Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2018, 12:33   #41
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,641
Thanked 7,888 Times in 5,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

nix llaq te skaduar shoku ropi
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-08-2018, 12:38   #42
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,928
Thanks: 14,608
Thanked 8,667 Times in 5,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nix llaq te skaduar shoku ropi
Tka mor molli per ato frutat e malit te Dajtit????
U deshe....per eskursion.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2018, 20:01   #43
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,343
Thanks: 15
Thanked 166 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

siē duken bathet, u dashka ngrene shume me pak seē po hame
u fol per pesticidet kimike, si dhe per nje pesticid organik i pademshem, nga hudhra.
ku gjindet kjo, asnje njoftim fatkeqesisht,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2018, 20:03   #44
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,935 Times in 1,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

e pame ore e pame me video...e hidhnin sallatorin ne kanal e nuk ja falnin popullit te varfer...

p.s. megjithese ky populli ine sallator ha perdite...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 11:44   #45
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,059
Thanks: 1,037
Thanked 1,744 Times in 995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

KShqipėria Po Vdes E Re, Ky Ėshtė Terrorizėm Dhe Po Iu Merr Jetėn Shqiptarėve

Shqipėria Po Vdes E Re, Ky Ėshtė Terrorizėm Dhe Po Iu Merr Jetėn Shqiptarėve
Ajo qė ndodh nė fushat bujqėsore tė Shqipėrisė ėshtė terrorizėm i mirėfilltė. As mė shumė e as me pak, krim kundėr njerėzimit.Fiks Fare vėrtetoi para disa kohesh se si tė gjitha produktet bujqėsore, pa pėrjashtim, modifikohen dhe manipulohen me hormone nė sasi tė pakontrolluara.Rezultati?Nė dekaden e fundit vdekjet e parakohshme nga sėmundjet kardiovaskulare janė dhjetėfishuar. Sėmundjet tumorale po ashtu. Shqipėria po vdes e re.Arsyeja kryesore, ėshtė pikėrisht masakra qė ndodh me ushqimet

Por nuk ėshtė e vetmja. Njė miku im doktor me tregonte se si shoqėria shqiptare po hyn nė depresion dhe njė nga shkaqet kryesore mendohet se ėshtė pikerisht ky, pėrdorimi i hormoneve dhe pesticideve tek ushqimet.Kėta po shfarosin njerėzit nė masė. Kostot qė merr shoqėria nga gjithė kjo veprimtari kriminale, janė me qindra dhe me mijėra herė mė tė larta se sa fitimet e qelbura nga eksportet e perimeve bujqėsore.Kjo ėshtė njė situatė qė kėrkon ndėrhyrje drastike, nė tė kundėrt Shqipėria do shndėrrohet arena e eksperimentit mė tė madh gjenetik nė botė, ndėrsa shqiptarėt kavie nė duart e disa injorantėve tė babėzitur, qė nuk njohin asnjė limit

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga edlin : 22-09-2018 nė 13:29
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 22-09-2018, 11:50   #46
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,059
Thanks: 1,037
Thanked 1,744 Times in 995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur


edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2018, 12:48   #47
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,282
Thanks: 12,313
Thanked 7,635 Times in 4,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
.Kėta po shfarosin njerėzit nė masė. Kostot qė merr shoqėria nga gjithė kjo veprimtari kriminale, janė me qindra dhe me mijėra herė mė tė larta se sa fitimet e qelbura nga eksportet e perimeve bujqėsore.Kjo ėshtė njė situatė qė kėrkon ndėrhyrje drastike, nė tė kundėrt Shqipėria do shndėrrohet arena e eksperimentit mė tė madh gjenetik nė botė, ndėrsa shqiptarėt kavie nė duart e disa injorantėve tė babėzitur, qė nuk njohin asnjė limit
Ne shkence quhet natural selection … ligji I xhungles … fiton me I forti me I miri

te tjeret zhduken , ata qe jan te dobet , qe nuk arrijne te mendojn per veten , etc etc
pastrim population

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 22-09-2018 nė 12:56
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-01-2019, 07:51   #48
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,813
Thanks: 2,718
Thanked 2,209 Times in 1,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

https://joq.al/artikull/500215.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-01-2019, 09:27   #49
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,591
Thanks: 560
Thanked 822 Times in 615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
nigjo baben ti se jom ujk i vjeter una ne ksi punesh….
Mos blej mrena Markates apo dyqoneve qe jane si kerpudha kudo neper lagje. Blej vetem jashte Markates (tregut te katunarve), aty ke gardhi, mundsisht te jete noi plake qe shet vetem prodhime baceje pra qe nuk ka (posedon) serra apo impiante kultivimi. Aty i ke i cik me te sigurta dhe pa rrena. Natyrisht nuk eshte e kollajte, por ecen disi me intuite dhe me prove, dmth nqs e kupton qe malli qe ke ble eshte cilesor dhe i rregullt, rikthehesh perseri me deshire tek ai shites. Zakonisht i kane cmimet i cik fare me shtrenjt (200-300 leke te vjetra me shtrenjt) sesa tregtaret apo fermeret e medhenj por neve qe vijme nga jasht nuk na prish pune aspak 200-300 apo 500 lekshi vjeter! Nganjeher pastaj shkon edhe me te njohur, pra nga cila zone eshte shitesi dhe malli qe ka ne shitje, nese bie fis,fare,krushqi,mik,komshi,etj etj njohje alla-shqiptarshe me shitsin, qe te krijosh besimin reciprok dhe te cosh ne shpi nji kacile me prodhime te denja.
Ajo nona qe duket si e pafajshme ta rras kallumin me keq.Nuk mund te kete bahcja prodhim ne cdo periudhe te vitit.Nese duam te ushqehemi shendetshem duhet ti konsumojme produktet ne sezonin e tyre.Atehere kur rriten pa stimulim.Nje tjeter problem eshte modifikimi i farerave.Per ta bere shalqinin me rezistent e kane shartuar me kungull fjala bie edhe ai nuk ka pike shije.E njejta gje edhe me shume prodhime te tjera qe ne emer te sasise kane humbur shume ne cilesi.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2019, 10:09   #50
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,001
Thanks: 24
Thanked 2,262 Times in 1,434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 167
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Kta fermeret Shqiptar me duken po zbatojn ate Barsaleten:

Vjen nje fermer Frances ne Shqiperi e duke pyetur per frutat blegtroine perimet etj
Pyese nje plak
Cfare eshte kjo?
Plaku: Portokalle
Francezi: Aaaa sa e vogel ne ne France i kemi 5 here me te medhaja!!
Po kjo pyeti Francezi?
Plaku: Domate Kahu
Francezi: Aaaaa sa e vogel ne ne France i kemi 10 here me te medhaja?
Po kjo Pyeti Francezi dhe pa nje Piko Shalqi(Karpuz i thote Kepi)
Plaku: Kjooooo eeeee kjo o Koker Rrushi te pipsha Motren me gjithe France.
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2019, 10:10   #51
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,928
Thanks: 14,608
Thanked 8,667 Times in 5,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Ajo nona qe duket si e pafajshme ta rras kallumin me keq.Nuk mund te kete bahcja prodhim ne cdo periudhe te vitit.Nese duam te ushqehemi shendetshem duhet ti konsumojme produktet ne sezonin e tyre.Atehere kur rriten pa stimulim.Nje tjeter problem eshte modifikimi i farerave.Per ta bere shalqinin me rezistent e kane shartuar me kungull fjala bie edhe ai nuk ka pike shije.E njejta gje edhe me shume prodhime te tjera qe ne emer te sasise kane humbur shume ne cilesi.
Tek tregu katunareve ne Tirone u boshin,dyluftime me veze.Ajo me e forta FITONTE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2019, 10:17   #52
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,591
Thanks: 560
Thanked 822 Times in 615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Tek tregu katunareve ne Tirone u boshin,dyluftime me veze.Ajo me e forta FITONTE.
Ishin kohera te tjera ato system,tani duhet ta presesh vezen me troko.Ne ketu kam pershtypjen se nuk kemi as edhe nje institut te trajtimit te farerave.Gjithshka vjen e gatshme nga jashte.Ne jemi vendi ideal per te kryer eksperimentime te cfaredolloj forme.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2019, 10:22   #53
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,928
Thanks: 14,608
Thanked 8,667 Times in 5,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Ishin kohera te tjera ato system,tani duhet ta presesh vezen me troko.Ne ketu kam pershtypjen se nuk kemi as edhe nje institut te trajtimit te farerave.Gjithshka vjen e gatshme nga jashte.Ne jemi vendi ideal per te kryer eksperimentime te cfaredolloj forme.
Shume e VERTETE,nuk kam se cfar te shtoj.Kshu per muhabet....nje xhaxhai im ka mbaruar per agronom.I tha GJYSHIT tim...po i hajne mizat gjethet?Ktu jemi ....1200 metra mbi nivelin e detit,dhe ti spurdhjak me kto je rritur-BABEGJYSHI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2019, 10:46   #54
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 13,591
Thanks: 560
Thanked 822 Times in 615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Me ka mare malli te ha nje molle te krimbur.Edhe krimbat i shfarosen,edhe seleksionimin nuk e kane ta beje natyra.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2019, 10:52   #55
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,928
Thanks: 14,608
Thanked 8,667 Times in 5,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Me ka mare malli te ha nje molle te krimbur.Edhe krimbat i shfarosen,edhe seleksionimin nuk e kane ta beje natyra.
FIKS...dhe KJO eshte BIO.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-01-2019, 10:52   #56
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,247
Thanks: 6,641
Thanked 7,888 Times in 5,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Shume e VERTETE,nuk kam se cfar te shtoj.Kshu per muhabet....nje xhaxhai im ka mbaruar per agronom.I tha GJYSHIT tim...po i hajne mizat gjethet?Ktu jemi ....1200 metra mbi nivelin e detit,dhe ti spurdhjak me kto je rritur-BABEGJYSHI.
mendo si 30vjet perpara dhe konsumo vetem perimet e stines.

sera edhe pa kimikate mbetet po sere. nix diell
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 19-01-2019, 11:19   #57
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,928
Thanks: 14,608
Thanked 8,667 Times in 5,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mendo si 30vjet perpara dhe konsumo vetem perimet e stines.

sera edhe pa kimikate mbetet po sere. nix diell
Mer nje domate nga serat(dhe NATYRISHT dielli hynte nepermjet plastmasit,apo temperatura arrihej) dhe nje LESH domate ne treg.

Ne temperaturen e dhomes qe te dyja.

Ajo qe kalbet eshte BIO,ajo e tregut shkon nja kater jave.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 08-02-2019, 17:55   #58
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,343
Thanks: 15
Thanked 166 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

e ēuditeshme e ketij viti ne Shqiperi, ishin limonat, te gjitha te nje prerje dhe te nje ngjyre ngjyre portokalli
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 18:20   #59
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,523
Thanks: 1,728
Thanked 2,358 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshtur

‘Shpėrthen’ pas dorėheqjes drejtoresha e Sigurisė Ushqimore: Mė kėrkoheshin bllokime kundėr ligjit


Ka dhėnė dorėheqjen drejtoresha e Sigurisė Ushqimore V. Paluka.

Para pak kohėsh Paluka e ka ēuar ēėshtjen deri nė Gjykatėn e Strasburgut pėr pushim tė padrejtė nga puna, ndėrkohė qė ajo ėshtė rikthyer sėrish me vendim tė Gjykatės Europiane.

Por e gjithė kjo nuk zgjati shumė. Palukės i ėshtė kėrkuar tė nxjerrė urdhėra bllokimi dhe anulime licencash tė disa subjekteve. Drejtoresha i ka vlerėsuar urdhėrat nė kundėrshtim me ligjin dhe nuk ka pranuar.

Kjo ka bėrė qė tė ketė njė pėrplasje tė tensionuar me Ministrin e Bujqėsiė Bledi Ēuēi.

Pėrplasje kjo qė e ēoj Palukėn deri nė dorėheqje.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2019, 13:01   #60
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,523
Thanks: 1,728
Thanked 2,358 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fermerėt shqiptarė, kėta vrasės tė heshturNjė nga drejtorėt e AKU qė shėtit EU me paratė e taksave tona.
Zėdhėnėsi i Spiropales.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur