Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2018, 16:37   #1
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 298
Thanks: 51
Thanked 184 Times in 103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Njoftim: Organizohet Simpoziumi i V -tė “Lashtėsia Historike e Popullit Shqiptar

Njoftim

Nė datat 20-21 tetor 2018 Biblioteka Publike “Shevqet Musaraj” e Bashkisė Vlorė dhe Qendra e Studimeve Pellazgjike Tiranė do tė organizojnė Simpoziumin e V-tė Ndėrkombėtar “Lashtėsia Historike e Popullit Shqiptar dhe e Gjuhės Shqipe”.

Nė kėtė Simpozium, qė do tė mbahet nė qytetin historik dhe turistik tė Vlorės, ftohen tė marrin pjesė me studimet e tyre tė gjithė ata historian, arkeolog dhe gjuhėtar shqiptar ose tė huaj, apo studiues tė pavarur qė kanė bėrė zbulime dhe studime tė reja mbi prejardhjen e shqiptarėve dhe gjuhės shqipe nė arkivat, bibliotekat dhe muzeumet e Europės dhe botės.

Tė gjithė ata qė kanė dėshirė dhe kanė diēka tė re pėr tė na thėnė pėr Pellazgėt, Ilirėt, Etruskėt dhe Shqiptarėt janė tė mirėpritur nė Vlorė, duke na dėrguar posaēėrisht deri nė 30 shtator studimet e tyre ( nė 3 faqe) nė shqip dhe anglisht, tė cilat do tė botohen nė revistėn shkencore “DODONA”.

U lutemi tė gjithė biznesmenėve nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Mal tė Zi e nė diasporė, tė gjithė atyre qė e duan kombin shqiptar dhe flamurin kuq e zi, qė tė kontribuojnė financiarisht pėr mbarėvajtjen e kėtij simpoziumi, i cili ka rėndėsi themelorė pėr origjinėn e shqiptarėve nė shekuj.

Ju bėjmė thirrje tė gjithė dashamirėsve tė ēėshtjes shqiptare, tė historisė sonė tė lashtė, tė mitologjisė, tė heronjve dhe perėndive pellazgo-iliro-shqiptare, qė tė mbėshtesin organizimin dhe mbarėvajtjen e Simpoziumit tė V-tė “Lashtėsia Historike e Popullit Shqiptar dhe e Gjuhės Shqipe”.
Jemi nė pritje tė kontributit tuaj.

Ju faleminderit!

Clirim Hoxha
Drejtues i Bibliotekės Vlorė
c.hoxha@yahoo.com
Prof. Dr. Luftulla Peza
Kryetar i Qendrės sė Studimeve Pellazgjike Tiranė.

Ju lutem shpėrndaheni kudo dhe kujtdo qė flet shqip dhe ka mundėsi...
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rrjeti pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur