Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-10-2018, 10:36   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,191
Thanks: 9,422
Thanked 4,990 Times in 2,294 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Bėhen katėr vite nga lansimi i dronit nė Beograd

Para katėr viteve nė stadiumin e Partizanit nė Beograd, pėr kualifikimet Euro 2016 do tė luanin Serbia mė Shqipėrinė. Nė minutėn e 43’tė, atje do tė lėshohej droni mė hartėn e Shqipėrisė etnike qė do tė bėnte bujė nė tėrė Europė
14 tetori i vitit 2014 do tė mbahet mend gjatė.

Nė kėtė vit do tė zhvillohej njė ndeshje qė do tė mbahet mend. Ishte njė ndeshje pėr kualifikimet nė Euro 2016, njė ndeshje nė tė cilėn do tė startonin gjashtė kosovarė nė formacionin kryesor.

Kosova atėbotė nuk ishte e pranuar nė UEFA.

Serbia dhe Shqipėria ishte njė ndeshje qė shihej mė shumė se njė ndeshje futbolli.

Njė Shqipėri e cila pėr 20 vite me radhė vazhdon tė kėtė nė pėrbėrjen e saj kosovarė e tė cilėt bashkė arritėn qė ta dėrgojnė Kombėtaren Shqiptare nė Francė.

Por, ndeshja aty do tė mbahet gjatė mend.

Tensionet ishin rritur me tifozėt serb qė vetėm kishin filluar fyerjet raciste nė kor nė tribunat e stadiumit tė Partizanit.

Hymni Kombėtar i Shqipėrisė nuk dėgjohej nga brohoritma e tyre, derisa ata ndezėn edhe flakadanė.

Ndeshja filloi edhe pse nė tensione tė mėdha.

Cana ishte i pari qė rrezikojė portėn e Stojkovicit. Shqipėria po luante mė mirė dhe ishte afėr shėnimit tė golit tė parė.

E derisa pritej qė skuadrat tė shkonin nė zhveshtore, nė minutėn e 43, njė dron me hartėn e Shqipėrisė etnike po fluturonte nė qiellin e Beogradit.

Bashkė me hartėn e Shqipėrisė etnike nė foto ishin edhe Ismail Qemali dhe Isa Boletini dhe mbishkrimi mbi tė “Autochthonous” (Autokton).

Mitrovic deshi ta shqyente atė por i menjėhershėm ishte reagimi i Taulant Xhakės i cili kishte filluar qė tė pėrleshej me lojtarin serb.

Martin Atkinson, gjyqtari anglez detyrohet ta ndėrprerje ndeshjen, ndėrkaq Shqipėria merr tri pikė nė tavolinė pas ankesės sė tyre nė gjykatėn e arbitrazhit. /GazetaExpress/


__________________
Nga 31 dhjetori 2018 - ndryshe!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2018, 10:47   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,334
Thanks: 669
Thanked 1,216 Times in 722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bėhen katėr vite nga lansimi i dronit nė Beograd

Flm Ballistit se pa ate as ne evropian sdo ishim sot.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2018, 11:35   #3
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,394
Thanks: 1,828
Thanked 1,528 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bėhen katėr vite nga lansimi i dronit nė Beograd

Mė figura nga tė gjithė ėshtė njėri nga ata tė stafit tonė, ėshtė ai qė merr flamurin. Tė gjithė zihen dhe qėllohen, ai ėshtė komplet indiferent ndaj gjithēkaje, pret rastin, e ruan, e kap flamurin dhe me tė marrė ikėn me vrap drejt bankinės.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2018, 13:32   #4
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,525 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bėhen katėr vite nga lansimi i dronit nė Beograd

Ajo ka qenė njė ditė e jashtėzakonshme. Ata shqiptarė qė nuk kan ndjerė diēka tė veēantė dhe krenari pėr ata djemė qė luftuan si luan nė mes tė Beogradit janė gjakprishur.

Veprimi i Ballistit edhe mund tė diskutohet kurse ajo e djemve nė fushė aspak!

Pastaj mė vonė erdhėn shiponjat e Shaqirit dhe Xhakės nė Rusi gjatė ndeshjes Zvicėr vs Serbi.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 12-10-2018 nė 13:36
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur