Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-01-2018, 13:28   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Ambasadori austriak: Eno Peēi, i jashtėzakonshmi i operės vjeneze

Ambasadori austriak: Eno Peēi, i jashtėzakonshmi i operės vjenezeJohann Sattler, Ambasador i Republikės sė Austrisė nė Shqipėri, ka vlerėsuar me superlativa balerinin shqiptar Eno Peēi. Solisti i parė i Operės Shtetėrore tė Vjenės prej 15 vjetėsh, Peēi performon nė koncertin e Vitit tė Ri.

Ambasadori Sattler ėshtė shprehur i emocionuar nė rrjetin social Twitter pėr rolin e balerinit shqiptar nė koncertin e madh vjenez duke u shprehur me kėto fjalė “Pra, cili ėshtė kontributi i shqiptarėve nė koncertin e Vitit tė Ri nė Vjenė? I jashtėzakonshmi Eno Peēi i Baletit e Operės Shtetėrore…” -pėrgjigjet po vet ambasadori i Austrisė.

Eno Peēi ka marrė vlerėsime tė shumta edhe nga Kritikėt e artit botėror pėr njė interpretim tepėr kompleks. Ai ėshtė vlerėsuar mė tej pėr transmetimin e vet rolit tek shikuesi, pėr sinkronizimi e lėvizjeve personale me muzikėn, pėr sinkronizimin me balerinėn ose me grup balerinėsh, si dhe pėr vet linjat e sakta e lėvizjes.


Pėr kritikėt e baletit, ajo qė e bėn aq tė pėlqyeshėm balerinin shqiptar ėshtė figura qė krijon vetėm, si ēift, ose si grup. Nė kėrcimin e Enos vihet re njė fenomen i rrallė; ngrirja nė kohė e figurės sė krijuar, qoftė edhe pėr njė sekondė, nė momentet e shkėputjes nga dyshemeja e skenės.

shqiptarja.com
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-01-2018, 13:31   #2
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ambasadori austriak: Eno Peēi, i jashtėzakonshmi i operės vjeneze

hajde ta shajme edhe kete se s'do flem dot gjume...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
🖤 (1)
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur