Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-10-2018, 01:28   #141
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,854
Thanks: 3,264
Thanked 3,491 Times in 2,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

po kontestuese eshte, se gji thane jane per kalamoja a gjoksat per te rritur per me shume vjen Adea e sēaron ne profesionell literature edhe me definicjone.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:44   #142
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
po kontestuese eshte, se gji thane jane per kalamoja a gjoksat per te rritur per me shume vjen Adea e sēaron ne profesionell literature edhe me definicjone.
Disa sharje ose fjale dashurie tingellojne me bukur ne gjuhe te huaj. Nuk do te doja kurre qe i dashuri te perdorte fjale shqip ne shtrat. Fjalen Te Dua do t'a urreja. Ndoshta sepse per here te pare me kane thene te dua ne hollandisht. Ik houvan jau. Dhe heren e dyte ne anglisht. Thone qe anglishtja eshte gjuhe biznesi dhe frengjishtja gjuhe dashurie. Preferoj anglishten. Kurse per shqipen edhe pse e dua pa kufij do t'a kisha te veshtire t'a perdorja ne momente amureske sepse kuptimi ngurtesohet.

Plus ne familjen time nuk e perdorim asnjehere, absolutisht asnjehere fjalen te dua. Arsyeja eshte se dicka qe dihet nuk shprehet. To be taken for granted eshte shprehja ne anglisht. Nese shprehet atehere dyshimi ngjallet. Mos me thuaj dicka qe e di. Nese m'a thua njehere atehere do te te duhet t'a thuash cdo here. Dhe nese nje dite ajo nuk thuhet me atehere cdo gje ka mbaruar.


Preferoj sinqerisht perdorimin e fjaleve te huaja ne shtrat. Sa me e paditur fjala aq edhe me e larte ekstaza. Bliss.

Imagjinoni nje situate te tille: Ktheje cike bythen majtas e dashur. Dua te te kafshoje gjiksin moj lepurushe.
Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 14-10-2018 nė 01:48
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:48   #143
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,023
Thanks: 6,066
Thanked 7,180 Times in 4,603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 328
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Disa sharje ose fjale dashurie tingellojne me bukur ne gjuhe te huaj. Nuk do te doja kurre qe i dashuri te perdorte fjale shqip ne shtrat. Fjalen Te Dua do t'a urreja. Ndoshta sepse per here te pare me kane thene te dua ne hollandisht. Ik houvan jau. Dhe heren e dyte ne anglisht. Thone qe anglishtja eshte gjuhe biznesi dhe frengjishtja gjuhe dashurie. Preferoj anglishten. Kurse per shqipen edhe pse e dua pa kufij do t'a kisha te veshtire t'a perdorja ne momente amureske sepse kuptimi ngurtesohet.

Plus ne familjen time nuk e perdorim asnjehere, absolutisht asnjehere fjalen te dua. Arsyeja eshte se dicka qe dihet nuk shprehet. To be taken for granted eshte shprehja ne anglisht. Nese shprehet atehere dyshimi ngjallet. Mos me thuaj dicka qe e di. Nese m'a thua njehere atehere do te te duhet t'a thuash cdo here. Dhe nese nje dite ajo nuk thuhet me atehere cdo gje ka mbaruar.


Preferoj sinqerisht perdorimin e fjaleve te huaja ne shtrat. Sa me e paditur fjala aq edhe me e larte ekstaza. Bliss.


Dea
edhe e shamja tingellon bukur ne gjuhe te huaj.nga gjoksi dole ke qimja madam
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:53   #144
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
edhe e shamja tingellon bukur ne gjuhe te huaj.nga gjoksi dole ke qimja madam
Ok po e pranoj. Disa te shame tingellojne me bukur ne shqip. Shyqyr Zotit kur jam ne timon dhe shaj, fjalet me dalin gjithnje ne shqip. Ne kete menyre femijet nuk e dine cfare jam duke thene. Kur zihesha me rrubin e shaja para mbrapa ne shqip me nje ngerdheshje te madhe ne buze.

Gje qe ishte aq qesharake qe me bente t'a falja cdo here per brockullat.

HAHAHA


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:57   #145
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
edhe e shamja tingellon bukur ne gjuhe te huaj.nga gjoksi dole ke qimja madam
Kur thua qimja besoj e ke fjalen per qimet e kokes apo jo. Se nuk besoj qe t'a kesh per nje fjale qe une nuk e perdor kurre ne shqip. Kurre.

Yak drague, yak

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 02:51   #146
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,608
Thanks: 1,653
Thanked 1,681 Times in 1,256 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Gjoks
Xhoks
Xhiks
Xhuks
Xhuboks
Boks
Kos


Ka ardhe nga fjala kos
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 08:46   #147
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,854
Thanks: 3,264
Thanked 3,491 Times in 2,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Disa sharje ose fjale dashurie tingellojne me bukur ne gjuhe te huaj. Nuk do te doja kurre qe i dashuri te perdorte fjale shqip ne shtrat. Fjalen Te Dua do t'a urreja. Ndoshta sepse per here te pare me kane thene te dua ne hollandisht. Ik houvan jau. Dhe heren e dyte ne anglisht. Thone qe anglishtja eshte gjuhe biznesi dhe frengjishtja gjuhe dashurie. Preferoj anglishten. Kurse per shqipen edhe pse e dua pa kufij do t'a kisha te veshtire t'a perdorja ne momente amureske sepse kuptimi ngurtesohet.

Plus ne familjen time nuk e perdorim asnjehere, absolutisht asnjehere fjalen te dua. Arsyeja eshte se dicka qe dihet nuk shprehet. To be taken for granted eshte shprehja ne anglisht. Nese shprehet atehere dyshimi ngjallet. Mos me thuaj dicka qe e di. Nese m'a thua njehere atehere do te te duhet t'a thuash cdo here. Dhe nese nje dite ajo nuk thuhet me atehere cdo gje ka mbaruar.


Preferoj sinqerisht perdorimin e fjaleve te huaja ne shtrat. Sa me e paditur fjala aq edhe me e larte ekstaza. Bliss.

Imagjinoni nje situate te tille: Ktheje cike bythen majtas e dashur. Dua te te kafshoje gjiksin moj lepurushe.
Dea
Aaa aty nuk ka per te share per keshtu gjonash edhe te gjitha mund te thuhen ne gjuhen tone: sa te bukur, po aq te mire, shume te pastert e te dlire ja shembull ajo shprehja hollandeze: Ik houvan jau kjo eshte tamam sikur te kete share te ik njeriu me breckat ne dore ca gjuhe qe jane, ti shtypin ndjenjat bashke me deshiren per asfalti
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 01:10   #148
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Aaa aty nuk ka per te share per keshtu gjonash edhe te gjitha mund te thuhen ne gjuhen tone: sa te bukur, po aq te mire, shume te pastert e te dlire ja shembull ajo shprehja hollandeze: Ik houvan jau kjo eshte tamam sikur te kete share te ik njeriu me breckat ne dore ca gjuhe qe jane, ti shtypin ndjenjat bashke me deshiren per asfalti
Une e kam ndaluar perdorimin e gjuhes shqipe ne shtrat. Eshte gjuhe teper fisnike per keto lloj punesh. Sinqerisht. Une e dua ne gjuhe te huaj.

Imagjino tani gruan tende duke thene : o nene moj nene o ca qejfi qe po bejme moj nene....

Te shuhet cdo lloj agapi a erosi.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 11:25   #149
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,854
Thanks: 3,264
Thanked 3,491 Times in 2,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Une e kam ndaluar perdorimin e gjuhes shqipe ne shtrat. Eshte gjuhe teper fisnike per keto lloj punesh. Sinqerisht. Une e dua ne gjuhe te huaj.

Imagjino tani gruan tende duke thene : o nene moj nene o ca qejfi qe po bejme moj nene....

Te shuhet cdo lloj agapi a erosi.


Dea
Ca thua mo shuhet agapi, jo nuk shuhet po kadhet erosi

Hiē o nene o nene po fute-nxirre, nxirre-fute edhe pjeshken ti e zbute te shikosh ajo agapija duke u ndezur shkendija-shkendija
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 11:40   #150
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Ca thua mo shuhet agapi, jo nuk shuhet po kadhet erosi

Hiē o nene o nene po fute-nxirre, nxirre-fute edhe pjeshken ti e zbute te shikosh ajo agapija duke u ndezur shkendija-shkendija
Kujdes Pirato eshte ndezur dikush ketu.

Ha hahahahah

Agapi barabarte me agaPi-rati ne nder te agait te Lugines.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2018, 22:03   #151
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,854
Thanks: 3,264
Thanked 3,491 Times in 2,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Korigjim i Fjalės Gjoks apo jo!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Kujdes Pirato eshte ndezur dikush ketu.

Ha hahahahah

Agapi barabarte me agaPi-rati ne nder te agait te Lugines.


Dea
Po, po Agapija eshte ndezur edhe ti kemi hyre me turjele
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur