Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-01-2014, 06:14   #21
Morrison
V.I.P
 
Avatari i Morrison
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: me kembe ne toke
Posts: 712
Thanks: 9
Thanked 14 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Morrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
e hape adresen e new york times?
Jo, ishte hamendesim
__________________
I know one thing, that I know nothing
Morrison nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 11:02   #22
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,068
Thanks: 3,559
Thanked 4,390 Times in 2,071 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 176
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Bukur ....Ne duhet te krenohemi per radhitjen ne liste, jo ta qertojme ate per prb shoqerore/politike, ne k'te rast.

Nese do ta eksplorosh Shqiperine/natyren, jashte metropolit dhe mentalitetit....eshte Bukuri e rralle dhe e paprekur. E gjithe shoqeria e ime qe kane ardhur me mua apo turista qe kam takuar ( qe vitin qe kaloi ishin nemase) per vizite, jane mahnitur dhe cuditur me faktin qe kemi emer kaq te keq neper bote, por qe realiteti eshte krejt ndryshe.

Jemi te keqet e vetes ...Ky po ,qe eshte fakt goxha Shqetesues.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 18:20   #23
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,608
Thanks: 1,653
Thanked 1,681 Times in 1,256 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morrison Shiko postimin
Jo, ishte hamendesim
nese skupton gjuhen te ndihmojne edhe pamjet
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 18:37   #24
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Vallaj ai vend eshte tamam si nje gure I cmuar qe ka humbur. Eshte mbuluar nga pluhuri I kohes. Ai vend behet parajs te kishte njerez qe kujdesen per te. Naft po, bregdet po,gas natyral po, minerale po, klime mesdhetare po, bjeshk po. I ka te gjitha mundesite. I mungon vetem njeriu me shpres. Gjynah, po shkon dem kot..
i mungon njeriu i ndershem do thoja une.

im ate psh ka emigruar ne fillim te viteve 90 ne gjermani dhe eshte kthyer, sepse ka pasur shprese dhe mendonte se shqiperia do behej.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 19:02   #25
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,069 Times in 5,378 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
i mungon njeriu i ndershem do thoja une.
Cfare ishte kjo???????????????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2017, 19:08   #26
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,421
Thanks: 6,731
Thanked 3,177 Times in 1,628 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
“Forbes”: Shqipėria ndėr 30 vendet qė duhet vizituar nė 2017-ėn

Revista prestigjoze amerikane “Forbes” ka renditur Shqipėrinė si njė ndėr vendet mė atraktive dhe mė pak tė shtrenjta pėr tu vizituar gjatė vitit 2017.
Shqipėria renditet e 21 nė 30 vende tė marra gjithsej nė studim, duke lėnė pas kėshtu vende si vende nė Meksikė, Kanada, Buenos Aires, Haiti, Greqi, Portugali, etj.

“Ky cep i harruar i Evropės ėshtė njė destinacion i mrekullueshėm qė mund ta vizitosh me njė buxhet shumė tė ulėt, nė njė kontinent tjetėr turistik dhe tė shtrenjtė”, shkruan “Forbes”.“Forbes” fton lexuesit e saj tė vizitojnė bukuritė e vijės bregdetare tė Sarandės, qytetit malor mesjetar tė Gjirokastrės dhe rrėnojat romake tė Butrintit.

“Me plazhe fantastike pėrgjatė vijės bregdetare, pėrfshirė kėtu portin e peshkimit nė Sarandė, Shqipėria u jep mundėsinė vizitorėve tė shijojnė ujėrat e Mesdheut pėr ēmime tė zakonshme. Akomodimi fillon nga 5 dollar[ pėr person, udhėtimet pėr peshkim ose xhirot me varkė nė ishujt e afėrt kanė afėrsisht tė njėjtin ēmim”, citohet artikulli i revistės.

Ka gjithashtu disa vende historike mjaft interesante nė tė gjithė Shqipėrinė nė tė cilat hyrja kushton 2 deri nė 5 dollarė.

Nga qyteti malor mesjetar i Gjirokastrės nė rrėnojat romake nė Butrint, tė ofrohet njė anė krejt e ndryshme e Evropės, e cila sugjeron “Forbes” duhet vizituar patjetėr pėrpara se kjo zonė tė jetė mbipopulluar.Linku i “Forbes” qė rekomadohet Shqipėria si vend qė duhet vizituar, kliko KĖTU:
_________________________________________
http://telegrafi.com/forbes-shqiperi...ar-ne-2017-en/
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg shq-780x439.jpg (22.3 KiloByte, 32 shikimet)
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 14-02-2017, 22:39   #27
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,182
Thanks: 810
Thanked 444 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Forbes”: Shqipėria ndėr 30 vendet qė duhet vizituar nė 2017-ėn

Akomodimi 5 $??? Per keto tendat qe hapen ne natyre e ka fjalen???? 5 $ I do robi minimalisht sa del nga dhome hotelit ne mengjes o forbi.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ThegreatGatsby pėlqehet nga
i vjetėr 09-10-2018, 20:57   #28
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,621
Thanks: 5,085
Thanked 2,450 Times in 1,010 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 09-10-2018, 21:34   #29
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 2,373
Thanks: 413
Thanked 411 Times in 311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
B.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Mikpritja, bujaria dhe ndershmeria e malesoreve. Ndoshta nuk eshte teper vone se bregdetin e " dogjen " horrat.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur