Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-05-2019, 03:28   #1
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Ultrasit e Tiranės me thirrje fetare nė stadium

Cfare mendoni per kete lajm? Me duket shume a cidutshme por duke njohur influencen Turke edhe Arabe ne xhamiat Shqiptaret, mbase eshte dicka e pritshme.
Tirana luajti dje njė ndeshje deēizive sa i pėrket objektivave tė kėtij sezoni, qė ishte lufta pėr mbijetesėn, duke fituar me rezultatin 1-3 nė transfertė kundėr Laēit.

Tė pranishėm nė kėtė takim pėr tė mbėshtetur ekipin bardheblu ishin dhe njė numėr i madh tifozesh, qė kishin ardhur nga kryeqyteti nė pėrkrahje tė ekipit.

Ajo qė bėri pėrshtypje dje gjatė kėsaj sfide nga ana tifozėve tė Tiranės dhe qė deri mė tani ka kaluar nė heshtje, ishin koret e tyre me terma fetar.

Krye-tifozi i Tiranės siē shihet dhe nė videot e mė poshtme iu drejtohet tifozėve tė tjerė mė fjalėn “Tekbir”, qė do tė thotė “Zoti ėshtė mė i Madhi”.

Pas drejtimit mė kėto fjalė, tifozėt i pėrgjigjen me “Allahu Eekber”.

Por, pavarsisht ketyre thirrjeve qė janė kategorisht tė ndaluara nė ndeshje futbolli, aq mė tepėr qė janė pėrdorur dhe si provokim ndaj tifozėve tė Laēit, i cili ėshtė njė qytet me shumicė tė krishterė dhe katolike, nuk ėshtė marrė asnjė masė ndėshkimore as nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Kėto thirrje kanė sjellė njė irritim tė madh nė videot qė vetė tifozėt e Tiranės kanė shpėrndarė nėpėr rrjete sociale, duke u ndeshur me njė numėr tė madh komentesh negative, pasi i kanė cilėsuar si turpshme kėto kore duke ngatėrruar futbollin me fenė.

“Po Allah me nje dopjo raki, ē’punė kanė tifozat e Tirones me Allahun”

“Ėshtė turp pėr ju qė nxirni thirje tė tilla. Mos ngatėroni sportin me fenė, kjo duket qė ėshtė bėrė me qėllim. Hiqeni sa nuk ėshtė vonė”

“Turp i modh ca jan kėto qė keni nxjerr a jeni n terezi?

Ē’lidhje ka feja me Tironen se spo e morim vesh? Tirona osht pasion jo fe!”, janė disa prej shumė kometeve irrituese qė kanė sjellė koret fetare tė tifozėve tė Tiranės.

Gjithashtu, qesharake ėshtė se pas koreve fetare, tifozėt nisin menjėherė nė mėnyrė tė turpshme ofendimet me fjalė banale.

Ultarsit e Tiranės prej disa vitesh janė kthyer nė problematikė nėpėr stadiume, dhe nė shumė raste edhe pėr vetė ekipin e tyre.

Por, pėrveēse tė dhunshėm, prej kohėsh aty ėshtė krijuar njė bėrthamė me besimtarė islamikė, qė e kanė qendrėn tek xhamia e “Rrugės sė Kavajės”.

https://www.facebook.com/25260995811...81949625592527
https://www.facebook.com/Albanian.ul...9885229947750/

http://www.gazetatema.net/2019/05/27...um-fshf-hesht/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 28-05-2019 nė 03:37
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 03:56   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,527
Thanks: 6,919
Thanked 8,170 Times in 5,220 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Si U reiten keto femij muti keshtu
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 04:08   #3
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Si U reiten keto femij muti keshtu
U rrejtėn drague sepse nga fundi i viteve 90-tė rreth 800 tė rinj nė njė vend me 600 xhami siē ishte Shqiperia atėherė u dėrguan pėr tė studiuar teologji dhe pėr tu bėrė hoxhė dhe imam nė vendet arabe. U bėnė sepse ka njė projekt pėr kėtė punė. Nė kėtė vend po ndodhin tė gjitha tė zezat. E fundit qė kishte mbetur pa bėrė ishte kjo, pėrēarja fetare.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 28-05-2019 nė 04:42
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 04:12   #4
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Si U reiten keto femij muti keshtu
Po e bejn afganistan arnautllukun, me duket se po vjen koha as me pushime mos shkosh me. Un kam prer bileten per ne gusht. Ka te ngjar te jet e fundit. Nuk dua te kem te bej me vende islamike.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 04:13   #5
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Un mendoj qe jo vetem Serbet edhe Greket frymezojn keto gjera por edhe Europa vete ka dore. Sa me Islamike te jete Shqiperia edhe Shqipetaret aq me kollaj eshte te lihet menjane. E ka me kollaj Europa te pranoj Serbin edhe Grekut qe po-e-po sesa te sakrifikoj shume per Shqiperine.

Po politikanet tane jane budallenje. E bejn Europen si destinacionin e gjithckaje sikur pa ate ne do vdesim ne rruge.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 04:27   #6
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,527
Thanks: 6,919
Thanked 8,170 Times in 5,220 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Po e bejn afganistan arnautllukun, me duket se po vjen koha as me pushime mos shkosh me. Un kam prer bileten per ne gusht. Ka te ngjar te jet e fundit. Nuk dua te kem te bej me vende islamike.
ishte lapsus i imi. desha te thoja ....si u rriten keto femij muti.

une kam qen tifoz i partizanit dhe shkojshim me shoket(tifoza te Tirones) me pa ndeshjen. cfare produkti del kur mami i qi... dhe babi rri ke klubi?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 05:12   #7
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Shqiptaret duhet qe ne menyre kolektive te braktisin Islamin si fe, eshte e vetmja zgjidhje.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 05:12   #8
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ishte lapsus i imi. desha te thoja ....si u rriten keto femij muti.

une kam qen tifoz i partizanit dhe shkojshim me shoket(tifoza te Tirones) me pa ndeshjen. cfare produkti del kur mami i qi... dhe babi rri ke klubi?
Dhe une po cuditem nga u pollen kto produkte islamike, nga cfar baballaresh? Brezi jon s'kishte islamike. Shqiperia i ka fut nje downgrade rendshem fare, varferi, ringordhje, hashash dhe Islam.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 05:14   #9
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shqiptaret duhet qe ne menyre kolektive te braktisin Islamin si fe, eshte e vetmja zgjidhje.
E kan ber spanjollet, sicilianet, te dy popuj te perzier shume me arabe. Per shqiptaret do ishte me e lehte.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 05:28   #10
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
E kan ber spanjollet, sicilianet, te dy popuj te perzier shume me arabe. Per shqiptaret do ishte me e lehte.
Vec kesaj eshte edhe ne traditen tone. Asnje here Shqiptaret nuk e kane care koken per fene, thjesht e kane konsideruar si nje t-shirt nga ato qe vishet ne fushatat e partive. Keta qe bertasin me shume jane mbeturina turke.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 06:37   #11
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,560
Thanks: 5,774
Thanked 6,161 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Nga nje ekstreme ne tjetren... e kane nga injoranca, i genjen ndonje me leke.

Te vesh aty e ashtu sic jane gjysem lakuriq...te ju hysh me ndonje dru kurrizit mire e mire e te jua nxjerresh qumeshtin e nenes nga goja. 🤬🤬🤬🤬

Shikoja nje here c’fare ftyrash te shpifura qe jane ... as per Shqiptare Nuk ngjajne.🧐🧐🧐
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 08:32   #12
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,204
Thanks: 2,556
Thanked 4,586 Times in 2,937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Gjithmone njeriu ka mundesine te pendohet e te kthehet ne rrugen e zotit lool, me ca cash ne dore behet edhe hamam pastaj ...kshu hallall dmth
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 08:36   #13
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,847
Thanks: 23
Thanked 2,859 Times in 1,775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

U mblodhen gjithe mendjen e ndritura dhe po kritikojn budallenjt qe se din cfare flasin!!
Mire budallenjt se sdin ca bejn por kta mendje ndriturit qe kujtojn se duke paragjykuar budallenjt mund te kene ndonje perfitim.

2019 Laē Tifozat E Shprefes moren 3 pike te shofim a do e siguroj nje vend ne Superlige me breke neper kom Shprefeja apo do perseritet skenari fito kupen e republikes dhe shko ne kategori 2!

Historia vazhdon......
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 08:41   #14
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,776
Thanks: 1,301
Thanked 2,172 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Dhe une po cuditem nga u pollen kto produkte islamike, nga cfar baballaresh? Brezi jon s'kishte islamike. Shqiperia i ka fut nje downgrade rendshem fare, varferi, ringordhje, hashash dhe Islam.
Nuk e di nė e mban mėnd.... po nė 91 - shin
Tirana gėlonte nga kėta evangelista mormonista allahekberista.....
Ėshtė hedh pare e madhe... mos tė tė duket ēudi...
Dhe megjithatė ka qenė investim me rendiment tė ulėt....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 09:36   #15
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,827
Thanks: 858
Thanked 1,621 Times in 942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Kto skane lidhje me tifozet e tirones. Kush e ndjek futbollin e di shume mire qe Tirona ka pas perher tifoza paqsor , qytetar dhe skane pas kurre probleme me kundershtaret. Por nga 2006 kur u formu grupi Fanatics fillun te ndryshojne gjerat , jane fut ca individ problematik qe udheheqin grupin , qe pine droge gjithe diten dhe falin namazin te premten. Spurdhjak qe kerkojne te perfaqesohen me huliganizmin.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 10:20   #16
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,827
Thanks: 858
Thanked 1,621 Times in 942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shqiptaret duhet qe ne menyre kolektive te braktisin Islamin si fe, eshte e vetmja zgjidhje.
Shqiptaret skane pse braktisin asnje fe , mos bohemi si Dulla qe na la pa fe e pa katandi dhe ku shqiptaret fillun tu vra njoni tjetrin ne mundesine e pare qe ju dha mbas post monizmit.

Ke musliman si Elvis Naēi qe vetem t'mira i sjellin shoqerise. Kshu qe feja nuk eshte problemi , por jane njerzit me interpretimet sipas qefit qe po i bejne fese koheve te fundit.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 11:13   #17
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Shqiptaret skane pse braktisin asnje fe , mos bohemi si Dulla qe na la pa fe e pa katandi dhe ku shqiptaret fillun tu vra njoni tjetrin ne mundesine e pare qe ju dha mbas post monizmit.

Ke musliman si Elvis Naēi qe vetem t'mira i sjellin shoqerise. Kshu qe feja nuk eshte problemi , por jane njerzit me interpretimet sipas qefit qe po i bejne fese koheve te fundit.
Mos ma pėrmend at Naēin, spiuna janė tė gjithė. Shikoje nga kush financohet. Na bėn edhe ca skena kur falet nė xhami, fillon dhe qan sepse e ndjen shumė me demek. Deshi edhe tė vinte kandidaturėn pėr Kryetar Bashkie nė Tiranė pale.
Unė pėr vete jam shumė tolerant pėrsa i pėrket fesė sepse e konsideroj diēka thellėsisht personale. Problemi ėshtė se kėta njerėz dhe jo vetėm myslimanėt, nuk e konsiderojnė si diēka tė tillė por e ngatėrrojnė me gjėra tė tjera. Shqiptarėt kanė qenė tradicionalisht tė ftohtė ndaj fesė. Ka pas njė lloj indiferentizmi apo njė lloj injorance tė qėllimshme ndaj fesė. Nė njė krahinė thellėsisht besimtare si Mirdita qė historikisht ėshtė mbajtur si bastion i katolicizmit nė Shqipėri, nė kuvend tė burrave prifti nuk kishte tė drejtė qė tė ndėrhynte. Pra nė njė mėnyrė primitive kishin bėrė atė qė nė Europė njihet si ndarja e shtetit nga feja.
Arsyet e islamizimit tė Shqiptarėve janė tė ndryshme por pėrpara sė gjithash ishte dhuna e ushtruar nga Turqit. Ka disa arsye dhe nuk kam asnjė lloj kompleksi apo problemi pse njė pjesė e Shqiptarėve u konvertuan nė myslimanė. E konsideroj njė veprim tė drejtė pėr kushtet qė u ndodhėn. Shqiptarėt lexojnė shumė propagandė serbe dhe greke dhe bien viktima tė sajė. Fqinjėt tanė nuk kanė argumenta tė tjerė qė tė pėrdorin sepse paraardhėsit e tyre kanė qenė skllevėr tė bindur dhe kokulur tė Osmanėve. Askush nuk ju kėrkoi atyre qė tė konvertoheshin. Pėrse duhet qė njė skllav tė bindur qė tė jep pa bėrė zė, nėnėn, motrėn, gruan apo vajzėn ta konvertosh dhe ta ngresh nga rangu i skllavit nė atė tė njeriut tė barabartė me ty? Nuk ka arsye. Pėr kėtė shkak ata vazhduan qė tė mbeten tė krishterė. Me Shqiptarėt ishte ndryshe. Turqit kanė bėrė masakra. Piramida me koka Shqiptarėsh ka bėrė Turhan Pasha nė Peloponez. E sa e sa masakra tė tjera qė janė bėrė. Serbėt kanė shpikur njė teori tė tėrė qė sot nuk pranohet as nga studiuesit e tyre mbi tė ashtuquajturin emigrim tė serbėve nga Kosova. Nuk ėshtė absolutisht e vėrtetė. Ka pasur njė emigrim masiv nė Ballkan pėr shkak tė terrorit turk dhe ky ėshtė emigrimi i Shqiptarėve, i gjithi i dokumentuar. Problemi ėshtė se Shqiptarėt janė injorantė pėrsa i pėrket historisė sė tyre dhe lėre mė pastaj tė historisė sė fqinjėve. Dhe prandaj rrinė si debila dhe nė mėnyrė pasive pranojnė propagandėn e fqinjėve tanė pa bėrė zė dhe gradualisht fillojnė dhe e besojnė pastaj. Ne ishim pjesė e njė Perandorie dhe ishim jashtė vullnetit tinė. Rezistuam mė shumė se kush do atė perandori. Nė atė perandori tregoheshin barcaleta mbi menefregizmin dhe moskokėēarjen e Shqiptarėve nė lidhje me punėt e fesė. Tani nuk jemi mė pjesė e saja. Prandaj duke qenė se ky besim po bezdis dhe po kthehet nė pengesė ėshtė momenti qė ne ta braktisim. Unė personalisht besoj nė Zot por nuk jam ndjekės i asnjė prej kėtyre besimeve sepse pėrbuz ata qė pretendojnė se pėrhapin fjalėn e Zotit, i dimė shumė mirė se cilėt janė kėtu dhe tjetėrkund nė botė. Por me kėta mjekėrcjapėt e Azisė dhe kėta jevgjit e Arabisė nuk mė lidh asgjė gjė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 11:20   #18
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,812 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

E kam thėnė dhe rithėnė HUMANIZMI nuk permendet; nuk publikohet, nuk mediatizohet, shteti dhe feja nuk mund tė na shesin humanizmin si dicka madhėshtore kur nė fakt janė ata qė i varfėrojnė popujt ekonomikisht dhe psikologjikisht.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 11:33   #19
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
E kam thėnė dhe rithėnė HUMANIZMI nuk permendet; nuk publikohet, nuk mediatizohet, shteti dhe feja nuk mund tė na shesin humanizmin si dicka madhėshtore kur nė fakt janė ata qė i varfėrojnė popujt ekonomikisht dhe psikologjikisht.
Shikoje kėtė, po qan se e ndjen shumė. Pale kur nxjerr edhe atė kukumjaēkėn qė vetėm Shqiptare nuk duket.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 11:57   #20
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,827
Thanks: 858
Thanked 1,621 Times in 942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Nga tė q*fsha motrėn, nė Allahu Ekbar”: Ultrasit e Tiranės me thirrje f

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shikoje kėtė, po qan se e ndjen shumė. Pale kur nxjerr edhe atė kukumjaēkėn qė vetėm Shqiptare nuk duket.
https://www.youtube.com/watch?v=rJIEzqRWCpA
Kena i problem ne Shqiptaret...

Paragjykime..
Paragjykime...
Paragjykime...

Naēi na doli spiun...
E shoqja kukumjacke ...

Sdi cte them , por skemi lene shqiptar pa pergojuar ( se kam me ty personalisht) por ne pergjithesi edhe kur shohim dike qe Shqiperise nuk i ka sjell asnje dem , mundohemi ta etiketojme , turk , grek , serb , spiun , komunist , fashist ..etj etj.

S'jane diskutime kto , por jane hajde ulemi ke kafja dhe shtyjme diten me llogje kavaje.
Normalisht dhe brezi ri ska cfare meson nga ne , dhe ska cfare ndryshon sepse indoktrinohet qe ne femijeri me kshu gjerash.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur