Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-05-2018, 06:43   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Sondazhi i KE: Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit nė Europė me jetėn e tyre

Shqipėria ėshtė vendi ku qytetarėt e saj perceptojnė qė kanė cilėsinė mė tė ulėt tė jetesės nė Europė janė gjithashtu mė tė palumturit, kanė njė opinion shumė tė dobėt pėr cilėsinė e edukimit dhe standardet e jetesės, ndonėse optimizmi pėr tė ardhmen nuk u mungon dhe familjet i kanė tė forta.

Sondazhi pėr “Cilėsinė e Jetės nė Europė” u publikua nga Komisioni Europian fillimisht nė mars, vetėm me tė dhėnat e shteteve anėtare, ndėrsa sė fundmi janė pėrditėsuar edhe tė dhėnat pėr shtetet e Ballkanit Perėndimor.

Pėr pyetjen “Sa tė kėnaqur jeni ju me jetėn tuaj ditėt e sotme”, pėr tė gjitha moshat dhe gjinitė, Shqipėria ka njė mesatare prej 4.9 pikė, qė ėshtė mė e ulėta nė Europė. Pas Shqipėrisė renditen Maqedonia me 5.1 pikė, Greqia me 5.3 pikė dhe Bullgaria me 5.6 pikė (shih grafikun).

Nga rajoni, mė tė kėnaqur me jetėn janė serbėt dhe malazezėt, me nga 6.3 pikė secili. Tė dhėnat pėr Kosovėn mungojnė.

Shtetet qė marrin pikėt mė tė larta janė Danimarka, Finlanda dhe Suedia.

Sondazhi i “Cilėsisė sė Jetės nė Europė” jep njė kėndvėshtrim unik mbi cilėsinė e jetės sė europianėve nė ditėt e sotme. Tė dhėnat e analizuara mbulojnė cilėsinė e jetės, cilėsinė e shoqėrisė dhe shėrbimet publike, thuhet nė raport.

Edhe pėr pyetjen tjetėr, “Duke i marrė tė gjitha nė konsideratė, sa tė lumtur do tė thoni qė jeni?”, Shqipėria ka njė pikėzim prej 5.2, qė ėshtė sėrish mė i ulėti nė Europė dhe shumė mė i ulėt sesa i dyti mė i palumtur pas nesh, qė ėshtė Maqedonia me 6.1 pikė (shih grafikun nė fund) .

Pėr edukimin, Shqipėria ka gjithashtu vlerėsimin mė tė ulėt, me 5.8 pikė dhe pas saj vjen Turqia, me 6 pikė dhe Maqedonia me 6.1 pikė.

Kėnaqėsia me standardet e jetesės ėshtė gjithashtu mė e ulėta nė Europė, me 5.1 pikė, shumė afėr nesh ėshtė Maqedonia, me 5.2 pikė. Mė tė kėnaqurit me standardet e jetesės nė Europė janė danezėt dhe suedezėt, me pėrkatėsisht 8.3 dhe 8.2 pikė.

Mė i ulėti nė Europė ėshtė dhe perceptimi pėr cilėsinė e akomodimit, me 6.5 pikė dhe i dyti pas nesh ėshtė Turqia me 6.6 pikė. Mė tė kėnaqurit me akomodimin janė austriakėt, danezėt dhe irlandezėt, me 8.4 pikė secili.

Shqiptarėt mbajnė rekord pėr vėshtirėsitė qė hasin pėr tė zgjidhur problemet e tyre. 57% e tyre kanė pohuar se “kanė vėshtirėsi pėr tė zgjidhur probleme tė rėndėsishme qė u dalin gjatė jetės”. Pėrqindja e dytė mė e lartė ėshtė ajo e maqedonaseve dhe grekėve, me 38%.

Njė tjetėr pyetje, ku nuk ngurrojmė ta shfaqim pakėnaqėsinė me jetėn ėshtė “Nė jetėn time tė pėrditshme, unė rrallė kam kohė qė tė bėj gjėra qė realisht mė pėlqejnė”, ku Shqipėria ka pėrqindjen mė tė lartė tė atyre qė bien dakord me kėtė shprehje (52%). Tė dytėt janė turqit me 49%, tė ndjekur nga maqedonasit dhe rumunėt.

67% e shqiptarėve bien dakord se “bėjnė diēka tė vlefshme nė jetė “, ndėr mė tė ulėtat nė Europė, pas grekėve (53%) dhe turqve (59%). Mė tė vlefshėm nė Europė ndihen irlandezėt (90%).Ndryshe nga ambienti i jashtėm, perceptimi pėr kėnaqėsinė e jetės familjare ėshtė ndėr mė tė lartėt nė Europė, me 8.6 pikė, nė tė njėjtat nivele me Danimarkėn, Austrinė, Maltėn etj., ndėrsa me vlerėsimin mė tė ulėt nė kėtė pyetje janė Turqia, Bullgaria, Italia.

Pavarėsisht se janė tė pakėnaqur me jetėn, shqiptarėt janė pėrgjithėsisht optimistė pėr tė ardhmen e tyre dhe tė fėmijėve. 67% e tyre janė optimistė se do tė kenė njė tė ardhme pozitive.

/ Monitor
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
🖤 (1)
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 07:37   #2
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 448
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Ka vetem dy opcione ketu, ose keta statistikat jan komplet fallco dhe jan krijuar nga zionistet (gje qe mund te jete e vertet) sepse synimi i zionisteve eshte qe tu duket vetja sikur me qene ne Afganistan por realiteti qendron se ne prendim ka vende apo disa lagje ku nuk hyn dot policia per shkak te rrezikut sidomos ne vendet ku jetojne me shumice emigrantet perfshi ketu Paris, Londer, Malmo, Bruksel, Amsterdam. etj..

Ose jemi aq njerez mercenar dhe me kulture jevgjish sa qe mendojme ende qe jeta duhet te jete gjithmone me e mire jasht vendit tone edhe pse ne krahasim me nje familje bullgare apo serbe nuk ka shume dallim por si popull triballik qe jemi, pikerisht jemi ne ata te cilet dalim te pare ne emigrim.

Nuk ka shpjegim tjeter.

Paramendoni jeta ne Finlande dimrit ku njerzit mbyllen gjith diten ne shpi, alkoli pijet pa mase dhe ku dita nuk zgjaten me shume se 3 ore dhe ku bora e ka mbushur 95% te teritorit
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 07:58   #3
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Interresant ky sontazh. Se une ne fakt kam vizituar shqiperine vetem kto 4 vitet e fundit tash 22 vjet. Sidomos kto tre vitet e fundit me ka pelquer shume. Njerzit me dukeshin te lumtur, te qete dhe te sigurt ne jeten e tyre. Ne fakt me dukej se atyre i vintenkeq per mua kaq stabel ishin ne jeten e tyre.
Nejse, noshta ka qene edhe prezenca ime qe i ka bere te duken happy, gjicka ndodh.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kurt : 16-05-2018 nė 08:01
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 08:07   #4
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Ka vetem dy opcione ketu, ose keta statistikat jan komplet fallco dhe jan krijuar nga zionistet (gje qe mund te jete e vertet) sepse synimi i zionisteve eshte qe tu duket vetja sikur me qene ne Afganistan por realiteti qendron se ne prendim ka vende apo disa lagje ku nuk hyn dot policia per shkak te rrezikut sidomos ne vendet ku jetojne me shumice emigrantet perfshi ketu Paris, Londer, Malmo, Bruksel, Amsterdam. etj..

Ose jemi aq njerez mercenar dhe me kulture jevgjish sa qe mendojme ende qe jeta duhet te jete gjithmone me e mire jasht vendit tone edhe pse ne krahasim me nje familje bullgare apo serbe nuk ka shume dallim por si popull triballik qe jemi, pikerisht jemi ne ata te cilet dalim te pare ne emigrim.

Nuk ka shpjegim tjeter.

Paramendoni jeta ne Finlande dimrit ku njerzit mbyllen gjith diten ne shpi, alkoli pijet pa mase dhe ku dita nuk zgjaten me shume se 3 ore dhe ku bora e ka mbushur 95% te teritorit
Askush nuk emigron nga qejfi,cdo njeri e ben per nje jete me te mire e per me shume mundesi per femijet.Shqiptaret nuk kane hallin e kohes si finlandezet..por te kushteve minimale..ne kemi diell e kohe te bukur plot por skemi sistem arsimimi,shendetesi,siguri per jeten e asnje lloj te drejte.Ketu arrestohen ato qe nuk paguajne dritat sepse nuk kane e jane te lire kriminelet apo hajdutet qe e kan rrjepur kete vend prej 30 vitesh.Ikin sepse mund te punosh gjith muajin..dhe ne fund nuk i krijon dot vetes as mundesite me minimale per te jetuar..e kryefjala e gjith mundit eshte thjesht ushqimi,pushimet qe ai finlandezi i mbytur nga bora i bo ne cdo cep te botes per shumicen derrmuese te popullit te palumtur shqipetar jane luks.
🖤 (1)
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 08:27   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,827
Thanks: 858
Thanked 1,621 Times in 942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Ka vetem dy opcione ketu, ose keta statistikat jan komplet fallco dhe jan krijuar nga zionistet (gje qe mund te jete e vertet) sepse synimi i zionisteve eshte qe tu duket vetja sikur me qene ne Afganistan por realiteti qendron se ne prendim ka vende apo disa lagje ku nuk hyn dot policia per shkak te rrezikut sidomos ne vendet ku jetojne me shumice emigrantet perfshi ketu Paris, Londer, Malmo, Bruksel, Amsterdam. etj..

Ose jemi aq njerez mercenar dhe me kulture jevgjish sa qe mendojme ende qe jeta duhet te jete gjithmone me e mire jasht vendit tone edhe pse ne krahasim me nje familje bullgare apo serbe nuk ka shume dallim por si popull triballik qe jemi, pikerisht jemi ne ata te cilet dalim te pare ne emigrim.

Nuk ka shpjegim tjeter.

Paramendoni jeta ne Finlande dimrit ku njerzit mbyllen gjith diten ne shpi, alkoli pijet pa mase dhe ku dita nuk zgjaten me shume se 3 ore dhe ku bora e ka mbushur 95% te teritorit
Kjo qe thua e ka nje t'vertete.
Por une do e lidhja me shume me ceshtje egoje. Shqiptari ka ego dhe kerkon gjithmone me t'miren per veten e tij , nuk kenaqet me pak. Ne sjemi brazili ku krimi eshte brutal ne te kater anet e vendit dhe serish jane populli me i lumtur ne ameriken latine.
Ne jemi popull skeptik dhe ne pergjithesi karakterizohemi nga fryme pesimiste dhe sondazhi sigurisht qe mund t'kete dhe marzh gabimi , por jo se nuk eshte i vertete.
Nuk eshte Shqiperia vetem Tirana, neper rrethe jeta eshte mizerabel ku njerzit mezi mbijetojne. Dhe kjo eshte arsyje qe pjesa me e madhe shohin emigimin si alternative sepse shpresa per pjesen me te madhe te popullsise ka vdekur ne kte vend!

Por jam dakort edhe me pjesen tjeter qe the , qe shumica e atyre qe kerkojne emigrim ne 2018 kane idene se cfare i pret ,dhe ka pas raste te shume familjeve ose individeve qe jane kthyer sepse jeta ne rruget e gjermanise , italise apo frances pa dokumenta ishte e paperballueshme!
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 21:15   #6
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 448
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alb99 Shiko postimin
Askush nuk emigron nga qejfi,cdo njeri e ben per nje jete me te mire e per me shume mundesi per femijet.Shqiptaret nuk kane hallin e kohes si finlandezet..por te kushteve minimale..ne kemi diell e kohe te bukur plot por skemi sistem arsimimi,shendetesi,siguri per jeten e asnje lloj te drejte.Ketu arrestohen ato qe nuk paguajne dritat sepse nuk kane e jane te lire kriminelet apo hajdutet qe e kan rrjepur kete vend prej 30 vitesh.Ikin sepse mund te punosh gjith muajin..dhe ne fund nuk i krijon dot vetes as mundesite me minimale per te jetuar..e kryefjala e gjith mundit eshte thjesht ushqimi,pushimet qe ai finlandezi i mbytur nga bora i bo ne cdo cep te botes per shumicen derrmuese te popullit te palumtur shqipetar jane luks.
Por Njeriu i perendimit eshte krijese e zionisteve... punon si kafsh gjat gjith vitit dhe me ne fund kenaqet vetem me nje muaj pushim ne vere edhe kaq dhe kete e ben per afersisht per 40 vjet jeta ne perendim nuk eshte aspak me e mire sesa ne Ballkan. Por ata qe kan shkuar nuk kthehen dot sepse eshte e veshtire per egon e tyre te pranojme se kan bere gabim. Shqiptari i sotshem nuk eshte ai i vitet 90 dhe duhet ta pyesim veten a ja vlen me marr nje rruge te tille riskues per te shkuar ne nje shtet qe nuk ofron dicka me "kualitativ" se Shqiperia, ndoshta do tju ofrojne disa gjera me keq per shembull perzierje rraciale, marrdhenje seksuale te femijeve tuaj me zezak apo latino (gje qe nuk mund ta imagjinonin dot) apo te kaloni jeten jasht familjese duke mos i pare me vite per shkak te ekonomise, pytni veten disa leke vlejne me shume se familja?
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 22:26   #7
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Por Njeriu i perendimit eshte krijese e zionisteve... punon si kafsh gjat gjith vitit dhe me ne fund kenaqet vetem me nje muaj pushim ne vere edhe kaq dhe kete e ben per afersisht per 40 vjet jeta ne perendim nuk eshte aspak me e mire sesa ne Ballkan. Por ata qe kan shkuar nuk kthehen dot sepse eshte e veshtire per egon e tyre te pranojme se kan bere gabim. Shqiptari i sotshem nuk eshte ai i vitet 90 dhe duhet ta pyesim veten a ja vlen me marr nje rruge te tille riskues per te shkuar ne nje shtet qe nuk ofron dicka me "kualitativ" se Shqiperia, ndoshta do tju ofrojne disa gjera me keq per shembull perzierje rraciale, marrdhenje seksuale te femijeve tuaj me zezak apo latino (gje qe nuk mund ta imagjinonin dot) apo te kaloni jeten jasht familjese duke mos i pare me vite per shkak te ekonomise, pytni veten disa leke vlejne me shume se familja?
Tė ofron njė mundėsi pėr njė jetė normale, punė, tė ardhura tė mjaftueshme, strehim, rend, shėrbim shėndetėsor cilėsor, arsim cilėsor pėr fėmijėt, pra dinjitet. Dhe patjetėr qė pėr ti pasur kėto duhet qė tė punosh, nuk bien nga qielli. Nė momentin qė kėto gjėra do realizohen nė Shqipėri, askush nuk do emigrojė. Nė kohėn e Zogut emigrimi ishte i papėrfillshėm sepse megjithėse njė shtet i ri dhe mė e rėndėsishmja shteti i parė shqiptar, shumė nga kėto gjėra ishin tė garantuara.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 16-05-2018 nė 22:30
🖤 (2)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 23:42   #8
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Per tu habitur qe po ikin masivisht shqiptaret nga kjo parajse rilindase
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 00:55   #9
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Por Njeriu i perendimit eshte krijese e zionisteve... punon si kafsh gjat gjith vitit dhe me ne fund kenaqet vetem me nje muaj pushim ne vere edhe kaq dhe kete e ben per afersisht per 40 vjet jeta ne perendim nuk eshte aspak me e mire sesa ne Ballkan. Por ata qe kan shkuar nuk kthehen dot sepse eshte e veshtire per egon e tyre te pranojme se kan bere gabim. Shqiptari i sotshem nuk eshte ai i vitet 90 dhe duhet ta pyesim veten a ja vlen me marr nje rruge te tille riskues per te shkuar ne nje shtet qe nuk ofron dicka me "kualitativ" se Shqiperia, ndoshta do tju ofrojne disa gjera me keq per shembull perzierje rraciale, marrdhenje seksuale te femijeve tuaj me zezak apo latino (gje qe nuk mund ta imagjinonin dot) apo te kaloni jeten jasht familjese duke mos i pare me vite per shkak te ekonomise, pytni veten disa leke vlejne me shume se familja?
Ke pjerisht te drejte ne gjerat tjera jam dakrod me bardhylin.
Ke te drejte se rreziku eshte i madh kur emigron ne perendim pergjithmone, por sic e thote Bardhyli shqiperia dhe shoerianshqiptare nuk te afron apsione qe pasuron integritein dinjitetin personal te nje individi. Amerika, si as je vend ne bote ta jep ket apsion, prandaj shume nga evrope perendimore akoma enderrojn te jetojn ktu dhe marrin pashaportizime amerikane.
Amerika eshte pacamurre por akoma te jep liri hapesore individuale si asnje vend, te jep paqe larg gjithe njerzmit po deshe, dhe nese je rrace e mire dhe njeri me karakter natural te paster, eshte e veshtire mos te kalosh fare mire ne amerike.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 07:26   #10
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 448
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ke pjerisht te drejte ne gjerat tjera jam dakrod me bardhylin.
Ke te drejte se rreziku eshte i madh kur emigron ne perendim pergjithmone, por sic e thote Bardhyli shqiperia dhe shoerianshqiptare nuk te afron apsione qe pasuron integritein dinjitetin personal te nje individi. Amerika, si as je vend ne bote ta jep ket apsion, prandaj shume nga evrope perendimore akoma enderrojn te jetojn ktu dhe marrin pashaportizime amerikane.
Amerika eshte pacamurre por akoma te jep liri hapesore individuale si asnje vend, te jep paqe larg gjithe njerzmit po deshe, dhe nese je rrace e mire dhe njeri me karakter natural te paster, eshte e veshtire mos te kalosh fare mire ne amerike.
Amerika eshte qendra botrore e degjenerimit njerzore prandaj ofron gjithcka, dhe cdo gje eshte e mundshme. Mos ma trego ti mu Ameriken ku edhe atje ka pasiguri, nese nuk i jep shtetit asgje nuk merr asgje ne shkembim edhe atje ka pakenaqesi te popullit nga qeverija edhe atje ka vrasje masive, trafik droge dhe prostitucion. atehere kush flet per pasigurine ne trojet Shqiptare? Ne Diber na duhen edhe nja 500 vite per te arrit numbrin e vrasjeve qe ndodhin cdo dite ne qytete te medha te Amerikes apo te Evropes perendimore..

Shume Shqiptar qe jetojne ne perendim nuk tregohen realist per veshtiresite qe ka, vetem per nje arsyje.. Mos e pranojne qe bene gabim duke enderruar per dicka qe nuk ja vlente sepse enderrat nuk jan gjithmone te bukura.

Perendimi te jep leke por si i shfrytzojne ata njerez qe jetojne atje? konsumim masive i alkolit, droge, kurva cdo fundjave, disko, pra degjenerim total.
Cfare mesojme nga perendimi? Porno, perzierje racesh, barazimi ndermjet rracave, repi amerikan negroid. etj... Nese bota e zionisteve ju bejne te kenaqeni mua nuk me konvenon aspak sepse morali, dinjiteti, dhe atdheu tejkalojne kufijte e profitit apo luksi qe mund te ne ofroje perendimi.

Per fat te keq ne Shqiperi kemi njerez qe promovohen nga klikat cifute si Edi Rama, Noizzy, etj.. (me shumice njerez qe nuk kan gjak te paster shqiptar dhe qe punonjne kunder interesave te shqiptareve) te cilet e kan bere Shqiperine bordello dhe japin shembull shum te keq per rrinine.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 09:32   #11
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,221
Thanks: 345
Thanked 610 Times in 448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Llafi eshte per Shqiperine, jo per Ameriken, oj Maske!

PS: Apo nuk te paska ra llotaria amerikane?
🖤 (1)
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 11:51   #12
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 19 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

shqiptaret jane si ajo lulja qe rri maje shkembit!
🖤 (1)
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 18:14   #13
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,439
Thanks: 8,355
Thanked 6,399 Times in 2,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

jo mor vlla kush e thote kte? nuk shofin ata qe ne Albanistan kercet ahengu qysh n'pik t'mjesit, trylyly e tralala me kong dashnie e rakie kudo neper rruge, lagje, klube, makina, radio-televisore etj etj...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 18:17   #14
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,833
Thanks: 151
Thanked 4,632 Times in 2,600 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Qe shqiptaret jane te palumtur kane arsye objektive por e vertete eshte edhe qe jemi populli me ankues e viktimizues qe une njoh.
__________________
Festina lente!
🖤 (1)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 17:40   #15
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,812 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

https://www.facebook.com/joqalbania/...84198/?app=fbl
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 18:47   #16
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 722
Thanks: 405
Thanked 409 Times in 233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Qe shqiptaret jane te palumtur kane arsye objektive por e vertete eshte edhe qe jemi populli me ankues e viktimizues qe une njoh.
Nuk ka lidhje ADNeja ne kete mes. Sipas ca kerkimeve shkencore, lumturia vec te tjerave lidhet edhe me raportin qe ka kriju robi me natyren. Pra, te mos ju bej cudi, nese ne ca xhungla me te varfra se Shqiperia (si psh. ne ishujt e Paqesorit) njerezit jane shume here me te lumtur se shqiptaret.

70% e shqiptareve sot jetojne ne Tirane dhe Durres. Aty vetem beton dhe tym shikon dhe eshte mese normale qe askush te mos ndihet i lumtur ne mes te tymit dhe betonit.

Pra nuk eshte vetem ceshtje aspiratash lumturia, eshte ceshtje e lifestyle. Me ate lifestyle qe kane krijuar shqiptaret ne Tirane dhe Durres eshte pikepyetje e madhe perse nuk kemi me shume vetevrasje.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 12-04-2019 nė 19:00
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-05-2019, 10:15   #17
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,812 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Ardi Stefa*

Uat dhė fak!…
I dashur Naltgjatėsi!
I dashur Lider Global!
I dashur Skėnderbe i Spiropalit!
I dashur ekokuent i batutave, sharjeve dhe “ironive”!
I dashur komedian i “One Man Show”, king i “Stand Up Comedy” lart e poshtė Shqipėrisė.
O yll i modės qė vesh xhaketė kostumi me brekushe e atlete.
Qė magjepse Parisin e Vorpsit…
Qė akoma edhe pas 6 vjetėsh nė krye fajin ta kanė tė tjerėt!
I dashur lider qė na mbive nė TV!
Qė popullin e ndave nė “Ne” dhe “Ata”, megjithėse duhet tė ishe kryeministėr i tė gjithėve!
Qė veē pėr fasadėn mendon, aspak pėr thelbin!
Qė specialistė ka, por s’ka punė!
Qė gėnjeshtrėn dhe mashtrimin i ngrite nė institucion.
Qė mendon se populli i deleve meriton tė qeveriset nga ujqėrit.
Qė me paratė e krimit i more tė gjitha : timonin, rrotėn, tepsinė, kazanin dhe legenėt.
Qė arrogancėn dhe fyerjen i ke armėn kundėr tė dobėtve, se ndaj tė fortėve zbythesh.
Qė po i hamė kaq kohė asaj dhe tė tjerėve tė tu atė qė nuk thuhet…
Qė fajin gjithmonė ta kanė tė tjerėt, ti asnjėherė…
Sa tė tjera tė rreshtoj?…
Por…
Njė premtim e mbajte: “Ndėrtove Shqipėrinė qė ti dhe tė ngjashmit e tu donit”!
Na ēove vite e vite larg Europės!
Mos bėj sikur trishtohesh.
Jashtė BE ti dhe soji yt mbijetoni e mbretėroni!
Mbillni drogė dhe mbroni grosistėt.
Mbroni krimin, oligarkėt dhe koncesionet.
Prishni gjithēka pėr tė ndėrtuar kulla qė tė pastroni paratė.
Ndėrtoni 100 metra rrugė dhe shpenzoni(?) 6 milionė euro…
Qeveris aq mirė e u jep aq shumė shpresė shqiptarėve, sa 84% duan tė ikin njė orė e mė parė, ndėrsa zėmė vendin e dytė nė Europė me 55%, pas grekėve pėr popullin mė tė zhgėnjyer e tė stresuar.
Blini vota dhe me kokėfortėsi po e ēoni vendin nė njė 1997 tė dytė!
Pėr largimin nga BE trishtohemi ne, populli.
Trishtohem unė, qė kam punuar 20 vite jashtė Shqipėrisė, dhe vetėm brenda BE do mė njiheshin ato vite pune pėr pensionin.
Trishtohen pacientėt pėr sistemin shėndetėsor skandaloz.
Nxėnėsit e studentėt pėr arsimin mjeran dhe premtimet e pambajtura.
Tė rinjtė qė nuk gjejnė punė…
Trishtohemi pėr cilėsinė mė tė ulėt tė ushqimeve, tregtimin e ēmimet e pakontrolluara tė tyre.
Qė s’kemi asnjė plazh publik nė qindra kilometra vijė bregdetare.
Pensionistėt pėr pensionet qė nuk i rrite kurrė!
Trishtohen mjekėt qė po lėnė Shqipėrinė.
Trishtohen…
Mėsuesit qė fyhen e denigrohen nga ata qė kanė mė pak shkollė se ata, ose nga tė pashkollėt fare.
Qė paguhen shumė pak, se ti dhe militarėt e t’u i pėrbuzni.
I detyroni tė ndjekin cirkun tėnd me karrige nė krahė nėpėr sheshet e qyteteve e tė qeshin me “shakatė e kripura tė Duēes”!
Trishtohet populli pėr krimin qė e futėt nė parlament e tani sė fundi dhe kllounėt.
Por edhe varfėria ka dinjitet, megjithėse ka shumė trishtim nė sy
Jo ti. As shokėt e tu.
Ndaj mos na ēaj shumė trapin duke na e hedhur neve fajin!
Me ty dhe sojin tėnd nė krye ne do hyjmė nė BE kur veza tė qethet dhe pastaj tė rruhet!

*Ardi Stefa ėshtė gazetar dhe aktivist, si dhe mėsues nė Vlorė
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-05-2019, 10:35   #18
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Ardi Stefa*

Uat dhė fak!…
I dashur Naltgjatėsi!
I dashur Lider Global!
I dashur Skėnderbe i Spiropalit!
I dashur ekokuent i batutave, sharjeve dhe “ironive”!
I dashur komedian i “One Man Show”, king i “Stand Up Comedy” lart e poshtė Shqipėrisė.
O yll i modės qė vesh xhaketė kostumi me brekushe e atlete.
Qė magjepse Parisin e Vorpsit…
Qė akoma edhe pas 6 vjetėsh nė krye fajin ta kanė tė tjerėt!
I dashur lider qė na mbive nė TV!
Qė popullin e ndave nė “Ne” dhe “Ata”, megjithėse duhet tė ishe kryeministėr i tė gjithėve!
Qė veē pėr fasadėn mendon, aspak pėr thelbin!
Qė specialistė ka, por s’ka punė!
Qė gėnjeshtrėn dhe mashtrimin i ngrite nė institucion.
Qė mendon se populli i deleve meriton tė qeveriset nga ujqėrit.
Qė me paratė e krimit i more tė gjitha : timonin, rrotėn, tepsinė, kazanin dhe legenėt.
Qė arrogancėn dhe fyerjen i ke armėn kundėr tė dobėtve, se ndaj tė fortėve zbythesh.
Qė po i hamė kaq kohė asaj dhe tė tjerėve tė tu atė qė nuk thuhet…
Qė fajin gjithmonė ta kanė tė tjerėt, ti asnjėherė…
Sa tė tjera tė rreshtoj?…
Por…
Njė premtim e mbajte: “Ndėrtove Shqipėrinė qė ti dhe tė ngjashmit e tu donit”!
Na ēove vite e vite larg Europės!
Mos bėj sikur trishtohesh.
Jashtė BE ti dhe soji yt mbijetoni e mbretėroni!
Mbillni drogė dhe mbroni grosistėt.
Mbroni krimin, oligarkėt dhe koncesionet.
Prishni gjithēka pėr tė ndėrtuar kulla qė tė pastroni paratė.
Ndėrtoni 100 metra rrugė dhe shpenzoni(?) 6 milionė euro…
Qeveris aq mirė e u jep aq shumė shpresė shqiptarėve, sa 84% duan tė ikin njė orė e mė parė, ndėrsa zėmė vendin e dytė nė Europė me 55%, pas grekėve pėr popullin mė tė zhgėnjyer e tė stresuar.
Blini vota dhe me kokėfortėsi po e ēoni vendin nė njė 1997 tė dytė!
Pėr largimin nga BE trishtohemi ne, populli.
Trishtohem unė, qė kam punuar 20 vite jashtė Shqipėrisė, dhe vetėm brenda BE do mė njiheshin ato vite pune pėr pensionin.
Trishtohen pacientėt pėr sistemin shėndetėsor skandaloz.
Nxėnėsit e studentėt pėr arsimin mjeran dhe premtimet e pambajtura.
Tė rinjtė qė nuk gjejnė punė…
Trishtohemi pėr cilėsinė mė tė ulėt tė ushqimeve, tregtimin e ēmimet e pakontrolluara tė tyre.
Qė s’kemi asnjė plazh publik nė qindra kilometra vijė bregdetare.
Pensionistėt pėr pensionet qė nuk i rrite kurrė!
Trishtohen mjekėt qė po lėnė Shqipėrinė.
Trishtohen…
Mėsuesit qė fyhen e denigrohen nga ata qė kanė mė pak shkollė se ata, ose nga tė pashkollėt fare.
Qė paguhen shumė pak, se ti dhe militarėt e t’u i pėrbuzni.
I detyroni tė ndjekin cirkun tėnd me karrige nė krahė nėpėr sheshet e qyteteve e tė qeshin me “shakatė e kripura tė Duēes”!
Trishtohet populli pėr krimin qė e futėt nė parlament e tani sė fundi dhe kllounėt.
Por edhe varfėria ka dinjitet, megjithėse ka shumė trishtim nė sy
Jo ti. As shokėt e tu.
Ndaj mos na ēaj shumė trapin duke na e hedhur neve fajin!
Me ty dhe sojin tėnd nė krye ne do hyjmė nė BE kur veza tė qethet dhe pastaj tė rruhet!

*Ardi Stefa ėshtė gazetar dhe aktivist, si dhe mėsues nė Vlorė
Ky ka te drejte e shume gjera ne lidhje me Edi drogen por edhe ky si shqiptaret e tjere nuk krijon alternative.

U la mbet BE ne goje si dildoja pederasteve.

Per kombin shqiptar nuk eshte zgjidhje futja ne BE.

Plot vende qe u antaresuan ne 2004 dhe 2007 mbeten vrima miu edhe sot.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 20:40   #19
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 448
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ky ka te drejte e shume gjera ne lidhje me Edi drogen por edhe ky si shqiptaret e tjere nuk krijon alternative.

U la mbet BE ne goje si dildoja pederasteve.

Per kombin shqiptar nuk eshte zgjidhje futja ne BE.

Plot vende qe u antaresuan ne 2004 dhe 2007 mbeten vrima miu edhe sot.
Shqiptaret jan popull teper te trashe ne lidhje me BE-ne dhe synimi i tij ende nuk e kuptuan se cfar mund te sjell ardhja e Brukselit ne trojet Shqiptare. Tmerr i vertet.

Ne Shkup une kam biseduar me disa taksist sllav, fyromaket jan njerez pa identitet dhe te dobet por ka edhe shume njerez te thjesht per shembull, punetore te thjesht dhe qytetar te thjesht gjithesesi qe kuptuan se cfar do te thot ardhja e BE-se ne nje vend, vetem nje qorr
apo nje shqiptar i thjesht nuk e shikon dot. Prandaj edhe atje shumica bojkotuan referendumin per ndryshimin e emrit. Por ja qe u be tani (sepse ishte synimi qe prej kohesh) cdo gje do shkoje ne drejtim te anetarsimit e Maqedonise se veriut ne BE.

Cdo partie nacionaliste duhet te rikthehen ne gjith shtetet e evropes ashtu vetem mund te prishet bashkimi evropian, por ngaqe nuk me plas shum per bordellot masive qe jan bere Hollanda, Anglia, Franca, Gjermania etj... Mua me intereson vetem interesat e shqiptareve dhe te kombit shqiptar. Ju te tjert vazhdoni enderroni per llotarine amerikane.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2019, 15:49   #20
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,382
Thanks: 17
Thanked 174 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: KE: "Shqiptarėt, mė tė pakėnaqurit dhe mė tė palumturit"

shqiptaret, kane nje faktor natyral qe vendet e pasura e kane me pakice; Diellin.
ky faktor eshte i rendesishem, te tjerat, si puna, siguria per te ardhmen, arsimimi, shendetesia, ana sociale, jane faktore qe mund dhe duhet te rregullohen nga qeveria.
🖤 (1)
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur