Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme > Zona Vip

Zona Vip Figura tė njohura tė artit, kinematografisė, muzikės, mediave.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-11-2014, 12:59   #1
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Po bėhet njė zhurmė mbushullonjėse,kotanake, shtinjake e rraketake rreth ngjarjes pa ngjarje qė njė e vetėshpallur kėngėtare, njė showgirl qė geni i ka falur mundėsinė tė jetė shalėgjatė, e quajtur Bleona Qereti, na paskėsh dalė thuajse lakuriq, me njė veshje-zhveshje nė formė rrjete, nė njė nga spektaklet e kėsollojshme nė SHBA. Me siguri, po tė hapen nesėr arkivat e mediave (se tė thashethemeve dihet qė nuk hapen kurrė!), do tė shihet se mė tepėr ėshtė folur pėr kėtė “event” ndėrkombėtar sesa pėr Ditėn e Ēlirimit pėr disa, e tė Pushtimit pėr disa tė tjerė… Ec e thuaj pas kėsaj qė ne, nga provincė e Ballkanit nuk jemi bėrė metropol!

E megjithatė, pėr fat tė keq, ne humbamenot e kėtushėm, ndonėse tė marrim gjak nė vetull pėr krenarinė kombėtare, nga fundi i botės, falė internetit, morėm vesh se s’andejmi, nė SHBA, paskėsh pasur kritika tė ashpra pėr shfaqjen-sfidė tė Bleona Qeretit, e cilėsuar nga kritikėt e sfilatave samėska vulgare e pa shije… “Fotot e saj mbushėn edhe mediat nė Shqipėri dhe ky fakt i ka sikletosur jo pak babain dhe nėnėn e saj” shkruan “US Weekly”, qė citon Bleonėn, dhe vazhdon: ”Ata nuk duan tė dalin nga shtėpia. S’donin tė dilnin as sot. Por unė u thashė: Kjo ėshtė gjė e mirė. Ndėrsa ata mė kthehen: ēfarė do tė thuash me kėtė? Ti ishe lakuriq dje. Unė iu ktheva: Kini besim tek unė.” Kaq u desh dhe pas kėsaj nė rrjetet sociale, nėpėr debate televizive dhe kafene u ndezėn flakadanėt e nderit dhe tė namuzit tonė tradicional shqiptar, a thua se me testament, nderin e kombit tė kėtyre ditėve tė kremtimit tė 70-vjetorit tė Ēlirimit ne nuk ua kemi lėnė nė dorė Bashės dhe Ramės, po Bleonės. Na turpėroi apo na nderoi? Bėri mirė apo keq qė u vesh me njė fustan-rrjetė, si peshk jo dhe aq i freskėt? Qeder i madh ky!

Kjo mefshtėsi e jona prej provincialėsh ballkanikė e paskėsh nervozuar Bleonėn, e cila, e zhgėnjyer, na kumtoi sė largu me hidhėrim se kėtė “sakrificė”, d.m.th. aktin sublim tė zhveshjes kurajoze nė tapetin e kuq si dhe nepsin e protagonizmit pėr tė kapur me ēdo ēmim majat e Hollivudit, e paskėsh bėrė nė emėr e nė tė mirė tė Shqipėrisė, tė kėtij vendi fanatik, tė panjohur e tė prapambetur pėr amerikanėt. Me njė fjalė, shumė amerikanė, kinezė, izraelitė, rusė etj., miliona njerėz qė ndoqėn spektaklin me Bleonėn e zhveshur, e morėn vesh ku binte e ē’ishte Shqipėria! Por ne, ne pra, tė kėtushmit, qenkemi jo vetėm me paragjykime, por edhe mosmirėnjohės, se nuk u hodhėm ta mbrojmė e tė mburremi me tė, edhe pse showgirl-i ynė nėpėr intervista “flet shqip dhe e deklaron hapur e pa komplekse identitetin e vet shqiptar”!

Sigurisht qė nuk do t’ia vlente tė ulnim nivelin e analizės pėr rastin nė fjalė, po qe se vitet e fundit dukuria “Bleona”, si model e si pasqyrė, nuk do tė ishte bėrė, pėr shumė arsye objektive, sundues, mbizotėrues dhe miklues pėr jo pak tė rinj, djem e vajza. Ėshtė i vetmi model suksesi qė i ofrohet rinisė sė sotme. Pa mund, pa djersė, pa aftėsi, pa studime, pa punė, qenkėsh e kollajtė tė kapėsh nė mos Hollivudin, jetėn e natės nė Bllok.

Pikėrisht nė harkun e kėtyre ditėve ndodhėn disa ngjarje tė ububushme qė mbushėn faqet e gazetave dhe tė ekraneve, por pa e tronditur nė themel shoqėrinė, ndoshta ngaqė, si po duken bathėt, ne tanimė jemi tė imunizuar nga kronikat e zeza e tė fėlliqta kėsodore… Njė mėngjes u njoftuam se humbi jetėn nga overdoza njė kėngėtar i suksesshėm, Doktor Flori, gjė qė shkaktoi hidhėrim tė skajshėm nė botėn artistike. Pas disa ditėsh njė balerinė e re e “Klanit” qė ndiqte studimet nė Akademinė e Arteve vrau veten nga depresioni, me armėn e tė atit. Nė Tiranė babė e bir u arrestuan nga policia nė flagrancė se pėrdornin pėr prostitucion njė minorene, tė dashurėn e djalit, tė cilėn e ēonin me makinė nėpėr motele, si “gjah” i freskėt pėr VIP-at e biznesmenėt e kamur tė Tiranės… U arrestua ndėrkohė edhe drejtoresha e Arsimit nė Lushnjė, edhe kjo bashkė me tė birin, ngaqė jo vetėm merrte ryshfet pėr emėrimet, duke e pėrdorur djalin e vet si sekser, por njėkohėsisht i detyronte mėsueset simpatike tė kryenin “favore seksuale” pėr njerėz tė rėndėsishėm me pushtet.

Pa dyshim qė kėto ngjarje, me njė sy sipėrfaqėsor, duken “pa lidhje” mes vedi. Ato dėshmojnė, pavarėsisht se janė samėska tė hidhėta e tė shėmtuta, dramatike e tragjike, qė edhe ne jemi bėrė, mė nė fund, pas 102 vitesh mėvetėsi dhe 70 vitesh ēlirim-pushtim, njė “vend perėndimor e demokratik”, pėrndryshe, njė metropol i njėmendtė. Ja pėrse ia vlen tė merret nė gjykim e nė konsideratė dukuria “Bleona”. Sepse kjo dukuri shpjegon, mė mirė edhe se deklarimet dhe premtimet e krerėve tė politikės, tė qeverisė e tė opozitės bashkė, se ēka ndodh, si ndodh e pėrse ndodh rropama e thiktė morale nė shoqėrinė e nė familjet e sotme shqiptare.

***

Nė fillimet e demokracisė nuk mbeti shkallė pallati nė qytet dhe rrap katundi qė tė mos organizonte konkurse ‘Miss’-esh pėr fėmijė. Ky ishte prologu i drogės, pabeve, diskove, prostitucionit, “botės sė konsumit”, tė qejfit dhe tė “lirisė” sė pakushtėzuar e tė pakufizuar. Po tė lėsh mėnjanė kronikėn e zezė tė lajmeve, pėr t’u relaksuar darkave sadopak, nėpėr tė gjitha televizionet do tė gjesh me shumicė, nė mos telenovela turke dhe braziliane, spektakle me balerina e kėngėtare gjysmė tė zhveshura qė imitojnė me sukses tė paparė “Moulin Rouge” dhe lokalet me pulla tė kuqe. Tirana shfaqet si njė burim i pashtershėm lokalesh luksoze, vajzash e djemsh tė bukur, veshur firmato, qė udhėtojnė me makina tė shtrenjta, qė kėrcejnė dhe kėndojnė “amerikanēe”, duke shpresuar se, duke investuar mundin dhe duke paguar me paratė e babit apo tė shpėrdorimit tė trupit pėr tė xhiruar videoklipe dhe spote, do tė bėhen njė ditė tė famshėm edhe nė Evropė e SHBA…

Jo vetėm pėr provincialėt e trishtuar tė periferisė, por edhe pėr ata qė jetojnė nė kryeqytet, qė nuk i kanė kėto mundėsi financiare nga familjet (kėta janė shumica dėrrmuese!), Blloku dhe lokalet e tij luksoze shfaqen si njė parajsė qejfi dhe ahengu me stil e me nivel tė lartė… Jo vetėm rruga, por shkolla ėshtė bėrė vatra kryesore qė e mbjell kėtė farė snobizmi, degradimi moral dhe ekzibicioni majmunėror mė lehtė se kanabasi i Lazaratit dhe Dukagjinit. Nė adoleshencė tundimi nga vaniteti i kėsollojtė ėshtė pa dyshim mė i fortė, mė ndikonjės e mė ndjellės se tundimi pėr tė studiuar dhe derdhur djersė. Por a ka shembull mė tė spikatur se ai i drejtoreshės sė Arsimit nė Lushnjė qė provon se jo vetėm adoleshentėt, por edhe prindėrit e tyre me pushtet e kanė pėrqafuar kėtė mendėsi? Ky ėshtė mjerimi ynė moral.

Nė “Fiks Fare” pashė disa intervista tė rinjsh, para bustit tė De Radės, qė edhe pse thanė qė kishin mbaruar universitetin, nuk e dinin dhe nuk e njihnin kėtė poet kombėtar. E jo vetėm kaq, por nuk e dinė as kur ėshtė ēliruar Shqipėria: mė 1912 apo mė 1944?!

Jam i bindur qė do tė ketė lexues qė do tė thonė: e pėrse duhet t’i dinė kėto? Ē’u lipsen e, tekefundit, ē’dobi mund tė kenė tė rinjtė e sotėm nga kėto njohuri? Nuk jam aq i prapambetur sa tė mos e di qė moda dhe rendja pas konsumizmit, ėshtė njė prirje e pėrgjithshme, globale, pėr tė cilėn bota mediatike dhe reklamat shpenzojnė mė shumė se pėr luftėn kundėr varfėrisė, injorancės apo kancerit. Por tek ne, pėr fat tė keq, kjo mendėsi ėshtė zotėruese, ajo ka kapur edhe elitėn tonė politike. Emėrimet nė administratė dhe sidomos nėpėr parti priren tė bėhen me kėto lloj kriteresh, duke i dhėnė ligjėrim jo vetėm financiar, por edhe zyrtar dukurisė “Bleona”.

Mjafton tė vish nga bota e spektakleve tė tilla, ca mė mirė po tė vish nga jashtė (kujtoni se si u prit njė farė Anxhela Martini dhe se si doli nėpėr shi Berisha tė pėrshėndeste Rita Orėn, duke lėnė pritjen zyrtare pėr 100-vjetorin e Pavarėsisė!), dhe jo vetėm qė tė adhurojnė e tė sponsorizojnė me shifra marramendėse, por edhe tė emėrojnė nė administratė, ose nė forume partish meqė nuk ke pėrvojė dhe mund tė sjellėsh inovacion…

Kjo dukuri ka shpėrbėrė sistemin e vlerave nė mėnyrė tė pandreqshme aq sa, sot, po tė jesh akademik, apo Nder i Kombit, ke mė pak vlerė e nderim se tė jesh kėpuca apo dekolteja e njė prej VIP-ave tė tillė!

Marr nga: http://www.lapsi.al/ide/2014/11/29/l...C3%ABris%C3%AB
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:02   #2
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,036
Thanks: 13,060
Thanked 7,204 Times in 4,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Thoni Cte doni me brecka pa brecka u be teme dite Bleona,,,, Lol
http://www.ok.co.uk/celebrity-news/a...t-dressed-list
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:14   #3
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Duket qe e lexove me shume kujdes kete artikukl
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:28   #4
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,590
Thanks: 5,798
Thanked 6,177 Times in 3,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Tani qe te jemi realiste ... Eshte budallek te marrin Bleonen si shembull ..qe tashme nuk jeton me as ne Shqiperi... Nderkohe qe kengetaret tane Brenda trojeve bashke me tv-ne....kane 1 veshje dhe fjalor Jo shembullor . Bullshits ...
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:37   #5
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Une, as qe morra guximin ta lexoj text-in deri ne fund. ( humbje kohe)
Por ne rradh te pare , tema eshte ne vendin e keq vendosur duhet atje per (seksiologji ) Zirco qe kur ti me keto tema
Pastaj, per Bleonen te flitet kaq shume, eshte budallek ma i madh , si shume po e marrim naper goje gocen . Ne, per ate jemi injoranta nuk dim asgje per boten e saj. Mua do me vinte keq nese dikush do merr hapin e te thote se krenohemi me keto (orruspu) te vogla qe po ju ngjiten majeve te amerikes.
Lereni aman, i kan kap pent naper kembe. Asaj vetem se i hypi fama edhe me shume keshtu ne tu bo llafe per ate sa edhe Fevziu mbajti nje opinon me 8 persona mbrenda MEKAT per vajzen
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:37   #6
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Po bėhet njė zhurmė mbushullonjėse,kotanake, shtinjake e rraketake rreth ngjarjes pa ngjarje qė njė e vetėshpallur kėngėtare, njė showgirl qė geni i ka falur mundėsinė tė jetė shalėgjatė, e quajtur Bleona Qereti, na paskėsh dalė thuajse lakuriq, me njė veshje-zhveshje nė formė rrjete, nė njė nga spektaklet e kėsollojshme nė SHBA. Me siguri, po tė hapen nesėr arkivat e mediave (se tė thashethemeve dihet qė nuk hapen kurrė!), do tė shihet se mė tepėr ėshtė folur pėr kėtė “event” ndėrkombėtar sesa pėr Ditėn e Ēlirimit pėr disa, e tė Pushtimit pėr disa tė tjerė… Ec e thuaj pas kėsaj qė ne, nga provincė e Ballkanit nuk jemi bėrė metropol!

E megjithatė, pėr fat tė keq, ne humbamenot e kėtushėm, ndonėse tė marrim gjak nė vetull pėr krenarinė kombėtare, nga fundi i botės, falė internetit, morėm vesh se s’andejmi, nė SHBA, paskėsh pasur kritika tė ashpra pėr shfaqjen-sfidė tė Bleona Qeretit, e cilėsuar nga kritikėt e sfilatave samėska vulgare e pa shije… “Fotot e saj mbushėn edhe mediat nė Shqipėri dhe ky fakt i ka sikletosur jo pak babain dhe nėnėn e saj” shkruan “US Weekly”, qė citon Bleonėn, dhe vazhdon: ”Ata nuk duan tė dalin nga shtėpia. S’donin tė dilnin as sot. Por unė u thashė: Kjo ėshtė gjė e mirė. Ndėrsa ata mė kthehen: ēfarė do tė thuash me kėtė? Ti ishe lakuriq dje. Unė iu ktheva: Kini besim tek unė.” Kaq u desh dhe pas kėsaj nė rrjetet sociale, nėpėr debate televizive dhe kafene u ndezėn flakadanėt e nderit dhe tė namuzit tonė tradicional shqiptar, a thua se me testament, nderin e kombit tė kėtyre ditėve tė kremtimit tė 70-vjetorit tė Ēlirimit ne nuk ua kemi lėnė nė dorė Bashės dhe Ramės, po Bleonės. Na turpėroi apo na nderoi? Bėri mirė apo keq qė u vesh me njė fustan-rrjetė, si peshk jo dhe aq i freskėt? Qeder i madh ky!

Kjo mefshtėsi e jona prej provincialėsh ballkanikė e paskėsh nervozuar Bleonėn, e cila, e zhgėnjyer, na kumtoi sė largu me hidhėrim se kėtė “sakrificė”, d.m.th. aktin sublim tė zhveshjes kurajoze nė tapetin e kuq si dhe nepsin e protagonizmit pėr tė kapur me ēdo ēmim majat e Hollivudit, e paskėsh bėrė nė emėr e nė tė mirė tė Shqipėrisė, tė kėtij vendi fanatik, tė panjohur e tė prapambetur pėr amerikanėt. Me njė fjalė, shumė amerikanė, kinezė, izraelitė, rusė etj., miliona njerėz qė ndoqėn spektaklin me Bleonėn e zhveshur, e morėn vesh ku binte e ē’ishte Shqipėria! Por ne, ne pra, tė kėtushmit, qenkemi jo vetėm me paragjykime, por edhe mosmirėnjohės, se nuk u hodhėm ta mbrojmė e tė mburremi me tė, edhe pse showgirl-i ynė nėpėr intervista “flet shqip dhe e deklaron hapur e pa komplekse identitetin e vet shqiptar”!

Sigurisht qė nuk do t’ia vlente tė ulnim nivelin e analizės pėr rastin nė fjalė, po qe se vitet e fundit dukuria “Bleona”, si model e si pasqyrė, nuk do tė ishte bėrė, pėr shumė arsye objektive, sundues, mbizotėrues dhe miklues pėr jo pak tė rinj, djem e vajza. Ėshtė i vetmi model suksesi qė i ofrohet rinisė sė sotme. Pa mund, pa djersė, pa aftėsi, pa studime, pa punė, qenkėsh e kollajtė tė kapėsh nė mos Hollivudin, jetėn e natės nė Bllok.

Pikėrisht nė harkun e kėtyre ditėve ndodhėn disa ngjarje tė ububushme qė mbushėn faqet e gazetave dhe tė ekraneve, por pa e tronditur nė themel shoqėrinė, ndoshta ngaqė, si po duken bathėt, ne tanimė jemi tė imunizuar nga kronikat e zeza e tė fėlliqta kėsodore… Njė mėngjes u njoftuam se humbi jetėn nga overdoza njė kėngėtar i suksesshėm, Doktor Flori, gjė qė shkaktoi hidhėrim tė skajshėm nė botėn artistike. Pas disa ditėsh njė balerinė e re e “Klanit” qė ndiqte studimet nė Akademinė e Arteve vrau veten nga depresioni, me armėn e tė atit. Nė Tiranė babė e bir u arrestuan nga policia nė flagrancė se pėrdornin pėr prostitucion njė minorene, tė dashurėn e djalit, tė cilėn e ēonin me makinė nėpėr motele, si “gjah” i freskėt pėr VIP-at e biznesmenėt e kamur tė Tiranės… U arrestua ndėrkohė edhe drejtoresha e Arsimit nė Lushnjė, edhe kjo bashkė me tė birin, ngaqė jo vetėm merrte ryshfet pėr emėrimet, duke e pėrdorur djalin e vet si sekser, por njėkohėsisht i detyronte mėsueset simpatike tė kryenin “favore seksuale” pėr njerėz tė rėndėsishėm me pushtet.

Pa dyshim qė kėto ngjarje, me njė sy sipėrfaqėsor, duken “pa lidhje” mes vedi. Ato dėshmojnė, pavarėsisht se janė samėska tė hidhėta e tė shėmtuta, dramatike e tragjike, qė edhe ne jemi bėrė, mė nė fund, pas 102 vitesh mėvetėsi dhe 70 vitesh ēlirim-pushtim, njė “vend perėndimor e demokratik”, pėrndryshe, njė metropol i njėmendtė. Ja pėrse ia vlen tė merret nė gjykim e nė konsideratė dukuria “Bleona”. Sepse kjo dukuri shpjegon, mė mirė edhe se deklarimet dhe premtimet e krerėve tė politikės, tė qeverisė e tė opozitės bashkė, se ēka ndodh, si ndodh e pėrse ndodh rropama e thiktė morale nė shoqėrinė e nė familjet e sotme shqiptare.

***

Nė fillimet e demokracisė nuk mbeti shkallė pallati nė qytet dhe rrap katundi qė tė mos organizonte konkurse ‘Miss’-esh pėr fėmijė. Ky ishte prologu i drogės, pabeve, diskove, prostitucionit, “botės sė konsumit”, tė qejfit dhe tė “lirisė” sė pakushtėzuar e tė pakufizuar. Po tė lėsh mėnjanė kronikėn e zezė tė lajmeve, pėr t’u relaksuar darkave sadopak, nėpėr tė gjitha televizionet do tė gjesh me shumicė, nė mos telenovela turke dhe braziliane, spektakle me balerina e kėngėtare gjysmė tė zhveshura qė imitojnė me sukses tė paparė “Moulin Rouge” dhe lokalet me pulla tė kuqe. Tirana shfaqet si njė burim i pashtershėm lokalesh luksoze, vajzash e djemsh tė bukur, veshur firmato, qė udhėtojnė me makina tė shtrenjta, qė kėrcejnė dhe kėndojnė “amerikanēe”, duke shpresuar se, duke investuar mundin dhe duke paguar me paratė e babit apo tė shpėrdorimit tė trupit pėr tė xhiruar videoklipe dhe spote, do tė bėhen njė ditė tė famshėm edhe nė Evropė e SHBA…

Jo vetėm pėr provincialėt e trishtuar tė periferisė, por edhe pėr ata qė jetojnė nė kryeqytet, qė nuk i kanė kėto mundėsi financiare nga familjet (kėta janė shumica dėrrmuese!), Blloku dhe lokalet e tij luksoze shfaqen si njė parajsė qejfi dhe ahengu me stil e me nivel tė lartė… Jo vetėm rruga, por shkolla ėshtė bėrė vatra kryesore qė e mbjell kėtė farė snobizmi, degradimi moral dhe ekzibicioni majmunėror mė lehtė se kanabasi i Lazaratit dhe Dukagjinit. Nė adoleshencė tundimi nga vaniteti i kėsollojtė ėshtė pa dyshim mė i fortė, mė ndikonjės e mė ndjellės se tundimi pėr tė studiuar dhe derdhur djersė. Por a ka shembull mė tė spikatur se ai i drejtoreshės sė Arsimit nė Lushnjė qė provon se jo vetėm adoleshentėt, por edhe prindėrit e tyre me pushtet e kanė pėrqafuar kėtė mendėsi? Ky ėshtė mjerimi ynė moral.

Nė “Fiks Fare” pashė disa intervista tė rinjsh, para bustit tė De Radės, qė edhe pse thanė qė kishin mbaruar universitetin, nuk e dinin dhe nuk e njihnin kėtė poet kombėtar. E jo vetėm kaq, por nuk e dinė as kur ėshtė ēliruar Shqipėria: mė 1912 apo mė 1944?!

Jam i bindur qė do tė ketė lexues qė do tė thonė: e pėrse duhet t’i dinė kėto? Ē’u lipsen e, tekefundit, ē’dobi mund tė kenė tė rinjtė e sotėm nga kėto njohuri? Nuk jam aq i prapambetur sa tė mos e di qė moda dhe rendja pas konsumizmit, ėshtė njė prirje e pėrgjithshme, globale, pėr tė cilėn bota mediatike dhe reklamat shpenzojnė mė shumė se pėr luftėn kundėr varfėrisė, injorancės apo kancerit. Por tek ne, pėr fat tė keq, kjo mendėsi ėshtė zotėruese, ajo ka kapur edhe elitėn tonė politike. Emėrimet nė administratė dhe sidomos nėpėr parti priren tė bėhen me kėto lloj kriteresh, duke i dhėnė ligjėrim jo vetėm financiar, por edhe zyrtar dukurisė “Bleona”.

Mjafton tė vish nga bota e spektakleve tė tilla, ca mė mirė po tė vish nga jashtė (kujtoni se si u prit njė farė Anxhela Martini dhe se si doli nėpėr shi Berisha tė pėrshėndeste Rita Orėn, duke lėnė pritjen zyrtare pėr 100-vjetorin e Pavarėsisė!), dhe jo vetėm qė tė adhurojnė e tė sponsorizojnė me shifra marramendėse, por edhe tė emėrojnė nė administratė, ose nė forume partish meqė nuk ke pėrvojė dhe mund tė sjellėsh inovacion…

Kjo dukuri ka shpėrbėrė sistemin e vlerave nė mėnyrė tė pandreqshme aq sa, sot, po tė jesh akademik, apo Nder i Kombit, ke mė pak vlerė e nderim se tė jesh kėpuca apo dekolteja e njė prej VIP-ave tė tillė!

Marr nga: http://www.lapsi.al/ide/2014/11/29/l...C3%ABris%C3%AB
As amerikanet nuk e dine se ne c'vit eshte 'cliruar' Amerika.
E cfare pastaj? Pune e madhe fort!

"As bota s'u prish, as fukaralleku s'morri fund." Apo jo Zirko? Lol

P.S. Me fal, por vetem pjesen me bold lexova. Te tjerat dite tjeter.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:40   #7
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Lexojeni kete artikull njehere aman para se te komentoni

@Yoko... Amerika prandaj ka nje popullat injorante qe beson gati cdo gje ne TV.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:44   #8
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

@zirkonium

Prandaj Shqiperia ka popull inteligjent, sepse nuk beson as ne tv e as ne gazeta.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 13:51   #9
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
@zirkonium

Prandaj Shqiperia ka popull inteligjent, sepse nuk beson as ne tv e as ne gazeta.
Edhe populli jone si majmunat po shkon drejte "ajkes kulturore" Amerikane
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:08   #10
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Shkrimi qenka shum i gjat,megjithse po parndjej se qka do thot milet!
Bleona nuk eshte dal ne ring boksi qe te haj me sy kundershtarin,as ne politik qe te zgerdhihet ma shum qe te duket me i zgjuar..Ka dasht me ba lobim anti lesh..dhe pat sukses deri diku.

Qani ato qe shiten per 300 euro dhe dy boksa cigare.Bleona e ka qmimin me te shtrenjt.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:18   #11
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Bukur.... skam cte them... e ka prekur sh qarte problematiken. Si heq asnje presje, vec mynd te shtoj raste te tjera per te pasuruar mjerimin dhe ne cderexhe jemi... lapsi ka shpesh analiza qe ja vlejne. Kush e ka shkruar kete? Apo redaksia?
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:20   #12
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,024
Thanks: 1,844
Thanked 2,024 Times in 1,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Thoni Cte doni me brecka pa brecka u be teme dite Bleona,,,, Lol
http://www.ok.co.uk/celebrity-news/a...t-dressed-list
njera me palidhje se tjetra
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:31   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,590
Thanks: 5,798
Thanked 6,177 Times in 3,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Lexojeni kete artikull njehere aman para se te komentoni

@Yoko... Amerika prandaj ka nje popullat injorante qe beson gati cdo gje ne TV.
Na e shpjego ti me pak fjale , se ngado ta kthesh po e njenta gje eshte ... Shkrim pa lidhje lol

Pse shqipet nuk I besojne tv-se , jane gje e kunderta lol
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:45   #14
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,036
Thanks: 13,060
Thanked 7,204 Times in 4,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Duket qe e lexove me shume kujdes kete artikukl
O Zirco nje krahasim te tille pse duhet ta lexoj,,,, paradoksale
Pastaj me mjafton qe permendet Bleona e Cila eshte bere e njohur dhe ne mediat e huaja per skandale,,,,
Na sill dicka me me kuptim dhe do jap kontributin Tim
Peace now
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:48   #15
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Ti me Zanen do na kontributoni me mire me fotot tuaja..e si jeni vesh.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:49   #16
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,024
Thanks: 1,844
Thanked 2,024 Times in 1,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Bleonen mos e sha
ajo kur vishet vishet me ngjyrat e flamurit ne mendje
e kemi atdhedashese
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:52   #17
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,036
Thanks: 13,060
Thanked 7,204 Times in 4,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Ti me Zanen do na kontributoni me mire me fotot tuaja..e si jeni vesh.
Po Pra po pergjigje eshte Kjo ik aman Zirco mos me acero intelligencen me artikuj qesharak
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:54   #18
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Mduket vec un e meri e lexuam kete. Lol...
mir e ka angelisa. Asnje vlere skish.. Debi dine te hape tema me interesante
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:54   #19
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Shkrimi eshte me vend, dhe Bleona apo '' morraxhija'' nuk eshte asgje tjeter pervese produkt i llumit te pafund te prodhuar nga kaosi total i shqiptareve te shqiperise ndjekur me pas nga te kosoves.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-11-2014, 14:57   #20
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lakuriqėsia e Bleonės si model i shoqėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Po Pra po pergjigje eshte Kjo ik aman Zirco mos me acero intelligencen me artikuj qesharak
Me vjen keq qe po acaroj inteligjencen tends.. Hmm
Ndonje keshille si te kapim majat e Himalajave?
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur