Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-06-2019, 14:31   #41
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,941
Thanks: 1,993
Thanked 2,840 Times in 1,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

“Nėse do kishte bėrė nėna nja 3 si Erion Veliaj, nuk e di ku do ishim kėtė 4-vjeēar”-u shpreh Tarifa.

Ndėrsa Anxhela Peristeri deklaroi votėn e saj pro Veliajt.

“Nuk lodhem duke folur pėr Erjonin, nė 30 Qershorin do votoj pėr Tiranėn sepse do votoj pėr ndryshimin e saj, pėr gjelbėrimin dhe investimet” u shpreh Peristeri.

Nga ana tjetėr Gaz Paja u shpreh se kėrkon tė hyjė nė histori pasi edhe miqtė duan tė hyjnė nė histori.

“Di qė kėta ēuna dhe goca do hyjnė nė histori, edhe unė dua tė hyj nė histori”-deklaroi Paja.


Kėto janė disa shprehje tė "aktorucėve" dhe tė tjera figura tė jetės shoqėrore qė lėpirjen dhe llumin e kanė pasion.
Kėto janė degjenerata e kohėve moderne.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 02-06-2019 nė 14:35
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:32   #42
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,185
Thanks: 0
Thanked 1,030 Times in 896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Xhaxhi apo teta ...lool
Ca t’dush ti. Nuk prishemi per kaq ne.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:32   #43
Metarch
homo aspirans
 
Avatari i Metarch
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Posts: 83
Thanks: 12
Thanked 47 Times in 28 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Metarch ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Une ve doren ne zjarr qe fiqtari eshte nen maske nje pervers i thekur e kaluar perversit, ne mos homoseksual atehere dicka akoma me keq. Dicka jo thjesht pa moral, por ANTI-moral. Pa piken e diskutimit personi me i rrezikshem ne territorin shqiptar sot, zoti paste meshire ne iu lante gje me shume ne dore kesaj krijese.
Metarch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:34   #44
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,185
Thanks: 0
Thanked 1,030 Times in 896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
“Nėse do kishte bėrė nėna nja 3 si Erion Veliaj, nuk e di ku do ishim kėtė 4-vjeēar”-u shpreh Tarifa.

Ndėrsa Anxhela Peristeri deklaroi votėn e saj pro Veliajt.

“Nuk lodhem duke folur pėr Erjonin, nė 30 Qershorin do votoj pėr Tiranėn sepse do votoj pėr ndryshimin e saj, pėr gjelbėrimin dhe investimet” u shpreh Peristeri.

Nga ana tjetėr Gaz Paja u shpreh se kėrkon tė hyjė nė histori pasi edhe miqtė duan tė hyjnė nė histori.

“Di qė kėta ēuna dhe goca do hyjnė nė histori, edhe unė dua tė hyj nė histori”-deklaroi Paja.


Kėto janė disa shprehje tė "aktorucėve" dhe tė tjera figura tė jetės shoqėrore qė lėpirjen dhe llumin e kanė pasion.
Kėto janė degjenarata e kohėve moderne.
Historia kshu o. Han me iqin porta.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
border=
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:35   #45
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,185
Thanks: 0
Thanked 1,030 Times in 896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Metarch Shiko postimin
Une ve doren ne zjarr qe fiqtari eshte nen maske nje pervers i thekur e kaluar perversit, ne mos homoseksual atehere dicka akoma me keq. Dicka jo thjesht pa moral, por ANTI-moral. Pa piken e diskutimit personi me i rrezikshem ne territorin shqiptar sot, zoti paste meshire ne iu lante gje me shume ne dore kesaj krijese.
Shum gabim. Ai o akoma nxons filloreje.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:35   #46
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,853
Thanks: 725
Thanked 951 Times in 331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
“Nėse do kishte bėrė nėna nja 3 si Erion Veliaj, nuk e di ku do ishim kėtė 4-vjeēar”-u shpreh Tarifa.

Ndėrsa Anxhela Peristeri deklaroi votėn e saj pro Veliajt.

“Nuk lodhem duke folur pėr Erjonin, nė 30 Qershorin do votoj pėr Tiranėn sepse do votoj pėr ndryshimin e saj, pėr gjelbėrimin dhe investimet” u shpreh Peristeri.

Nga ana tjetėr Gaz Paja u shpreh se kėrkon tė hyjė nė histori pasi edhe miqtė duan tė hyjnė nė histori.

“Di qė kėta ēuna dhe goca do hyjnė nė histori, edhe unė dua tė hyj nė histori”-deklaroi Paja.


Kėto janė disa shprehje tė "aktorucėve" dhe tė tjera figura tė jetės shoqėrore qė lėpirjen dhe llumin e kanė pasion.
Kėto janė degjenarata e kohėve moderne.
cdo pushtet ka sahanlepiresit dhe lolot e tij
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:35   #47
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,092
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Po pėrse mos ti dali nė krah Gaz Paja kėtij Gjinos qė ja shkundur fikun mė pėrpara njėri qė ėshtė nė Amerikė sot? Shiko ēfarė makine ka Gazi:
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:36   #48
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,895
Thanks: 1,529
Thanked 8,714 Times in 3,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Metarch Shiko postimin
Une ve doren ne zjarr qe fiqtari eshte nen maske nje pervers i thekur e kaluar perversit, ne mos homoseksual atehere dicka akoma me keq. Dicka jo thjesht pa moral, por ANTI-moral. Pa piken e diskutimit personi me i rrezikshem ne territorin shqiptar sot, zoti paste meshire ne iu lante gje me shume ne dore kesaj krijese.
Tu ndez sinjali ty, si pune magneti. Lol. C’rendesi ka ‘re. Punen po e ben perbukuri.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:37   #49
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,185
Thanks: 0
Thanked 1,030 Times in 896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po pėrse mos ti dali nė krah Gaz Paja kėtij Gjinos qė ja shkundur fikun mė pėrpara njėri qė ėshtė nė Amerikė sot? Shiko ēfarė makine ka Gazi:
He mo dhe ti. Me kalamajt e kopshtit merresh?
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:38   #50
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,092
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
cdo pushtet ka sahanlepiresit dhe lolot e tij
Po intelektualėt ku janė nė kėtė vend? Sepse pėr mua kjo ėshtė enigma mė e madhe nė kėto 30 vjetė. Mirė nė kohėn e dullės kishin frikė se tė vriste dhe tė zhdukte me gjithė familje, po sot?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:39   #51
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,685
Thanks: 11,436
Thanked 9,449 Times in 6,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

O Bardhyl...mos ja ha hakun se Gazi ka shitur shalqir.....un ate kam si kopje see edhe une Dua te blej nje MerceBenzzzz si ay.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:39   #52
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,853
Thanks: 725
Thanked 951 Times in 331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po intelektualėt ku janė nė kėtė vend? Sepse pėr mua kjo ėshtė enigma mė e madhe nė kėto 30 vjetė. Mirė nė kohėn e dullės kishin frikė se tė vriste dhe tė zhdukte me gjithė familje, po sot?
tani te heq buken e kalamanjve eshte e njejta gje
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:42   #53
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,185
Thanks: 0
Thanked 1,030 Times in 896 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
tani te heq buken e kalamanjve eshte e njejta gje
Jo re se te vret e tani. Por pa pretence prokurori.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:44   #54
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,782
Thanks: 3,092
Thanked 2,060 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po intelektualėt ku janė nė kėtė vend? Sepse pėr mua kjo ėshtė enigma mė e madhe nė kėto 30 vjetė. Mirė nė kohėn e dullės kishin frikė se tė vriste dhe tė zhdukte me gjithė familje, po sot?
Atehere te pakten e dije nga te vinte vdekja kurse tani iken pa nam e nishan.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:46   #55
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,941
Thanks: 1,993
Thanked 2,840 Times in 1,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
cdo pushtet ka sahanlepiresit dhe lolot e tij
Po pse i quajmė pjesė tė intelektualėve sė jetės shoqėrore!?
Dhe kur kalojnė disa dekada i bėjme kalorės tė teatrit, shtypit, fjalės sė lirė dhe jo ca mjeranė qė LLAPĖN e kishin pėr pastrimin e ujrave tė zeza tė pushtetit.
Paraja vėrtetė ėshtė e nevojshme por ajo fitohet edhe pa u vėnė nė rresht nga banda e mjaftucėve qė tė vetmen meritė kombėtare kanė promovimin e lgbt.
Mė kujtohet Bojken Lako; i biri i njė artisi qė u vu nė rresht nga tė djathtėt kur ishin nė pushtet e pėrsėri nga fikuci qė i dha njė post drejtori nė bashki.
E ku ėshtė shpirti artistik qė Erion Isahanet dhe Tarifiqet na e shesin?
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:48   #56
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,092
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Atehere te pakten e dije nga te vinte vdekja kurse tani iken pa nam e nishan.
Po jo tani se ishte shumė i rėndė rasti i Robert Ndrenikės, qė tė flasim konkretisht. Ka qenė simbol, ikonė, nuk ėshtė Laert Vasili pėr shembull.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:54   #57
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,853
Thanks: 725
Thanked 951 Times in 331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Po pse i quajmė pjesė tė intelektualėve sė jetės shoqėrore!?
Dhe kur kalojnė disa dekada i bėjme kalorės tė teatrit, shtypit, fjalės sė lirė dhe jo ca mjeranė qė LLAPĖN e kishin pėr pastrimin e ujrave tė zeza tė pushtetit.
Paraja vėrtetė ėshtė e nevojshme por ajo fitohet edhe pa u vėnė nė rresht nga banda e mjaftucėve qė tė vetmen meritė kombėtare kanė promovimin e lgbt.
Mė kujtohet Bojken Lako; i biri i njė artisi qė u vu nė rresht nga tė djathtėt kur ishin nė pushtet e pėrsėri nga fikuci qė i dha njė post drejtori nė bashki.
E ku ėshtė shpirti artistik qė Erion Isahanet dhe Tarifiqet na e shesin?
kur nje shkurre vlen 5500 euro sa shkon nje "artist shqiprije"
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:57   #58
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,941
Thanks: 1,993
Thanked 2,840 Times in 1,579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
tani te heq buken e kalamanjve eshte e njejta gje
Dhe duhet qė pėr hir tė kalamajve tė kthehesh nė Ver Llapa me veshėt e gjata!?
Jo , jo nuk ka mundėsi tė jetė ajo
Por ėshtė pasionin dhe vesi i lindur me shpirtin e nuk hiqet.
Njė kor mamuthėsh kanė marrė peng jo vetem pushtetin por edhe bankat, teatrin, shkencėn, universitetin, ruajtjen e rendit, drejtėsinė, ekonominė, jetėn artistike etj ndėrsa shtypi dhe media janė kalorės tė tyre.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 14:59   #59
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,853
Thanks: 725
Thanked 951 Times in 331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Dhe duhet qė pėr hir tė kalamajve tė kthehesh nė Ver Llapa me veshėt e gjata!?
Jo , jo nuk ka mundėsi tė jetė ajo
Por ėshtė pasionin dhe vesi i lindur me shpirtin e nuk hiqet.
Njė kor mamuthėsh kanė marrė peng jo vetem pushtetin por edhe bankat, teatrin, shkencėn, universitetin, ruajtjen e rendit, drejtėsinė, ekonominė, jetėn artistike etj ndėrsa shtypi dhe media janė kalorės tė tyre.
po ka dhe nje perqindje goxha te larte qe heshtin per kete aresye te siguroj une e shoh perdite nga afer
Dhe te siguroj qe nuk eshte aq e kollajshme ne shqiperi te sigurosh buken e kalamanjve
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 15:05   #60
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,092
Thanks: 3,516
Thanked 2,840 Times in 1,917 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mbi 5500 euro pėr njė pishė: Kontrata e Bashkisė sė Tiranės nėn hetim ng

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
po ka dhe nje perqindje goxha te larte qe heshtin per kete aresye te siguroj une e shoh perdite nga afer
Ana, ti e ke ndjekur telenovelėn pėr zgjedhjen e Rektorit tė UT? Ai tipi brenda nga burgu mbėshteste dhe influenconte pėr kandidaturėn e asaj vajzės. Pastaj Rektori dhe ish-Rektori bėnin sherr me njėri tjetrin pėr fondet e Universitetit. Po kėto gjėra janė skandal. Kėta presupozohet qė janė elita intelektuale e vendit. Nuk e di, kėto janė gjėra qė tė lėnė pa fjalė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur