Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-05-2019, 13:24   #61
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 327
Thanks: 33
Thanked 62 Times in 54 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Duhet te vrasesh qe te mbijetosh.
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 14:18   #62
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,194
Thanks: 6,365
Thanked 2,706 Times in 1,231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morenita Shiko postimin
Duhet te vrasesh qe te mbijetosh.
Me mire te vrasesh apo te vritesh pa vrare ?!
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 14:22   #63
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 20,590
Thanks: 4,336
Thanked 5,074 Times in 2,483 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Mbreme degjova per ate prb e djathit ne mase me perzierjen e vajit Palm... P.O. behen shqetesuese edhe ne Albania raste te tilla .

Une kur jam andej gjithmone gjithmone... vetem gjera fshati bio te kontrolluara fus ne goje, nga njerez qe i njoh dmth .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 14:22   #64
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 327
Thanks: 33
Thanked 62 Times in 54 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Me mire te vrasesh apo te vritesh pa vrare ?!
Jemi shoqeri konsumizmi. Konsumojme cdo gje.
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Morenita pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 14:25   #65
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,556
Thanks: 1,752
Thanked 2,397 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Me mire te vrasesh apo te vritesh pa vrare ?!
I pe ato fotografite qe publikova para njė ore.
Ai person tė vetmen meritė qė ka ėshtė qė i ka shėrbyer Elizės me devotshmėri tek freshi.
I pashkolluar/shih shkrimin e tij ne fb.
Ka njė rrogė mbi 1000€, e kanė derguar nė Angli, Spanjė, Kroaci dhe nė disa vende tė tjera tė EU per " specializim" dhe tė mendosh qė do na mbroj nga pesticidet kur ėshtė pesticid i dhjamosur nga taksat tona.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 14:37   #66
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,334
Thanks: 12,408
Thanked 7,631 Times in 4,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Cdo gje esht polluted sot ..sepse dhe ajri i atill ..e shiu qe bie ka pollution.dhe toka kontaminohet nga ajri shiu etc rrall gjen ushqim te mir ..get used to it .vetem nese jeton vet ne fshat e rrit me doren tende ke pak shanc te gjesh me mir...por jo 100%
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 14:44   #67
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 20,590
Thanks: 4,336
Thanked 5,074 Times in 2,483 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

P.O. ashtu eshte ... e kshu ka qene gjithmone ne nje fare forme I think even Back on time , pasi edhe i sperkasnin me solutions per arsye te ndryshme , qofte nga ajri/toka etj etj .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 14:48   #68
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,194
Thanks: 6,365
Thanked 2,706 Times in 1,231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Cdo gje esht polluted sot ..sepse dhe ajri i atill ..e shiu qe bie ka pollution.dhe toka kontaminohet nga ajri shiu etc rrall gjen ushqim te mir ..get used to it .vetem nese jeton vet ne fshat e rrit me doren tende ke pak shanc te gjesh me mir...por jo 100%
Pashe filmin Ēernobil dhe pasojat qe ka lene vazhdojne ende edhe sot, mund te shkonte edhe shume me keq qe nje pjese e territorit aty nuk do banohej per 100 vite. Ēernobilin e dime, po kushedi sa gjera te tjera te demshme leshohen ne ajer qe na i mbajne te fshehta apo nuk e dijme fare rrezikun.
Gjithsesi , sikur te mos mjaftonte kjo jane dhe fermeret qe i japin doren e fundit shfarosjes se popullsise.
Qofte per hajer
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 14:52   #69
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,334
Thanks: 12,408
Thanked 7,631 Times in 4,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Ariel mjafton te shohesh tymin e makinave cdo dit qe shkon ne mushkerite e njerzve por kontaminon gjithcka perreth ..e askush nuk kerkon drejtesi
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 14:52   #70
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,194
Thanks: 6,365
Thanked 2,706 Times in 1,231 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
I pe ato fotografite qe publikova para njė ore.
Ai person tė vetmen meritė qė ka ėshtė qė i ka shėrbyer Elizės me devotshmėri tek freshi.
I pashkolluar/shih shkrimin e tij ne fb.
Ka njė rrogė mbi 1000€, e kanė derguar nė Angli, Spanjė, Kroaci dhe nė disa vende tė tjera tė EU per " specializim" dhe tė mendosh qė do na mbroj nga pesticidet kur ėshtė pesticid i dhjamosur nga taksat tona.
Ēuēi tha hani vaj palme me tonelata se ju shpelan e nuk ju ben asiēik dem. Ama po hengret 1 kile gjalp zvicre/austriak per 1 ore u semuret .

Pak a shum dmth
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 16:19   #71
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,566
Thanks: 3,641
Thanked 6,273 Times in 2,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Fshatari jone eshte i keputur, por edhe hileqar per nga natyra.
Shtėti po me kembe perpjete.

Ne dore te Zotit.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 16:20   #72
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,595
Thanks: 641
Thanked 2,872 Times in 1,591 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 320
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Fshatari jone eshte i keputur, por edhe hileqar per nga natyra.
Shtėti po me kembe perpjete.

Ne dore te Zotit.
E ke gabim Prudenc, Fshatari sjell tema shume here kombetare.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 16:22   #73
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,334
Thanks: 12,408
Thanked 7,631 Times in 4,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Haha sa kam qesh. Lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 16:29   #74
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,566
Thanks: 3,641
Thanked 6,273 Times in 2,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
E ke gabim Prudenc, Fshatari sjell tema shume here kombetare.
Per temat jam dakort. Te tjerat ti mbaj.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 16:37   #75
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,649
Thanks: 505
Thanked 693 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Ah te ishin te gjithe fermeret si fshatari
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ana_gend pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2019, 17:11   #76
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,556
Thanks: 1,752
Thanked 2,397 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Ēuēi tha hani vaj palme me tonelata se ju shpelan e nuk ju ben asiēik dem. Ama po hengret 1 kile gjalp zvicre/austriak per 1 ore u semuret .

Pak a shum dmth
Pėrpara fotografive tė publikuara; kam copy-paste njė lajm tė ish drejtoreshės se AKU.
Ajo u rikthye nė punė nga gjykata europiane e drejtėsisė sepse e kishte hequr Genc Ruli me tė padrejtė.
Por dha dorėheqje pa kaluar njė muaj sepse nuk behej fjalė tė kundėrshtosh ndonjė kompani qė sponsorizohej nga ahmetaj &co.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur