Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2019, 15:30   #81
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,853
Thanks: 725
Thanked 951 Times in 331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

King bardhyl nuk u rraf se eshte rome o njeri me duket nuk e keni kuptuar...kishin postuar ne fb nje foto te kesaj dhe shkruanin qe rremben femije
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 15:33   #82
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
King bardhyl nuk u rraf se eshte rome o njeri me duket nuk e keni kuptuar...kishin postuar ne fb nje foto te kesaj dhe shkruanin qe rremben femije
Ata merren me keto pune.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 15:36   #83
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,899 Times in 8,117 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
King bardhyl nuk u rraf se eshte rome o njeri me duket nuk e keni kuptuar...kishin postuar ne fb nje foto te kesaj dhe shkruanin qe rremben femije
Mirė e kemi kuptuar se pse u rraf por nuk zgjidhen popullorēe nė rrugė kėto gjėra, ka organe tė specializuara qė merren me kėto gjėra, vetgjyqėsia ėshtė primitive nė njė komb tė civilizuar ( kėshtu duhet tė jetė tė paktėn).
Ky fenomen nuk mund tė pėrgjithėsojė gjithė popullin por duke i dhėn zė mediatikisht i japim material tė gjithė atyre qė duan tė na poshtėrojnė me duart tona.
Po e njėjta gjė me fotot e pėrdhunimit qė nxori nė Parlament ajo tru laraska tjetėr.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 15:36   #84
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Hapni nje teme per Metin e Vlores, ate beni.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 15:39   #85
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,853
Thanks: 725
Thanked 951 Times in 331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mirė e kemi kuptuar se pse u rraf por nuk zgjidhen popullorēe nė rrugė kėto gjėra, ka organe tė specializuara qė merren me kėto gjėra, vetgjyqėsia ėshtė primitive nė njė komb tė civilizuar ( kėshtu duhet tė jetė tė paktėn).
Ky fenomen nuk mund tė pėrgjithėsojė gjithė popullin por duke i dhėn zė mediatikisht i japim material tė gjithė atyre qė duan tė na poshtėrojnė me duart tona.
po mo nuk jam kundra e kam shkrujt edhe me pare qe duhet te merren masa te shpjegojne per opinionin publik rastin se do e rrahin prape mbas nje muaji nje viti e ku i dihet
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 15:42   #86
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mirė e kemi kuptuar se pse u rraf por nuk zgjidhen popullorēe nė rrugė kėto gjėra, ka organe tė specializuara qė merren me kėto gjėra, vetgjyqėsia ėshtė primitive nė njė komb tė civilizuar ( kėshtu duhet tė jetė tė paktėn).
Ky fenomen nuk mund tė pėrgjithėsojė gjithė popullin por duke i dhėn zė mediatikisht i japim material tė gjithė atyre qė duan tė na poshtėrojnė me duart tona.
Po e njėjta gjė me fotot e pėrdhunimit qė nxori nė Parlament ajo tru laraska tjetėr.
Self-destruction, keshtu quhet.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 16:48   #87
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,107
Thanks: 15,666
Thanked 9,277 Times in 6,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tani kjo ngjarje nuk duhej te kishte ndodhur, sidomos ne keto momente kur ai tipi qe kane serbet per kryeminister tha ato qe tha. Megjithate ndodhi. Arsyet pse ndodhi ne rastin e Kosoves jane dy. E para eshte e njejte si ne Shqiperi, po imponohen modele qe ekzistojne diku tjeter por qe nuk kane lidhje me realitetin tone. Eshte njejte si te tema per homoseksualet. Ne perendim keto kategori kane vuajtur deri ne eleminim fizik nepermjet kampeve te perqendrimit. Ne nuk kemi ne historine tone ngjarje te tilla. Keto minoranca kane bashkejetuar me ne dhe nuk ka pasur ndonje problem, ka nje mirekuptim te heshtur ndermjet ne si Shqiptare dhe ketyre minorancave dhe kjo gje ka funksionuar. Zbatimi te ne i modeleve qe mund te jene te nevojshme ne vende te tjera por qe kane nje tjeter sjellje ndaj ketyre minorancave eshte i deshtuar sepse ketu ekziston nje tjeter realitet. Mua me duket se qellimi i atyre qe i promovojne keto modele nuk eshte se shqetesohen per keto minoranca por kane si agjende prishjen e ketyre ekuilibreve shekullore. Dhe kur prishen ekuilibret ndodhin dhe gjera te tilla.
E dyta arsye ka te beje ne menyre specifike me Kosoven. Gjate Luftes se Kosoves(dhe kjo gje eshte e dokumentuar nga organizmat nderkombetare), komuniteti Rom ne Kosove u soll si ai cakalli qe shkon mbas gjurmeve te ujkut. Mbas ushtrise dhe bandave paraushtarake serbe qe bene ato qe dihet me Shqiptaret, menjehere mberrinin romet dhe i jepnin doren e fundit.
Ky eshte mendimi im dhe nuk kemi pse bejme kaq zhurme per nje ngjarje te izoluar. Zhurme behet per fenomenin dhe roli i romeve ne Luften e Kosoves nuk ishte nje rast i izoluar por nje fenomen. Mos ngarkojme veten me teper sec na takon.
JEVGJITET jane te TANE nje FARE...magyp kosove,pac Tirone,pula rumune....

Munet me ju gjete....DNA-ne????
SKANE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 17:51   #88
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,366
Thanks: 2,585
Thanked 4,669 Times in 2,983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Jo une nuk po kercej. Ti po thua Shqiptaret i kane bere te tera. Gje qe nuk eshte e vertete. Dhe e dyta, eshte shume e rende(nuk po gjej dot nje fjale te sakte), sepse ty po te dhimbset nje arixhofke dhe mire ben por nga ana tjeter inkriminon nje popull te tere qe eshte populli jot. Je jashte teme. Nese do te ndjekesh llogjiken e temes duhet te flasesh cfare kane bere Greket ndaj Shqiptareve.
Une nuk thash qe shqiptaret I kane bere te tera por qe kane bere e po bejne shume gjera te keqia si ne Greqi e kudo qe kane vajt, gjithsesi su ka dale nami per mire dhe ky eshte fakt ... Tani ti po me thua shprehu por thuaj ate cfare dua te degjoj une perndryshe qepe se qenkam antishqiptare sipas teje vetem pse kam mendim ndryshe lol....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:08   #89
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Ceshte kjo pune keshtu???

Qenka godit nje magjype dhe qenka bere nam i madh?

Kujt i plasi trapi se qenka godit nje magjype?

Kane dal fjal se kjo rrembente femije .

Une ta dij se nje jevge rrembente femije do e kisha betonu te gjall.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:13   #90
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,107
Thanks: 15,666
Thanked 9,277 Times in 6,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ceshte kjo pune keshtu???

Qenka godit nje magjype dhe qenka bere nam i madh?

Kujt i plasi trapi se qenka godit nje magjype?

Kane dal fjal se kjo rrembente femije .

Une ta dij se nje jevge rrembente femije do e kisha betonu te gjall.

Po tashi aty afer ka Türkie jane.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:14   #91
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Meqe ta fjala, reagimet e pederasteve shqipfoles ne Kosove, qofshin politiqener e qofshin gazetare tregon impotencen dhe axhenden qe klikat e degjeneruara te perendimit ( te cilat po cojne vet popujt e tyre drejt shfarrosjes genetike dhe kulturore) po ja imponojne shqiptareve.

Shqiptaret jane ne syrin e ciklonit dhe nen ktherat e Satanait sidmos kur e merr parasysh se kush sundon Ameriken.

E kam thene me kohe qe do vij kjo gjendje.

Sepse ka ndodhur me perpara ne perendim.

Shqiptari mesatar ( sidomos ai emigrant) nuk ka sesi ta kuptoje kete gje se aq kapacitet ka.

Ata qe nderhyne ne 99 jane po ata qe munden aleatet tane te vertete ne 2 luftra boterore dhe qe krijuan biles edhe jugosllavine ne 1920 dhe ja furnizuan ushtrine mbas 1950.

Verem zymtesi shoh perpara.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 01-06-2019 nė 18:16
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:15   #92
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Re: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po tashi aty afer ka Türkie jane.
Clidhje ka Turqia ketu?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:15   #93
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,107
Thanks: 15,666
Thanked 9,277 Times in 6,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Amanakoi...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:16   #94
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,107
Thanks: 15,666
Thanked 9,277 Times in 6,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Clidhje ka Turqia ketu?
Clidhje ka qe nje femer e atakuan???
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:36   #95
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Une nuk thash qe shqiptaret I kane bere te tera por qe kane bere e po bejne shume gjera te keqia si ne Greqi e kudo qe kane vajt, gjithsesi su ka dale nami per mire dhe ky eshte fakt ... Tani ti po me thua shprehu por thuaj ate cfare dua te degjoj une perndryshe qepe se qenkam antishqiptare sipas teje vetem pse kam mendim ndryshe lol....
Mos bej lodra fjalesh. Ketu po dikutohet per nje femer qe u keqtrajtua. Akrepi te tha qe keto ndodhin ne bote por ata i fshehin dhe nuk ju bejne shume buje. Kerkove nje shembull dhe te solla keqtrajtimin e Shqiptareve ne Greqi dhe indiferencen e shoqerise dhe shtypit grek ne lidhje me kete fenomen. Ti ndryshove llogore dhe the qe Shqiptaret kane bere gjera te keqija. Ceshtja nuk eshte nese kane bere Shqiptaret apo jo gje atje, ceshtja eshte si i ka trajtuar Greqia ata. Askush nuk po ta mbyll gojen, ti po kercen ti nga huja tek kercuja. Vazhdo te flasesh per viktimat shqiptare dhe si reagon shoqeria greke ne keto raste, sepse per viktimat po flasim.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 01-06-2019 nė 18:42
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 18:44   #96
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,107
Thanks: 15,666
Thanked 9,277 Times in 6,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Mos bej lodra fjalesh. Ketu po dikutohet per nje femer qe u keqtrajtua. Akrepi te tha qe keto ndodhin ne bote por ata i fshehin dhe nuk ju bejne shume buje. Kerkove nje shembull dhe te solla keqtrajtimin e Shqiptareve ne Greqi dhe indiferencen e shoqerise dhe shtypit grek ne lidhje me kete fenomen. Ti ndryshove llogore dhe the qe Shqiptaret kane bere gjera te keqija. Ceshtja nuk eshte nese kane bere Shqiptaret apo jo gje atje, ceshtja eshte si i ka trajtuar Greqia ata. Askush nuk po ta mbyll gojen, ti po kercen ti nga huja tek kercuja. Vazhdo te flasesh per viktimat shqiptare dhe si reagon shoqeria greke ne keto raste.
Ne cdo Shtet zbaton ligjestraturen e saj.Ne Greqi jane arvanitas...pra JANULLATOS.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 20:43   #97
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,507
Thanks: 4,194
Thanked 4,525 Times in 3,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Ne Kaēanik, ne shkembe e gur e kishin pritur me kafe. Tani kur ti vije dikujt gjynof te qohet e ta martoje ne mision te humanizmit

Edhe para dy javesh kur ajo budadhaqja e Hushim partise, zbuloi foton e perdhunimeve nga pornofilmet dhe nuk shkoj as 1 ore dhe dolen portalet me fotoja: ja serbi nga futoja qe mori pjese ne perdhunim dhe jeton ne Shterpce e banon ketu.

Ec e mos i fut padi portalit e shtetit, qe rrezikojne jeten e dikujt tjeter te linēohet o te vritet ne mes te rruges, ngaqe faka portalja me faka lajm, e te bazuar nga nje pohim i nje faka baxhelles e thane.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur