Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-10-2018, 18:00   #1
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Shqipria, nė duart e maskarenjve

Nga Briken Fejzullai

Ti nuk ke shpifur kurrė, mor plak!

Ti ishe i sinqertė; kur nėn petkun e piktorit ngjyrosje pa sens mure, me tė kuqe gjaku e shkarravisje k*rlliqe me okė, kinse artistikisht.

Ti ishe i sinqertė; kur rrihje pėr vdekje e i nxirrje rrugėve lakuriq nga shtėpia, duke ua flakur rrobat nga ballkoni, femrat tė cilave u pėrbetoheshe se i doje.

Ti ishe i sinqertė; kur shaje me libėr shtėpie kėdo qė tė dilte pėrpara, nė ditėt e tua tė zeza, pas netėve tė gjata ‘tė bardha’… pėrfshirė ata, tė cilėve u vinte atėherė e u vjen akoma sot, llapa, erėn e jashtėqitjes tėnde, pėr sa shumė tė kanė lėpirė bythėn.

Ti ishe i sinqertė; kur ecje rrugėve me sėpatė nė dorė, nė versionin ‘Viking’ tė Takut t’Lemes.

Ti ishe i sinqertė; kur i quaje mbeturina kazani ditėn pėr diell, sepse ajo ėshtė ē’ka mendon ti pėr ata, tė cilėt pastaj, i shėtit pėr qoka me avionė e u shkon me detyrim nėpėr studio, sa herė tė duhet tė mashtrosh ‘sinqerisht’ sy mė sy, barktharėt qė mbajnė radhėn e dixhitalbit.

Ti ishe i sinqertė; kur i gjuaje me celularė kokės ca bashkėpunėtorėve tė tu e kur ua quaje gratė kurva nė sy ca tė tjerėve, pa marrė mbrapsht atė qė do kishe merituar, nėse do ishe nė tavolinė me burra Shqipėrie e jo me gojore partie.

Ti ishe i sinqertė; kur kėrcėnoje se ishte vetėm fillimi dhe gjėrat akoma mė ‘tė bukura’, do t’i shihnim nė vazhdim.

Ti ishe i sinqertė:; kur kėrkoje ta mbaje i vetėm timonin bashkė me kokėn e marshit, pėr tė qenė i sigurt qė do ta ēoje vendin tėnd drejt greminės, pa pengesa.

Ti ishe i sinqertė; kur nuk le pėllėmbė tė kėtij vendi pa ua falur shokėve dhe shokėve tė shokėve.

Ti ishe i sinqertė; kur i preve nė besė shqiptarėt, duke pėrdorur sheeptarėt.

Ti ishe i sinqertė; kur vrave shpresėn e pėrzure qindra mijėra bij nėnash nė kurbet, sėrish pas 30 vjetėsh.

Ti ishe i sinqertė; kur na the qė e kishe vendosur personalisht, qė stadiumi do bėhej me kullė, e teatri idem, me shumė kulla.

Ti ishe i sinqertė; ndėrsa bėje tė fortin me tė dobėtin, kur ēoje nė burg kryefamiljarė pėr 30 mijė lek tė vjetra drita tė papaguara, duke i parė sesi vrisnin veten, nga turpi.

Ti ishe i sinqertė; kur ua fale shtetin tė fortėve… jo sepse doje, por sepse je njė bythec.

Ti nuk ke shpifur kurrė, mor plak!

Ti ke qenė gjithnjė i sinqertė me veprimet e tua, ndaj tė kuptoj mirė qė acarohesh, nga fjala shpifje.

Jemi ne bolet qė nuk kuptuam njė mut, ose harruam qė ti ke qenė gjithmonė, ky qė je sot.

Njė psiko-delirant pa bythė!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 18:08   #2
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Une jam LODHUR me...kritika.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 18:11   #3
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Qe shqiperia ka qene eshte dhe do mbetet ne duart e maskarenjve kjo sdo as mend as kalem......nje nga mijra maskarenjte eshte dhe ky qe shkruan.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
🖤 (2)
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 18:18   #4
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Pse ka mbet ndonje i ndershem pervec meje?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 19:49   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,827
Thanks: 858
Thanked 1,621 Times in 942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Une se njof kte qe ka shkrujt artikullin , mund t'jete dhe ky maskara , por ca t'verteta i ka thene per Ed drogen.

Ps. Mos u merzisni se tani qe do hiqen llotot me mire do behet , do na ngelet noi lek n'xhep
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 19:57   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Me nuk i kadhezojme njeriu, ti hipin mushkes dhe ti qoje ku ti qoje, mire jane ne drejtimin e duhur.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 20:54   #7
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 929
Thanks: 32
Thanked 326 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Une se njof kte qe ka shkrujt artikullin , mund t'jete dhe ky maskara , por ca t'verteta i ka thene per Ed drogen.

Ps. Mos u merzisni se tani qe do hiqen llotot me mire do behet , do na ngelet noi lek n'xhep
Sikur jane llotot problemi.
Problemi eshte edukata. Qe nga cerdhja deri te fakulteti. Te gjitha jane rezultat i edukimit zero!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2018, 00:13   #8
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

“Shqipėria qeveriset nga Iluminati”

Publicisti Alfred Ēako ėshtė shprehur se kryeministri Edi Rama ėshtė pjesė e iluminatit, qė pėrfaqėsohet nga George Soros.

Mė tej Ēako ka thėnė, se* Rama ėshtė rreshtuar nė politikėn botėrore me iluminatin, kur ka pasur divergjenca midis Sorosit dhe Trump-it.

Shtetet kryesore tė Evropės qeverisen nga Iluminati. Edhe Edi Rama ka ardhur nga Iluminati. Soros ėshtė zėdhėnėsi i Iluminatit sot nė botė. A kemi thėnė tė gjithė qė Edi Rama ka mbėshtetjen e Sorosit. Edi Rama nė politikėn e jashtme kur ka pasur divergjencė midis politikės sė jashtme ose Trump-t, qė ėshtė nė luftė me iluminatin, ky gjithmonė ėshtė rreshtuar nė politikėn botėrore me Iluminatin.Gjithmonė, Edi Rama kur ka pasur divergjenca midis Soros dhe Trumpit, Rama ka anuluar nga iluminatit.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2018, 00:22   #9
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,610
Thanked 8,933 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Evropa eshte old world order , Usa etc jane new world order ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 20:55   #10
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Shqiperine do ta shpetoje Ruci,Balla,Beqja,Shalsi nga Ed Padhoka,Fahri Balli Junior,Lul Suma e Flamur Nocka
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 21:10   #11
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,600
Thanks: 10,941
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Nga Briken Fejzullai

Ti nuk ke shpifur kurrė, mor plak!

Ti ishe i sinqertė; kur nėn petkun e piktorit ngjyrosje pa sens mure, me tė kuqe gjaku e shkarravisje k*rlliqe me okė, kinse artistikisht.

Ti ishe i sinqertė; kur rrihje pėr vdekje e i nxirrje rrugėve lakuriq nga shtėpia, duke ua flakur rrobat nga ballkoni, femrat tė cilave u pėrbetoheshe se i doje.

Ti ishe i sinqertė; kur shaje me libėr shtėpie kėdo qė tė dilte pėrpara, nė ditėt e tua tė zeza, pas netėve tė gjata ‘tė bardha’… pėrfshirė ata, tė cilėve u vinte atėherė e u vjen akoma sot, llapa, erėn e jashtėqitjes tėnde, pėr sa shumė tė kanė lėpirė bythėn.

Ti ishe i sinqertė; kur ecje rrugėve me sėpatė nė dorė, nė versionin ‘Viking’ tė Takut t’Lemes.

Ti ishe i sinqertė; kur i quaje mbeturina kazani ditėn pėr diell, sepse ajo ėshtė ē’ka mendon ti pėr ata, tė cilėt pastaj, i shėtit pėr qoka me avionė e u shkon me detyrim nėpėr studio, sa herė tė duhet tė mashtrosh ‘sinqerisht’ sy mė sy, barktharėt qė mbajnė radhėn e dixhitalbit.

Ti ishe i sinqertė; kur i gjuaje me celularė kokės ca bashkėpunėtorėve tė tu e kur ua quaje gratė kurva nė sy ca tė tjerėve, pa marrė mbrapsht atė qė do kishe merituar, nėse do ishe nė tavolinė me burra Shqipėrie e jo me gojore partie.

Ti ishe i sinqertė; kur kėrcėnoje se ishte vetėm fillimi dhe gjėrat akoma mė ‘tė bukura’, do t’i shihnim nė vazhdim.

Ti ishe i sinqertė:; kur kėrkoje ta mbaje i vetėm timonin bashkė me kokėn e marshit, pėr tė qenė i sigurt qė do ta ēoje vendin tėnd drejt greminės, pa pengesa.

Ti ishe i sinqertė; kur nuk le pėllėmbė tė kėtij vendi pa ua falur shokėve dhe shokėve tė shokėve.

Ti ishe i sinqertė; kur i preve nė besė shqiptarėt, duke pėrdorur sheeptarėt.

Ti ishe i sinqertė; kur vrave shpresėn e pėrzure qindra mijėra bij nėnash nė kurbet, sėrish pas 30 vjetėsh.

Ti ishe i sinqertė; kur na the qė e kishe vendosur personalisht, qė stadiumi do bėhej me kullė, e teatri idem, me shumė kulla.

Ti ishe i sinqertė; ndėrsa bėje tė fortin me tė dobėtin, kur ēoje nė burg kryefamiljarė pėr 30 mijė lek tė vjetra drita tė papaguara, duke i parė sesi vrisnin veten, nga turpi.

Ti ishe i sinqertė; kur ua fale shtetin tė fortėve… jo sepse doje, por sepse je njė bythec.

Ti nuk ke shpifur kurrė, mor plak!

Ti ke qenė gjithnjė i sinqertė me veprimet e tua, ndaj tė kuptoj mirė qė acarohesh, nga fjala shpifje.

Jemi ne bolet qė nuk kuptuam njė mut, ose harruam qė ti ke qenė gjithmonė, ky qė je sot.

Njė psiko-delirant pa bythė!

E, mor Engjėll miku, problemi ėshtė duarve tė kujt t'ia besojmė Shqipėrinė.

Ta kthejmė prapė te Saliii a Lulushi!....

Vėrtet a ka njeir qė do tamam Shqipėrinė dhe nuk e vret atė?!
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 06:17   #12
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
E, mor Engjėll miku, problemi ėshtė duarve tė kujt t'ia besojmė Shqipėrinė.

Ta kthejmė prapė te Saliii a Lulushi!....

Vėrtet a ka njeir qė do tamam Shqipėrinė dhe nuk e vret atė?!
Ne Shqipri duhet te ndodhe ajo qe u be ne Italia 1992 🇮🇹
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-01-2019, 07:05   #13
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Ja ku i kanė punėsuar fėmijėt, gratė dhe dashnoret kasta qė sundon dhe zhvat Shqipėrinė

Familjarėt e politikanėve dhe gjyqtarėve kanė pushtuar administratėn publike, shqiptarėt e shkolluar punojnė si kamerierė, nė fabrika, call center dhe kėrkojnė azil, kjo ėshtė Shqipėria e padrejtėsisė e Edi Ramės, Sali Berishės, Ilir Metės, Lulzim Bashės dhe Monika Kryemadhit

Administrata publike, ashtu si Blloku gjatė regjimit komunist, ėshtė kthyer nė njė oaz pėr familjarėt e klasės politike tė korruptuar shqiptare, e cila sundon dhe vjedh prej 28 vitesh shqiptarėt dhe Shqipėrinė.

Ndėrsa shqiptarėt e shkolluar punojnė si kamerierė, nė fabrika, call center dhe kėrkojnė azil nė vende tė ndryshme tė BE, fėmijėt, gratė dhe dashnoret e politikanėve shqiptarė krihen nė pozicionet mė tė lakmuara tė administratės publike.

Kėtu pėrfshihen edhe gratė dhe dashnoret e prokurorėve, gjyqtarėve, ambasadorėve, oligarkėve, drejtorėve etj.Institucioni mė i preferuar, pėr shkak tė rehatisė dhe luksit tė shfrenuar ėshtė Banka e Shqipėrisė, e cila tashmė po kapet nga oligarkėt, pėrmes zarit tė tyre Ridvan Bode, i cili ėshtė propozuar nga Edi Rama pėr t’u bėrė pjesė e Kėshillit Mbikėqyrės.

Bijtė e kastės politike qė sundon dhe vjedh shqiptarėt prej 28 vitesh janė mbledhur pikėrisht tek vendi i parave, ndėrsa shqiptarėt qė janė jashtė kėsaj kaste, janė tė papunė ose bėjnė punė tė rėndomta.

Pas bankės, si vjen i preferuar vjen shėrbimi diplomatik pėr tė afėrmit e kastės nė pushtet. Mė tej vijnė tė gjitha ministritė, kryesisht nė vende kur nuk bėjnė asgjė, por vetėm marrin rrogėn. Pronat dhe hipotekat janė gjithashtu tė preferuara.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (2)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2019, 11:31   #14
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
“Shqipėria qeveriset nga Iluminati”

Publicisti Alfred Ēako ėshtė shprehur se kryeministri Edi Rama ėshtė pjesė e iluminatit, qė pėrfaqėsohet nga George Soros.

Mė tej Ēako ka thėnė, se* Rama ėshtė rreshtuar nė politikėn botėrore me iluminatin, kur ka pasur divergjenca midis Sorosit dhe Trump-it.

Shtetet kryesore tė Evropės qeverisen nga Iluminati. Edhe Edi Rama ka ardhur nga Iluminati. Soros ėshtė zėdhėnėsi i Iluminatit sot nė botė. A kemi thėnė tė gjithė qė Edi Rama ka mbėshtetjen e Sorosit. Edi Rama nė politikėn e jashtme kur ka pasur divergjencė midis politikės sė jashtme ose Trump-t, qė ėshtė nė luftė me iluminatin, ky gjithmonė ėshtė rreshtuar nė politikėn botėrore me Iluminatin.Gjithmonė, Edi Rama kur ka pasur divergjenca midis Soros dhe Trumpit, Rama ka anuluar nga iluminatit.
Ky eshte nje GAGAC dhe KOKRRA e INJORANTIT,qe FANTAZON me.... Hitleri....dezertoje.Pastaj Trump te jete kundra....FED(dhe kjo eshte MAFIA) e VRASIN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2019, 16:06   #15
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Pėrgjimet e Trebickės me trafikantėt: Berisha dhe Shkėlzeni janė mafia e Gėrdecit

Tjetėr material i rėndė pėr SPAK-un, ja ēfarė bisedonin Kosta Trebicka, Efraim Diveroli dhe Ylli Pinari pėr Berishėn dhe kokat e tjera

Dalin tė tjera materiale tė vlefshme pėr Byronė Kombėtare tė Hetimit pėr ndėshkimin e pėrgjegjėsve pėr Gėrdecin, njė nga krimet mė tė rėnda tė periudhės sė pluralizmit shqiptar, ku tė pėrfshirė janė ish-kryeministra, ministra dhe drejtorė.

Deri mė sot janė dėnuar disa peshq tė vegjėl, ndėrsa orkestruesit e Gėrdecit endin tė lirė. Nga pėrgjimet, emri i Sali Berishės dhe i Shkėlzenit pėrmendej shpesh nė bisedat telefonike midis dėshmitarit kyē tė Gėrdecit, Kosta Trebicka dhe Efraim Diverolit, trafikantit tė armėve nga Florida. Nga zbardhja e tabulateve telefonike, Efraim Diveroli deklaron se Berisha dhe Shkėlzeni janė koka e mafies qė kontrollonin Gėrdecin.

“Mė shumė, mė shumė, kjo gjė ka shkuar shumė lart, deri te Kryeministri dhe djali i tij. Kjo ėshtė. Kjo mafia ėshtė shumė e fortė pėr mua. Nuk mund ta luftoj kėtė mafie. Ėshtė bėrė shumė e madhe. Kafshėt kanė dalė shumė jashtė kontrollit. Shumė lojtarė”, deklaronte ai.

Pas shpėrthimit, Efraim Diveroli ka pranuar qė ka transponuar ilegalisht plumba kinezė pėr forcat afgane, tė cilėt i ripaketonte dhe i shiste, sikur tė ishin prodhuar nė Shqipėri. Diveroli, trafikant armėsh nga Florida, rrezikon tė burgoset, pasi pranoi mashtrimin ndaj Pentagonit pėr njė kontratė armėsh rreth 300 milion dollarė. Ai rezultoi fajtor pėr komplot mashtrimi nė gusht 2009. Prokurorėt thanė qė Deviroli pranoi qė ilegalisht ka transportuar rreth 90 milionė plumba kineze pėr forcat afgane qė janė aleate tė forcave amerikane. Kontrata me Pentagonin nuk lejonte marrjen e mjeteve ushtarake kineze. Ndėrkohė, municionet ishin ripaketuar qė tė dukeshin sikur Shqipėria ishte vendburimi i tyre. Pėr tė fshehur origjinėn, Diveroli i ripaketonte dhe i shiste ato, sikur tė ishin prodhuar nė Shqipėri. Ky lloj biznesi kryhej nė fabrikėn e Gėrdecit ku ndodhi dhe shpėrthimi tragjik mė 15 mars tė 2008-ės, qė i mori jetėn 26 personave dhe plagosi mbi 300 tė tjerė. Kompania AEY nė vitin 2007, fitoi njė kontratė 298 milionė dollarėshe nga Pentagoni pėr tė furnizuar me armatime trupat amerikane nė Afganistan. Kjo nuk ishte kontrata e parė e lidhur me Pentagonin, pasi tė njėjta marrėveshje ishin firmosur qė nė fillim tė luftėrave nė Irak dhe Afganistan./Pamfleti

Bisedat e pėrgjuara mes Trebickės dhe Diverolit

-Trebicka: Ēfarė po ndodh me mikun tėnd Pinari?

-Diveroli: Nuk e di, ti mė trego, a e bėre marrėveshjen me tė pėr kutitė?

-Trebicka: Nuk dua tė bėj marrėveshje me tė, ti e di se ai ėshtė njė horr, ti vetė mė pate thėnė se ai ėshtė njė mafioz, apo jo?

-Diveroli: Mendoj se po, ose ai ėshtė mafia ose mafia po e kontrollon atė. Ai ėshtė njė problem mė vete, por problemi kryesor ėshtė se unė nuk kam asnjė zgjedhje pėr tė bėrė. Mė duhet tė bėj njė marrėveshje me tė. Qeveria amerikane ėshtė nė pritje tė produkteve. Nuk mund tė marr asnjė vendim.

-Diveroli: Ēfarė po ndodh me kėtė gjėnė e rrezikshme kėtu.. (bisedė e padeshifrueshme pėr —–

-Pinarin…) OK, Kosta, kompania qė po bėn paketimin mund tė kėrkojė tė blejė materialin tėnd paketues. Mė duhet tė prish marrėveshjen.

-Trebicka: Cila kompani ėshtė kjo, ėshtė akoma Delijorgji?

-Diverolli: As nuk e kam idenė fare, po presim qė Pinari tė na japė detaje nė lidhje me kėtė kompani. Do tė bėj maksimumin qė kjo shitje tė realizohet…

-Diveroli: …(Disa biseda pėr shėrbimet, qė ai ėshtė i supozuar tė bėjė pėr Diverolin). Jam treguar 100% i ndershėm me ty. Nuk ta hoqa unė kėtė punė. E kupton kėtė? S’kam lidhje fare me kėtė ēėshtje. Edhe pse Pinari mė ka pyetur, madje mė ka bėrė presion, unė s’e kam mbėshtetur asnjėherė njė vendim tė tillė. Jam shumė i mėrzitur dhe shumė i shqetėsuar.

-Trebicka: Ėshtė duke punuar ende me Henry Tomein?

-Diveroli: Mendoj se ėshtė ende duke punuar Henri. Unė jam ende duke punuar me Henrin. Mė duhet tė punoj me Henrin. Unė po punoj me Henrin.

-Diveroli: Unė jam ndryshe nga Henri, nuk mund tė bėj shaka me mafien e Delijorgjin dhe me ato dreq njerėzish nga Shqipėria… Unė jam njė kompani amerikane, punoj pėr qeverinė, tė gjithė i kanė sytė nga unė. Pinari ka nevojė pėr njė tip si Henri nė kėtė mes, qė tė kujdeset pėr tė dhe pėr shokėt e tij, gjė qė nuk mė intereson aspak. Unė nuk dua t’ia di rreth kėtij biznesi, unė dua t’ia di pėr biznesin e ligjshėm. Kjo ėshtė ajo qė unė ndjej pėr kėtė situatė, kjo ėshtė ideja ime, ky ėshtė opinioni im.

-Trebicka: … por unė mendoj se me Pinarin, shokėt e tij mafiozė, Delijorgjin dhe Henrin, do tė jetė e vėshtirė pėr ty qė tė vazhdosh pėrpara, pasi ata do tė tė krijojnė shumė probleme… Sipas gjasave unė do tė ftohem nė Uashington DC nga zyrtarė tė CIA-s dhe nga disa miq tė mi atje… Pas dy javėsh do tė vij nė Florida qė tė shtrėngoj duart me ty dhe tė diskutoj pėr marrėveshjet e tė ardhmes.

-Diveroli: Mė pėlqen kjo, le ta bėjmė.

-Diveroli: Aktualisht, kam njė marrėveshje mjaft tė mirė nė Serbi dhe kam nevojė pėr financim…. Kosta, Kosta, mbase kam njė ide … qė ti mund tė mbarosh sė paketuari, pėr shembull, dy milionė e gjysmat qė mė ke borxh… Pinari dhe Delijorgji do tė vėnė re se tashmė operacioni yt ėshtė duke ecur mirė dhe mendoj se ata nuk do tė duan ta prishin marrėveshjen, kėshtu qė do ta blejnė materialin nga ty. Ata nuk kanė pse tė sillen vėrdallė dhe tė shkojnė deri nė Maqedoni pėr tė gjetur material. Mendoj, mbase kjo ėshtė njė ide e mirė. A mendon se Pinari do ta bėjė kėtė punė?

-Trebicka: Kam gjetur partnerė tė mirė dhe mendoj se mund ta vazhdoj punėn. Unė nuk di gjė pėr Pinarin, Delijorgjin dhe mafien e tij. Nėse ata duan ende tė punojnė me mua, unė nuk do tė flas. Do ta mbaj gojėn tė mbyllur. Do tė bėj ēfarėdo qė tė mė thuash.

-Diveroli: E kuptoj… Vetėm se po tė them, unė tė mbroj ty dhe ti mė mbron mua nga kėto gjėra. Mė lėr tė flas me Pinarin, ai e di se duhet ta bėjė ai paketimin. Sepse ai ėshtė duke tė hequr nga pozicioni yt. Nėse ai nuk e bėn dot kėtė detyrė siē duhet, ai do tė jetė nė telashe tė mėdha, nga tė gjithė. Kėshtu qė mbase ai do tė nervozohet duke qenė se Delijorgji nuk e bėn dot kėtė punė, gjithsesi. Kjo ėshtė ēėshtja mė e mirė, kjo ėshtė ėndrra ime.

-Diveroli: Kėshtu qė na duhet ta realizojmė shitjen e kėtij materiali. Pastaj, tė paktėn unė nuk jam i ekspozuar dhe ti nuk je i ekspozuar, apo jo? Kėtė herė ėshtė opsioni A, apo opsioni B. Duhet tė hyjmė vetėm nė njėrėn derė, nuk jemi tė sigurt se cila ėshtė. Pse nuk shkon t’ia puthėsh bythėn edhe njė herė atij Pinarit, tani. Telefonoje, lutju, puthe, bėj ē’tė duash. Dėrgo njėrėn nga vajzat e tua. Ta bėjmė atė tė lumtur. Ndoshta ai do tė tė japė njė tjetėr mundėsi qė ta bėsh kėtė punė. Si thua? Mbase ai nuk ėshtė i organizuar, mbase do tė nervozohet – (duke folur si tė ishte Pinari). Ti e di, nėse nuk e marr kėtė punė, pastaj do ta humbas biznesin e municioneve. Mbase ne mund tė luajmė me atė qė ai ka frikė. Hajde Pinari, mė jep edhe njė shans tjetėr. Jepini atij para, futini diēka nė xhep… Dhe ai nuk do tė marrė shumė. Nėse merr $ 20.000 nga ty.

-Diveroli: Unė mund ta bėj njė gjė tė tillė. Mė thuaj nesėr se ēfarė do tė bėhet…. Ta ndajmė, do tė bėjmė planin A apo B? Unė do tė flas me Pinarin, ti do tė flasėsh me Pinarin dhe ne do tė marrim njė vendim. Pastaj do tė kalojmė te marrėveshja tjetėr.

-Diveroli: Mė shumė, mė shumė, kjo gjė ka shkuar shumė lart, deri te Kryeministri dhe djali i tij. Kjo ėshtė. Kjo mafia ėshtė shumė e fortė pėr mua. Nuk mund ta luftoj kėtė mafia. Ėshtė bėrė shumė e madhe. Kafshėt kanė dalė shumė jashtė kontrollit. Shumė lojtarė…
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2019, 13:52   #16
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Ai qė guxoi tė kėrcėnojė komisar Zaganin pse denoncoi bashkėpunimin e trafikantėve tė drogės me pushtetarėt, ai qė guxoi tė kėrcėnojė nėnkomisarin e Fushė-Krujės pse hetoi dhunimin e njė vajze nga djali i njė deputeti, ai qė guxoi tė kėrcėnojė njė profesor tė nderuar vetėm pse i shkruajti njė letėr Presidentit tė Republikės nė mbrojtje tė interesit kombėtar, ai qė kėrcėnon ēdo ditė gazetarė e pronarė mediash, ai qė kėrcėnon prokurorė e gjyqtarė, ai qė kėrcėnon opozitarė dhe dėshmitarė, ai qė urdhėron falsifikimin e letrave tė tenderave e deri tek dokumente tė sigurisė kombėtare bėri gabimin fatal tė kėrcėnojė edhe Presidentin e Republikės sė Shqipėrisė nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė. Nuk ka fuqi nė botė t'i bėjė presion e shantazh Presidentit tė Republikės sė Shqipėrisė. Nuk ka Gjykatė Kushtetuese nė botė qė ndalon e interpreton kompetencat qė i jep Kushtetuta e Republikės sė Shqipėrisė, Presidentit, pėr emėrimin e shkarkimin e ministrave e nė veēanti tė atyre qė janė anėtarė tė Kėshillit tė Sigurisė Kombėtare. Interesi kombėtar i pari! Shqipėria e Para!����
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2019, 14:26   #17
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 929
Thanks: 32
Thanked 326 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Kush eshte ai mo?
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2019, 15:23   #18
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Kush eshte ai mo?
Presidenti ne detyre i Republikes se Shqiperise
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2019, 16:13   #19
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Presidenti ne detyre i Republikes se Shqiperise
VETEM albaQENERIA zgjedh presidente HAJDUTE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2019, 23:18   #20
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 929
Thanks: 32
Thanked 326 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
VETEM albaQENERIA zgjedh presidente HAJDUTE.
Po pse jane te tjeret te ndershem? Atje jane te gjithe zyrtaret hajdute.Dhe kushdo qe mer nje karrige sado te vogel vjedh! Dmth qe nga drejtori kopshtit deri te presidenti. Rrumpalle hesapi. Mendimi im.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur