Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-04-2019, 19:58   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
“Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Sipas njė studimi tė vitit 2019 rreth 84% e shqiptarėve duan tė largohen nga Shqipėria.

Trendi i largimit nga vendi ėshtė nė rritje, pėrkatėsisht me 5% nga viti i kaluar.

Shkaqet kryesore pėr kėtė fenomen nė rritje janė mosbesimi te politika, drejtėsia e korruptuar dhe shėrbimi shėndetėsor i dobėt.

Shqetėsues gjithashtu ėshtė fakti qė 90% e personave qė janė deportuar mė parė nga vendet e huaja, dėshirojnė tė ikin sėrish nga vendi.

Sipas sociologėve, kjo dėshirė e largimit tė vendasve sjell rrezikun qė Shqipėria tė mbetet pa shqiptarė.

“Nė njė tė ardhme jo shumė tė largėt, Shqipėria do tė shpopullohet nga shqiptarėt. Duke qenė vend shumė i mirė, shumė i pasur, me njė klimė tė mrekullueshme, ky vend do tė popullohet nga tė tjerėt.”- shprehet sociologu Zyhdi Dervishi.

Kujtojmė qė sipas tė njėjtit raport, vitin e kaluar Shqipėria kishte normėn mė e lartė nė botė pėr dėshirėn e tė rinjve pėr t’u larguar, me diferencė tė theksuar nga tė gjitha vendet e tjera, pėrfshirė ato nė konflikte tė armatosura. /27.AL
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
🖤 (3)
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:09   #2
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,610
Thanked 8,933 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Kjo tregon shume per Shqiperine ...faktet flasin me shume se fjalet e bukura te medias dhe politics atje

.
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:23   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

where is the problem here? qohet derjansi prej Floralilaajdes edhe shkon tu Shqiperia edhe deri te ai mumenti qe akoma s‘ka pare gje akoma, e shef qe ka mbetur filikaq vetem se edhe tumanja ka ikur dhe ka nderruar vendbanimin, por tani siper ures Parisit duke ngrone e zhgarravite shpagetat me ate linden.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:24   #4
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Tregon me shume se shqiptaret duan te ikun larg njeri-tjetrit. Prandaj ngela duke ju bo thirrje te buzqeshni icik me shume e mos u bani kakareca
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:25   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

As ma nin hiq......le te rrine e ta gezojne yamafmooto citjane lepiresit dhe doktor adhamudho dygishtaperpjetit....ripjedhesit dhe te ripjedhurit e qetesise me dashuri....ja arriten qellimit.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:32   #6
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,473
Thanks: 10,044
Thanked 9,276 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Imagjinoni te ikin te gjithe pervec Edi Rames me kompani dhe te insatalohen disa njerez te eger qe jetonin ne Amazoni duke u shumfishuar keta te shkojne brenda ne parlament dhe te vrasin te ter ca ka ngelur aty dhe keta pastaj te vihen ne pushtet dhe te mos lejojne me asnje shqiptar as si vizitor

ata te jetojne te lumtur me det e male kurse ne debilet ketej duke punuar ne vende pa diell
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
🖤 (1)
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:33   #7
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,705
Thanks: 2,530
Thanked 2,501 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Zot ruana mendt e kokes.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:36   #8
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,473
Thanks: 10,044
Thanked 9,276 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

o karallo shaka bera. ky e haka sapunin per djathe
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:36   #9
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,139
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:37   #10
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
where is the problem here? qohet derjansi prej Floralilaajdes edhe shkon tu Shqiperia edhe deri te ai mumenti qe akoma s‘ka pare gje akoma, e shef qe ka mbetur filikaq vetem se edhe tumanja ka ikur dhe ka nderruar vendbanimin, por tani siper ures Parisit duke ngrone e zhgarravite shpagetat me ate linden.
Nuk e ka fajin derjansi JO...e kane ata qe do bashkojne trojet duke....TUNDUR flamuret.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:37   #11
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,705
Thanks: 2,530
Thanked 2,501 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Po per shakane de thash, shaka pa kurfar shije, low IQ shaka.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:39   #12
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,473
Thanks: 10,044
Thanked 9,276 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

vura fantazine ne pune

mire thote artikulli se te gjithe shqiptaret duan te ikin per ter naten pa i thene njeriut si qenie te padukshme
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:40   #13
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk e ka fajin derjansi JO...e kane ata qe do bashkojne trojet duke....TUNDUR flamuret.
Si mendon ti SystemA per ket realitet tragjik?
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:44   #14
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk e ka fajin derjansi JO...e kane ata qe do bashkojne trojet duke....TUNDUR flamuret.
Po thane, ka fajin edhe ai se prej Floralilalajdes i bene tifozin atyre qe debojne shqiptaret prej shtepise dhe tokes se tyre. E ky hala del bertete: duam baben ! Cidhin babe bre ? Kujtova Babadurresin po thote, e ai Babatumanen duke thene.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:44   #15
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Si mendon ti SystemA per ket realitet tragjik?
Beni nuk ka cfar mendon.Me vjen keq qe nuk tu pergjigja dot.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:47   #16
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Po thane, ka fajin edhe ai se prej Floralilalajdes i bene tifozin atyre qe debojne shqiptaret prej shtepise dhe tokes se tyre. E ky hala del bertete: duam baben ! Cidhin babe bre ? Kujtova Babadurresin po thote, e ai Babatumanen duke thene.
Hahaha, gjithe fajin e ka derjansi se nuk eshte pro saliu,lol
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:51   #17
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Po thane, ka fajin edhe ai se prej Floralilalajdes i bene tifozin atyre qe debojne shqiptaret prej shtepise dhe tokes se tyre. E ky hala del bertete: duam baben ! Cidhin babe bre ? Kujtova Babadurresin po thote, e ai Babatumanen duke thene.
Ne kohen e komunizmit do hanin te gjithe me luge floriri...Duke marre parasysh qe 90% ishin analfabete,edhe hahet.Mbas shembjes se tij,KOMPLET do rrinin ne BYCE dhe do hanin QYL.U fut...PARAZITIZMI,HIPOKRIZIA,KURVERIA,DROGERIA,SHK ERDHAPATERIA ne MASE e te tjera, tek............ shqiptaret.MJAFTON edhe SOT,te besh ndonje emision per te kaluaren,dhe ja del.Si ai QYRRSI fevziu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:52   #18
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,222
Thanks: 14,981
Thanked 12,815 Times in 8,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Sipas njė studimi thot Onyx, kush e bėri studimin digjitali Saliut?
Shyqyr qė nuk e ka nxjerė 154%.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:55   #19
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Kepo, kur e ke sosur te ikesh edhe ti ?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2019, 20:55   #20
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,439
Thanks: 8,355
Thanked 6,399 Times in 2,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Shqipėria rrezikon tė mbetet pa shqiptarė”

Artikulli thote: “Nė njė tė ardhme jo shumė tė largėt, Shqipėria do tė shpopullohet nga shqiptarėt. Duke qenė vend shumė i mirė, shumė i pasur, me njė klimė tė mrekullueshme, ky vend do tė popullohet nga tė tjerėt.”- shprehet sociologu Zyhdi Dervishi.

Mire mer babe qe do ikin shqiptaret, po kush do vij sipas teje? Kush do vije ne nje vend te rrenuar dhe toke te djegur? Kush jon ata qe do vijne? Kush do ti qeverise ata qe do vijne? do i qeverisin po kta t'sotmit? Pse budallenj jon ata qe t'vijn ene t'vujn atje? Apo do qeverisin vete ata qe do vijn, ene do i zdrypin prej kalit (Jeep-ave me xhoma t'erret) kta zybat e sotem?! Po qe se do vijne te hujt me qeveris ma mire se kta zybat tone, atehere robt do kthehen prap n'shpijat e veta pra automatikisht do ripopullohet prap ai vend. Apo nuk do na lejne mo me u kthy neper shpijat tona, qysh?
Na iku jeta duke lexu lloj-lloj idiotizmash...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur