Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-01-2019, 11:43   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,811
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
kadri udbashi : s'na gjen gje nga gjytata speciale serbe

Veseli LDK'sė: Mos i fėrkoni duart, s'na gjen asgjė nga Gjykata Speciale

Pas takimit tė thirrur nga kryeparlamentari, Kadri Veseli me ekipin negociator, Veseli dhe bashkėkryesuesi i delegacionit shtetėror, Shpend Ahmeti dolėn nė njė konferencė pėr medie.
Ndėr tjerash, Veseli tha se ka vetėm njė vendimmarrje, ajo ėshtė Kosova e pavarur e sovrane, ajo ėshtė Kosova e pacenuar, ajo ėshtė njohja e Kosovės nga Serbia dhe ulėsja nė Kombet e Bashkuara. Veseli duke folur pėr mospjesėmarrjen e LDK-sė dhe VV-sė ka thėnė se LDK qe 20 vjet po i fėrkon duart.
“Siē duket LDK po e dinė se nuk ėshtė rendi i zgjedhjeve dhe sa mė shumė po flasim pėr procesin e dialogut ata po e intensifikojnė edhe mė shumė ēėshtjen e procesit zgjedhor, si njė mėnyrė pėr tė fituar politikisht ndaj neve, qė jemi nė procesin e dialogut. Unė kisha thėnė se ėshtė mirė tė marrin pėrgjegjėsi dhe tė mos mendojnė shumė kur ėshtė momenti pėr vendimmarrjet e rėndėsishmet ė vendit. Ėshtė Kuvendi i Kosovės qė do tė vendos pėr ēdo vendimmarrje tė marrė nga ekipi negociator. Kam dhe njė farė ftese pėr LDK-nė: Mos i fėrkoni duart, sa maroj qe 20 vjet. Ska me na gjet kurgjo. As prej Gjykatės Speciale dhe se kem njet me gabu, kot po i fėrkon durt. Le tė bahet gati, kadal dale. Shkojmė nė reformėn zgjedhore dhe hina nė zgjedhje. Dhe ēdo herė le t’i pranon zgjedhjet”, tha Veseli.
Ndėrkaq, bashkėkryesuesi i dialogut, Shpend Ahmeti tha se nuk do tė ketė mė dialog teknik dhe se ky dialog rezulton me njohje tė ndėrsjelltė.
______________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/...eciale-615781/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 11:51   #2
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: kadri udbashi : s'na gjen gje nga gjytata speciale serbe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Veseli LDK'sė: Mos i fėrkoni duart, s'na gjen asgjė nga Gjykata Speciale

Pas takimit tė thirrur nga kryeparlamentari, Kadri Veseli me ekipin negociator, Veseli dhe bashkėkryesuesi i delegacionit shtetėror, Shpend Ahmeti dolėn nė njė konferencė pėr medie.
Ndėr tjerash, Veseli tha se ka vetėm njė vendimmarrje, ajo ėshtė Kosova e pavarur e sovrane, ajo ėshtė Kosova e pacenuar, ajo ėshtė njohja e Kosovės nga Serbia dhe ulėsja nė Kombet e Bashkuara. Veseli duke folur pėr mospjesėmarrjen e LDK-sė dhe VV-sė ka thėnė se LDK qe 20 vjet po i fėrkon duart.
“Siē duket LDK po e dinė se nuk ėshtė rendi i zgjedhjeve dhe sa mė shumė po flasim pėr procesin e dialogut ata po e intensifikojnė edhe mė shumė ēėshtjen e procesit zgjedhor, si njė mėnyrė pėr tė fituar politikisht ndaj neve, qė jemi nė procesin e dialogut. Unė kisha thėnė se ėshtė mirė tė marrin pėrgjegjėsi dhe tė mos mendojnė shumė kur ėshtė momenti pėr vendimmarrjet e rėndėsishmet ė vendit. Ėshtė Kuvendi i Kosovės qė do tė vendos pėr ēdo vendimmarrje tė marrė nga ekipi negociator. Kam dhe njė farė ftese pėr LDK-nė: Mos i fėrkoni duart, sa maroj qe 20 vjet. Ska me na gjet kurgjo. As prej Gjykatės Speciale dhe se kem njet me gabu, kot po i fėrkon durt. Le tė bahet gati, kadal dale. Shkojmė nė reformėn zgjedhore dhe hina nė zgjedhje. Dhe ēdo herė le t’i pranon zgjedhjet”, tha Veseli.
Ndėrkaq, bashkėkryesuesi i dialogut, Shpend Ahmeti tha se nuk do tė ketė mė dialog teknik dhe se ky dialog rezulton me njohje tė ndėrsjelltė.
______________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/...eciale-615781/
dhe me emėr tė Zotit kshtu ashtu ka me njoft Serbia-Kosovėn, dine, tha Veseli.

shtoi kadri veselJOVIC.

PS...tungi se fillo pune Beni tash.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur