Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-05-2019, 20:52   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,188
Thanks: 6,853
Thanked 3,179 Times in 1,304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Ditėn e djeshme Shqipėria dhe Kosova mbyllėn njė takim pėr lehtėsimin e tregtisė, por mesa duket njė luftė e ashpėr tregtare po shfaqet mes dy vendeve.

Kosovės i ka humbur durimi ndaj Shqipėrisė, pasi angazhimet e qeverisė shqiptare pėr tė lehtėsuar tregtinė nuk kanė funksionuar.

Nėse Shqipėria nuk heq barrierat penguese pėr miellin, birrėn dhe pataten nė dy muajt nė vijim qeveria e Kosovės do tė aplikojė reciprocitetin nė marrėdhėniet tregtarė me Shqipėrinė, duke lajmėruar njė taksė 100 pėr qind pėr prodhimet shqiptare, pohoi Nikolin Jaka, Kryetar i Dhomės sė Tregtisė sė Tiranės.

Jaka tha se qeveria e Kosovės e ka marrė angazhimin qė tė heqė tė gjitha pengesat pėr eksportet shqiptare nė Kosovė, por qeveria shqiptare nuk po i plotėson angazhimet e veta nė lidhje me disa kėrkesa emergjente tė konsideruara nga bizneset e Kosovės.

Nė njė sondazh tė zhvilluar me bizneset e Kosovės nė lidhje me klimėn e tregtisė me rajon, Shqipėria ėshtė renditur e dyta pas Serbisė pėr barrierat e larta tregtarė qė aplikon mė Kosovėn. Madje autoritetet atje kanė deklaruar se Shqipėria u rendit gati njėsoj se Serbia pėr barrierat tregtare ndaj mallrave nga Kosova.

Tė lodhur nga premtimet boshe, qeveria e Kosovės i ka lėnė afate Shqipėrisė. Nėse pėr dy muaj nuk lehtėsohet tregtia dhe nuk hiqen taksat mbrojtėse pėr birrėn, pataten dhe miellin nga Kosova do tė rriten tarifat pėr tė gjitha produktet shqiptare.

Marrėdhėniet tregtare ndėrmjet Shqipėrisė Kosovės kanė evoluar ngadalė, por pėrfituese ka qenė mė sė shumti Shqipėria.

Sipas "Monitor", eksportet drejt Kosovės kanė shėnuar njė rritje tė fortė nė pjesėn e parė tė kėtij viti, sidomos gjatė muajit prill, tė nxitura nga dy grupe, ai i mineraleve e lėndėve djegėse (kryesisht naftės) dhe materiale ndėrtimi e metale, tė cilat sė bashku zunė 74% tė eksporteve drejt kėtij shteti pėr janar-prill 2019.

Sipas tė dhėnave tė INSTAT, nė periudhėn janar-prill janė shitur nė vendin fqinjė mallra me vlerė 8.9 miliardė lekė, me njė rritje prej 52% nė raport me tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar. Kosova renditet nė kėtė mėnyrė nė destinacionin e dytė tė eksporteve, pas Italisė, me 9% tė totalit, nga 5.8% qė ishte kjo peshė nė katėrmujorin e parė tė vitit tė kaluar.

Rritja mė e madhe ishte nė muajin prill, kur eksportet kėrcyen me 70%. Efektin kryesor nė kėtė rritje e ka pasur grupi “Minerale, lėndė djegėse dhe energji”, qė janė katėrfishuar pėr 4 mujorin, duke arritur nė 2.3 miliardė lekė.

Grupi mė i madh eksportues ėshtė “materiale ndėrtimi dhe metale”, kryesisht metalet. Eksportuesi mė i madh ėshtė Kurum, qė e ka Kosovėn njė nga destinacionet kryesore tė eksporteve tė veta.

Pėr 4 mujorin, eksportet e materiale ndėrtimi dhe metale ishin 4.1 miliardė lekė, me rritje 18% me bazė vjetore. Ky grup zė peshėn mė tė madhe, me 46% tė totalit tė eksporteve drejt Kosovės.

Shqipėria nuk duket tė ketė pėrfituar shumė nga vendosja e taksės 100% qė Kosova i vuri mallrave serbe, pasi rritja e kėtyre dy grupeve ėshtė ndikuar mė shumė nga faktorė tė brendshėm, si psh rifillimi i punės sė ARMO.

Gjithsesi dhe produktet e tjera kanė shėnuar rritje, ndonėse nisur nga njė bazė e vogėl. Eksportet e ushqimeve e pijeve, ndonėse janė rritur me 38%, duke pėrbėrė rreth 10% tė totalit. Produktet kimike dhe plastike u rritėn me 60% pėr katėr mujorin, duke zėnė 6.2% tė totalit.

__________________

🖤 (1)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 20:56   #2
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Ke ndonje mendim per kete, ti, M- Andi apo hic fare??!!

Apo copy-paste dhe leje Adean te flase ne emrin tend!Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 21:11   #3
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,776
Thanks: 1,301
Thanked 2,172 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Ka diēka pozitive edhe kėtu....
Tė paktėn do tė shohim fytyrėn qė fshihet pas fasadave kuq e zi dhe maskave patriotike..
🖤 (2)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 21:28   #4
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Bravo Rramush djali.....ky ka bolls e jo si ato stervinate e tjera me manikyr e brekushe.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (2)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 21:28   #5
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Mire ja ben.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 21:35   #6
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,600
Thanks: 10,941
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Demka e ka thenė moti: ky ėshtė terak!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 21:36   #7
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ke ndonje mendim per kete, ti, M- Andi apo hic fare??!!

Apo copy-paste dhe leje Adean te flase ne emrin tend!Adea
Ty shume shpejt do te bej tatttoo ne shpatull.

Sinqerisht.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 21:44   #8
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,610
Thanked 8,933 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Adea sh humor sot love it
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 22:48   #9
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Ditėn e djeshme Shqipėria dhe Kosova mbyllėn njė takim pėr lehtėsimin e tregtisė, por mesa duket njė luftė e ashpėr tregtare po shfaqet mes dy vendeve.

Kosovės i ka humbur durimi ndaj Shqipėrisė, pasi angazhimet e qeverisė shqiptare pėr tė lehtėsuar tregtinė nuk kanė funksionuar.

Nėse Shqipėria nuk heq barrierat penguese pėr miellin, birrėn dhe pataten nė dy muajt nė vijim qeveria e Kosovės do tė aplikojė reciprocitetin nė marrėdhėniet tregtarė me Shqipėrinė, duke lajmėruar njė taksė 100 pėr qind pėr prodhimet shqiptare, pohoi Nikolin Jaka, Kryetar i Dhomės sė Tregtisė sė Tiranės.

Jaka tha se qeveria e Kosovės e ka marrė angazhimin qė tė heqė tė gjitha pengesat pėr eksportet shqiptare nė Kosovė, por qeveria shqiptare nuk po i plotėson angazhimet e veta nė lidhje me disa kėrkesa emergjente tė konsideruara nga bizneset e Kosovės.

Nė njė sondazh tė zhvilluar me bizneset e Kosovės nė lidhje me klimėn e tregtisė me rajon, Shqipėria ėshtė renditur e dyta pas Serbisė pėr barrierat e larta tregtarė qė aplikon mė Kosovėn. Madje autoritetet atje kanė deklaruar se Shqipėria u rendit gati njėsoj se Serbia pėr barrierat tregtare ndaj mallrave nga Kosova.

Tė lodhur nga premtimet boshe, qeveria e Kosovės i ka lėnė afate Shqipėrisė. Nėse pėr dy muaj nuk lehtėsohet tregtia dhe nuk hiqen taksat mbrojtėse pėr birrėn, pataten dhe miellin nga Kosova do tė rriten tarifat pėr tė gjitha produktet shqiptare.

Marrėdhėniet tregtare ndėrmjet Shqipėrisė Kosovės kanė evoluar ngadalė, por pėrfituese ka qenė mė sė shumti Shqipėria.

Sipas "Monitor", eksportet drejt Kosovės kanė shėnuar njė rritje tė fortė nė pjesėn e parė tė kėtij viti, sidomos gjatė muajit prill, tė nxitura nga dy grupe, ai i mineraleve e lėndėve djegėse (kryesisht naftės) dhe materiale ndėrtimi e metale, tė cilat sė bashku zunė 74% tė eksporteve drejt kėtij shteti pėr janar-prill 2019.

Sipas tė dhėnave tė INSTAT, nė periudhėn janar-prill janė shitur nė vendin fqinjė mallra me vlerė 8.9 miliardė lekė, me njė rritje prej 52% nė raport me tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar. Kosova renditet nė kėtė mėnyrė nė destinacionin e dytė tė eksporteve, pas Italisė, me 9% tė totalit, nga 5.8% qė ishte kjo peshė nė katėrmujorin e parė tė vitit tė kaluar.

Rritja mė e madhe ishte nė muajin prill, kur eksportet kėrcyen me 70%. Efektin kryesor nė kėtė rritje e ka pasur grupi “Minerale, lėndė djegėse dhe energji”, qė janė katėrfishuar pėr 4 mujorin, duke arritur nė 2.3 miliardė lekė.

Grupi mė i madh eksportues ėshtė “materiale ndėrtimi dhe metale”, kryesisht metalet. Eksportuesi mė i madh ėshtė Kurum, qė e ka Kosovėn njė nga destinacionet kryesore tė eksporteve tė veta.

Pėr 4 mujorin, eksportet e materiale ndėrtimi dhe metale ishin 4.1 miliardė lekė, me rritje 18% me bazė vjetore. Ky grup zė peshėn mė tė madhe, me 46% tė totalit tė eksporteve drejt Kosovės.

Shqipėria nuk duket tė ketė pėrfituar shumė nga vendosja e taksės 100% qė Kosova i vuri mallrave serbe, pasi rritja e kėtyre dy grupeve ėshtė ndikuar mė shumė nga faktorė tė brendshėm, si psh rifillimi i punės sė ARMO.

Gjithsesi dhe produktet e tjera kanė shėnuar rritje, ndonėse nisur nga njė bazė e vogėl. Eksportet e ushqimeve e pijeve, ndonėse janė rritur me 38%, duke pėrbėrė rreth 10% tė totalit. Produktet kimike dhe plastike u rritėn me 60% pėr katėr mujorin, duke zėnė 6.2% tė totalit.

Bravo Haradinaj, por nuk mjafton. Po te isha ne vendin tend do ja beja taksat 200% shqiperise.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 22:52   #10
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Demka e ka thenė moti: ky ėshtė terak!
Nuk di te flasesh ne veten e pare ti re duduk. Shum pordh ke me veten e tret, demka kshu demka ashtu, te dhjefsha mu ne demke lol.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 22:54   #11
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Problemi i birres do te zgjidhet shpejt.

Birra Peja eshte ne negociata qe ta blej birra Tirana.

Kur te behet kjo birra Peja per tregun e Shqiperise do te mbushet atje.

Patatet jane problem i vjeter dhe banal.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 22:55   #12
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Bravo Haradinaj, por nuk mjafton. Po te isha ne vendin tend do ja beja taksat 200% shqiperise.
Shume DAKORD si DHE.....400% taksa kush vje me bo pushime ne Albania.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 22:59   #13
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Shume DAKORD si DHE.....400% taksa kush vje me bo pushime ne Albania.
Lol

400% shume pak. Do t’iu kisha shtu edhe 2 zero minimum.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 23:00   #14
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Na te Kosoves duhet mos me shkel Shqiperin deri sa largohet Edvin Droga, se ky idiot ka ofendu midis Kosoves dhe u prit me lula. Ku nuk del dikush me ja qi krejt ropt ketij e hashimit bashk me nje harq.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 23:01   #15
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Posi, paqeter 400 % purcent takse ikim pastaj ne Mal te zi ne det, bejme m.tin dhe u vie poshte deri ne Ksamil te prese Akrepi valat e detit nga veriu nje qashtu si akullnaje m.ti qe i fundos Titajnikun e Tumanes
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (2)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 23:02   #16
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Lol

400% shume pak. Do t’iu kisha shtu edhe 2 zero minimum.
Po cfare te shkruash....taksa kundra njeri-tjetrit.A ka me IDIOTER ose ndonje dore e fshehte tall dupet!!!!
🖤 (2)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 23:04   #17
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Posi, paqeter 400 % purcent takse ikim pastaj ne Mal te zi ne det, bejme m.tin dhe u vie poshte deri ne Ksamil te prese Akrepi valat e detit nga veriu nje qashtu si akullnaje m.ti qe i fundos Titajnikun e Tumanes
Po ruset paguanin per nje jave ne Valona mbi....800 euro.Dhe flamurtaret benin protesta.Ishin shpijuna....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 23:05   #18
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Lol

400% shume pak. Do t’iu kisha shtu edhe 2 zero minimum.
Eshte ba nje puq ushtarak ndaj Demkes lool.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 23:05   #19
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Shume DAKORD si DHE.....400% taksa kush vje me bo pushime ne Albania.
ne fakt, une nuk mendoj se jane shume te zgjuar shqiptaret e kosoves qe bejne pushime ne detin e qelbur te durrsit, dhe ku shezlongun ta shesin me euro dhe jo me lek.kosovaret kane alternativa me te mira, te bejne pushime me cilesore dhe duke shpenzuar me pak lek. po ca ti bej une, ata bejn turizem patriotik.

true story, para ca vjetesh isha ne plazh ne durres ndonje jave, shkoja merrja shezlong gjithmon tek i njejti vend, por nje dite ishte ndryshuar ai cuni qe mblidhte leket, dhe kujtoi se isha kosovar, erdhi te merrte leket, tha 4 euro, ju ktheva, 4 eurot e pidhit satom, dje pagova 3000 lek te vjetra. oh tha, me fal te mora per kosovar. u nxefa akoma me keq, pse mor shkerdhat kosovaret duhet te pagujn me shum. e pa qe me hipen nervat vertet se ja kisha shkerdhy robt ati jevgut.
🖤 (3)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2019, 23:06   #20
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,103 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosova paralajmėron taksė 100% me Shqipėrinė

Kosova nuk ka deti , Shqiprija ka ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
🖤 (1)
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur