Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-02-2019, 00:51   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,600
Thanks: 10,941
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tretėSa ėshtė i pėrkushtuar shteti ynė ( SHqipėri e Kosovė ), por edhe ne pėr njerėzit e moshės sė tretė e tė vetmuar?
Si trajtohen dhe nė ē'kushte jetojnė kėta njerėz:
- kur "pėrkujdesja" ndaj tyre bėhet nga familjarėt dhe
- kur gjejnė njė "strehė" shtetØrore dikund!!!

Temėn po e hap i frymėzuar nga shėtitje e sontme e mbrėmjes, pasi kalova pranė shtėpisė sė pleqve nė qytetitin tim, por mbi tė gjitha kur m'u kujtua njė rast i para 3-4 ditėsh.
*Njė djalė i trevės sime e kishte dėrguar babain e tij nė "strehimore" nė Prishtinė.
- Po pse e cove atje, kur kėtu nė qytetin "XY" e ke pasur mė afėr
djali ishte pėrgjigjur
- se kėtu del prej shtėpie e kthehet nė shtėpinė time, e nga Prishtina nuk mundet!

Hallall djalė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
SAPO U KTHEVA NGA NJE SHETITJE ( ekstra) E MBREMJES

* pasi kreva ca punė nga lėmi i gjėzėtarisė, u shtriqa njė herė, po pastaj thashė: pse more nuk dal t'ia jap njė "dizgin"... Kjo rutė qė bėra kap njė gjatėsi tė vogėl 1.700 m, por mė ndihmoi shumė.

Kjo rrugė mė shpie kah "shtėpia e pleqve" dhe njė shtėpi tjetėr. Tė dyja janė interesant. Derisa nė tė parėn jetojnė njerėzit qė kanė mbetur pa askėnd, e qė pėrkujdeset shteti pėr ta, nė shtėpinė e dytė ka jetuar njė plakė e vetme. Nė Danimarkė askush nuk e detyron tjetrin qė detyrimisht tė "akomodohet" nė shtėpi tė pleqve, ndaj kjo plaka kishte zgjedhur qė tė jetonte nė shtėpinė e vet. Personat qė vendosin kėshtu, prapė nuk mbesin nėn mėshirėn e kohės edhe pėr ta interesohet shteti, kėshtu sė paku 3-4-5 herė nė ditė i viziton personeli qė ndihmon tė moshuarit pėr nevojet e tyre personale e cafrėdo qofshin.

Tash kėtė plakėn ka njė vit e mė shumė qė nuk po e shoh, ndonėse pėrnatė drita rri e ndezur, ndaj mė lindi kureshtja tė di: vallė tė jetė gjallė akoma?
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 04-02-2019 nė 00:53
🖤 (2)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 10:28   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,681
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Te kam pare ne nje foto duke shoqeruar nenen ne supermarket.Nuk mund ti gjykoj njerezit nga fotot por gjithesesi me la nje shije te mire.Kam respekt per femijet qe kujdesen per prinderit e tyre.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 10:41   #3
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,776
Thanks: 1,301
Thanked 2,172 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Sistemi i jetės sot nuk ėshtė as pėr pleqėrinė dhe as pėr fėmijėt.
Mendoj se shqiptarėt mbahen ende disi, megjithėse kanė kaluar dallgė tė mėdha ... diku mė pak a diku mė shumė
🖤 (1)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 10:51   #4
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,681
Thanks: 842
Thanked 1,413 Times in 1,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Sakrifica eshte e madhe duke patur parasysh rrogat qe marim ne kete vend te qelbur por eshte e vetmja gje qe qe na lidh nje fije me njerzillikun.
🖤 (1)
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 12:00   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,828
Thanks: 859
Thanked 1,622 Times in 943 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Perkushtimi i shtetit eshte zero.
Qe kur te vlerson 37 e kusur vite pune me 20 mije lek (160 eur) pension ne muaj dallohet qarte se cfare perkushtimi ka ky palo shtet ndaj moshes se trete.

Ndersa Shqiptaret sic e thane dhe parafolsit mundohen dhe sakrifikojne pa fund per prinderit e tyre , nder te paktat gjera pozitive qe na kane ngel.
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (2)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 12:15   #6
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,812 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Shteti nuk kujdeset aspak per moshen e trete, qe nga 2013 pensionet jane indeksuar me vetem 1 % ne vit.
Pensionet qesharake qe nese nuk do ishin femijet e tyre per te ju ndihmuar nuk do mbyllniin muajin.
Te paktat gjera pozitive qe kemi eshte perkujdesja per prinderit.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 12:18   #7
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,005
Thanks: 13,035
Thanked 7,181 Times in 4,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Shteti nuk kujdeset aspak per moshen e trete, qe nga 2013 pensionet jane indeksuar me vetem 1 % ne vit.
Pensionet qesharake qe nese nuk do ishin femijet e tyre per te ju ndihmuar nuk do mbyllniin muajin.
Te paktat gjera pozitive qe kemi eshte perkujdesja per prinderit.
Shteti nuk eshte kujdesur ndonjehere atje, por koheve te fundit ka dale trendi Azileve dhe per Shqipetaret.
Ti degjosh si flasin, per prinderit sikur ju kane zene deren!
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 12:19   #8
Εmilη
~summer~
 
Avatari i Εmilη
 
Data e antarėsimit: May 2015
Posts: 858
Thanks: 110
Thanked 241 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Εmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Nga ana e shtetit perkujdesja eshte mjeruese.
Si taban familjar akoma ne shqiperi ne nje % te madhe familjesh,prindi ndihmohet dhe kujdeset nga femijet e ti.
Gje e mire kjo,pasi mjerisht pavarsishte qe kane punuar nje jete,marrin nje pesnion ne fund, qe sblejne dot as ilacet e tyre.

Gjithesesi ngaterrohet pak nje koncept ne lidhje me shoqerite Evropiane ,pasi jashte shumica e moshes se trete nuk eshte se braktisen nga femijet.
Thjesht siguracionet e nje jete pune qe kane bere,ju premton atyre nje pension te kenaqshem.
Pra shteti ne kete rast.
Gje e cila ben te jetojne me dinjitet ne shtepine e tyre.
Shpesh mosha e trete veshtersohet te jetoje qofte e me femijet e tyre.
Sepse duan qetesine, rehatine dhe shtepine e tyre.
Kjo sdo me thene se u mungon dashuria e femijve te tyre,apo perkujdesja kur e kane te nevojshme.
🖤 (1)
Εmilη nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 12:22   #9
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,812 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Shteti nuk eshte kujdesur ndonjehere atje, por koheve te fundit ka dale trendi Azileve dhe per Shqipetaret.
Ti degjosh si flasin, per prinderit sikur ju kane zene deren!
Sigurisht qe ka dhe nga ato por pjesa me e madhe e tyre jetojne me femijet.
Une perkujdesem per NENEN edhe per BABEN jam kujdesur deri para 3 vitesh.
Prinderit mos i degjo ...... por fjalen degjoja , pavarsisht vendimeve qe merr.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 04-02-2019 nė 12:26
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 12:30   #10
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,005
Thanks: 13,035
Thanked 7,181 Times in 4,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Εmilη Shiko postimin
Nga ana e shtetit perkujdesja eshte mjeruese.
Si taban familjar akoma ne shqiperi ne nje % te madhe familjesh,prindi ndihmohet dhe kujdeset nga femijet e ti.
Gje e mire kjo,pasi mjerisht pavarsishte qe kane punuar nje jete,marrin nje pesnion ne fund, qe sblejne dot as ilacet e tyre.

Gjithesesi ngaterrohet pak nje koncept ne lidhje me shoqerite Evropiane ,pasi jashte shumica e moshes se trete nuk eshte se braktisen nga femijet.
Thjesht siguracionet e nje jete pune qe kane bere,ju premton atyre nje pension te kenaqshem.
Pra shteti ne kete rast.
Gje e cila ben te jetojne me dinjitet ne shtepine e tyre.
Shpesh mosha e trete veshtersohet te jetoje qofte e me femijet e tyre.
Sepse duan qetesine, rehatine dhe shtepine e tyre.
Kjo sdo me thene se u mungon dashuria e femijve te tyre,apo perkujdesja kur e kane te nevojshme.
Une mendoj qe kur plaken, duan me shum zhurmen e nipave mbesave.
Vetmia eshte silent killer
🖤 (3)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 12:54   #11
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Une mendoj qe kur plaken, duan me shum zhurmen e nipave mbesave.
Vetmia eshte silent killer
Sa te iki dhe brezi i Akrepit dhe Panzer Freund,masanej do i shofim dhe kta demokratet....pysin femarucet e sotme per vjehrrin dhe vjehrren.Ke tema boll ne forum se si shprehen apo sa kane evoluar.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:00   #12
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Te kam pare ne nje foto duke shoqeruar nenen ne supermarket.Nuk mund ti gjykoj njerezit nga fotot por gjithesesi me la nje shije te mire.Kam respekt per femijet qe kujdesen per prinderit e tyre.
Edhe une kam shume rrespekt per kto njerz, noshta ngaqe nuk i kam sherbyer kurr pleqve kshtu fizikisht apo me pranine time. Ua paca borxh vellezerve e motrave qe e kane bere dhe e bejn kte gje.
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:13   #13
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,312
Thanks: 4,488
Thanked 3,486 Times in 1,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

edhe ata te shkrete qe jane neper shtepi te pleqeve besoj se me teper vuajne nga opinioni...
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:19   #14
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Vjedhja e armėve nė Pashaliman, shkarkohen komandantėt e bazės.

Shkarkohet nga detyra i gjithė zinxhiri komandues i bazės ushtarake detare tė Pashalimanit.

Masat vijnė pas rastit tė vjedhjes sė armatimit dhe armėve nga depot e kėsaj baze.

Vendimet pėr shkarkimin e 15 ushtarakėve u morėn pas hetimit administrativ tė zhvilluar nga Shtabi i Pėrgjithshėm i Forcave ta Armatosura.

Ndėrkohė, i ėshtė propozuar presidentit edhe shkarkimi i komandantit tė Forcės Detare shqiptare, gjeneral Ylber Dogjani.

Pėr kėtė ngjarje janė nė ndjekje penale edhe 5 punonjės tė kėsaj baze.

PS....une mendoj do jene agjente te Rusise te kamufluar si turiste.Pastaj armet ndiqi ku do shiten dhe e gjen.....shpijunin.

Tungi tash se me duhet te rimarr veten.

Bjerini qanges dhe burive flamurtare.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:21   #15
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,312
Thanks: 4,488
Thanked 3,486 Times in 1,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr


nqs do kthehem ndnj here ne shqiperi do punoja vullnetarisht ne ate shtepi

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 04-02-2019 nė 13:28
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:25   #16
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,312
Thanks: 4,488
Thanked 3,486 Times in 1,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

njerezit ne shqiperi vetem gjykojne per gjithshka..........
qofte kjo edhe per femijet jetime , qofte edhe per te moshuarit dhe familjet e tyre....
perpara ca kohesh nje grua shqiptare me te cilen njihesha prej kohesh me tha me ze te ulet
Marya dua te te them nje sekret , une vij nga shtepia e femijes
po pse nuk ma ke thene qe me perpara c'ka ketu per tu ndrojtur dhe patur turp
jo po ti nuk i njeh shqiptaret , te gjykojne...gjithmon me kane gjykuar si jetime...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 04-02-2019 nė 13:31
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:29   #17
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,610
Thanked 8,933 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

duhet te perkujdesen sigurisht , por duhet te kete insittucione te tilla dhe cdo gje te jete e organizuar , privat jan qendrat atje?
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:31   #18
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,005
Thanks: 13,035
Thanked 7,181 Times in 4,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Te jesh jetim eshte dicka tjeter zonja Doktoresh!
Por te ndihesh jetim me shtepine plot eshte totalisht histori tjeter.
Keto rekLLamat televizive qe ke sjell ti jane to good to be true, realiteti eshte ndryshe dhe ti e din kaq gje besoj.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:34   #19
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Te jesh jetim eshte dicka tjeter zonja Doktoresh!
Por te ndihesh jetim me shtepine plot eshte totalisht histori tjeter.
Keto rekLLamat televizive qe ke sjell ti jane to good to be true, realiteti eshte ndryshe dhe ti e din kaq gje besoj.
Pse te jetojne me vete njerezit sot qenka e thene me qene ‘jetim’?!!! Cdo gje ekstremikisht shifet sot. O kshu o ashtu, dmth ska nje mes, between.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:38   #20
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,005
Thanks: 13,035
Thanked 7,181 Times in 4,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Pse te jetojne me vete njerezit sot qenka e thene me qene ‘jetim’?!!! Cdo gje ekstremikisht shifet sot. O kshu o ashtu, dmth ska nje mes, between.
Nuk thashe nje gje te tille se di ku e lexove!
Di te them qe shtepia e Zonjave dhe Zoterinjve (emer I ri ky very trendi) nuk eshte ashtu sic duket ne tv!
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur