Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-07-2018, 14:33   #1
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,612
Thanks: 0
Thanked 1,586 Times in 1,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Na iku jeta duke u vertitur si pordha ne breke . Klase e qelbur poiltike PD dhe PS.Sistemi gjyqesor me [email protected] ne Evrope apo dhe ne bote.

Kodi:
http://alb365.com/fatmir-kajolli-fiton-lirine-dhe-pronat/
Une nuk e di ne e kane akuzuar drejtesisht apo padrejtesisht kete person. Por te denohesh 22 vjet ne Itali dhe te vish ne Shqiperi ku denohesh shume me pak dhe perfiton nga amnistia kete s'e kuptoj. Si eshte problemi? Di njeri gje ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 10-07-2018 nė 14:38
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 15:00   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,004
Thanks: 15,466
Thanked 13,162 Times in 8,309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 704
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Mirė ja paske vėn titullin (me ose pa qėllim)
GjyKaKat
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 15:05   #3
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,615
Thanks: 2,891
Thanked 2,885 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Ja nje fakt tjeter se sa i dhjere eshte sistemi drejtesise ne Shqiperi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 10-07-2018 nė 15:12
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 17:39   #4
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,612
Thanks: 0
Thanked 1,586 Times in 1,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mirė ja paske vėn titullin (me ose pa qėllim)
GjyKaKat
E shkrova heren e pare gabim. E korrigjova po s'e ka marre. Por tani them me mire qe s'e ka marre. Ashtu jane.Jo Kak por [email protected] Imagjino c'behet.Nje vend si Shqiperia, sa juriste mund te kete dhe ka kaq muaj qe mezi po i kalon ne shoshe dhe s'po nxjerr dot nje te sakte nga vetingu. Te tere milionere. Mbaj mend ne nje konstatim te ca viteve me pare.Ne Tirane, nga 700 e ca gjyqtare dhe gati nja 600 e kusur me ceshtje gjyqesore dhe denoncime te hapura nga qytetaret.Dhe vazhdonin punen pa e care trapin hic.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 17:55   #5
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,612
Thanks: 0
Thanked 1,586 Times in 1,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Ja nje fakt tjeter se sa i dhjere eshte sistemi drejtesise ne Shqiperi.
Jo qerohesh jo.Se kaq eshte kollaj.Po qe se ka denuar pak nje person qe duhej t'a denonte me shume, nxirr ate qe ka denuar pak nga burgu dhe fut gjyqtarin. Po qe se nuk e ka denuar hic, gruan apo motren apo vajzen qe ka , coja qe t'ja masakrojne ajo familja e viktimes.... dhe po qe se kjo mund te nje cik si e rende,atehere co kete gjyqtar tek familja e viktimes qe t'ja preshin mishin me gershere. Po qe se ndonjerit mund ti duket forme anakronike kjo....kthejeni nje here thikne nga vetja per te pare se sa dhemb. Per kete lloj gjyqtari ky lloj ndeshkimi na u quanka brutal, po te lozesh me ndjenjen e te demtuarit apo viktimen?
Dhe mos kini frike se do quhet shkelje e te drejtave te njeriut.Mjafton te besh nje shembull dhe te tjeret do bejne shurren ne breke.Shqiptari te pakten 30 vitet e fundit e ka treguar se cfare morali dhe dinjiteti ka. Shqiptari ka mendje diabolike dhe rron me frike.Frika e mban.Nuk e mban trimeria.
Une e kam thene dhe nje nje postim timin me pare. Gjykatesit jepi lek sa te duash.Prap do tundohet dhe sdo arrihet asgje vecse do ngrihen pazaret. Zgjidhja eshte e thjeshte. Rroga aq sa eshte per te gjithe. E kape se ka abuzuar, gjyqtari do beje burg 10 fishin e asaj qe ka abuzuar.Kaq. Frika e ruan vreshtin dhe jo paraja.Nuk te pelqen ? Ik , se ka te tjere qe vijne ne pune. Ka profesione qe duan burreri,dinjitet, moral,ndershmeri. Do thoni ju e kam gabim se duhet rroga e larte qe te menjanosh korrupsionin? Giovani Falcone dhe Paolo Borsellino nuk merrnin miliarda ne muaj.Rrogen merrnin.Dhe ky eshte jo shembull por supershembull.Dikur Thimio Kondi ka thene nje shprehje te madhe. Qeveria dhe politikanet shqiptare do ngrene dore dhe do godasin me forcen e ligjit mbi krimin vetem dhe vetem kur dora e krimit t'i godase haptas dhe ne menyre te drejtperdrejte.Po nuk ndodhi kjo dhe pak gjasa ka te ndodhe , sepse politikanet tane jane nje me krimin , as mos prisni drejtesi ne Shqiperi.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 18:31   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,004
Thanks: 15,466
Thanked 13,162 Times in 8,309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 704
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Hajde hajde o mėndje, gjykatėsi i Gjykatės Kushtetuese dhe aktualisht gjykatės nė Gjykatėn e Lartė tė Shqipėrisė na del hajdut i rėndomtė dyqanesh dhe dėnuar nga gjykata italiane me burg.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 21:14   #7
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Hajde hajde o mėndje, gjykatėsi i Gjykatės Kushtetuese dhe aktualisht gjykatės nė Gjykatėn e Lartė tė Shqipėrisė na del hajdut i rėndomtė dyqanesh dhe dėnuar nga gjykata italiane me burg.
Duhet te jete ndonje keqkuptim. Ka qene duke bere ushtrime praktike per provimin e lendes ‘e drejta penale’.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 23:07   #8
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Ėshtė pėr t'u ēuditur kur lexojmė gjėra tė tilla, si vend me traditė tė vjetėr demokratike dhe me sistemin e drejtėsisė mė stabėl se kudo tjetėr nė Europė e mėtej.

Si ėshtė e mundur tė biem kaq poshtė? Me siguri ka tė bėj me rėnien e komunizmit se deri at herė ishim vend model pėr tė gjitha!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2018, 09:10   #9
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

'Gjenerali' kėrkon lirinė


Nehat Kulla i ėshtė drejtuar pak kohė mė parė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Krujė me kėrkesėn pėr lirim. Burime pranė Gjykatės sė Krujės thonė se shqyrtimi gjyqėsor ėshtė drejt mbylljes dhe se nė shtator pritet tė merret edhe vendimi pėr tė ashtuquajturin “Gjenerali”. Kulla ėshtė dėnuar me 20 vjet burg pėr vrasjen me paramendim tė shtetasit Halim Gjuzi, hoferi i ish zv/ministrit tė Arsimit, Halit Shamata.

Ai ėshtė dėnuar edhe pėr armėmbajtje pa leje. Kur kanė kaluar 13 vjet qė nga arrestimi i tij, Kulla i drejtohet Gjykatės pėr tė kėrkuar lirinė. Ai kėrkon qė pjesėn e mbetur tė dėnimit ta pėrfundojė nė shtėpi. Ēėshtja po shqyrtohet nga gjyqtarja Engjėllushe Tahiri, e cila mė parė i ka aprovuar kėrkesėn pėr ulje dėnimi Nehat Kullės. Ky i fundit vuan dėnimin me burgim nė burgun e Fushė-Krujės.


“Panorama” mėson nga burime brenda Gjykatės sė Krujės se kėrkesa e Nehat Kullės pėr lirim nga burgu ėshtė depozituar nga avokati i tij, Detar Hysi, mė 29 qershor 2018. Mė pas, ka nisur shqyrtimi gjyqėsor dhe para disa ditėsh ėshtė zhvilluar edhe seanca ku ėshtė ngritur njė grup ekspertėsh tė Mjekėsisė Ligjore pėr tė kryer ekzaminimet shėndetėsore tė Kullės. Gjendja shėndetėsore ėshtė njė nga arsyet ėshtė njė nga argumentet e Kullės pėr lirinė. Avokati rendit edhe moshėn e thyer tė tė dėnuarit, i cili ėshtė 63 vjeē tashmė. Ndėr tė tjera, Nehat Kulla kėrkon tė qėndrojė edhe pranė bashkėshortes, e cila ėshtė gjithashtu e sėmurė. Kujtojmė se Kulla qėndron nė burg qė nga viti 2005 dhe me gjithė uljet e dėnimeve qė ka marrė ndėr vite, i ka mbetur edhe 1 vit pėr tė kryer burg per te kryer.

Reformimi i drejtesise po jep efektet e saj, pas lirimit te Berishes se Durresit, do na lirohet edhe "gjenerali" i Tiranes!?

Gjykates qe vetem drejtesi nuk japin por dhunim te te pafuqishimit, te dobtit, dhe frikacak ndaj pushtetit, krimit dhe moral - shites sipas pazarit te Milotit.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 24-07-2018 nė 09:20
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2018, 12:28   #10
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

KPK konfirmon nė detyrė kreun e Gjykatės sė Lartė Xhezair Zaganjori

Konfirmohet nė detyrė kryetari i Gjykatės sė Lartė Xhezair Zaganjori. Trupa gjykuese pėrbėhej nga kryetari Olsi Komici, me anėtarė Roland Ilia dhe Pamela Qirko ndėrsa Zaganjori nuk ishte i pranishėm nė seancė.

Nė seancėn dėgjimore tė 20 korrikut, Zaganjori u shpreh se kishte mbėshtetur reformėn nė drejtėsi dhe se kishte dorėzuar tė gjithė dokumentet e nevojshme. Ndėrkohė relatorja Palema Qirko ishte shprehur se procesi i rivlerėsimit ndaj Zaganjorit se tė ardhurat nuk justifikojnė pasuritė e vėna nga subjekti.


Pritet tė jetė zbardhja e qė do tė sqarojė si ėshtė marrė vendimi.

Procesi i rivlerėsit ishte bėrė me pėrparėsi pėr shkak tė pozicionit tė Zaganjorit si kryetar i Gjykatės sė Lartė.

UET po i zbardh faqen drejtesise se re, cdokush qe eshte i punesuar apo ka qene i punesuar aty me shume mundesi do e kaloj vetting-un, shpresoj te mos kene lene borgjet apo rrogat vjetore ne kembim te kalimit te saj.
Drejtesi e re me xhaketa te vjetra dhe ndonje silure freshiste.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2018, 12:38   #11
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
KPK konfirmon nė detyrė kreun e Gjykatės sė Lartė Xhezair Zaganjori

Konfirmohet nė detyrė kryetari i Gjykatės sė Lartė Xhezair Zaganjori. Trupa gjykuese pėrbėhej nga kryetari Olsi Komici, me anėtarė Roland Ilia dhe Pamela Qirko ndėrsa Zaganjori nuk ishte i pranishėm nė seancė.

Nė seancėn dėgjimore tė 20 korrikut, Zaganjori u shpreh se kishte mbėshtetur reformėn nė drejtėsi dhe se kishte dorėzuar tė gjithė dokumentet e nevojshme. Ndėrkohė relatorja Palema Qirko ishte shprehur se procesi i rivlerėsimit ndaj Zaganjorit se tė ardhurat nuk justifikojnė pasuritė e vėna nga subjekti.
pasuri 80mij euro sa nje thes me kanabis

Pritet tė jetė zbardhja e qė do tė sqarojė si ėshtė marrė vendimi.

Procesi i rivlerėsit ishte bėrė me pėrparėsi pėr shkak tė pozicionit tė Zaganjorit si kryetar i Gjykatės sė Lartė.

UET po i zbardh faqen drejtesise se re, cdokush qe eshte i punesuar apo ka qene i punesuar aty me shume mundesi do e kaloj vetting-un, shpresoj te mos kene lene borgjet apo rrogat vjetore ne kembim te kalimit te saj.
Drejtesi e re me xhaketa te vjetra dhe ndonje silure freshiste.
pasuri 80mij euro sa nje thes me kanabis. aq i kam dhe une si pjatalars
border=
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2018, 12:52   #12
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pasuri 80mij euro sa nje thes me kanabis. aq i kam dhe une si pjatalars
80 mije i paska per kunja dhembesh, ndersa miliardat i ka tek uet pa marre mendoj dhe ne ndonje skute te shtepise qerratai.
A nuk perbente shkelje te normave te se drejtes te jesh ne krye te gjykates se larte dhe te japesh leksione drejtesie tek nje universitet privat qe ka probleme me pagesat e taksave dhe te sigurimeve.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 24-07-2018 nė 13:17
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2018, 12:52   #13
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,971 Times in 1,330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pasuri 80mij euro sa nje thes me kanabis. aq i kam dhe une si pjatalars
po ti pse zgerdhihesh...kanabistet ja bene vetingun dhe i moren ato te holla qe i kishin dhene...borxh...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2018, 15:42   #14
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykakat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Popull mos bej rolin e budallait...

...Llalles ju sekuestruan pronat e pasurite dhe Zaganjorit ju konsideruan te ndershme....

I pari hyri ne sistemin e drejtesise pas 90..e i dyti kish lindur ,ish shkolluar e ish rritur ne te qysh ne kohe te Diktatorit...

....Ushtaret po rrezohen nje e nga nje prej Vetingut e Gjeneraleve po ky lloj vetingu po ju pastron vetem pluhurin ne Spaleta..

..Pushtetmbajtesi i sotem qe solli per zullumet e tij ne Krye nje Kryeprokurore qe te mbyllte sa me mire e sa me pare te jete e mundur dosjet Tahiri, Xhafaj, Roshi, Sejdini, Gjushi, Gjiknuri , Ahmetaj etj etj etj.. ndersa akuzon sot rende per krime e korrupsion ish Kryeprokurorin e djeshem...

Krye-opozitari i sotem i eshte turrur kryeprokurores se sotme ashtu sikurse ju turr Saliu.... Ines pas ngjarjeve te 21 janarit duke e quajtur deri edhe Kurve Bulevardi...

Arta Marku betohet per Drejtesi para Gramoz Rucit te 2 prillit dhe Edi Rama ju premton shqiptareve drejtesine e tij te kulluar ...si ajo e 21 janarit...

Nje pale..e sidomos kjo pushtet -mbajtesja e sotme e reklamon vetingun si fitore e sukses te sajin...ndersa pala tjeter si gijotine per ''ca te pa fajshem'' qe po shkelen me kembe prej Edvinit e te tijve qe s'kane te ngopur me hakmarrjen e tyre ndaj kundershtareve te djeshem...

Hani e Junker, Mogherini e Tusk ..Flekenshteini e dreqi me te birin bashkke radhazi vijne e ikin nga Shqiperia me thesin me premtime ..e shqiptaret gjithnje e me shume po shohin ne torben e tyre te cpuar e te boshatisur...vetem gure ne traste ....

Behu i mencur e qendro sy e veshe hapur populli im i stervuajtur e i ster- keqperdorur prej gjithkujt e sidomos prej atyre monstrave qe pavaresisht ngjyrave qe kane e qe reklamojne i ke po ne pushtet qe prej 8 nentorit te 1941 kur fatkeqesisht aty ne nje rrugice qorre te Tiranes lindi Mortja, Kolera e Kanceri yt,,,komunizmi e bolshevizmi ..semundja e tmerreshme vdekjeprurese qe ka marre e po merr cdo dite , cdo muaj e cdo vit qindra e mijera jete shqiptaresh te pa fajshem ...

Dje fajin e kishte murtaja komuniste qe per 45 vjet na beri gjemen si komb e si popull...ndersa sot te garantoj qe fajtore jane te gjithe...- [ por jo te gjithe fajtore e te gjithe bashkevuajtes ..sikurse e mesoi Ramiz Alia ... - Berishen qe ti vinte ne gjume shjqiptaret ] ..po, po fajtore e te zhytur ne llumin e krimit e te korrupsionit jane te gjithe shpura e pa pergjegjeshme e antishqiptareve, klasa politike e saj qe doli pas 90 ne skene e qe ne fakt u ideua nga zyrat e erreta e te ndyra te KQPPSH nga qelbesira me emrin Ramiz e qe jo rastesisht vuri ne krye Fatosrat e Salite...

Ndaj mos ju genjeje mendja se vetingun e drejtesine do ta bejne e do ta vendosin ne ate vend ata qe jane te paret qe i kane bere e po i bejne gropen atij vendi...

Nese ka dy fije shprese e besim , optimizem e drite jeshile per te nesermen e atij vendi e te atij populli ...kjo vjen prej kendej ..pertej Atllantikut sic e quani ju..dhe ju siguroj me bindje absolute se keta te ketushmit kete radhe e kane vertet shume seriozisht e nuk mund te lejojne me qe ne ate vend te jetoje e mbreteroje pa fundesisht krimi se bashku ne nje shtrat me pushtetin..

Per shume lloje interesash e kryesisht politiko-strategjike ...SHBA...duket se eshte rizgjuar prej gjumi e prej nje enderre te keqe Ballkanike qe deri me sot i ka kushtuar jo pak ne politiken e saj te jashteme e ku vende si Shqiperia kane kohe qe e kane bere me dhimbje koke te forte qe keta ketu zakonisht i thone Migrene...

Sado te perpiqet Rama me lukunine e banden e tij hajdute qe tu hedhe hi syve shqiptareve ..e sado te reklamoje se Trump e quajti ashtu dhe e lavderoi keshtu....harrojeni njehere e mire se USA...do te mund te vazhdoje te mbylle akoma syte perpara bemave te tij percudnuese ndaj nje vendi e ndaj nje populli qe absolutisht meritojne qeverisje e fat krejtesisht tjeter...

Harrojeni se Administrata amerikane e cila sapo ka vendosur te dergoje aty Njeriun e vet te besuar anti-Soros..do vashdoje te lejoje Ramen qe me njeren dore te shterngoje doren e Erdoganit e me tjetren ate te Trump-it ...

Ambasadorja e re amerikane ...nuk po vjen aty as qe te dali shetitje me Edi Ramen nga parcelat me Luleshtrydhe te fermereve te Myzeqese , as per t'ju kenduar kengen tradicionale...ja na edhi Viti i Ri sa jam i gezuar e as qe te cirret per kapjen e Peshqeve te medhenj me rrjete te cpuar...

Harrojeni se edhe ata pushtetmbajtesit e djeshem e opozitaret e sotem [disa prej tyre e natyrisht jo te gjithe ] ..do te mund te ri- vijne kaq kollaj ne pushtet ..pasi kane edhe ata nje tok me mekate e gjynahe per te paguar perpara atij vendi e atij populli sepse ishin pikerisht ata qe nisen t'ja shtrojne xhadene e krimit e te korrupsionit Rilindjes se 1 milion shuplakave ...

Harrojeni se ne ate vend jete e mot do te vazhdoje te mbreteroje teoria e Fajtoreve pa faj...apo e fajeve pa fajtore ...

Dhe as mos ju shkoi me mendja se bota e pelqen dhe e beson me Shown e Rucit me co. kur krimineli i ben Bust viktimes dhe me pas se bashku ''me bashkefajtoret e bashkevuajtesit e tij''...i ve edhe nje tufe lule ne shenje ''respekti'' qe e ka burgosur dhe e ka vrare ....

Pas ketyre kokrrave te sistemit te drejtesise qe vetingu po i rrezon nje e nga nje si fiq ''te ster-pjekur''... prej peme e qe sipas meje e llogjikes se shendoshe per te krijuar besimin e humbur prej kohesh ne popull duhen konfiskuar e me pas duhen cuar pas hekurave per vjedhje, korrupsion e abuzim me detyren e shkelje te Kushtetutes... radhen per ne Gijotine e kane pikerisht kokat e medha...Rama e kampi i tij i monstrave pa fund por edhe Saliu e zullumtaret e tij te djeshem..

Ka ardhur ora e drejtesise ..sepse cdo fillim e ka nje fund cdo gje e ka nje mase e nje limit..gota kishte kohe qe ishte ster-mbushur e po derdhej vazhdimisht ..

Ndaj nga ketej pertej Atllantikut ... ju bastardet e politikes laramane shqiptare tashme prisni ate lloj Vetingu qe ka ca kohe qe jo vetem po ju tremb fort , po ju prish gjumin e po ju sekelldis me lloj - lloj enderrash te frikshme..por po ju tmerron me shume se kurre per gjithe c'keni bere deri me sot mbi ate vend e ndaj atij populli....

Amerikanet e kane seriozisht..dhe mos hyfsh ne rethin e kuq te tyre ...ju keni hyre..ndaj dhe besoj se veshtire se do te mund dlni dot pa lagur prej aty...

A.R.DOSTI

ky eshte miku i Kepit
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2018, 10:36   #15
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

PĖRGJIMI
Skandali me pronat, Rama shantazhoi gjyqtarin e Strasburgut

Qė nga viti 1991, kthimi i pronave tė konfiskuara nga regjimi komunist ka mbetur njė ēėshtje problematike pėr tė gjitha qeveritė shqiptare.
Deri mė sot, nuk ėshtė arritur tė miratohet asnjė ligj i drejtė pėr njohjen dhe ligjėrimin e pronave tė konfiskuara dhe gjykatat—nėn ndikimet korruptive, veēanėrisht tė sipėrmarrėsve tė pasur dhe oligarkėve—shpesh nuk i kanė zgjidhur nė mėnyrė tė drejtė konfliktet e pronave. Prandaj, shumė nga kėto ēėshtje kanė pėrfunduar nė Gjykatėn Europiane tė tė Drejtave tė Njeriut (GJEDNJ) nė Strasburg.
Vitin e kaluar, ne raportuam se janė rreth 105 dosje pronash nėn shqyrtim nga Gjykata e Strasburgu, me dėmshpėrblime tė kėrkuara qė arrijnė nė qindra milionė euro. Ndėrkohė, duke e pėrkeqėsuar edhe mė shumė gjendjen, qeveria Rama ka vazhduar tė shpronėsojė pronarė tė ligjshėm pėr projektet e saj tė “rilindjes urbane”, tė cilat po rrisin numrin e ēėshtjeve kundėr qeverisė pėrpara GJEDNJ-sė.
Duke kuptuar se, si ēėshtjet e trashėguara tė pronės, ashtu edhe ēėshtjet e reja tė prodhura nga politikat e tij, mund tė krijonin njė dėm masiv ndaj buxhetit tė shtetit, qeveria Rama vendosi qė tė shmangė Gjykatėn e Strasburgut nga shqyrtimi i ēėshtjeve tė pronės, ndėrkohė qė ai ka njė ndikim tė madh mbi gjykatat shqiptare.
Pėr kėtė arsye, menjėherė pas ardhjes nė pushtet, Kryeministri Rama pretendoi se do tė hartonte njė ligj i cili do tė zgjidhte pėrfundimisht problemin e kthimit dhe kompensimit tė pronave dhe tė gjitha mosmarrėveshjet qė lidheshin me pronėn. Me kėtė pretendim, ai filloi qė tė bėnte presion direkt mbi Gjykatėn e Starsburgut qė tė kthente tė githa ēėshtjet gjyqėsore tė qytetarėve shqiptarė dhe tė mos pranonte tė reja nė pritje tė ligjit qė ai do tė hartonte.
Me ketė mision, nė qershor 2014, udhėtoi drejt Strasburgut njė delegacion qeveritar, i kryesuar nga Zėvendės Kryeministri i atėhershėm dhe Ministėr i tanishėm i Bujqėsisė Niko Peleshi, dhe shoqėruar nga Avokatja e Shtetit Alma Hiēkaj, ish-Zėvendėsministri i Drejtėsisė Idlir Peēi dhe drejtoresha e atėhershme e Agjencisė sė Kthimit dhe Kompesimit tė Pronave dhe Ministre e tanishme e Biznesit Sonila Qato.
Qėllimi i vizitės ishte pikėrisht t’i parashtronte zyrtarisht Kryetarit tė GJEDNJ-sė Dean Spelmann kėrkesėn qė Gjykata e Strasburgut tė pezullonte shqyrtimin e tė gjitha rasteve qė lidheshin me kthimin dhe kompensimin e pronave, deri nė hartimin dhe zbatimin e njė ligji tė ri mbi pronėn, qė qeveria do tė miratonte sė shpejti dhe i cili do tė kėnaqte tė gjitha pretendimet e ish-pronarėve njėherė e pėrgjithmonė.
Nuk ka nevojė tė thuhet se njė ligj i tillė nuk u bė kurrė realitet—qeveria miratoi nė vitin 2016 njė ligj qė ngjalli kundėrshtimin e pronarėve qė u ishin konfiskuar pronat pėr shkak se ai mohon pothuajse krejtėsisht kthimin apo kompensimin fizik te pronave dhe premton njė kompensim minimal monetar.
Akoma mė keq, qeveria Rama miratoi nė vitin 2015 Ligjin pėr Investimet Strategjike, i cili i jep tė drejtėn qeverisė tė shpronėsonte pronarėt privatė pėr pėrfitim tė sipėrmarrėsve private, tė cilėt duan tė zhvillojnė mbi pronat e tyre “investime strategjike”.
Edhe mė keq akoma, nė shkurt 2018, qeveria Rama miratoi njė vendim tė Kėshillit tė Ministrave, i cili nė mėnyrė tė njėanshme pezullon tė gjitha proceset e kthimit dhe kompensimit tė pronave private nė bregdetin shqiptar, me qėllim qė ato, pėrfshi pronat e konfiskuara nga komunizmi, tė rezervohen pėr “investimet strategjike” private.
Duke u kthyer tek vizita e vitit 2014 nė Strasburg, pjesė informale e delegacionit qeveritar ishte edhe ish-Zėvendės Kryetari i atėhershėm dhe Kryetari i tanishėm i Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve (KQZ) Denar Biba.
Qėllimi i udhėtimit tė Bibės me pėrfaqėsusit e qeverisė ishte tė takonte gjyqtarin shqiptar tė Gjykatės sė Strasburgut Ledi Bianku, pėr t’i kėrkuar atij tė ndikonte tek kryetari i GJEDNJ-sė pėr pezullimin e ēėshtjeve tė pronės tė qytetarėve shqiptarė.
Exit.al ka siguruar njė regjistrim tė pjesshėm audio— i cili u dėrgua tek ne nė mėnyrė anonime, pėrmes postės elektronike—tė bisedės sė zhvilluar mes Biankut dhe Bibės, e cila duket se ėshtė bėrė nė njė mjedis publik, me gjasa bar ose kafe.
Nė regjistrim, Biba shprehet se atė e ka dėrguar Engjėll Agaēi, Sekretari i Pėrgjithshėm i Kėshillit tė Ministrave, pėr t’i kėrkuar Biankut tė ndihmojė qeverinė, duke nėnkuptuar se ndihma do shpėrblehet, kurse e kundėrta do ta lėrė Biankun pa hapėsirė ne sistemin e drejtėsisė se vendit pas mbarimit tė mandatit nė Strasburg.
Edhe pse regjistrimi ka shkėputje, nė tė dėgjohen qartėsisht fjalėt e Bibės:
“Mė mori Engjell Agaēi, Sekretari i Pėrgjithshėm i Kėshillit tė Ministrave, e mė thotė ē’e ke Ledi Biankun?
I thashė…
Mė thonė qė nga gjithė kėta qė kemi afėr ne ti e ke [mė afėr].
[Agaēi mė] tha… hajde tė pijmė njė kafe… ky muhabet tė mėrkurė, tė enjte…
Tha, kemi kėto problemet, e di ti gjithė kjo historia qė do kėrkohet shtyrja
Tė lutem tha, ti lutesh tė na gjendet nė gjithė kėtė histori … sot ėshtė Niko Peleshi [kėtu nė Strasburg] ka takim [me Kryetarin e GJEDNJ-sė]”
Biba vazhdon:
“Ma paguan ata biletėn…”
Pastaj, Biba i drejtohet Biankut pėr ta bindur qė tė pranojė tė ndikojė:
“A tė ndalon mė ky tren nė stacion? Tė ngelesh pa punė dhe ē’tė vajti sakrifica! Njeriu bėn kompromise nė jetė.”
Exit.al kontaktoi me Ledi Biankun, i cili konfirmoi takimi me Bibėn dhe nė vija tė pėrgjithshme pėrmbajtjen e bisedės nė regjistrimin audio, qė na u dėgua ne nė menyrė anonime me postė elektronike. Bianku, gjithashtu, pohoi pėr Exit.al se nė pėrputhje me detyrimet e tij etike dhe ligjore, pas takimit me Bibėn, ai informoi nė lidhje me kėtė ndikim tė papėrshtatshmė Kryetarin e atėhershėm tė GJEDNJ-sė Dean Spielmann.
Regjistrimi audio tregon si Zėvendės Kryetari i KQZ-sė—njė zyrtar i lartė i shtetit, i supozuar tė jetė i paanshėm—dėrgohet nė Strasburg nga krahu i djathtė i Kryeministrit Rama, me qėllimin pėr tė ushtruar presion mbi njė gjyqtar tė GJEDNJ-sė pėr tė ndihmuar qeverinė tė mohojė tė drejtat e qytetarėve shqiptarė pėr drejtėsi, duke e shantazhuar gjyqtarin se mund tė mbetet pa punė pasi tė kthehet nė Shqipėri pas pėrfundimit tė mandatit.
Nėse qeveria Rama ka tentuar tė shantazhojė njė gjyqtar tė gjykatės mė tė lartė europiane nė mėnyrė kaq tė hapur dhe tė shėmtuar, mund tė merret me mend sė ēfarė trysnie ushtron ai mbi gjykatat e vendit, pėrfshi Gjykatėn Kushtetuese. Mund tė merret, po ashtu, me mend se ēfarė trysnie mund tė ushtrojė ai mbi anėtarėt e organeve tė vetingut pėr tė mbajtur apo pėrjashtuar nga sistemi i drejtėsisė gjyqtarė e prokurorė sipas besnikėrisė sė tyre ndaj tij.
Pėrpjekja pėr tė korruptuar gjyqtarin e Gjykatės sė Strasburgut pėr t’ju nėnshtruar kėrkesave tė padrejta tė saj, tregon se qeveria e Edi Ramės nuk do tė ndalet para asgjėje pėr korruptimin e sistemit gjyqėsor, nė Shqipėri dhe nė Strasburg.
Nė tė vėrtetė, qeveria Rama e vazhdoi trysninė ndaj GJEDNJ-sė edhe pas pėrpjekjes sė mėsip?rme—anėtarė tė ndryshėm tė saj vazhduan tė vizitojnė Strasburgun pėr tė ndikuar drejtuesit e GJEDNJ-sė. Kėshtu, mė 9 maj 2016, GJEDNJ-nė e vizitoi njė tjetėr delegacion qeveritar i kryesuar nga Ministri i Financave Arben Ahmetaj pėr tė parashtruar tė njejtin qndrim para kryetarit tė ri tė GJEDNJ-sė Guido Raimondi, i cili sapo ishte zgjedhur.
Pas kėsaj vizite, mė 12 maj 2016, Kryeministri Rama deklaroi nė mėnyrė triumfale nė sallėn e Kuvendit se “kemi arritur marrėveshje me Gjykatėn e Strasburgut se nuk do ketė mė vendime pronash kundėr Shqipėrisė dhe ēėshtja e pronės u zgjidh.”
Nuk ėshtė e qartė se mbi ēfarė baze e bėri kryeministri Rama kėtė deklaratė, por ėshtė e qartė se ajo bie ndesh mė ēdo koncept tė drejtėsisė e shtetit ligjor dhe shkel tė drejtėn e qytetarėve shqiptarė pėr njė proces tė drejtė ligjor pėr mbrojtjen e tė drejtave tė tyre.
Trysnia e ushtruar ndaj gjyqtarit Ledi Bianku hedh, gjithashtu dritė mbi dėshtimin e njėpasnjėshėm tė pėrpjekjeve tė qeverisė shqiptare pėr tė zėvendėsuar Biankun, mandati i tė cili ka mbaruar zyrtarisht qė prej njė viti.
Si asnjėherė mė parė nė historinė e Gjykatės sė Strasburgut, lista e kandidatėve tė dėrguar nga qeveria shqiptare ėshtė refuzuar tre herė nga Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Europės, e cila shqyrton tre kandidatėt e paraqitur nga qeveria pėr tė pėrzgjedhur njėrin prej tyre.
Afati i fundit i dorėzimit tė listės sė rradhės—listės sė katėrt—ishte 31 gusht 2017, por qeveria e shpalli listėn e aplikantėve vetėm para pak javėsh dhe arriti ta dėrgojė listėn e katėrt me tre kandidatėt e pėrzgjedhur mes tyre nė fund tė korrikut 2018, thuajse njė vit pas afatit tė caktuar.
Vlen tė theksohet se asnjė nga kandidatėt e paraqitur nuk i ėshtė nėnshtruar vetingut, edhe pse reforma nė drejtėsi e ka bėrė detyrimin kushtetues vetingun ndaj ēdo kandidati pėr gjyqtar.
Ėshtė e lehtė tė merret me mend se pse qeveria ka dėshtuar dhe ėshtė vonuar kaq shumė nė procesin e pėrzgjedhjes sė gjyqtarit shqiptar nė GJEDNJ.
Kryeministri Rama kėrkon me ēdo kusht njė gjykatės i cili do tė bėjė ēdo gjė qė i kėrkohet prej tij, pėrfshi refuzimin e ēėshtjeve tė kthimit dhe kompensimit tė pronave. Ėshtė nė dorė tė Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės tė mos lejojė qė tė zgjidhet njė gjyqtar i tillė.
Exit.al
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 15:52   #16
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjykatat Shqiptare dhe realiteti Shqiptar

Vrasja e Mario Majollarit, ja pse autori i dyshuar mund tė lirohet pas njė viti nga qelia


Mario Majollari u vra njė vit mė parė pranė banesės sė tij nė rrugėn ‘Aleksandėr Moisiu’ nė Tiranė dhe i dyshuar pėr kėtė ngjarje u ndalua shtetasi Kastriot Gjuzi.

Por kur kanė kaluar 12 muaj nga arrestimi i Gjuzit, autori i dyshuar ėshtė vetėm njė hap drejt lirisė , pasi Prokuoria e Tiranės i ka dėrguar njė letėr Gjykatės me kėrkesėn pėr pushimin e ēėshtjes ndaj tij, pasi nuk provohet qė tė jetė ai vrasėsi i Majollarit.


Nė seancėn paraprake qė do tė mbahet mė 28 maj, Gjyqtari paraprak ka thirrur nė proces edhe nėnėn e tė ndjerit Mario Majollari.


Familjarėt e Majollarit kanė shprehur shqetėsimin e tyre nė lidhje me lirimin e tė dyshuarit.

Kastriot Gjuzi u arrestua 48 orė pas krimit nė Kosovė, nė dyshimet se vrau viktimėn pėr gjakmarrje, pasi babai i Mario Majollarit i kishte vrarė nė vitin 2000 vėllain Ilir Gjuzi.

Por sot ngjarja e rėndė e ndodhur mė 4 Prill pritet tė mbetet pa autor. Edhe pse policia tha se kishte hedhur dritė mbi motivet e ekzekutimit tė tė riut.

Shenim;
Nuk ka fjale per krimin e gjygjesorit.
Kam patur ketu nje bashke-bisedim me Edlin ne temen e hapur nga Ledio per ceshtjen ne fjale.
Personalisht me vjen shume - shume keq per Marion qe iku; une e paskem patur te njohur per shkak te punes.
Nje histori gjakmarrje qe nuk duhet te ndodhej pikerisht me Marion.
Sa gjynah
Krimi eshte gjygjesori me shume se ekzekutori
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 22-05-2019 nė 15:56
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur