Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-08-2019, 10:38   #21
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,312
Thanks: 4,488
Thanked 3,486 Times in 1,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

te jesh spiunia dhe servilja e shefit
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 11:58   #22
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,559
Thanks: 5,774
Thanked 6,160 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Knowledge, Ambition & Focus ... pikat kryesore per mua .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 14:51   #23
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 458
Thanks: 81
Thanked 76 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Vendosmeria. Kam lexuar nje shprehje te bukur dikur qe thoshte se betejat nuk i fitojne trimat apo te pasurit, por ato qe nuk heqin dore.
🖤 (3)
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 15:18   #24
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,610
Thanked 8,933 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

pak fat , po spate fat te kish lind ne familje me prespektive apo te jesh shume I zgjuar ne shkolle apo te jesh ne momentin e duhur e kohen e duhur etc nuk ndodhin kto "mrekulli" lol

pse pak njerez te talentuar ka ne bot qe se kan arritur kurre suksesin ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 18:32   #25
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,827
Thanks: 858
Thanked 1,620 Times in 941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Rreziku..
Sukses pa rrezik nuk ka.

Shqiptaret ne pergjithesi si individ jane njerez te suksesshem , sepse nuk kane frike te rrezikojne , ose eshte dhe kjo tjetra qe skane pas cfare te humbasin.

Shko ne zvicer , gjermani , angli , itali , usa , kanada , jane ku e ku shume her me lart se nje pjese e mire e komuniteteve tjera.

Edhe ne Shqiperi me 100 burokraci mundohen te jene te sukseshem , ne pune , shkollim , biznes ..etj
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 08:01   #26
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 768
Thanks: 40
Thanked 284 Times in 154 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Kasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Bla bla bla dhe asnje nuk i ka zbatuar. Sukses eshte edhe te mos arrish gje, sepse me kohen cdo gje ndryshon. Dhe po ju jap edhe nje shembull. Kur vijne emigrantet te robtuar dhe shohin shoket e tyre idiote ne poste te medha thone: "Po kur u be dhe ky budallai biznesmen."
Nga eksperienca ime rrotulloje si te duash dhe kur je me kembe ne toke vetem DURIMI eshte celesi, kyci i suksesit. Cdo gje ka kohen e vet. Edhe ai qe ka sukses pa kete celes e ka te perkohshem.
Varet edhe si perkufizohet emri i gjinise mashkullore sukses, pra eshte me shume personal.
🖤 (2)
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 00:34   #27
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Mire ka thene bukowski, kur je askushi ke arrit suksesin. Nje jete e qete pa drama dhe nje shqirt i paster eshte suksesi me i madh. Te gjithe ata qe kane pasuri te madhe ne shqiperi kane kaluar drama ose nuk e kane shqirtin e paster apo te qete.
Edhe ne perendim kultura e materjalizmit po i dergon njerzit ne depresione.
Ne korene e jugut meshkujt vrasin veten me shume se askund ne bote ngaqe familja dhe shoqeria i fut teper presion te behen te sukseshem ne karrier dhe ne finance.
Jeta eshte e shkurter dhe nuk ja vlen shume te merkosemi per karrier apo pasuri apo pushtet. Edhe femrat qe jane bere shume materjaliste duhen fajesuar ne ket degjenerim depresioni te jetes meqe nuk ja varin nje mashkulli me xhepa bosh.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 03:37   #28
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,961
Thanks: 15,506
Thanked 9,217 Times in 6,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Ta marrte djalli......ka shume arme ne qarkullim ketu ne <trojet> tona.Tani ne kete QAST qe une po bizedoj me juve,dal jashte dhe per pak minuta kam nje arme ne duar.Ne kemi kulture te armeve shume toksike.Dhe ky kult mua me shqeteson.

PS....ne javen e pare ne made in usa,albumi ka arritur shifrat e shitjes.....180.000.

Fazit: jo keq,sepse AI mendon....po iki ne veda tja rras nonjonit,nonjones ose te pafajshemve kshu...se me nrefet mua kot,ose e kam nga merzitja.

Thone qe romaket u betonin ne senat jo me dore ne zemer por ne.....koqen e djathte.

Pakez hulumtime....ju lutna sume.

Dite te mbare ne vazhdim.

ALE.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 08:20   #29
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,681
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Nje dore e padukshme qe pasi e con ne maje i kerkon haracin.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:57   #30
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Nje disipline e hekurt, nje vullnet i celikte, te qenurit me laps ne dore ne cdo hap dhe paaaak sa fat.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 16:41   #31
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 768
Thanks: 40
Thanked 284 Times in 154 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Kasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Tani hekur, celik apo plumb qe ta marrim vesh?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 01:38   #32
Str4nger
Anėtar i ri
 
Avatari i Str4nger
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: Prishtine
Posts: 8
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Str4nger ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Njera nder arsyet mund t'jete edhe inati

Pse ai mundet, une jo? Inati ndaj vetvetes.
Str4nger nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur