Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2018, 14:24   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,421
Thanks: 6,731
Thanked 3,177 Times in 1,628 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pacolli: Kosova ngrihet nė status nė Organizatėn ndėrkombėtare e Frankofonisė

Ministri i Jashtėm i Kosovės, Behgjet Pacolli, ka bėrė me dije se nė sesionin ministror tė 84 vendeve anėtare tė kėsaj organizate, u konfirmua kėrkesa e Kosovės pėr avancimin e statusit tė Kosovės, nga anėtar vėzhgues nė atė tė asocuar, qė ėshtė status i rangut tė lartė.
Ai thotė se ditėn e enjte pritet vetėm konfirmimi.
“Nė fjalėn time pėrpara ministrave tė jashtėm tė vendeve anėtare tė Organizatės sė Frankofonisė shpreha pėrkushtimin dhe vullnetin e Republikės sė Kosovės pėr tė avancuar statusin tonė nė kėtė organizatė tė rėndėsishme. Jam optimist qė nė mbyllje tė samitit, Kosova do tė marrė statusin e anėtarit tė asocuar dhe do tė vazhdojė faktorizimin e vet”, tha Pacolli.
“Vendeve anėtare tė Frankofonisė u kėrkova mbėshtetjen dhe i falėnderova pėr konstruktivitetin e trajtimit tė ēėshtjes sė Kosovės. Kosova do tė marrė vendin e merituar pėr tė dhėnė kontributin e vet nė paqen dhe stabilitetin rajonal e botėror”, theksoi ai.
_______________________________________
https://www.koha.net/arberi/122040/p...-frankofonise/
_____________________________________

Medet per ne kush po e drejton shtetin e Kosoves time te dashur 4 here mijevjeēare autentike shqiptare.
Ēfare debili ky mjerani i kosovos, kjo krijese miserabel qe s'ka kurfare rrespekti as per veten e vete e te mos flasim per ne tjeret...Kosova po na u faktorizojka se po avancoka "... nga anėtar vėzhgues nė atė tė asocuar..." ! Keto paēavura qe dhi... ne gjuhen e kulturen tone te dashur shqiptare e shkojne e promovojne "frankofonine"(kurre s'e kam kuptue ē'do me than kjo fjale qe tingullon aq pak shqip...)!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur