ka demokrat qe e mund dot Trumpin. Trumpin po e duan amerikan cdo dite e me shume.
Eshte i vetmi amerikan qe po mban premitmet e bera.
Shohim.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 02:11   #36
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,068
Thanks: 1,852
Thanked 2,028 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Trump 2020......I said obama 2008
I said obama 2012
I said trump 2016

Now trump 2020
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 06:38   #37
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk ka demokrat qe e mund dot Trumpin. Trumpin po e duan amerikan cdo dite e me shume.
Eshte i vetmi amerikan qe po mban premitmet e bera.
Shohim.
Asnje premtim famoz i Trumpit nuk eshte mbajtur, pervec lidhur me NATO-n qe ka premtuar se do te detyroj qe shtetet tjera anetare te participojne dhe ne nje menyre kjo eshte plotesuar (te themi).

Ku mbeten premtimet tjera:
Repeal Obamacare
Defund Planned Parenthood
End birthright citizenship
Establish a commission on radical Islam
Reverse Barack Obama's Cuba policy

etj...

Trump do te mbahet mend si Presidenti me konfliktuoz dhe presidenti qe ka krijuar shume precedente ne te gjithe globin.

Amerika ka njerez me te mire se ky hajvan.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 08:18   #38
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,576 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Khaleesi Shiko postimin
Ishalla! E ka ne xhep fitoren.
Jo 100% e sigurt anymore.

Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 13:47   #39
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,418
Thanks: 151
Thanked 749 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Asnje premtim famoz i Trumpit nuk eshte mbajtur, pervec lidhur me NATO-n qe ka premtuar se do te detyroj qe shtetet tjera anetare te participojne dhe ne nje menyre kjo eshte plotesuar (te themi).

Ku mbeten premtimet tjera:
Repeal Obamacare
Defund Planned Parenthood
End birthright citizenship
Establish a commission on radical Islam
Reverse Barack Obama's Cuba policy

etj...

Trump do te mbahet mend si Presidenti me konfliktuoz dhe presidenti qe ka krijuar shume precedente ne te gjithe globin.

Amerika ka njerez me te mire se ky hajvan.
Po ti harrove premtimin kryesor. “Im gonna build a great wall, the best wall, its gonna be a beautiful wall. And Mexico will pay for it, believe me they will pay for it”
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur