Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-05-2019, 03:02   #21
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Bild eshte nje gazete me qmim te lire,qe perfaqeson interesat e oligarkeve te rradhes.Kjo PACAHVURE gazete ishte ajo prostitute mediatike, qe nje ish president gjerman e nxorri ne <pension> te parakohshem per.....800 euro.Pastaj qe te kuptosh qe Mafia shqiptare po kalon ....ndragheta duhet te DEGJOSH...Nicola Gratteri.Njuluni tashi me krye ne youtube dhe e gjeni se cfar ka FOLUR.Eshte nje PASQYRE e realitetit ne troje,kush e ben dhe persete.Midis te tjerash FLET jo llap,qe edhe ne Kanada ka ose ka ngulurr RRENJET.Me Nendor-Dhjetor 2018-te,pergjigjet e TIJA.

Fund jave te mbare MIQVE,pa bo krenarine apo tu u lepi.

ALE.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 17-05-2019 nė 03:05
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 05:29   #22
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Kur e shkruanim ne forum per hashashin ku te afermit apo miqte tane, te njohurit qe u stimuluan nga instancat shteterore disa bashke-atdhetare na kundershtonin me aludime keqdashese per Shqiperine.
A thua nuk ishte vellai i Sajmir Tahirit qe mbolli gjysmen e Gollobordes me hashash, a thua se nuk ishte ish shefi i rajonit nr 4 Tirane ku i plasi vella-vrasja ne Shengjergj qe me pas u transferua ne Mat ku sipas parcelave merrte nga 10000 deri ne 50000 € me justifikimin se i do shefi.
A thua se nuk ishte ky shefi i Matit qe denoncuesin e hashashit, i kurdisi kurthin duke i mbjell naten per hene bime narkotike dhe te nesermen e arrestojne per kultivim kanabisi.
I shkreti denoncues qe nuk i besonte vetevetes se c'kishte ndodhur.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 06:28   #23
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Bild eshte nje gazete me qmim te lire,qe perfaqeson interesat e oligarkeve te rradhes.Kjo PACAHVURE gazete ishte ajo prostitute mediatike, qe nje ish president gjerman e nxorri ne <pension> te parakohshem per.....800 euro.Pastaj qe te kuptosh qe Mafia shqiptare po kalon ....ndragheta duhet te DEGJOSH...Nicola Gratteri.Njuluni tashi me krye ne youtube dhe e gjeni se cfar ka FOLUR.Eshte nje PASQYRE e realitetit ne troje,kush e ben dhe persete.Midis te tjerash FLET jo llap,qe edhe ne Kanada ka ose ka ngulurr RRENJET.Me Nendor-Dhjetor 2018-te,pergjigjet e TIJA.

Fund jave te mbare MIQVE,pa bo krenarine apo tu u lepi.

ALE.
te pakten me serioze se ato paēavuret e Tiranes eshte daku
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 06:29   #24
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,850
Thanked 1,955 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Pse nuk krijojn nje parti diaspora shqiptare?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 06:31   #25
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pse nuk krijojn nje parti diaspora shqiptare?!
ku bohen dy shqiptar bashke. Fishta me Konicen ishin profete.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 08:02   #26
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,504
Thanks: 8,478
Thanked 6,539 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Pas akuzave tė deputetes se Partisė Socialiste Blerina Gjylameti, se artikulli gazetės gjermane Bild ėshtė paguar nga opozita, ka reaguar pėr FaxNews vet gazetari I Bild , Piter Tide. Nė njė komunikim pėr gazetaren tonė Edona Haklaj, gazetari shprehet se cdo pjesė e shkrimit ėshtė investiguar dhe faktuar nga ai vetė, ndėrsa mohon nė mėnyrė kategorike tė jetė paguar nga ndonjė politikan nė Shqipėri pėr realizimin e atij artikulli.
FaxWeb.


__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 08:21   #27
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

ky fax web eshte portali opozites
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 09:19   #28
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Krimi i kanabizimit te mbare vendit i ka sjell nje dem afatgjate vendit.
Rritja e cmimeve ne menyre abuzive i pasurive te palujtshme i dedikohet pikerisht asaj se pares, nga kjo nuk u demtuam vetem ne qe punojme ndershmerisht ne Shqiperi por edhe gjithe bashke-atdhetaret qe stermundohen per te kursyer dicka dhe per ti sjell dhe investuar ne kete vend.
Krahasimi mund te behet me Maqedonine qe e kemi prane mbi te ardhurat perkunder cmimeve qe jane relativisht me te lira.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 17-05-2019 nė 09:23
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 10:46   #29
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,954
Thanks: 1,364
Thanked 2,251 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Po pse o vetėm po ta thonė tė jashtmit ėshtė e vėrtetė?
Se nuk e shohin me sy mileti u kanė plasur?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 10:55   #30
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,669 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po pse o vetėm po ta thonė tė jashtmit ėshtė e vėrtetė?
Se nuk e shohin me sy mileti u kanė plasur?
Dikur Fatos Nano ka fitu 3 milion eur ne gjygj nga revista italiane l'espresso per shpifje. Edhe meta ka fitu mduket nja 100 mije eur nga gazeta La Repubblica , gjithashtu per shpifje.

Edhe atehere i njejti muhabet ka qene , mafioz , trafikant ..etj. Jo se ska te verteta , por po nuk e provove nuk mund te botosh tituj gazetash kap e shkruj me llafe kafenesh , kur nderkohe prish imazhin e gjithe vendit , dhe cuditerisht perpara vendimit per hapjen e negociatave dhe nisjen e sezonit turistik.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 11:22   #31
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,954
Thanks: 1,364
Thanked 2,251 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Le tė fitojė dhe Edi ca euro..
.
Pipėlli le tė ngrohet nė diell
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 12:20   #32
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,039
Thanks: 1,558
Thanked 8,861 Times in 3,919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Dikur Fatos Nano ka fitu 3 milion eur ne gjygj nga revista italiane l'espresso per shpifje. Edhe meta ka fitu mduket nja 100 mije eur nga gazeta La Repubblica , gjithashtu per shpifje.

Edhe atehere i njejti muhabet ka qene , mafioz , trafikant ..etj. Jo se ska te verteta , por po nuk e provove nuk mund te botosh tituj gazetash kap e shkruj me llafe kafenesh , kur nderkohe prish imazhin e gjithe vendit , dhe cuditerisht perpara vendimit per hapjen e negociatave dhe nisjen e sezonit turistik.
Epo keta koketrashet si drague psh thjesht bejne tifo si dele.Jo se u plas per imazhin e Shq. Paska mbet nje gazete e huaj, me tregu sa kaotike qenka gjendja atje. Pathetic people. Kaotike dmth eshte vend I pajetueshem, ne cdo moment ke jeten te kercenuar etc etc.... kaos rremuje, xhungel, etc etc lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Bad_Teacher : 17-05-2019 nė 12:22
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 12:43   #33
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,954
Thanks: 1,364
Thanked 2,251 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Epo keta koketrashet si drague psh thjesht bejne tifo si dele.Jo se u plas per imazhin e Shq. Paska mbet nje gazete e huaj, me tregu sa kaotike qenka gjendja atje. Pathetic people. Kaotike dmth eshte vend I pajetueshem, ne cdo moment ke jeten te kercenuar etc etc.... kaos rremuje, xhungel, etc etc lol
Gazetari ka punėn e tija...
Edi u zotu ta bėnte Shqipėrinė tė banueshme...
prandaj e kanė tė gjithė menjen me hik...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 13:04   #34
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
te pakten me serioze se ato paēavuret e Tiranes eshte daku
Kur deshiron apo ka interes eshte.
Pastaj ma degjo ate PROKURORIN talljon.Nuk eshte si shumica e sistemit(sipas meje),te KORRUPTUAR deri ne PALCE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 14:01   #35
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,397
Thanks: 3,616
Thanked 2,919 Times in 1,976 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Epo keta koketrashet si drague psh thjesht bejne tifo si dele.Jo se u plas per imazhin e Shq. Paska mbet nje gazete e huaj, me tregu sa kaotike qenka gjendja atje. Pathetic people. Kaotike dmth eshte vend I pajetueshem, ne cdo moment ke jeten te kercenuar etc etc.... kaos rremuje, xhungel, etc etc lol
Ka lėnė mė vend pėr imazh Rama? Ai kur ishte nė opozitė kur shkonte nė Bruksel merrte me vete njė mal me dosje. Ata nė Bruksel u skandalizuan kur Rama bėri qeveri me Metėn dhe ja thanė publikisht, ti ke kėputur 101 pėr Metėn, si vajte dhe bėre qeveri me atė? Nuk ėshtė hera e parė qė njė qeveri Shqiptare quhet qeveri gangsterėsh. Kur ishte Berisha President herėn e parė pati artikuj nė shtypin Europian qė thoshin regjimi i Berishės ėshte regjim fashist dhe gangster. Te "Koha Jonė" shkruheshin ata artikuj dhe pastaj botoheshin nė shtypin europian. Ėshtė i zhytur dhe i pėrlyer kokė e kėmbė Rama, nuk ka gojė tė flasi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2019, 23:27   #36
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,259
Thanks: 350
Thanked 630 Times in 458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Shqiperin duhet ta pranojn ne BE, se po e vonun edhe ca, Shqiperin do ta ken si xhurasik park!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2019, 00:33   #37
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,850
Thanked 1,955 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ka lėnė mė vend pėr imazh Rama? Ai kur ishte nė opozitė kur shkonte nė Bruksel merrte me vete njė mal me dosje. Ata nė Bruksel u skandalizuan kur Rama bėri qeveri me Metėn dhe ja thanė publikisht, ti ke kėputur 101 pėr Metėn, si vajte dhe bėre qeveri me atė? Nuk ėshtė hera e parė qė njė qeveri Shqiptare quhet qeveri gangsterėsh. Kur ishte Berisha President herėn e parė pati artikuj nė shtypin Europian qė thoshin regjimi i Berishės ėshte regjim fashist dhe gangster. Te "Koha Jonė" shkruheshin ata artikuj dhe pastaj botoheshin nė shtypin europian. Ėshtė i zhytur dhe i pėrlyer kokė e kėmbė Rama, nuk ka gojė tė flasi.
Mos ja shaj Ramen mesueses se ajo do te vrasi.
Personalisht nuk me pelqen rama por eshte me i mire se berisha apo apo jo?!
Nuk e di pse e kam krijuar ket pershtypje por me duket se partia demokratike shqiptare terhqeq ndaj vetes me shume kriminel.
Terheqnnjerz me te dhunshem dhe me te korruptuar qe nuk jane shtet-beres por shtet-shkaterrues funtamentalisht. Noahta jam gabim.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2019, 01:26   #38
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

llogjika eshte e thjeshte.

emigrante si une jane dhe 1.5 milione te tjere. secili prej nesh ka shpenzuar mijra e mijra euro dhe dollare ne shqiperi(sepse e tregojne remitancat, cdo vit cojne 1 miliarde dollare emigrantet ne shqiperi).
nga keto para do te thote se te gjitha jane taksuar me tvsh22 %, dhe rrjedhimisht i kemi paguar taksa shtetit shqiptar.
prandaj mua dhe te tjereve na lind e drejta ti kerkojme llogari nje kryeministri hajdut i cili jep nje tender rruge 40 milione dollare pa konkurrente dhe me shifer halucinante, duke fallsifikuar dhe firma amerikane.
po te pjestosh 40 milione dollare me 4 milione banore shqiptare perfshi emigrante. i bie na ka vjedhur secilit nga 10 dollare ne vetem nje vjedhje( spo permend ato mijra vjedhjet e tjera.

tashi ca dua une? une dua nga skenderbe rama 10 dollaret e taksave te mia qe i ka vjedhur, un e di qe ai si kthen.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 18-05-2019 nė 01:51
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2019, 01:34   #39
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

tjeter fakt, disa vite me pare, per nje teke te tij personale kryeministri mbylli nje tv, agon channel, te cilin nuk e kishte ne krah te tij, italiani e hedh ceshtjen ne arbitrazh nderkombetar, fiton gjyqin, thuhet me nje demshperblim prej me shume se 100 milione dollare, keto para duhet tja paguaje shteti shqiptar nga taksat e qytetareve te tij.
vetem per kte fakt, kryeministri duhet te akuzohet, te hidhet ne gjyq, ti sekuestrohet pasuria komplet cka ku ka. dhe pasi te dale nga burgu te detyrohet te punoje gjith jeten per te shlyer miliona dollaret qe ka borxh. nuk mund te paguajne qytetaret shqiptare per tekat e nje kryeministri te cmendur pike

nese nuk bejne kete, shqiptaret kurre ne bote nuk kane per te ndertuar ndonjehere shtet, as per 2000 vjet.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2019, 01:39   #40
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gazeta Bild: Shqipėria, vendi kaotik nė duart e gangsterėve

kancelari gjerman Kohl dikur, dha doreheqjen per vetem nje fakt teper banal(banal ne dukje per standartet shqiptare por jo ato gjermane), kishte perfituar jo ai vete personalisht, por partia e tij, disa mijra marka gjermane. shit,,,partia i kishte perfituar pa dijenine e tij, megjithate ai jep doreheqje.

ne shqiperi nuk e rruan derrin askush dhe nese vidhen qindra milione euro, ne shtetin me mizerabel te europes. skenderbe rama nuk iken nga karrikja.


per te bere shtet eshte shume e thjeshte dhe shume e veshtire. shqiptaret duhet te fillojne te kerkojne llogari deri dhe per qindarken e tyre te taksave, cdo qindarke e shpenzuar kot apo e vjedhur, duhet paguar mbrapsht direkt nga xhepat e pushtetarit, kushdo mutin qoft ai, funksionar shteti, kryetar bashkie, minister, kryeminister.


nuk mund te vjedhesh leket e njerzve pik

mbaroj

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 18-05-2019 nė 01:46
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur