Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-05-2019, 17:07   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,636
Thanks: 11,000
Thanked 5,973 Times in 2,829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Komadant Hoxha sulmon Nėnė Terezen: Vet “Mother Tereza”nuk e ka dit a ėshtė shqiptare

PARADOKS!!!

Komadant Hoxha sulmon Nėnė Terezen: Vet “Mother Tereza” nuk e ka dit a ėshtė shqiptare

FM IMAGES 2019-05-07 POLITIKE
Analfabeti nga Maqedonia Xhezair Shaqiri i njohur si “Komandant Hoxha” ka sulmuar sot figuren mė tė madhe tė kombit shqiptar Nėnė Terezen, duke thėnė se ajo nuk e dinte qė ėshtė shqiptare.

Ja ēka shkruan Xhezair Shaqiri nė Facebook:

Sa pyetje naive
A e din Papa se Madher Tereza eshte Shqiptare
Vet madher tereza nuk e ka dit a ashte shqiptare.

Ju patriotat injoranta mom lodhni me fjal boshe po tregoni si dhe kur e ka tregu vehten
Me gjuh .apo me flamur kombetar apo me veshje kombetare.

Gjajmani nje familjar te Madher Tereza qe flet shqip
Po per pak e pasna largu nga mendja at Bojagjiun e Shkupit i cili shfaqi ne publik nje film Maqedonisht me ofendime per uck dhe shqiptaret.

Kkkrk patriota me bateria merne nje flamur kombetar e vendonjani per heren e fundit mbi tabut .sepse qeki Flamuri i Indis bajat ngjyr paska.

burimi - kėtu!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 08-05-2019 nė 17:10
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 17:13   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,636
Thanks: 11,000
Thanked 5,973 Times in 2,829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Komadant Hoxha sulmon Nėnė Terezen: Vet “Mother Tereza”nuk e ka dit a ėshtė shqip

Valla unė pėr veten time, mė mirė po rri patriot injorant, se si ky patriot i ditur!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 17:27   #3
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,610
Thanks: 0
Thanked 1,583 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Komadant Hoxha sulmon Nėnė Terezen: Vet “Mother Tereza”nuk e ka dit a ės

Para ca ditesh em beri pershtypje kjo qe lexova

https://gazetamapo.al/cfare-ndodhte-...i-nene-tereza/

Citim:
Ditėn e shenjtėrimit tė Nėnė Terezės, disa media angleze rikthyen nė vėmendje kritikat qė i bėheshin asaj sidomos nga britaniku Christopher Hitchens.

Mes kėtyre kritikave ėshtė ajo se ka mbėshtetur regjime totalitare, duke theksuar vizitėn e saj tek varri i Enver Hoxhės.

Por si ėshtė e vėrteta e kėsaj vizite tek varri i diktatorit?

Prifti qė ka pėrgatitur rastin e shenjtėrimit tė Nėnė Terezės thotė se ajo ėshtė dėrguar tek varri pa e ditur, pasi kėshtu ishte protokolli i asaj kohe.

Por njė faqe e lajmeve katolike nė ueb ka njė tjetėr teori.

Alessandra Nucci e “Catholic World Report” shkruan se shkrimtari shqiptar, Marcel Hila i ka treguar historinė e patreguar mė parė tė vizitės sė Nėnė Terezės.

Gjithēka nis nė shtator tė vitit 1985, kur Hila ishte ushtar i paarmatosur nė regjimin komunist- grada mė e fundit nė ushtrinė shqiptare, aty ku vendoseshin ata qė konsideroheshin tė rrezikshėm pėr regjimin komunist.

Enver Hoxha kishte vdekur dhe njė ditė nė repartin e tyre mbėrrin njė ushtar i ri, i ulur nė pozitė.

Ai kishte shėrbyer mė parė nė Gardėn e Republikės.

“Ne kishim frikė se ai ishte spiun,” thotė Hila.

Megjithatė njė ditė, ushtari i ardhur nga Garda e Republikės i rrėfeu arsyen e vėrtetė pėrse e kishin ulur nė gradė.

“Ne ruanim varrin e Enverit. Nuk ia ke idenė se si ėshtė aty natėn. Dėgjon zhurma, ulėrima, britma, toka dridhet poshtė kėmbėve tė tua, duket sikur rėnkimat vijnė nga humnera. Ėshtė njė torturė. Mbi 20 njerėz nga njėsia jonė kanė pėrfunduar nė psikiatri. Duke ardhur kėtu, unė shpėtova nga e gjitha kjo. Sigurisht punoj mė shumė, por tė paktėn nuk e dėgjoj atė ferr”.

Katėr vite mė vonė, nė gusht tė vitit 1989, Nėnė Tereza, e shoqėruar nga vejusha e diktatorit, mbėrriti tek varri i Enverit.

Vetėm katėr vite mė vonė, nė vitin 1993, Hila thotė se ka dėgjuar mė shumė pėr kėtė histori nga Dom Gjergji, njė prift nga Kosova qė shoqėroi Nėnė Terezėn gjatė udhėtimit nė Shqipėri.

Ai thotė se Nėnė Tereza ishte ftuar nga Nexhmije Hoxha nė Shqipėri, e cila shpresonte se ndėrmjetėsimi i saj mund tė zhdukte dukuritė e mbinatyrshme qė kishin pllakosur varrin e tė shoqit.

Pasi mbėrriti tek varri i Hoxhės, Nėnė Tereza u lut pėr ca kohė.

Mė pas ajo mė nė fund u lejua tė vizitonte varrin e nėnės dhe motrės qė saj, qė kishin vdekur nė vitin 1971, por ajo nuk ishte lejuar t’i shikonte.

A morėn pėrgjigje lutjet e Nėnė Terezės? A u zhduk fenomeni i tmerrshėm nė varrin e diktatorit?

Duket se po, Hila thotė se prej asaj kohe gjithēka ka qenė e qetė aty.
Kurse ky .... C'rendesi ka ore njeri kafshe cfare ka qene (kur ajo e pranin vete se cfrare ka qene). Ajo ne rradhe te pare ishte nje njeri. Por pse nuk i le rehat te vdekurit ore njeri kafshe ? Je dhe komandnat ti. A mendon sikur neser tek varri te te vijne te te bejne m*tin apo te te shurrosin siper ? C'do fitosh duke u marre me emrin e saj ? A do marresh ndonje dekorate tjeter si komandant ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2019, 19:33   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,578
Thanks: 3,674
Thanked 4,232 Times in 2,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Komadant Hoxha sulmon Nėnė Terezen: Vet “Mother Tereza”nuk e ka dit a ės

Ky personi ma shume ka qendru neper portale e tv se qe ka qendru ne front.

Eshte nje komandant hoxha tjeter qe ka luftu si burrat. Samidin Xhezairi quhet.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur