Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-01-2019, 18:23   #21
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve


Avni Delvina
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2019, 01:57   #22
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Po pse jane te tjeret te ndershem? Atje jane te gjithe zyrtaret hajdute.Dhe kushdo qe mer nje karrige sado te vogel vjedh! Dmth qe nga drejtori kopshtit deri te presidenti. Rrumpalle hesapi. Mendimi im.
Kisha simpati per kete GAZETARUCEN me ftyre kali(nejse KALI eshte personifikim i ELEGANCES)...nga 6.30 sec....ska nevoje per police te dhunshem.Degjoje pergjigjen e ish KOMISARIT.


AproPO....ksaj sikur i gjujten me batare me duket?????HIPOKRITE ZHGARRAVINES shtypi.Po kur konfrotare pollici caubojs me narcos,haitiane,cubane apo ku ta di une....rri me dure ne xhepa????E kam fjalen kur policia eshte e KORRUPTUAR,LESHIT i rriten Qimet.

Mendimi juaj eshte SHUME i DREJTE.

PS....rri dhe une vrej media FRUTHAnjose,ne kater te mengjesit.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2019, 09:15   #23
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Kurr ma t'mire se Edi Rama s'ka pase Shqipria.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2019, 04:01   #24
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Kryelegeni me i madh i te gjitha koherave.
border=
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 17:56   #25
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve


Qyteti i minatoreve.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 18:03   #26
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,719
Thanks: 2,637
Thanked 4,812 Times in 3,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 185
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Pse kur ka qene ndonjehere ne duart e te mireve shqiperia?! (nese ka te tille sigurisht)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2019, 15:09   #27
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,930
Thanks: 1,111
Thanked 1,241 Times in 686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Pse kur ka qene ndonjehere ne duart e te mireve shqiperia?! (nese ka te tille sigurisht)
Maskarenj kane qene te gjithe!

Enver Hoxha ka qene maskara me I vogel se kto te sotmit...
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2019, 17:02   #28
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjveNdertohet me kredi nga shteti shqiptar , jepet ne perdorim nje personi "adoleshent" por sipermarres per te nxjerre fitimet.
Gangrena e PPP qe po gllabrojne parate e taksapagueseve ; por edhe remintancat qe pretendon Landi.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2019, 18:53   #29
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,259
Thanks: 350
Thanked 630 Times in 458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Maskarenj kane qene te gjithe!

Enver Hoxha ka qene maskara me I vogel se kto te sotmit...
Sa per dijeni, shoku enver ka qen, esht e do t'jet komandant e komisar i maskarallekut qe mbolli e mbrujti ne Shqiperi, krye-maskarai i pa-lavdishem qe nga 1941 e ne vijim.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2019, 19:41   #30
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,462
Thanks: 1,669
Thanked 2,260 Times in 1,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Sa per dijeni, shoku enver ka qen, esht e do t'jet komandant e komisar i maskarallekut qe mbolli e mbrujti ne Shqiperi, krye-maskarai i pa-lavdishem qe nga 1941 e ne vijim.
Mos ja vė re se ai e ka kokėn diku tjetėr. I pėlqen numri 69. Mė siguri ėshtė shkėputur pak pėr tė marr frymė e po shkruan nė forum
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2019, 20:41   #31
Dahlin
Anėtar i ri
 
Avatari i Dahlin
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 14
Thanks: 81
Thanked 10 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Dahlin do tė bėhet i njohur mjaft shpejtDahlin do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
E, mor Engjėll miku, problemi ėshtė duarve tė kujt t'ia besojmė Shqipėrinė.

Ta kthejmė prapė te Saliii a Lulushi!....

Vėrtet a ka njeir qė do tamam Shqipėrinė dhe nuk e vret atė?!
Mjafton tė mos jenė kėta qė kanė qėnė ka 30 vjet dhe raca e tyre... vetėm atėherė mundet tė ketė shpresė ky vend
__________________
Vullneti per te realizuar enderren tende, e ben jeten interesante !
Dahlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2019, 12:40   #32
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve


Ndrecet e krimit qe punesohen neper institucione shteterore mendojne se dhuna ndaj nje individi qe proteston per ujin e tij eshte " zgjidhja"
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-04-2019, 17:47   #33
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,415
Thanks: 18
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

artikulli ishte interesant po me interesant do ishte pergjigjia e Palloshit ndaj ketij gazetari apo analisti.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2019, 16:13   #34
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2019, 16:49   #35
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,259
Thanks: 350
Thanked 630 Times in 458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

E keqja me e madhe esht se maskarejt sa vin e po shtohen. Mbase e shof perspektiven me syze te errta.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 05:24   #36
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Kur ka tope partiake, dhe injorante pa fund , pse mos te bejne.


Populli aty eshte ka. nga trute fare. Nje popull qe shet voten, dhe qe nuk ngrihet mbas gjith ktyre skandaleve, dhe prap i voton, bagti fare.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 25-04-2019 nė 05:36
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 05:54   #37
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
“Shqipėria qeveriset nga Iluminati”

Publicisti Alfred Ēako ėshtė shprehur se kryeministri Edi Rama ėshtė pjesė e iluminatit, qė pėrfaqėsohet nga George Soros.

Mė tej Ēako ka thėnė, se* Rama ėshtė rreshtuar nė politikėn botėrore me iluminatin, kur ka pasur divergjenca midis Sorosit dhe Trump-it.

Shtetet kryesore tė Evropės qeverisen nga Iluminati. Edhe Edi Rama ka ardhur nga Iluminati. Soros ėshtė zėdhėnėsi i Iluminatit sot nė botė. A kemi thėnė tė gjithė qė Edi Rama ka mbėshtetjen e Sorosit. Edi Rama nė politikėn e jashtme kur ka pasur divergjencė midis politikės sė jashtme ose Trump-t, qė ėshtė nė luftė me iluminatin, ky gjithmonė ėshtė rreshtuar nė politikėn botėrore me Iluminatin.Gjithmonė, Edi Rama kur ka pasur divergjenca midis Soros dhe Trumpit, Rama ka anuluar nga iluminatit.Ilumi,leshi. Sorosi eshte cifut. Kur cifutet i benin kto qe nga mbrojtja ne kolumbi te kartelve, larjken e lekve me bankat aty te lidhura me ato ne amerike, dhe njekohshisht mbas legalizimi e dorges ne amerike , pislliqet ne ekonomi rusi http://www.softpanorama.org/Skeptics...rd_mafia.shtml ,e me vone ne ballkan, si dhe luftrat https://www.amazon.com/Transparent-C.../dp/1932528172, edi ishte akoma te plaka e me vone vet e hante makarona ne france merre me mend ca njeriu.
Edhe artin qe u merrte ed droga ka dale nga cifutet ,prandaj ben si kurve dhe e thiri sorrosin ne dasme.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 25-04-2019 nė 06:25
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-04-2019, 06:10   #38
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Tju kujtoj ca nga bemat e e sorrosit ne 80 dhe fillimet e 90s:Pervec atij budallalikut te e londres/ anglise[ megjithate cifutete e anglise kane fuqi po jo sa New York/Chicago/California etj etj(*cifutet bashkpunojne ne politike) ] vidjoja eshte on point. Galinski eshte gjithashtu cifut.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 25-04-2019 nė 06:29
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 16:44   #39
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

https://www.facebook.com/thurje/vide...38058/?app=fbl


“E kam ditur gjithmonė qė hajdut...e kam ditur gjithmonė qe je skuth...e kam ditur gjithmonė qė je gėnjeshtar...por qėnke edhe burrec....Me kėtė gjest nuk me trishtove fare...thjesht jam i qetė..jam i qetė sepse isha i bindur qė je ky qė je... O BURREC....nuk e bėjnė gėrmat Teatrin Kombėtar ....Ps; u bėre njėsoj me ata qė vjedhin kapakė pusetash ???? (me fal se vura emojin e gabuar ...) go????yourself “, shkruan Gentian Zenelaj.

Jo diktatures SOROSIANE.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 26-04-2019 nė 17:03
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2019, 06:22   #40
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,397
Thanks: 3,616
Thanked 2,919 Times in 1,976 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqipria, nė duart e maskarenjve

Unė mendoj qė kjo puna e ēifutėve ekzagjerohet pėr arsye tė caktuara, pa mohuar fuqinė qė ata kanė nė botė.
Ajo qė do tė thosha ėshtė se kur u ndėrrua Kushtetuta e Shqipėrisė pėrpara disa viteve, dokumenti final, zyrtar qė u dėrgua pėr votim nė Parlament nuk kishte asnjė simbol tė Shtetit Shqiptar por kishte logon e Fondacionit "Shoqėria e Lirė" tė Xhorxh Sorosit dhe logot e disa ojq-ve apo disa institucioneve nė Bruksel, nuk i mbaj mend nė detaje tani. Kjo gjė ėshtė njė turp kombėtar.
Nė vazhdim tė diskutimit pėr ēifutėt, ėshtė naivitet ti shpjegosh gjėrat me komplotin global ēifut. Por pėr njė moment po e pranoj si tė vėrtetė kėtė teori konspirative. Ēfarė mendoni ju se ato qė e sulmojnė kėtė tė ashtuquajtur komplot janė disa forca tė iluminuara qė ju dhimbsen fatet e botės tė skllavėruar nga ēifutėt? Nė qoftė se e pranojmė kėtė teori konspirative, vėrtet besoni ju qė kėto forca kur tė eleminojnė rrezikun ēifut dhe tė marrin kontrollin e botės nė dorė do bėjnė diēka ndryshe nga ēifutėt? Me shumė mundėsi do jenė edhe mė tė kėqij. Pėrdorni pak logjikėn elementare sepse nė princip gjėrat janė gjithmonė shumė tė thjeshta pėr tu kuptuar, nuk janė rocket science. Luftė ndėrmjet grupeve pėr kontroll global ėshtė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur