Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-06-2013, 03:19   #41
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do te beje Edi Rama konkretisht gjate 4 viteve ?

Ben sikur s'kupton ti apo cfare? Ose vertet s'kupton. Pse se var populli kuban Fidel Castron,por shkon e noton me gomone ne goje te peshkaqeneve drejt brigjeve te Florides,per nje kafshate buke..
S'po permend pastaj koreanet veriore se me dhimbsen te shkretet. Pse s'ngrihen ne revolucion thua ti....ohuuuu...nuk do zbras koken time,per te mbushur tenden.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2013, 03:25   #42
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do te beje Edi Rama konkretisht gjate 4 viteve ?

Kriminelin ta fusin ne burg thua ti,jo ta ngrene ne pushtet.

A ke patur ndonje komshi pijanec ti Ajnej? Po pijanec ama,jo birranec.
E di ti cfare torturash fizike dhe psikologjike I shkakton pijaneci familjes se tij?pse se cojne ne polici ata? Po komshinjte qe degjojne drurin e pernatshem ndaj gruas e fem I jeve,pse sthyejne deren e ta masakrojne ose ta cojne ne polici? Por e lene te vazhdoje te kryeje sistematikisht krimin. He,ma thuaj ti tani. Pse nuk ndeshkohet krimineli???
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2013, 03:27   #43
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do te beje Edi Rama konkretisht gjate 4 viteve ?

Ika,se ti ben sikur s'kupton. Ohuuuuuu......
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2013, 03:35   #44
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,242
Thanks: 1,517
Thanked 2,115 Times in 1,111 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do te beje Edi Rama konkretisht gjate 4 viteve ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
jo eshte akoma me e thjeshte:
Ne rast se pushteti i frikohet mases se degjeneruar nga trushperlarjet degene - ti dhe gjithe te tjereet si njerez me vetedije t elarte qytetare kriminelin kerkoni ta fusin ne burg - e jo ta fusin ne pushtet dhe ta legjitmizojne krimin mbi vetveten.
E sheh sa e thjeshte eshte - i thua kriminelit kriminel [dhe pike]; nuk thua: jo se krimineli ben vepra te mira, - por e flet te verteten. Kaq e thjeshte eshte kjo pune.
Ajnej, zakonisht une anashkaloj postimet e tua neper tema te tilla, por po shikoj qe po ngul kemb shume dhe je shume gabim.

Ne Shqip egziston nje idiom, e di qe i ke qejf keto gjera prandaj po ta tregoj: 'Mos i shif gunen por punen'

Ose 'nuk eshte emri qe ben njeriun por njeriu qe ben emrin'. Simpatiizantet e se ashtuquajtur partia demokratike duhet te kuptojn dicka shume te rendesishme, qe shume nga 'ne' e kemi kuptuar shume kohe me pare. Kjo parti ka vetem emrin dhe azgje tjeter. Puna qe 'ata' kan bere deri tani kan vertetuar se jane e kunderta e asaj qe 'predikojn'. Dhe fakti qe 'ju' akoma mundoheni te mbroni ate qe nuk mund te mbrohet tregon dy gjera: ose jen te 'rrjedhur' ose keni perfitime financiare nga kjo parti.

Edi Rama eshte me partine e 'kuqe' por nese kjo parti do te bej dicka pozitive per popullin Shqipetare cfar rendesie ka nese jane socialist apo mjedisore.

Une zakonisht rezervohem, por ne kete rast jam dakort me Yokon kur thote, qe mos nderhyr ne gjera qe i ke me te degjuar. Vertetim i kesaj eshte pyetja qe bere ne postimin me lart. "Nga kush keni hequr" dhe kunderargumenti jote eshte 'vet e votuat tani pse qaheni' nuk jane gjerat aq thjesht sac i paraqet ti. Sepse nese ishin aq thjesht si e shpjegon ti faktin qe Shqipetaret e Maqedonise jan 40% e popullsise dhe sot rrihen ne mes te rruges sikur te ishin 'jevgj'??? Apo qeveria e kosoves ulet ne te njejten tryeze me kriminelet e serbise qe 12 vjet me pare masakruan nje popull te tere, gjaku i te cileve akoma nuk eshte thar!!! Presidentja e Kosoves ben deklarata si 'Me zor po pres te pajtohemi me Serbine'.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-06-2013, 03:59   #45
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,061
Thanks: 1,851
Thanked 2,027 Times in 1,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do te beje Edi Rama konkretisht gjate 4 viteve ?

Citim:
Pėrgjigje e: Cfare do te beje Edi Rama konkretisht gjate 4 viteve ?
Ndoshta nje verr ne uj si gjithe te tjeret.

Dicka e re, ta provojme njehere. lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2013, 14:06   #46
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Cfare do te beje Edi Rama konkretisht gjate 4 viteve ?

Pyetja e pare eshte a do t'i kape Ed Roma kater vjetet.

Po shifsha lajmet e SkyNews sot ne dreke. Nomi ne Egjypt. Piaca kunder presidentit Morsi. 15 milion veta, ose largohu, ose ik. Ndryshe mosbindje civile.

Morsi eshte presidenti i pare i zgjedhur pas Faraonit Mubarak.
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur