Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-02-2019, 13:41   #21
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,039
Thanks: 1,557
Thanked 8,860 Times in 3,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 304
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nuk thashe nje gje te tille se di ku e lexove!
Di te them qe shtepia e Zonjave dhe Zoterinjve (emer I ri ky very trendi) nuk eshte ashtu sic duket ne tv!
Indirekt ajo kuptohet. Dmth ne azil jo qe jo, por dhe te jetojne me vete, behen ‘jetime’. Po vjen nje kohe,moshe qe dhe vetem fare nuk mund te jetojne...
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:44   #22
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,850
Thanked 1,955 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nuk thashe nje gje te tille se di ku e lexove!
Di te them qe shtepia e Zonjave dhe Zoterinjve (emer I ri ky very trendi) nuk eshte ashtu sic duket ne tv!
Ne amerike eshte nje fenomen i ri tani, pleqt ne shtepite e pleqve po shenojn semundje seksuale me shume se te rinjt.
Qekur u shpik viagra pleqt jane bere crazy si duket,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:44   #23
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,407
Thanks: 4,589
Thanked 3,580 Times in 1,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

per ta humanizuar pak , sepse ta quanin azil do ishte akoma me e veshtire per tu pranuar , duke patur parasysh opinionin
ketu psh quhen

EHPAD
établissement d'hébergement des personnes āgées dépendantes
dmth institute i mbajtjtes te moshuarve qe jane varur fizikisht
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:49   #24
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,039
Thanks: 1,557
Thanked 8,860 Times in 3,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 304
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ne amerike eshte nje fenomen i ri tani, pleqt ne shtepite e pleqve po shenojn semundje seksuale me shume se te rinjt.
Qekur u shpik viagra pleqt jane bere crazy si duket,lol
Po mire e bejne, per t’vdek kane
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:51   #25
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,532
Thanks: 13,501
Thanked 7,502 Times in 4,760 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Indirekt ajo kuptohet. Dmth ne azil jo qe jo, por dhe te jetojne me vete, behen ‘jetime’. Po vjen nje kohe,moshe qe dhe vetem fare nuk mund te jetojne...

Kur te plakem te tregoj
Thone qe plaku behet dy here femije ne jete!
Nese nje femije nuk ka nevoje per prinderin, atehere dhe plaku nuk ka nevoje per femijen e tij.

Ti sot ke Ditelindjen e djalit dhe do besh te pamunduren ta gezoje diten e lindjes I’m sure u bought him expensive things to make him happy.
Nje dite do ta shperbleje atehere kur ti nuk do kesh nevoje for expensive material things lol


Ps. Kurt are u saying qe shtepia e Zotetinjeve qenka bordello?
Btw shtepia e zoterinjeve ngjan si te themi gentlemen’s club
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:53   #26
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,730
Thanks: 15,503
Thanked 9,378 Times in 5,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

kur plaken dmth qe I iken dhe truri e bejne budalliqe … por me dhimbshme esht kur I abuzojn ….
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:54   #27
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,938
Thanks: 10,242
Thanked 9,587 Times in 4,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Gjerat nuk jane ashtu sic duken.

Gi,
Bota perendimore qe ka krijuar sistemin e shtepive te pelqve nuk e ka bere per t’u ber nder te madh por e ka bere per te vjelur para dhe te hapi vende pune.
Dhe jo gjithmone jane te mire trajtuar pleqte ne keto struktura. Ka shume probleme brenda atyre mureve qe shumica nuk i di.

Ne Shqiperi eshte totalisht nje koncept i gabuar qe kane shqiptaret per azilin e pleqeve.. Atje ne azil shkojne njerzit e vetmuar, qe skane as femije dhe as familje.. dhe pikerisht shteti nuk ben asgje per keta njerez sepse i quan te rendomte, pa te ardhura te mjaftueshme, etc.

Ne te dyja rastet ka dicka qe nuk shkon me moshen e trete dhe qe duhen rregulluar.. Me fat eshte ai qe familja e do dhe kujdeset per te.
Po prite nga shteti me te futme ta ka, si atij ne Danimarke dhe si ketij ne Shqiperi.

Vive la France ����
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:55   #28
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,850
Thanked 1,955 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Po mire e bejne, per t’vdek kane
Por ama vetem ideja, imazhi i pleqve duke bere sex ta shpif jeten komplet,lol
Me duket se kjo shpikja e viagres eshte shenja e dreqit sepse shkon kunder natyres kur pleqt bejn seks. Apo e kam gabim?
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:58   #29
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,407
Thanks: 4,589
Thanked 3,580 Times in 1,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

ai keni pare ndnj te moshuar qe eshte duke vdekur ....
c'mendoni per vdekjen e nje te moshuari qe vuan prej kohesh ne kushte shtepie.....?
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:58   #30
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,039
Thanks: 1,557
Thanked 8,860 Times in 3,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 304
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Kur te plakem te tregoj
Thone qe plaku behet dy here femije ne jete!
Nese nje femije nuk ka nevoje per prinderin, atehere dhe plaku nuk ka nevoje per femijen e tij.

Ti sot ke Ditelindjen e djalit dhe do besh te pamunduren ta gezoje diten e lindjes I’m sure u bought him expensive things to make him happy.
Nje dite do ta shperbleje atehere kur ti nuk do kesh nevoje for expensive material things lol


Ps. Kurt are u saying qe shtepia e Zotetinjeve qenka bordello?
Btw shtepia e zoterinjeve ngjan si te themi gentlemen’s club
Keto qe po I bej une, do ti bej dhe ai. Do me festoje 90 vjetorin po ndoshta, probably sdo jetoje me ate. Ai do jete i martuar e do kete femijet e tij per tu kujdesur. Kshu shkon pak a shume, po une do jem o ne shpine time ose ne ndonje azil me burrin me nje dhome e do kujtojme dashurine e shkuar, ( po sna ka zene skleroza Lol) si te the Notebook,
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 13:58   #31
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,938
Thanks: 10,242
Thanked 9,587 Times in 4,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Por ama vetem ideja, imazhi i pleqve duke bere sex ta shpif jeten komplet,lol
Me duket se kjo shpikja e viagres eshte shenja e dreqit sepse shkon kunder natyres kur pleqt bejn seks. Apo e kam gabim?


ti si ke raportet e mira me seksin kurti

amon pash zotin me ca lloj femrash ke shku atje?
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:07   #32
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,532
Thanks: 13,501
Thanked 7,502 Times in 4,760 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Keto qe po I bej une, do ti bej dhe ai. Do me festoje 90 vjetorin po ndoshta, probably sdo jetoje me ate. Ai do jete i martuar e do kete femijet e tij per tu kujdesur. Kshu shkon pak a shume, po une do jem o ne shpine time ose ne ndonje azil me burrin me nje dhome e do kujtojme dashurine e shkuar, ( po sna ka zene skleroza Lol) si te the Notebook,
Uroj te arrish te 90-tat
Do behesh nje plake e poshter ti qe ska nuse te te mbaj
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:10   #33
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,039
Thanks: 1,557
Thanked 8,860 Times in 3,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 304
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Uroj te arrish te 90-tat
Do behesh nje plake e poshter ti qe ska nuse te te mbaj
90 vura une se skam me jetu aq gjate jo. e kam vendos kur te bej 70 do ju them te gjitheve -goodbye dhe do largohem peacefully nga kjo bote, ( getting old me tmerron lol, )
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:16   #34
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,850
Thanked 1,955 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin


ti si ke raportet e mira me seksin kurti

amon pash zotin me ca lloj femrash ke shku atje?
Kam pershtypjen se ti nuk i ke raportet e mira me seksin une e kam sex-drive si 20 vjec, pa tallje,lol Jam i ndertuar gjenetikisht i tille. Apo don tme acarosh dhe te postoj nja 30 foto fresh me femra te ndryshme ne kravat?lol (bej shaka se mu sma var kush plus skam loje te bukur)

Angelisa permendi qe njeriu behet femij dy here ne jete, ne femiri dhe ne pleqeri. Te dyja jane periudha te pafajshme ne jete per mendimin tim.
Prandaj kemi imazhin e pafajsise se pleqve dhe femijeve.
Keshtu me kte fenomen duhet djali te mbaj gruan larg plakut dhe del qe eshte moralisht vendim i mire te cojm pleqt ne azil,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:33   #35
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,938
Thanks: 10,242
Thanked 9,587 Times in 4,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kam pershtypjen se ti nuk i ke raportet e mira me seksin une e kam sex-drive si 20 vjec, pa tallje,lol Jam i ndertuar gjenetikisht i tille. Apo don tme acarosh dhe te postoj nja 30 foto fresh me femra te ndryshme ne kravat?lol (bej shaka se mu sma var kush plus skam loje te bukur)

Angelisa permendi qe njeriu behet femij dy here ne jete, ne femiri dhe ne pleqeri. Te dyja jane periudha te pafajshme ne jete per mendimin tim.
Prandaj kemi imazhin e pafajsise se pleqve dhe femijeve.
Keshtu me kte fenomen duhet djali te mbaj gruan larg plakut dhe del qe eshte moralisht vendim i mire te cojm pleqt ne azil,lol

E sheh qe ti se kap mendimin tim.

Ti pavarsisht se ke pasur alamet vajzash kjo ste heq ty mendimin patologjik qe ke per femrat.. per ty femra sduhet te kryej mardhenie fare ne eshte e mundur. dhe ketu ne kete pike ne te dy hahemi.

Femren e ka krijuar i madhi Zot per ca gjera jo per objekt siper tv
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:40   #36
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,850
Thanked 1,955 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Pleqt amerikan jetojn me dinjitet per mendimin tim, sepse rrijn vetem plaku me plaken dhe vizitojn femijet e tyre nipat e mbesat e anasjelltas. Dmth jane te rritur ne jete, kane arritur pjekuri te madhe ne ket bote qe kerkon te jesh shume i fort mentalisht dhe te duash femijet e tu edhe pse jeton vetem ne pleqeri.
Ndersa pleqt tane jane shume te dobet mentalisht, jane si femije te vegjel qe duhen perkedhelur dhe mbajtur afer. Eshte kultura jone e tille, jemi mesu ne zhurme dhe familje te medhaja. Vetmija na frikeson ne shqiptarve.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:43   #37
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,039
Thanks: 1,557
Thanked 8,860 Times in 3,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 304
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pleqt amerikan jetojn me dinjitet per mendimin tim, sepse rrijn vetem plaku me plaken dhe vizitojn femijet e tyre nipat e mbesat e anasjelltas. Dmth jane te rritur ne jete, kane arritur pjekuri te madhe ne ket bote qe kerkon te jesh shume i fort mentalisht dhe te duash femijet e tu edhe pse jeton vetem ne pleqeri.
Ndersa pleqt tane jane shume te dobet mentalisht, jane si femije te vegjel qe duhen perkedhelur dhe mbajtur afer. Eshte kultura jone e tille, jemi mesu ne zhurme dhe familje te medhaja. Vetmija na frikeson ne shqiptarve.
Po mentaliteti, plus fukarrallaku, dhe dihen rezultatet.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:49   #38
Anathema
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 1,534
Thanks: 180
Thanked 473 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Ne Tirane kam qene tek azili i pleqve ne zonen e Ali Demit.
Si zyre menduam ti shtronim darken e vitit te ri.
Ishin mosha te ndryshme, kategori te ndryshme, problematika te ndryshme...por nje hall te perbashket....Te braktisur nga femijet e tyre!
Edhe pse mbahem per natyre qe i kaloj me batuta disa situata, ajo nuk ishte nje nder to...
Kushtet nuk ishin te keqija , por ata ndiheshin si jetime , e kete sja plotesonte askush....

Me kujtohet njera nga zonjat, e cila me kerkonte ti rrija prane sepse i kujtoja mbesen.....E perjetova jo mire gjithe ate eksperience...e kur u ktheva ne shpi , e pashe time me...mendova , shyqyr o zot qe te kam ktu prane meje
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:51   #39
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,850
Thanked 1,955 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
E sheh qe ti se kap mendimin tim.

Ti pavarsisht se ke pasur alamet vajzash kjo ste heq ty mendimin patologjik qe ke per femrat.. per ty femra sduhet te kryej mardhenie fare ne eshte e mundur. dhe ketu ne kete pike ne te dy hahemi.

Femren e ka krijuar i madhi Zot per ca gjera jo per objekt siper tv
Edit: nejse jemi ne teme tjeter dhe ti permbahemi temes.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kurt : 04-02-2019 nė 15:01
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 14:51   #40
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,730
Thanks: 15,503
Thanked 9,378 Times in 5,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa ėshtė i pėrkushtuar shteti ( por edhe ne) pėr njerėzit e moshės sė tr

privat ishte Anathema? apo financuar nga qeveria
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur