Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-05-2019, 21:28   #21
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Ka shume kesi rastesh me kercenime qe vine nga foto/video.

Duhet me ja qi prej ne A deri ne ZH ketyne tipave.
Do ja kisha pre mishin me gershere ktyre shkerdhatave qe kercenojne femra.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 21:43   #22
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,049
Thanks: 1,676
Thanked 1,840 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Sa gjynah, u prehte ne paqe.

Duhet patjeter te bejme maksimumin Si prinder qe femijet te mund te flasin lirshem per ēdo teme me ne.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 07:56   #23
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,377
Thanks: 4,850
Thanked 4,853 Times in 1,477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Fiks...qe kercenojne cdo nxenes/njeri apo qe x person bejne personazh talljesh ....
Ngushellime fmiljes , gjynah ajo qe iku (-_-)
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Do ja kisha pre mishin me gershere ktyre shkerdhatave qe kercenojne femra.
__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 08:00   #24
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,109
Thanks: 15,668
Thanked 9,278 Times in 6,277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Femijet tuaj jane,prandaj mos na beni te habituri(a)t.

Ngushellime families.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 08:21   #25
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,221
Thanks: 3,663
Thanked 3,047 Times in 1,934 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Ngushellime familjes, ja pse fmit duhet te shprehen perher te prinderit sado e rend te jet situata, ne jet cdo gje zgjidhet . U prefte ne paqe .
__________________
Jeta ime je vetem ti,zgjohem cdo mengjes me ty, e bie te fle prap me aromen tende jam e dashuruar mbas teje sot e pergjithmon, kuklla ime ti, qetesia ime shpirterore!!
Kush ka goca boten ka:* 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 09:01   #26
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,366
Thanks: 2,585
Thanked 4,669 Times in 2,983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Mungon perkrahja dhe mbeshtetja, por parasegjithash informimi i nxenesve dhe te rinjeve te ketyre moshave, si do duhej te reagonin dhe kujt ti drejtohen, ne raste te tilla, kur ndjehen te shantazhuar dhe kercenuar.

Por, Ollbenia eshte fasade e zhgarravitur e shtetit, institucioneve inkluziv shkollave.
Une mendoj se e dine shume mire ku mund te drejtohen per te kerkuar ndihme ne situata te tilla, por eshte frika e opinionit dhe turpi nese video ka te bej vertet me dicka intime ,duke marr parasysh edhe vendin per te cilin behet fjale...dhe kjo I mbyll me shume ne vetvete duke arritur deri ne tragjedi fatkeqesisht...

Ngushellime familjareve!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:11   #27
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 933
Thanks: 34
Thanked 327 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Une mendoj se e dine shume mire ku mund te drejtohen per te kerkuar ndihme ne situata te tilla, por eshte frika e opinionit dhe turpi nese video ka te bej vertet me dicka intime ,duke marr parasysh edhe vendin per te cilin behet fjale...dhe kjo I mbyll me shume ne vetvete duke arritur deri ne tragjedi fatkeqesisht...

Ngushellime familjareve!

Frika nga familja, turpi nga opinjoni, ky tipi mund te kete familje te forte dmth me lidhje ne polici dhe ajo ka menduar se eshte e kote te ankohet etj etj.
Keto gjera jane shume te thella dhe duhet shume pune me brezin e ri. Ne radhe te pare po rriten me modele tip kardashian me bythet perjashta. Ne radhe te dyte shkolla eshte zero. Dmth nuk mer femija asnje lloj edukate dhe asnje lloj informacioni nga shkolla! Pastaj shumica e prinderve luftojne per egzistence dhe nuk kane kohe dhe as njohuri qe te edukojne femijet.
Eh varja ka shume gjera qe shkojne keq ose me sakte, shume pak gjera qe shkojne mire ne ate vend.
Ngushellime dhe edukoni/bisedoni/ruani femijet, jo vetem ne shqiperi, gjithandej ka probleme.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:21   #28
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,789
Thanks: 5,919
Thanked 6,295 Times in 3,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Prb Nuk ndalohen duke pare b*then e tjetrit/res... boh sa njerez te komplikuar. Une fajesoj brezin e prinderve ne pergjithesi e jo te femijeve . Te tere komplikimet vijne nga k’to ... sepse nuk dijne te ndajne lirine e tyre mes femijeve. Nuk dijne as ta respektojne e as ta pranojne se sa e rendesishme eshte .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:33   #29
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,541
Thanks: 10,078
Thanked 9,323 Times in 4,603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Keto tipa si puna ketij kalamanit duan karakter te forte.. dhe faji ketu i bie prinderve automatikisht sepse si kane mesuar femijet e tyre duke i thene qe cfaredo qe tju ndodhi ne shkolle apo jashte saj mos u friksoni edhe gabime te keni bere.. mesoje femijen tend te jetoj per veten dhe jo per opinion... mesoje te pranoj gabimet dhe mos ti trembet syri sepse te gjitha keto mungesa bejne nje femije te brishte.. fragile.. dhe jam e sigurte qe kjo vajza vrau veten nga frika qe mos bente prinderit me turp.. pra, i kishin futur ne gjak qe opinioni te vret.

Ngushellime , dheu i qofte i lehte ketij engjelli!!

Qofsh ne paqe atje ku je zemer.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:45   #30
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Qka duhet me ba me ket 17 vjeqarin qe ne ket rast eshte kriminel!
Cfare denimi duhet mu je dhene, se arsye e ketij eshte humb nje jet e nje vajze 16 vjecare.
E nisi Mehmet Shehu ta bėnte diēka por se la Enver Hoxha.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:47   #31
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Keto tipa si puna ketij kalamanit duan karakter te forte.. dhe faji ketu i bie prinderve automatikisht sepse si kane mesuar femijet e tyre duke i thene qe cfaredo qe tju ndodhi ne shkolle apo jashte saj mos u friksoni edhe gabime te keni bere.. mesoje femijen tend te jetoj per veten dhe jo per opinion... mesoje te pranoj gabimet dhe mos ti trembet syri sepse te gjitha keto mungesa bejne nje femije te brishte.. fragile.. dhe jam e sigurte qe kjo vajza vrau veten nga frika qe mos bente prinderit me turp.. pra, i kishin futur ne gjak qe opinioni te vret.

Ngushellime , dheu i qofte i lehte ketij engjelli!!

Qofsh ne paqe atje ku je zemer.
Se pari fajin e ka ai mashkulli kerme, i cili me kercenim ka shtyre vajzen e gjore drejt vetvrasjes. Per ate duhet denim shembullor.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:52   #32
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,465
Thanks: 1,944
Thanked 766 Times in 591 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Mashkulli asht adoleshent 17 vjec , thirrni menjes! Faijn e kan prindrit qe nuk arrijn ti ofrojn besim dhe siguri fmijs , qe ti shprehin problemet dhe te marrin zgjidhje gjithsesi asht kollaj te gjykojm vec ishalla nuk e provo zoti njeri e goca u preht ne paqe
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:55   #33
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Mashkulli asht adoleshent 17 vjec , thirrni menjes! Faijn e kan prindrit qe nuk arrijn ti ofrojn besim dhe siguri fmijs , qe ti shprehin problemet dhe te marrin zgjidhje gjithsesi asht kollaj te gjykojm vec ishalla nuk e provo zoti njeri e goca u preht ne paqe
Ashtu ėshtė, sidomos nė rastin konkret nėna duhet qė tė flasi me vajzėn. Por duhet tė kesh parasysh se njerėzit janė gjithė ditėn nė punė.
Ndėrsa ai jevgu duhet bėrė shembull.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 10:59   #34
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,789
Thanks: 5,919
Thanked 6,295 Times in 3,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ashtu ėshtė, sidomos nė rastin konkret nėna duhet qė tė flasi me vajzėn. Por duhet tė kesh parasysh se njerėzit janė gjithė ditėn nė punė.
Ndėrsa ai jevgu duhet bėrė shembull.

Pikerisht kjo shkon per te dyja palet .... njerezit duhet te shqetesohen dhe te ndergjegjesohen ne te njenten kohe .

Ju thoni Ta rrjepim , Ta varim etj etj ... ne anen tjeter akoma sot vuani pasojat e Dulles .

Te vjen keq si jane katandisur njerezit , Nuk kane asnje qender sociale qe te merren me to , vec I kane Sa per forme .

Andej rrezik trecereket e femijeve vuajne thellesisht dhe intenstivisht pasojat e prinderve.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 11:41   #35
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Pikerisht kjo shkon per te dyja palet .... njerezit duhet te shqetesohen dhe te ndergjegjesohen ne te njenten kohe .

Ju thoni Ta rrjepim , Ta varim etj etj ... ne anen tjeter akoma sot vuani pasojat e Dulles .

Te vjen keq si jane katandisur njerezit , Nuk kane asnje qender sociale qe te merren me to , vec I kane Sa per forme .

Andej rrezik trecereket e femijeve vuajne thellesisht dhe intenstivisht pasojat e prinderve.
E ke kapur nga bishti ti, nga qėndrat sociale. Kėtu ėshtė shkatėrruar familja, baza e shoqėrisė, sidomos kėto 30 vitet e fundit. Ėshtė njė agresion frontal, i pėrditshėm kundėr ēdo lloj vlere njerėzore dhe kombėtare qė kemi. Ngado qė rrotullohesh, kardashian shikon, bythė dhe gjokse, mish me shumicė. Edhe nė njė gazetė sporti, ka njė faqe tė vetėn dedikuar kėsaj teme, e fillon me wags dhe e mbaron me Ilda Bejlerin. Dhe kėto qėndrat sociale, ose mė mirė shoqėria civile, janė pjesė e kėsaj fushate. Ishte dhe vazhdon tė jetė problematike pėrballja e Shqiptarit me modernen, por nė kėtė periudhėn e demokracisė kjo vėshtirėsi u pėrdor nė funksion tė agjendave tė caktuara.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 11:46   #36
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,789
Thanks: 5,919
Thanked 6,295 Times in 3,134 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E ke kapur nga bishti ti, nga qėndrat sociale. Kėtu ėshtė shkatėrruar familja, baza e shoqėrisė, sidomos kėto 30 vitet e fundit. Ėshtė njė agresion frontal, i pėrditshėm kundėr ēdo lloj vlere njerėzore dhe kombėtare qė kemi. Ngado qė rrotullohesh, kardashian shikon, bythė dhe gjokse, mish me shumicė. Edhe nė njė gazetė sporti, ka njė faqe tė vetėn dedikuar kėsaj teme, e fillon me wags dhe e mbaron me Ilda Bejlerin. Dhe kėto qėndrat sociale, ose mė mirė shoqėria civile, janė pjesė e kėsaj fushate. Ishte dhe vazhdon tė jetė problematike pėrballja e Shqiptarit me modernen, por nė kėtė periudhėn e demokracisė kjo vėshtirėsi u pėrdor nė funksion tė agjendave tė caktuara.
Juve ju kane zene syte lesh ne pergjithesi ... I’m sorry.

Nuk e kuptoj se si nje b*the e Kardasheve ne Usa, te kete lidhje dhe te ndikoje me shkaterrimin e shoqerise familjes ne Shqiperi?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 11:54   #37
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Mendoj se edhe pse kohet tona jane moderne sofistikimi i njerezve mungon. Ne nje fare menyre kemi hyre perseri ne kopshtin e Edenit. Kopshti i pafajesise dhe naivitetit. Njerezit jane te dashuruar pas vetes, pas veshjes dhe pas ndjesise.

Besimi i pamerituar qe ata vene mbi dike tjeter eshte edhe rrenja e tragjedise.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 11:57   #38
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,093
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Juve ju kane zene syte lesh ne pergjithesi ... I’m sorry.

Nuk e kuptoj se si nje b*the e Kardasheve ne Usa, te kete lidhje dhe te ndikoje me shkaterrimin e shoqerise familjes ne Shqiperi?
Kurse ti ke vėshtirėsi tė kuptosh ndryshimin ndėrmjet fenomenit dhe simbolit. Dhe megjithėse nuk e kupton dhe kjo duket ngaqė vazhdon tė bėsh pyetje(shumė mirė qė pyet), nga ana tjetėr vazhdon tė nxjerrėsh pėrfundime. Dhe nuk jam sorry fare sepse gjėrat duhet thėnė siē janė sepse vetėm kėshtu e ndihmon tjetrin.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 12:06   #39
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Kush eshte nje person ketu qe ka futur apo bere garanti per nje palaco zezak afrikan i cili ka bere batardine me te madhe ne historine njerezore te kohrave tona moderne?


Te gjitha skemat per zhvatje parash vijne prej tij dhe tyre.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 12:25   #40
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 16 vjeēarja i jep fund jetes pas kercenimit me sms

Kam filluar te mos me bej me pershtypje. Tragjedi te tilla ndodhin kudo. Edhe ketu ne Kanada. Nuk duhet te them se eshte dicka standarte e cila ne nje fare menyre e ka kuptimin normal. Eshte shabllon. Ndodh gjithandej.

Ketu kemi te bejme me kampin e naivitetit, besimit dhe pafajesise dhe me kampin tjeter te sofistikuar i cili perdor njohurite e akumuluara dhe zhvillimin teknologjik ne sherbim te interesave te veta.


Dihet kush eshte kush.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur