Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-02-2019, 17:25   #41
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,608
Thanks: 1,653
Thanked 1,681 Times in 1,256 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Grammy is BS
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-02-2019, 18:38   #42
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,675
Thanks: 994
Thanked 1,613 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Po ti ēfar ke? Je xheloz qė Petrit Lulo nuk ka fituar njė Grammy
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 10:55   #43
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,777
Thanks: 179
Thanked 263 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Ruaj gojėn kur tė mė citosh mua!!!
Une nuk kam fare kujdes kur te citoj ty se je askush dhe po mendon se te kam fyer ,( gje qe nuk e kam bere)kur te vish ne Shqiperi me bej nje zile dhe takohemi.

Shko ankohu pak tani per kampet e Enverit dhe hajd na bind perseri qe nje cmim konsumerist amerikan qe e ka marr lloj lloj baxhelle, drogaxhiu, gjoks e shal nxjerre , qenka vlere e madhe per shqiptaret.

Nuk e keni fare konceptin e muzikes perstigjioze.

Shko kerko per Shopen, Bethoveen, Brahms, Wagner, Vivaldi, Tchaikowski et
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 11:11   #44
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,978
Thanks: 10,815
Thanked 5,912 Times in 3,687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 309
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Shije shije kjo dynja 1443
Apo dhe per kete e kane fajin derrat Anglez

Mos na bej presion se shqipe jemi dhe ne, e ben vaki e bejme pushken top
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 11:18   #45
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,028
Thanks: 6,070
Thanked 7,184 Times in 4,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 328
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Shije shije kjo dynja 1443
Apo dhe per kete e kane fajin derrat Anglez

Mos na bej presion se shqipe jemi dhe ne, e ben vaki e bejme pushken top
futi nja dy saēme bythve
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 11:37   #46
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,685
Thanks: 3,739
Thanked 4,080 Times in 1,547 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Shije shije kjo dynja 1443
Apo dhe per kete e kane fajin derrat Anglez

Mos na bej presion se shqipe jemi dhe ne, e ben vaki e bejme pushken top
Ketij 1443/shit nuk i bie tamam asgje...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 13:22   #47
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 5,474
Thanks: 0
Thanked 693 Times in 608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

dua fitoi grammy e? un fitova lesht e bakiut. ku qendron problemi ktu?
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 14:43   #48
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,608
Thanks: 1,653
Thanked 1,681 Times in 1,256 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Mė e mira nė botė?

Ēmimi nuk shkon gjithmon tek mė i miri. Se nė fund tė fundit arti ėshtė shumė personale aq mė tepėr muzika. Por kur njė shqiptarė arrin kaq shum sukses nė Amerikė, qė tė gjith e dimė ėshtė shumė e vėshtirė pėr tė bėrė sukses nėse nuk je anglosakson ėshtė diēka e mirė. Sidomos pėr shqiptarėt qė kan shumė nevojė pėr pak njohje e tė ndjehen mirė sepse kan shumė pak pėr t'u gėzuar. Unė nuk fitoj gjė nga suksesi i saj por mė vjen mir qė ėshtė shqiptarė dhe aq mė tepėr nga Kosova.

Edhe billboard e ka theksuar kėtė tė fundit jo pa qėllim.

Mė bėn pėrshtypje fakti qė shikoj sikur edhe njė postim negativ tė vetėm nė kėtė tem.
Po me e mira ne bote
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2019, 19:37   #49
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,919
Thanks: 296
Thanked 504 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Une nuk kam fare kujdes kur te citoj ty se je askush dhe po mendon se te kam fyer ,( gje qe nuk e kam bere)kur te vish ne Shqiperi me bej nje zile dhe takohemi.

Shko ankohu pak tani per kampet e Enverit dhe hajd na bind perseri qe nje cmim konsumerist amerikan qe e ka marr lloj lloj baxhelle, drogaxhiu, gjoks e shal nxjerre , qenka vlere e madhe per shqiptaret.

Nuk e keni fare konceptin e muzikes perstigjioze.

Shko kerko per Shopen, Bethoveen, Brahms, Wagner, Vivaldi, Tchaikowski et
Sa her je pas kon ne koncertin e Vienes qysh prej vjetit 1443??
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2019, 22:47   #50
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 427
Thanks: 13
Thanked 39 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: HISTORIKE! Dua Lipa fiton ēmimin Grammy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
E kujt i plasi trapi qe qenka shfaq fotoja e saj ne Manhattan apo ku ta di une???

Ndoshta ne mendjen tende te konsumerizmit amerikan, cmimi Grammy eshte '' pretigjioz'' por nuk eshte ne fakt, sepse ate cmim e kane fituar lloj lloj baxhellash dhe drogaxhish.

E di ti cfare eshte muzk prestigjioze apo jo?

Kjo edhe me te huaj shkon seksualisht.

Keto jane komplekse te theksuara inferioriteti, qe i kane ajo pjese e shoqerise shqiptare, qe ose eshte e emigruar, ose e palexuar, ose qe vuan nga sindroma e '' europianizmit'' dhe '' te qenit perendimor''
Prandaj edhe ne Shqiperi jevgjit si Noizy apo Flori jan bere milionere perderisa shqiptaret vazhdojne te kene shije te larte tallavash, rep jevgjish apo promovimi i kengetareve nderkombetar si puna e Rita ores, Dua Lipa apo te tjere qe vetem shembuj te keq japin me videospote porno. Kjo tregon qarte per lartesine e kultures shqiptare te shekullit 21.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur