Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-05-2019, 12:00   #21
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,937
Thanks: 11,885
Thanked 6,578 Times in 4,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shikoje kėtė, po qan se e ndjen shumė. Pale kur nxjerr edhe atė kukumjaēkėn qė vetėm Shqiptare nuk duket.
https://www.youtube.com/watch?v=rJIEzqRWCpA
Tip mashtrusi me kollare.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 12:06   #22
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,764
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Kena i problem ne Shqiptaret...

Paragjykime..
Paragjykime...
Paragjykime...

Naēi na doli spiun...
E shoqja kukumjacke ...

Sdi cte them , por skemi lene shqiptar pa pergojuar ( se kam me ty personalisht) por ne pergjithesi edhe kur shohim dike qe Shqiperise nuk i ka sjell asnje dem , mundohemi ta etiketojme , turk , grek , serb , spiun , komunist , fashist ..etj etj.

S'jane diskutime kto , por jane hajde ulemi ke kafja dhe shtyjme diten me llogje kavaje.
Normalisht dhe brezi ri ska cfare meson nga ne , dhe ska cfare ndryshon sepse indoktrinohet qe ne femijeri me kshu gjerash.
Shehrezadja e financon. Tjetri qė investon nė fund do kėrkojė qė tė nxjerrė pėrfitimin e tij. Nuk hedh njeri lekėt kot.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 28-05-2019, 12:21   #23
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,317
Thanks: 8,077
Thanked 6,105 Times in 2,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Eshte evidente qe shoqeria shqiptare po perjeton vitet e fundit nje krize te thelle identiteti.
Shkaqet i kerkojme kudo dhe nuk i gjejme dot. Fajsojme gjithcka dhe per cdo gje. Fajsojme shtetin, qeverine, politiken, te huajt, fqinjet, religjionet, sistemin arsimor dhe formues, fajsojme individin, shoqerine, fajsojme parane/lekun e dollarin, fajsojme klimen dhe motin etj etj por kurre nuk veshtrojme brenda vetes dhe te fajsojme edhe ate.
Kohe e cmendur.
Ndaleni boten, dua te zbres!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 28-05-2019, 12:37   #24
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,509
Thanks: 0
Thanked 900 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Ndaleni boten, dua te zbres!
Meso te fluturosh me mire.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 14:36   #25
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,886
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ishte lapsus i imi. desha te thoja ....si u rriten keto femij muti.

une kam qen tifoz i partizanit dhe shkojshim me shoket(tifoza te Tirones) me pa ndeshjen. cfare produkti del kur mami i qi... dhe babi rri ke klubi?
Ti,Baba Durrsaku,Land dhe une,jemi BUKE tjeter.Kisha dhe xhamia nuk ndertohen....falas.
AproPO...e ka ABSOLUTISHT DREJTE ZANA.Po tju vresh cehren, i ke ne FORUM te murrmit me dna te DARIT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 14:43   #26
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,053
Thanks: 1,030
Thanked 1,746 Times in 992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shehrezadja e financon. Tjetri qė investon nė fund do kėrkojė qė tė nxjerrė pėrfitimin e tij. Nuk hedh njeri lekėt kot.
Ēa ėshtė shehrezadja ?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 16:00   #27
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 327
Thanks: 33
Thanked 62 Times in 54 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Allahu i dha force futbollistave.

Shah mat ateista!
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Morenita pėlqehet nga
i vjetėr 28-05-2019, 16:28   #28
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,886
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f


Turneu.....MBYLLET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur