Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-05-2019, 19:42   #21
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,165
Thanks: 3,360
Thanked 3,844 Times in 2,140 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 414
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

80% te portaleve nuk u dihet as pronari as adresa.

Eshte kaos informativ.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2019, 22:15   #22
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,912
Thanks: 3,717
Thanked 4,051 Times in 2,738 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Paramendo gjithe ato rrjete sociale, me faqebuka e sa ajfunen ne dore pdhus portalet ta lexojne lajmin, qe ajo personja ne dhafe nuk eshte ajo, dalin e rrafin.

Kjo deshmon qe gjithe ato kategori nxenesish jane me analfabete se gabelica e rrafur ja kesaj i thone dhakum gjenerejshen from Nju Born, kryesore copy pastaqen kane mesuar, ne matura me qashtu fustana halfe flluqka jashte ( aj em bykuroshe) Bac u sos ! Po e vazhdojme si uqka rrafim gabelicen ne Tuqka ne midis shehrit

Njerez te dalur prej kaqube, shumski dhopovi, bandidos Kusova
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 31-05-2019, 22:34   #23
boom
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2019
Posts: 21
Thanks: 9
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
boom ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Njeri pa nder ...
boom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 22:53   #24
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 20,593
Thanks: 4,315
Thanked 5,041 Times in 2,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 226
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
80% te portaleve nuk u dihet as pronari as adresa.

Eshte kaos informativ.
E vertete

Duket qe nga shkrimi... se ka 10 here qe e lexoj e asgje nuk kuptova.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2019, 22:54   #25
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,123
Thanks: 10,363
Thanked 5,529 Times in 2,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Hė. Kot Surroi e ka botuar librin "kėmbėt e gjarprit", se ky gjarpri ynė ėshtė budallė, ky jo kėmbė gjarpri po kėmbė kishku( bualli ) ka. Ky ėshtė taksiratli i vendit tė vet!

Kėmbė gjarpri ka shkau. Ati s'i shihen kėmbėt ...

Unė them shkau ka dorė nė kėto gjurullditė qė po na ndodhin kohėve tė fundit, mbase edhe nė kėtė rastin e gabelicės!
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 31-05-2019 nė 23:43
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2019, 02:44   #26
Ragnar
I larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,783
Thanks: 690
Thanked 2,905 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

ginde Mashe ja paske fut kot me ket komentin e fundit, burr ketu behet fjale per nje abuzim, keqtrajtim te nje grua ne ket shekull, ndersa ti e lidh me politik, nncnncncnc kjo eshte e tepert seriozisht.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 02:46   #27
Ragnar
I larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,783
Thanks: 690
Thanked 2,905 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
E vertete

Duket qe nga shkrimi... se ka 10 here qe e lexoj e asgje nuk kuptova.
Nuk e ke kuptu shkrimin e Rexit se jo portalet, mjafton mi pa videot e kupton se cfare behet fjale, per asnje gje nuk rrafet njeriu mes te rruges ashtu, as shtaza nuk rrifet se leri njeriu.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 06:58   #28
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 20,593
Thanks: 4,315
Thanked 5,041 Times in 2,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 226
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Nuk e ke kuptu shkrimin e Rexit se jo portalet, mjafton mi pa videot e kupton se cfare behet fjale, per asnje gje nuk rrafet njeriu mes te rruges ashtu, as shtaza nuk rrifet se leri njeriu.
Lumi e kisha fjalen per artikullin, jo per shkrimin e Rex -iT .

Pastaj nje grua eshte grua, nuk eshte nevoja te etikohet nje grua Rome, nje grua me shami etj etj ... qe k’tu kuptohet qe lajmi eshte per buje .

Gjithsesi a doli qe qenka pergenjeshtrim ? C’fare ka k’tu per te diskutuar e per tu shqetesuar tani .. pervecse pergenjeshtrimit?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2019, 07:46   #29
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,928
Thanks: 14,608
Thanked 8,667 Times in 5,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Lumi e kisha fjalen per artikullin, jo per shkrimin e Rex -iT .

Pastaj nje grua eshte grua, nuk eshte nevoja te etikohet nje grua Rome, nje grua me shami etj etj ... qe k’tu kuptohet qe lajmi eshte per buje .

Gjithsesi a doli qe qenka pergenjeshtrim ? C’fare ka k’tu per te diskutuar e per tu shqetesuar tani .. pervecse pergenjeshtrimit?
Disa Hakerra ka Macedonia kan bo VELIKI PARE me... ruset qe influencuan zgjedhesit ....caubojs.

Pra.............PARAZITE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2019, 08:13   #30
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,517
Thanks: 2,407
Thanked 4,283 Times in 2,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 154
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Sdi pse kaq buje per kete lajm, ndoshta fakti se ka ndodh ne Kosove se per Shqiperine ska dite mos dhunohet nje femer aty, kshu qe s'perben lajm tashme....

Eden fute nje karamele ne goje e mos llamos shume se do hash ndonje kopace dhe ti thuj ...
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 09:15   #31
Ragnar
I larguar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,783
Thanks: 690
Thanked 2,905 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Lumi e kisha fjalen per artikullin, jo per shkrimin e Rex -iT .

Pastaj nje grua eshte grua, nuk eshte nevoja te etikohet nje grua Rome, nje grua me shami etj etj ... qe k’tu kuptohet qe lajmi eshte per buje .

Gjithsesi a doli qe qenka pergenjeshtrim ? C’fare ka k’tu per te diskutuar e per tu shqetesuar tani .. pervecse pergenjeshtrimit?
Ku e lexove qe u pergenjeshtru ky lajm, fakti qe u quajt Rome e bene me te madhe se na kan paraqit para botes qe i keqtrajtojm minoritetet, ti a i pe videot! Keto gjera nuk duhet me ndodhe ne nje vend qe po lufton per imazh te mire, qe po kerkohet liberalizim te vizave, bashkim evropian etj etj.
Tash per ta sqaru ty si erdhi tek rrahja e saj, para disa dite dikush e ka fotografu edhe e ka akuzu qe kjo po vjedh femij, e kan postu ne facebook dhe instagrame te ndryshme, portalet e bene lajm, policia e intervestoj, njeher than eshte rome nga Belgjika, pastaj nga Shqiperia, e ledhun si te pafajshme, menjeher te nesermen dy qytete e rrafen ne publik, duke mos i dal ne ndihme askush por e rekorduan duke plasu ne media qe u be lajm viral, kjo i shkon pershtati lajmit te kryeministres se shkive qe na quajti neve shqipetareve te Kosoves njerez te dalur nga mali para disa dite.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ragnar : 01-06-2019 nė 09:45
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 09:39   #32
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 20,593
Thanks: 4,315
Thanked 5,041 Times in 2,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 226
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Ku e lexove qe u pergenjeshtru ky lajm, fakti qe u quajt Rome e bene me te madhe se na kan paraqit para botes qe i keqtrajtojm minoritetet, ti a i pe videot! Keto gjera nuk duhet me ndodhe ne nje vend qe po lufton per imaxh te mire, qe po kerkohet liberalizim te vizave, bashkum evtopian etj etj.
Tash per ta sqaru ty si erdhi tek rrahja e saj, para disa dite dikush e ka fotografu edhe e ka akuzu qe kjo po vjedh femij, e kan postu ne facebook dhe instagrame te ndryshme, portalet e bene lajm, policia e intervestoj, njeher than eshte rome nga Belgjika, pastaj nga Shqiperia, e ledhun si te pafajshme, menjeher te nesermen dy qytete e rrafen ne publik, duke mos i dal ne ndihme askush por e rekorduan duke plasu ne media qe u be lajm viral, kjo i shkon pershtati lajmit te kryeministres se shkive qe na quajti neve shqipetareve te Kosoves njerez te dalur nga mali para disa dite.
Lumi mos e bej qimen tra ... dhe mos e lidh c’do gje me politiken, se fundja fundit raste te tilla ndodhin c’do dite ne mbare boten.

Une qe dje Po e lexoja artikullin disa here dhe arsyeja Pse Nuk komentova , ishte pikerisht kjo qe kam thene me lart .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 09:48   #33
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,788
Thanks: 7,462
Thanked 3,446 Times in 1,796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Krim dhe marrėzi

Nga: Kimete Berisha Mė: 31 maj 2019 Nė ora: 22:32


1. Atifete Jahjaga: 'Vendi qė mėton demokraci e sulmoi njė grua'.
- Ky vend nuk e ka sulmu askėnd, por sulmin e kanė bė disa fėmijė. Ky vend 'jodemokratik' ty moj erife tė ka ba Presidente.

2. Blerim Latifi: 'E kanė rreh gruan rome sepse kujtojnė qė shkojnė nė xhenet'.
- Gruan rome nuk e kanė rreh imamėt e hoxhallarėt, po njė djalė i ri me tatuazhe (tė cilat i ndalon feja islame).
Ēka ka faj kėtu feja islame?
Shumė ka qejf ky kėshilltari i Kadri Veselit mos me pas Zot, ama jo pėr krejt, veē pėr myslimanėt ka qejf mos me pas Zot.

Inkuizicionin dhe ndjekjen e shtrigave, vrasjen e miliona vajzave e grave tė pafajshme nuk e kanė bė myslimanėt.
3. Vlora Ēitaku: 'Turp na qoftė. Jemi racistė'.
- Nuk ėshtė e vėrtetė qė jemi 'racistė'.
Ndoshta po nisesh prej vetes, se shqiptarėt s'kanė bė zullum kurrė ndaj askujt.
Nuk ka ndodh kanagjeq e dasėm e madhe e
shpijanikėve shqiptarė pa thirr defatore rome (Hamide defatoren bile e kanė adhuru).
Shqiptarėt u kanė ndihmu romėve, gjithmonė, me pare e me ēka kanė pas, se edhe vet kanė qenė tė varfėr.
Fallxhoret dhe shitėset rome i kanė pas dyert e hapura te shtėpitė e shqiptarėve dhe kurrė kush nuk i ka nguc, m'o Zot m'i rreh.
Ka shqiptarė qė janė martuar me to.
Rastin i shoqes tėnde tė klasės 'Nurijes' ėshtė rast i izoluar dhe unė po habitem qysh po ia lejon vetes me marrė gjithė kėtė pėrgjegjėsi, me thėnė se 'romėt e kanė braktisur shkollėn pėr shkak tė presionit tė shqiptarėve', gabim historik dhe politik.
Ramushi ka tė drejt qė thotė se Ju po e dėmtoni Kosovėn, si sot me deklarata impulsive dhe me pervoja personale qė ia 'shitni botės' si fakte historike tė njė shoqėrie.
4. Berat Buzhala: 'Bėrnabiē nuk e ka qaq keq'.
- Nuk kam koment. E di qė gazetari nuk mendon kėshtu, por nuk ėshtė mirė me thėnė kėshtu, se e lexojnė fėmijėt e kujtojnė qė pėrnjėmend krejt shoqėria ėshtė e egėr.
5. Veton Surroi: 'Ata fėmijė qė u vranė nga serbėt para 20-tė vjete sot e rrahin njė grua dhe janė fashistė'.
- Shumė i pėlqen kėtij serbofilit me na quajt 'fashistė.
Edhe pas luftės e ka quajt komplet popullin shqiptar 'fashistė'.
Ky s'don me ditė, s'don me ba dallimin: se fėmijėt shqiptarė i vrau dhe masakroi shteti serb, kurse gruan rome e rrahėn disa fėmijė e jo shteti i Kosovės, shoqėria dhe shteti nuk e kanė sulmu atė grua. (Vrasėsit serbė tė fėmijėve shqiptarė janė tė lirė, e sulmuesi shqiptar i gruas rome ėshtė nė burg).
6. Blerta Deliu: 'Gjest racist..'.
- Romėt jetojnė tė lirė nė Kosovė. Kjo grua nuk u sulmua pėr shkak se ėshtė rome.
Ka njeri qė e rreh nanėn e vet, e qysh po thoni ju, krejt shoqnia me marrė pėrgejgjėsinė pse del njė kriminel qė e rreh nanėn e vet a?
Nė Kosovė ka ndodh djali e ka mbyt nanėn e vet, ēka me thėnė tash qė 'shkolla e ka mėsu me vra nanėn e vet a'!
Kjo grua u sulmua si pasojė e lajmeve tė rreme tė portaleve pėr tė, pa asnjė fakt, bazuar nė intriga e publikuan lajmin se ajo 'vjedh fėmijė'.
Portalet ia kanė ndėrsy fėmijėt kėsaj gruaje.
Dhe ia kanė rreziku jetėn.
Portalet duhet ta 'zhbėjnė' lajmin e rremė pėr atė grua, qė ėshtė viktimė e portaleve, dhe tjera herė tė kenė kujdes me fotografi tė njerėzve, pa i verifiku ato se mundet me ndodh edhe mė keq.
Ky rast kaq i rėndė dhe i pafalshėm duhet gjykuar me krejt forcėn (s'ka lidhje qė sulmuesit janė fėmijė, duhet tė ēohen aty ku e kanė vendin, nė burgjet adekuate pėr tė rinj, si nė Amerikė qė edhe adoleshentėt i dėnojnė me burg tė pėrjetshėm dhe vdesin nė burg pėr veprat qė i kanė bė nėn moshėn 18 vjeēe, se nuk pyet drejtėsia amerikane pėr moshė), sepse fatkeqėsisht 'edhe fėmijėt vrasin'!
Indiferenca e fėmijėve tjerė ndaj gjesteve barbare tė kėtyre fėmijėve ėshtė pasojė e frikės sė tyre tė pėrbashkėt 'nga ajo grua'.
Aq mė tepėr tash qė djemtė shqiptarė gjithė ditėn 'vrasin nė lojė', dhe vrasin nėn mbikqyrje tė prindėrve.
P.S. Dikujt i bjen shi n'kallamoq, badihava, s'ke ēka i bėn. Kadri Veselit i qėlloi ditėlindja nė Natėn e Katragjegjave, e unė e pata dje, boll m'doni, po kujt s'i ra nė mend pėr m'u, si duket m'doni veē pėr interes, me ju shti me kesh.
_______________________________________
https://www.botasot.info/opinione/10...m-dhe-marrezi/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 10:38   #34
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,331
Thanks: 1,005
Thanked 404 Times in 321 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Ku e lexove qe u pergenjeshtru ky lajm, fakti qe u quajt Rome e bene me te madhe se na kan paraqit para botes qe i keqtrajtojm minoritetet, ti a i pe videot! Keto gjera nuk duhet me ndodhe ne nje vend qe po lufton per imazh te mire, qe po kerkohet liberalizim te vizave, bashkim evropian etj etj.
Tash per ta sqaru ty si erdhi tek rrahja e saj, para disa dite dikush e ka fotografu edhe e ka akuzu qe kjo po vjedh femij, e kan postu ne facebook dhe instagrame te ndryshme, portalet e bene lajm, policia e intervestoj, njeher than eshte rome nga Belgjika, pastaj nga Shqiperia, e ledhun si te pafajshme, menjeher te nesermen dy qytete e rrafen ne publik, duke mos i dal ne ndihme askush por e rekorduan duke plasu ne media qe u be lajm viral, kjo i shkon pershtati lajmit te kryeministres se shkive qe na quajti neve shqipetareve te Kosoves njerez te dalur nga mali para disa dite.
Dhe ti cfar po ben?! po reklamon videot e si harbut te marra tek NOA ose noj kazan tjeter qe thot edi rama , pa asnje lloj informacioni te faktuar dhe thua shikoni videon na mbuloi faqja e zeze????? ...ore zotni i dashtun po ofendon shoqerin me kto lloj temash , mir informohu pastaj bujrum diskutojm!
__________________
I never lose, I either win or I learn.
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The ICEman pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2019, 11:59   #35
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,001
Thanks: 24
Thanked 2,262 Times in 1,434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 167
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Dhe ti cfar po ben?! po reklamon videot e si harbut te marra tek NOA ose noj kazan tjeter qe thot edi rama , pa asnje lloj informacioni te faktuar dhe thua shikoni videon na mbuloi faqja e zeze????? ...ore zotni i dashtun po ofendon shoqerin me kto lloj temash , mir informohu pastaj bujrum diskutojm!
Edhe me kte ne Kosovė fajin kazani Rames e ka
Ti thua mos te reklamojm ta ham turpin me buke
Te dukemi mire ne sy te botes se ne sy te njeri tjetrit ska gje se jemi mesuar!!!
Eshte per te ardhur keq cfare m** brezi po rritet qe nuk ka asnje respekt per komunitetin per moshen dhe per prindin.
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 12:06   #36
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,058
Thanks: 11,976
Thanked 6,666 Times in 4,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 380
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Dhe ti cfar po ben?! po reklamon videot e si harbut te marra tek NOA ose noj kazan tjeter qe thot edi rama , pa asnje lloj informacioni te faktuar dhe thua shikoni videon na mbuloi faqja e zeze????? ...ore zotni i dashtun po ofendon shoqerin me kto lloj temash , mir informohu pastaj bujrum diskutojm!
Po ca lidhje ka ku jane mare lol se na habitet

Aty shifet nje turme meshkujsh te lodhur qe gjuajne nje femer!
Meruni me problemin jo me kush e solli e nga erdhi
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2019, 12:35   #37
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,579
Thanks: 13,775
Thanked 12,024 Times in 7,469 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 654
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Po ca lidhje ka ku jane mare lol se na habitet

Aty shifet nje turme meshkujsh te lodhur qe gjuajne nje femer!
Meruni me problemin jo me kush e solli e nga erdhi
Ka lidhje, madje shumė.
ICE e ka mirė, se ka dy legena nė Kosovė qė rrahin njė grua rrugės nuk mund tė bėhet mediatike pėr tė dėmtuar njė komb tė tėrė, jo vetėm Kosovėn por edhe gjithė shqiptarėt.
Nė gjithė botėn ndodhin skena tė tilla por ata nuk i publikojnė pa pikė pėrgjegjėsie si puna jonė dhe pastaj kthehen dhe na bėjnė moral.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2019, 12:49   #38
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,058
Thanks: 11,976
Thanked 6,666 Times in 4,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 380
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ka lidhje, madje shumė.
ICE e ka mirė, se ka dy legena nė Kosovė qė rrahin njė grua rrugės nuk mund tė bėhet mediatike pėr tė dėmtuar njė komb tė tėrė, jo vetėm Kosovėn por edhe gjithė shqiptarėt.
Nė gjithė botėn ndodhin skena tė tilla por ata nuk i publikojnė pa pikė pėrgjegjėsie si puna jonė dhe pastaj kthehen dhe na bėjnė moral.
Sa legena ka si ata qe nuk rrahin ndoshta rruges por behind closed doors, pa fund si ne Kosove Dhe ne Albania.
Duhet te ndergjegjesohen, le te behen gazi botes ndoshta mesojne dicka dhe nuk edukojne brezin e ardhshem me nje mentalitet te tille.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 12:53   #39
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,579
Thanks: 13,775
Thanked 12,024 Times in 7,469 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 654
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Sa legena ka si ata qe nuk rrahin ndoshta rruges por behind closed doors, pa fund si ne Kosove Dhe ne Albania.
Duhet te ndergjegjesohen, le te behen gazi botes ndoshta mesojne dicka dhe nuk edukojne brezin e ardhshem me nje mentalitet te tille.
Qė tė mos keqkuptohemi.
Nuk thash qė ata tė mbulohen dhe tė mos vihen para pėrgjegjėsisė, pėrkundrazi, tė bėhen shėmbull nė dėnim.
Por mediatizimi dėmton me pa tė drejtė Kosovėn dhe Shqipėrinė si shtete sepse nuk e meritojnė kėtė imazh.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2019, 12:57   #40
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,058
Thanks: 11,976
Thanked 6,666 Times in 4,191 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 380
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulmohet nje grua Rome ne Kosove !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Qė tė mos keqkuptohemi.
Nuk thash qė ata tė mbulohen dhe tė mos vihen para pėrgjegjėsisė, pėrkundrazi, tė bėhen shėmbull nė dėnim.
Por mediatizimi dėmton me pa tė drejtė Kosovėn dhe Shqipėrinė si shtete sepse nuk e meritojnė kėtė imazh.
Po Pse ti mendon qe do denohen? Dhune kunder nje femre te komunitetit rom! As qe do meret njeri me ate pune.
E vetmja menyre qe ata te denohen eshte kjo! Te behet mediatike.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur