Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-05-2019, 17:28   #1
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Qytetarėt sulmojnė gruan, e cila dyshohej se po vidhte fėmijėt nė KosovėPolicia e Kosovės ka ndaluar sot njė grua e cila u bė e njohur nė rrjetet sociale nga qytetarėt, si njė “rrėmbyese e fėmijėve”.

Lexues tė Telegrafit kanė dėrguar video, ku shihet kjo grua nė qytetin e Lipjanit duke u shoqėruar nga Policia, e cila e fut nė veturė.

Ndėrsa qytetarėt e kanė sulmuar dhe ajo ėshtė rrėzuar. Po ashtu qytetarėt i brohorasin dhe inēizojnė derisa ajo hyn nė veturėn e Policisė.

Ndryshe rreth kėtij rasti ka folur pėr Telegrafin, zėdhėnėsja e Policisė sė Kosovės pėr rajonin e Gjakovės, Lirije Podrimaj, e cila edhe hodhi poshtė pretendimet e qytetarėve se ajo po vidhte fėmijėt.

“Me datė 23.05.2019 rreth orės 19:25, patrulla e stacionit policor nė Malishevė ka bėrė identifikimin e personit tė quajtur Z. S, femėr / rome/ kosovare nga Podujeva dhe tė njėjtėn e ka shoqėruar nė S.P-Malishevė. E njėjta ėshtė pyetur rreth identitetit dhe nuk ėshtė pėrgjigjur nė gjuhėt zyrtare tė shtetit tė Kosovės, por ka komunikuar vetėm nė gjuhėn gjermane”, ka thėnė Podrimaj.

Sipas verifikimeve nė bazėn e tė dhėnave tė policisė, Podrimaj theksoi se ėshtė kuptuar qė e njėjta ėshtė riatdhesuar nga Belgjika nė Kosovė nė vitin 2011, dhe ėshtė trajtuar nga punėtoret e mirėqenies sociale nė Podujevė, Prizren etj.

“Mirėpo e njėjta nuk qėndron nė qendrat qė e akomodojnė punėtoret e mirėqenies sociale si dhe ka qenė nė Qendrėn e Mbajtjes pėr tė Huaj-Vranidoll. Lidhur me kėtė ēėshtje ėshtė kontaktuar stacioni policor Podujevė. Sipas tyre e njėjta ishte e njohur pėr ta por nuk ishte person nė kėrkim policor. Pas verifikimit tė identitetit dhe meqenėse e njėjta nuk dyshohet pėr ndonjė aktivitet kriminal, ėshtė lėnė e lirė. Me datė 28.05.2019 pėrderisa e njėjta ka qenė duke qėndruar nė stacionin e autobusėve nė Malishevė ėshtė fotografuar nga disa tė rinj (nxėnės tė shkollave tė mesme) tė cilėt mė pas kėto fotografi me imazhin e saj i kanė postuar nė rrjete sociale me qėllim humori dhe tallje duke shkruar ,’Runu ejjj rrezik nėpėr shtėpia’”, ka sqaruar Podrimaj./Telegrafi/


Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 17:31   #2
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Sulmohet sėrish gruaja rome nė Ferizaj, reagime tė shumtaGruaja nga komuniteti rom e cila para disa ditėsh u linēua nėn akuza tė rrejshme dhe u sulmua nė Lipjan nga disa qytetarė, ėshtė parė sot nė qytetin e Ferizajt.

Ndėrkohė ėshtė publikuar edhe njė video, ku ajo shihet duke u sulmuar sėrish nė Ferizaj.

Major Mehmetali Hadini, nė njė prononcim pėr Telegrafin ka thėnė se gruaja nė fjalė gjendet nė stacionin policor nė Podujevė, dhe se pėr momentin nuk kanė informacione nėse ėshtė sulmuar.

“Kemi marrė informatėn nga njė qytetar se nė sheshin e Ferizajt ėshtė parė gruaja nė fjalė. Policia ka dalė menjėherė nė vendin e ngjarjes dhe e kanė shoqėruar gruan pėr nė stacionin policor, ku edhe gjendet aktualisht”, ka thėnė Hadini.

Hadini ka shtuar se nė vend ngjarje ėshtė edhe njėsia e hetimeve duke grumbulluar informata se a ėshtė sulmuar apo jo gruaja nė fjalė.

“Nuk e dimė se a ėshtė sulmuar apo jo, pasi qė ajo nuk po flet. Kohė pas kohe po i flet disa fjalė anglisht por jashtė teme. Nė kohėn kur policia ka arritur nė vend ngjarje nuk ka pasur persona qė mund tė dyshohet se e kanė sulmuar”, ka thėnė Hadini.

Ai ka shtuar se do ta njoftojnė Qendrėn pėr Punė Sociale e cila do tė merret pastaj me veprimet e tjera lidhur me tė.

Pas kėtij sulmi kanė ardhur reagime tė shumta, pėrfshirė edhe nga liderė tė institucioneve nė Kosovė, shoqėria civile dhe deputetė tė Kuvendit tė Kosovės, duke e quajtur aktin si tė shėmtuar.

Njė reagim ka ardhur nga Rrjeti i Organizatave tė Grave Rome, Ashkali dhe Egjiptase tė Kosovės (RROGRAEK).

Nė reagim thuhet se janė tejet tė shqetėsuar lidhur me rastin e gruas nga komuniteti rom, e cila sot u sulmua sėrish, nė qytetin e Ferizajt.

RROGRAEK konsideron se kjo qė po ndodh me gruan rome, ėshtė tejet serioze, pasi qė ajo u sulmua, pėrkundėr asaj qė shteti njė ditė mė parė, e mori atė nėn mbrojtje.


“Ku mund tė drejtohemi dhe tani mė nuk e dimė kush do tė kujdeset pėr tė. Jeta e saj ėshtė nė rrezik. Kėrkojmė dhe bėjmė apel tek gjitha instancat e larta nė vend, qė tė merren seriozisht me kėtė rast”, thuhet nė reagim.

Sipas RROGRAEK, kjo sjellje brutale ndaj njė gruaje, e cila vjen nga komuniteti rom, e e cila ėshtė dyfish e diskriminuar, sė pari si grua dhe mė pastaj si komunitet pakicė, duhet ta marrė dėnimin e merituar dhe tė mos mbetet vetėm nė suaza tė deklaratave.

“Pėrderisa Policia e Kosovės, ka deklaruar se gruaja e cila ishte riatdhesuar nga Belgjika nė Kosovė nė vitin 2011, nuk dyshohet pėr ndonjė aktivitet kriminal, por e cila u sulmua pasi qė grupe tė ndryshme online, kanė alarmuar rrejshėm pėr rrezikun qė pretendohej se ajo paraqiste, nuk duhet tė mbetet me kaq. Por se rasti duhet tė qartėsohet deri nė fund dhe akteret e kėtij rasti, tė cilėt ushtruan dhunė ndaj njė gruaja rome, tė marrin dėnimin e merituar”, thuhet tutje nė reagim.

RROGRAEK fton institucionet pėrkatėse qė tė marrin rastin parasysh dhe tė marrin masa disiplinore
ndaj sulmuesve, duke tė trajtuar rastin deri nė fund.

RROGRAEK po ashtu u bėnė thirrje institucioneve arsimore nė Kosovė, qė tė kenė kujdes me fėmijėt, tek tė cilėt tė mos ketė nxitje tė urrejtjes ndaj qytetarėve tė komuniteteve tjera dhe tė ketė sulme nė baza racore, si nė rastin me gruan e komunitetit rom. /Telegrafi/
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 17:34   #3
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Policia e Ferizajt: Gruaja e sulmuar ėshtė e paqartė nė deklaratat e sajPolicia ka thėnė se ka pėrfunduar intervistimin e gruas rome nė stacionin policor nė Ferizaj, pas sulmit qė i ėshtė bėrė nga disa qytetarė nė sheshin e kėtij qyteti.

Major Mehmetali Hadini, ka thėnė pėr Telegrafin se gruaja ėshtė duke qėndruar nė stacionin policor, dhe se janė duke pritur stafin e Qendrės Sociale, qė tė merren me rastin.

“Kemi marrė informatėn nga njė qytetar se nė sheshin e Ferizajt ėshtė parė gruaja nė fjalė. Policia ka dalė menjėherė nė vendin e ngjarjes dhe e kanė shoqėruar gruan pėr nė stacionin policor. Gruaja nuk flet shqip por vetėm anglisht dhe asgjė nuk kuptohet se ēfarė thotė ajo”, tha ai.

Hadini tha se janė duke vazhduar hetimet pėr t’i identifikuar personat qė kanė sulmuar gruan, gjithashtu ai bėri tė ditur se janė duke pritur edhe stafin e Qendrės Sociale qė tė trajtojnė gruan dhe tė shohin se si ėshtė gjendja e saj.

Gruaja rome ėshtė sulmuar edhe para tri ditėsh edhe nė rrugėt e Lipjanit, pasi nė rrjetet sociale u tha se ishte njė ‘rrėmbyese e fėmijėve’.

Megjithatė, Policia e Kosovės kishte sqaruar se gruaja nė fjalė nuk paraqet rrezik pėr askėnd dhe se nuk ka dosje kriminale. /Telegrafi/
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 17:40   #4
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Pavarsisht qe ne si shqiptare nuk i kemi ne sy te mire, po edhe gjat luftes keta nuk i kemi dasht, kjo cfare kan ba ndaj nje grue eshte e tmerrshme, kjo gje mundet me ndodhe vetem ne vendet geto apo ne ndonje vend shume primitiv.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 17:40   #5
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,952
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Shume trimeni e madhe me sulmue nje grue te pambrojtun. Turp.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 18:33   #6
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,828
Thanks: 858
Thanked 1,621 Times in 942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Atij ose atyre qe e goditen bravo. Idiota.
Me ndihmen e mediave sociale sapo e perhapen lajmin me shpejtesine e eres ne gjithe portalet serbe sesi Shqiptaret i trajtojne minoritetet. Kshu trajtohen dhe serbet ne Kosove , do propogandohet neser.

Edhe nese ka vjedhur , ka rend dhe polici qe merret me ket pune , por ta godasesh ne at far feje eshte turp dhe nuk tregon kurrfar burrnie.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:03   #7
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Kesaj sikur i ofroi policia mbrojtje pas rastit ne Lipjan para pak ditesh.

Po kalbet kjo shoqeri.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:23   #8
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Kesaj sikur i ofroi policia mbrojtje pas rastit ne Lipjan para pak ditesh.

Po kalbet kjo shoqeri.
Naj qiten ftyren e zez more Rex, kjo eshte turp pertej turpit.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:25   #9
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Naj qiten ftyren e zez more Rex, kjo eshte turp pertej turpit.
Jane tu dal disa gjenerata qe ruana zot.

Me klane, droga, hip hop.. keq puna. Nuk sheh rini neper fusha te futbollit e basketit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (2)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:27   #10
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Po a ka pas ndonje rrembim femije ne te vertete ?? Histeri kolektive
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:27   #11
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,005
Thanks: 13,035
Thanked 7,181 Times in 4,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Rob te trashe injoranta!
Gjynaf per brezin e ri qe rritet me nje mentalitet te mykur.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:29   #12
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Njoftimin ne fb e pashe dhe une i kishin nxjere foton dhe shkruanin qe eshte burre i veshur si femer qe rremben femije kaq u desh
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:30   #13
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,952
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Rob te trashe injoranta!
Gjynaf per brezin e ri qe rritet me nje mentalitet te mykur.
"mentaliteti mykur"= vlere perendimi.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:30   #14
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Po a ka pas ndonje rrembim femije ne te vertete ?? Histeri kolektive
Sipas policise kjo eshte genjeshter.

Dikush ka postu dezinformate ne fb dhe opa trimat ne skene.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:31   #15
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Jane tu dal disa gjenerata qe ruana zot.

Me klane, droga, hip hop.. keq puna. Nuk sheh rini neper fusha te futbollit e basketit.
Duhen mu fajesu edhe mediat qe se pari ja futen jeten ne rrezik, kjo duhet mi padit per rrezikim te jetes qe i kan shkaktu, e per rini s’kem qka me fol, dikur bari u pike vetem ndonje neje dhe per fun, tash pihet vend cigares e lere mos te flasim per dukurit me negative qe i posedojn.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:37   #16
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,206
Thanks: 2,556
Thanked 4,586 Times in 2,937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Ikona nga mesjeta vallahi....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:37   #17
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,005
Thanks: 13,035
Thanked 7,181 Times in 4,549 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
"mentaliteti mykur"= vlere perendimi.
Se di sa vjedhje mund te kete bere ajo me ato taka!
Por te gjuash nje femer ne ate menyre tregon paburreri, njerezit e dobet dhe pa karakter bejne veprime te tilla.
🖤 (3)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:38   #18
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Jane rrjetet sociale o Lum.

Me shfaqjen e rrjeteve sociale secili qe e ka nje account eshte gazetar ne vete.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:39   #19
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Jane rrjetet sociale o Lum.

Me shfaqjen e rrjeteve sociale secili qe e ka nje account eshte gazetar ne vete.
Rrjete sociale jane pa kontroll, por portalet nuk duhen me postu cdo gje qe eshte ne rrjete sociale se pastaj behet deti kos, imagjino sikur te na ndodhe neve diqka dhe shembull e plason dikush anonim, ndersa portalet e qesin ne lajme, mundemi mi padit qe as parat qe i kan fitu nuk ja lajn.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 19:41   #20
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,005
Thanks: 1,840
Thanked 2,018 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Rendesi ka mos te sulmohet ndonje grua Shqiptare ne kosove.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur