Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-04-2014, 15:43   #21
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,051
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Sic mund ta shikoni edhe vete ne link, me lart nuk eshte postimi i vetem ne kete linje, dhe as perben nje minoritet ne postimet e ngjashme. Por ishte ai me i spikaturi.
Zet, mos u mėrzit, se nė ēdo popull e komb ke individė tė tillė. Edhe nė qofshin 1% e popullatės etnike shqiptare (80 mijė persona) prapė pak janė dhe nuk pėrbėjnė rrezik pėr kombin. Shumė mirė, ato postime mund tė jenė shkruar nga njė apo dy persona qė hiqen sikur kanė nofka tė ndryshme. Ose, mund tė jenė 10 persona qė shkruajnė aty. Unė p.sh. nuk kam komentuar kurrė te ajo gazetė, e as hyj aty pėr tė lexuar. Janė njė grup i caktuar njerėzish qė lexojnė e komentojnė nė atė gazetė.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 15:55   #22
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 205 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
ore do behet mire se s'ben
mbase Kosoven nuk po mund ta rimerr Serbija!kane ka zgjedhur nji rruge me te ljeht:ta bashkoj Serbin detore-Skadarska,sen Xhindi,Tranana,Draq.Volga i glikokastra,Janishina i Skopje.Kshtu qe Kosova do gjendet si ne kalan e rrethuar.Me msimet e Alia Siqiris do i gjynjizojm shqiptaret me Thaqin,do ti mposhtin allbancat me uri te fort.

Allbanin do ta emertojm Kosove ,per qellime strategjike e te ardhmes some,pastaj do ja bejm me zi se Kosoves qe do e quajm Shqiptaria.


Do e bejm Serbin prap tha dikush .


thoni, jo ishalla.
une them Amen!
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2014, 21:26   #23
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,077
Thanks: 15
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
(80 mijė persona) prapė pak janė dhe nuk pėrbėjnė rrezik pėr kombin.
80 000 persona te duken pak!
Ami ti mua 80 000 persona une ty ta coj kufirin (e shqiperise) deri ne slloveni.
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 01:49   #24
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Federata e Maqedonisė do njė ekip tė “Jugosllavisė sė re”
22 Prill, 2014

Shovinizmi serbo-maqedonas tenton tė nxjerrė krye herė pas here dhe jo vetėm nė fushėn diplomatike e politike nė tėrėsi, por edhe nė sport. Rasti i fundit ėshtė njė projekt i Federatės sė Futbollit tė Maqedonisė, qė kėrkon tė bėhet njė ndeshje miqėsore midis lojtarėve yje nga vendet e ish-Jugosllavisė me njė skuadėr yjesh botėrorė pėrfshi Mesin e Ronaldon. Projekti, nė pamje tė parė ambicioz, nė fakt kėrkon rikthimin e imazhit tė Jugosllavisė sė dikurshme (ku reklamohej gjoja barazia e vėllazėria), aq shumė tė dėshiruar nga antishqiptarėt maqedonas. Por praktika tė tilla nuk gjejnė kurrė mbėshtetje te shqiptarėt, sado qė kėtė herė bėhet fjalė pėr sportin dhe pėr mė tepėr pėr njė ndeshje miqėsore.

Qėndrimi

Federata e Futbollit tė Maqedonisė ėshtė duke menduar organizimin e njė ndeshjeje miqėsore pėr bamirėsi mes yjeve tė futbollit nga shtetet e ish-Jugosllavisė dhe yjeve botėrorė si Kristiano Ronaldo e Lionel Mesi. Lojtarėt si Edin Xheko, Mario Manzukiē, Stevan Jovetic, Branislav Ivanoviē, Goran Pandev, Samir Handanoviē mund tė jenė sė bashku nė njė skuadėr, bashkė me yjet kosovarė, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Lorik Cana.

Tė gjithė kėta do tė mund t’i shihnim nė fanellėn e Jugosllavisė sė Re, nė njė ndeshje tė jashtėzakonshme, kurse nė anėn tjetėr do tė mund tė ishin yjet si Lionel Mesi e Kristiano Ronaldo, transmeton Arena. Krejt kjo ide ka lindur nga Federata e Futbollit e Maqedonisė, e cila dėshiron ta kujtojė me njė ndeshje tė tillė takimin e 50-vjetėve mė parė, kur yjet e ish-Jugosllavisė si Shoshkiē, Samarxhiē, Galiē, Shkoblar, luanin kundėr ekipit tė Eusebios, Voroninit e tė tjerė.

Disa tentativa pėr tė krijuar “Jugosllavinė e re” nė sport, krahas ambicieve politike tė Beogradit, janė dhėnė edhe kohė mė parė nga maqedonasit apo malazezėt, por vėshtirė se shqiptarėt nuk do tė pranojnė ndonjė projekt, qoftė ai edhe sportiv, ku pėrmendet Jugosllavia, aq mė tepėr “Jugosllavia e re”.


- Sporti mesaduket nuk qenka dhe kaq i papolitizuar. Me ben pershtypje se sa shume lehtesi paska kjo federata e Maqedonise te levizi sipas qejfit, kur dihet qe FIFA ka kontroll absolut mbi keto entitete. Mesaduket per Sllavet e Ballkanit edhe ketu ka perjashtime.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 01:53   #25
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Kur sporti, arti e cdo gje tjeter bashkohen me politiken, ne kete rast shovene Serbe.


http://www.youtube.com/watch?v=hMCW8AxdCmw

__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 02:40   #26
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Fisin e sorollopin ku ta kete ktij Djokovicit...
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 02:50   #27
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Nuk ka ideologji qe nuk mbeshtetet ne art dhe entertaining. Jo me kot u be gjithe kjo zhurme deri tani.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 02:52   #28
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Nuk eshte dhe aq e thjeshte zirconium, prandaj dhe insistoj ne nje tjeter qasje. Njeriu ne gjendje nervoze e ka te pamundur te shtrij doren e bashkepunimit, eshte gjithmone me telat ngritur, gjithmone me ankth, dhe si rrjedhoje edhe nese eshte shume i zgjuar nuk vepron me mend por vepron me instikt. Ja nje artikull relevant ne teme qe deshmon se ne Shqiptaret jemi ende shume te ndare dhe me nje mungese totale te nje politike me vizion dhe gjitheperfshirese, pa dashur ta kthej kete teme ne nje teme futbolli, ku dhe atje jane jo pak qe kane shprehur se do e lejne kombetaren Shqiptare (cuditerisht pas nje numri te konsiderueshem shqiptaresh qe e kane hedhur poshte kombetaren, sllavet e Maqedonise kerkojne bashkim kombetaresh me ish republikat Jugosllave!).

---------------------

Presheva i shkruan Prishtinės: Mos na trajtoni ‘jo kosovarė’, ne jemi shqiptarė


Presheva i shkruan Prishtinės: Mos na trajtoni ‘jo kosovarė’, ne jemi shqiptarė
PRESHEVĖ- Nė njė letėr adresuar krerėve tė institucioneve tė Kosovės Atifete Jahjagės dhe Hashim Thaēi dhe Jakup Krasniqit e nėnshkruar nga Mr. Nehat Hyseni, kryetar i Shoqatės sė shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės qė jetojnė e veprojnė nė Kosovė citohet se preshevarėt duhet tė trajtohen njėsoj, pasi janė shqiptarė.

Ata nė kėtė letėr janė shprehur tė shqetėsuar me faktin se Qeveria e Kosovės nė bisedimet e Brukselit dhe Marrėveshjen e 19 prillit 2013, ēėshtjen e Luginės nuk e pėrfshiu fare, thuhet mes tjerash nė letrėn.

Nė kėtė letėr po ashtu, preshevarėt shqetėsohen edhe pėr obligimin kushtetues pėr tė cilėn thonė se Qeveria nuk e ka kryer, e cili ka tė bėjė me shtimin e kujdesit shtetėror tė Kosovės pėr shqiptarėt e Luginės sė Preshevės. Ndėrkohė, kujdes duhet ti tregohet dhe vendosjes sė reciprocitetit mes tė drejtave qė gėzojnė serbėt nė Kosovė me shqiptarėt nė Luginė, tė organizojė shkollim dhe mirėqenie pėr shqiptarėt atje.

“Kujdesi institucional i Republikės sė Kosovės ėshtė i domosdoshėm, si pėr shqiptarėt e shpėrngulur tė Luginės qė jetojnė nė Kosovė, prej tė cilėve njė pjesė e madhe nuk ka dokumentacion tė Kosovės, e as tė Serbisė, ashtu edhe pėr ndaljen e shpėrnguljes sė shqiptarėve qė jetojnė nė Luginė. Ata zyrtarisht trajtohen si “qytetarė tė padukshėm”, pa mundėsi lėvizjeje tė lirė, me probleme e kokėēarje tė mėdha qė u shkaktohen atyre nga fakti se institucionet e Kosovės i trajtojnė si “jo kosovarė”, kurse nė Serbi keqtrajtohen e diskriminohen si “jo serbė””- thuhet nė letrėn e drejtuar institucioneve tė Kosovės.

“Regjistrimin dhe evidencimin zyrtarė tė tė shpėrngulurve nga Lugina, si refugjatė, ashtu si janė evidencuar nga UNHCR-i mbi 240 mijė serbė tė Kosovės, qė zyrtarisht trajtohen si refugjatė nė Serbi, kurse asnjė shqiptar nuk figuron zyrtarisht si i shpėrngulur dhe refugjat nė Kosovė. Konsiderojmė se ėshtė e domosdoshme edhe hapja e Zyrės sė Kosovės nė Luginė tė Preshevės, si degė e Zyrės ndėrlidhėse tė Republikės sė Kosovės nė Beograd, pėr harmonizinin dhe koordinimin e aktiviteteve tė Republikės sė Kosovės pėr ndihmė shtetėrore e vėllazėrore ndaj shqiptarėve tė Luginės, ashtu si i ndihmon Serbia vėllezėrit e vet serbė nė Kosovė”- thuhet nė kėtė letėr.

Shoqata e shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės qė jetojnė e veprojnė nė Kosovė, e konsideron tė domosdoshme dhe urgjente qė tė zbatohet Rezoluta e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės dhe tė themelohen zyrat nė Prishtinė e Gjilan, pėr t’u marrė institucionalisht me problemet dhe hallet e qytetarėve tė luginės qė jetojnė nė Kosovė, qė sipas tyre janė tė shumta.

Ndėrsa nė fund duke pritur angazhimin e qeverisė, ata ndėr tė tjera edhe falėnderohen pėr siē thonė ata heqjen e taksės kufitare prej 20 eurosh pėr makinė, si dhe pėr paralajmėrimin e heqjes sė kuotave famėkeqe pėr studentėt nga Lugina nė universitetet e Kosovės.

(e.m/preshevajone/BalkanWeb)
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:00   #29
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,077
Thanks: 15
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Superman Shiko postimin
Kur sporti, arti e cdo gje tjeter bashkohen me politiken, ne kete rast shovene Serbe.
http://www.youtube.com/watch?v=hMCW8AxdCmw
ky kete syri I keq mos e pafte - ky ia lau borxhin vendit te tij!

Po ti,
cfare ke bere ti per vendin tend?

Cfare po ben ti per vendin tend?
Pikerisht ne kete moment dhe me kete shkrim?
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:11   #30
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Po ct ndare mo vella. Ne skemi qeveri qe na perfaqson po hajduta qe vjedhin e te shesin. Me Thaci e me Rama e me sojet e tyre. Gjithcka eshte shfaqje publistike. Keta kane probleme inferioriteti vlla. As viagra si ben burra..
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:19   #31
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
ky kete syri I keq mos e pafte - ky ia lau borxhin vendit te tij!

Po ti,
cfare ke bere ti per vendin tend?

Cfare po ben ti per vendin tend?
Pikerisht ne kete moment dhe me kete shkrim?
Keto pyetje jane jo te ndershme pasi nenkuptojne se kushdo qe iku, nje teme qe e ke prekur disa here keto ditet e fundit, i ka vijuar jeta rrumpalle, dhe une keto insinuata nuk i mar lehte pasi je jo larg, por me eone, miliona vjet drite larg. Qe mi ke bere mua, minimalisht si rekuizit do ja kesh bere vetes, mundesisht disa here me pare dhe se paku, nese ti e pranon se ke arritur objektivisht nje nje pergjigje qe ty te jep satisfaksion me veten tende atehere e zgjerojme kete teme ne rruget e posacme.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:22   #32
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,077
Thanks: 15
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Superman Shiko postimin
Keto pyetje jane jo te ndershme pasi nenkuptojne se kushdo qe iku, nje teme qe e ke prekur disa here keto ditet e fundit, i ka vijuar jeta rrumpalle, dhe une keto insinuata nuk i mar lehte pasi je jo larg, por me eone, miliona vjet drite larg. Qe mi ke bere mua, do ja kesh bere vetes me pare dhe se paku, nese ti e pranon se ke arritur objektivisht nje nje pergjigje qe ty te jep satisfaksion atehere e zgjerojme kete teme ne rruget e posacme.
si the?
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:26   #33
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,077
Thanks: 15
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

a mos po me kercenohesh?
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:30   #34
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Cuna, mos u zini kot.
Jeni ne te njejten rruge. Ju lutem.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:33   #35
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Cuna, mos u zini kot.
Jeni ne te njejten rruge. Ju lutem.
Per shamata jemi njesh.
Per llafe njesh po ashtu
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:35   #36
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Puna eshte se te gjithe keta me siper i njoh (virtualisht) per nje kohe te gjate.
Kane ndenjur nete te gjitha pa gjume per keto ceshtje dhe nuk ka kuptim tani ne fund te ndahen ne kete menyre. Kur them kohe e gjate, mbi 10 vite tashme.
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:36   #37
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,077
Thanks: 15
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Te pyeta
Cfare po ben ti per vendin tend?
(nuk e pyeta gjithe diasporen as kusherinjte e mi atje, te pyeta ty)

Cfare po ben ti per vendin tend?
Pikerisht ne kete moment dhe me kete shkrim?
Kete po te pyes prap!


Por ti si pergjegje (me duket) ma dhe "Mejdanin"
Ngele ta caktosh: "ne cilen rruge? ne cilin vend?"

Por ndoshta, per fillim eshte me mire t'i pergjigjesh pyetjes.
Dhe me qe keto postime i paske bere me qellime te mira - urdhero iu pergjigj!?

p.s.:
(per mejdane kemi kohe, mos ki frike,
nuk te iken treni, e zen tjetrin
ka kohe sa te duash edhe t'i biesh pishmanit si te hapet perspektiva me e mire e te kuptuarit te situates, nuk ka problem urdheroni pergjigjuni )
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:39   #38
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Puna eshte se te gjithe keta me siper i njoh (virtualisht) per nje kohe te gjate.
Kane ndenjur nete te gjitha pa gjume per keto ceshtje dhe nuk ka kuptim tani ne fund te ndahen ne kete menyre. Kur them kohe e gjate, mbi 10 vite tashme.
Po mire se ne bejme patriota me llafe se me vepra lem per te deshiruar.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:40   #39
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin
Te pyeta
Cfare po ben ti per vendin tend?
(nuk e pyeta gjithe diasporen as kusherinjte e mi atje, te pyeta ty)

Cfare po ben ti per vendin tend?
Pikerisht ne kete moment dhe me kete shkrim?
Ket po te pyes prap
por ti si pergjegje me duket me dhe mejdanin ngele ta caktosh: "ne cilen rruge? ne cilin vend?"

Por ndoshta, per fillim eshte me mire t'i pergjigjesh pyetjes.
Meqe keto postime i paske bere me qellime te mira - urdhero pergjigji
(per mejdane kemi kohe, mos ki frike, nuk te iken treni e zen tjetrin ka kohe sa te duash edhe ti biesh pishamni si te hapet perspektiva me e mire e te kuptuarit te situates )
Nuk kam nevoje te jap ty pergjigje se cfare kam bere per vendin tim. Kush me njeh e di, cfare kam bere dhe cfare po mundohem te bej. Ky nuk eshte vendi dhe kuvendi per nje debat te tille. Ne kete moment pas 14 ore punesh, gjeta kohen, si 90% e te pranishmeve ne kete Forum qe jane jashte shtetit, dhe qe ti diskuton me ta rregullisht, te futem dhe te ndaj ate qe mendoj. Ne forum nuk do shpikim rrakete kozmike. Rrugen ta hapa, nuk ta zura zoteri.
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2014, 03:51   #40
Ajnej
Restaurator Orbis
 
Avatari i Ajnej
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Dardania Parva
Posts: 3,077
Thanks: 15
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Ajnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėmAjnej i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Cuna, mos u zini kot.
Jeni ne te njejten rruge. Ju lutem.
Citim:
... se ke arritur objektivisht nje nje pergjigje qe ty te jep satisfaksion atehere e zgjerojme kete teme ne rruget e posacme.
kulpra, ma spjego te lutem - sepse une nuk hiq shqip - cilat jane ato rruge te posacme qe deshka me i zgjidh miku yne insan-celik me mua,
dhe a ka nevoje qe edhe une i gjori te sjell bile nje allti?

( ta kem vella,... hiq prej koti, se kush e di insan-celik-u eshte i paparashikueshem )
__________________
Aeneas Dardanus
Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...
Ajnej nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur