Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2018, 23:35   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,421
Thanks: 6,731
Thanked 3,177 Times in 1,628 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Shqiperi

Thirrja nė burgun e Burrelit mė 28 nėntor 1947: Kosovė e Ēamėri do tė jetė prapė Shqipėri

Imagjinoni 500 burra, qė nė kor, kėndojnė kėngė pėr mėmėdheun, pėr flamurin, pėr Kosovėn e Ēamėrinė, brenda burgut ferr nė Burrel.
Tė gjithė antikomunistė, tė gjithė njėzėri kishin tronditur muret e kėtij burgu, duke bėrė qė t’u dridheshin kėmbėt gjithė policėve tė komandės dhe gjithė administratės sė burgut. Ishte festa e pavarėsisė, 28 nėntor 1947.
Nė librin e saj “Pėrtej harrimit Abdulla Rami”, Ermira Xhomaqi Godo, sjell shumė kujtime tė xhaxhait tė saj Avni Xhomaqi, sidomos pėr periudhėn e vuajtjes sė dėnimit nė burgun e Burrelit, sė bashku me gjyshin e saj Abdulla Ramin.
Ndėr kujtimet e shumta tė Avni Xhomaqit, ėshtė edhe kjo ngjarje me tė vėrtetė e rrallė, ndodhur nė burgun famėkeq tė Burrelit.
Xhomaqi kujton se atė ditė, tė burgosurit kishin menduar ta pėrkujtonin kėsisoj festėn e Pavarėsisė: Ata kishin nisur tė kėndonin fort, njėzėri pėr flamurin, pėr mėmėdheun, pėr Kosovėn dhe Ēamėrinė.
Ngjarja e pazakontė kishte vėnė nė alarm gjithė administratėn e burgut.
Ja si e dėshmon Avni Xhomaqi kėtė ngjarje tė rrallė.
“Nuk mė del nga mendja 28 nėntori i vitit 1947. Mbasdite na kishin nxjerrė pėr tė marrė pak ajėr dhe pėr tė mbushur ujė nė pusin qė ishte nė mes tė oborrit tė burgut.

Ishte Festa e Flamurit atė ditė, dita mė e shėnuar e shqiptarėve!
Kjo datė e shėnuar do tė festohej atė ditė edhe aty, do ta festonim atė ditė edhe ne atė jubile nė atė burg-ferr tė Burrelit ku na kishin hedhur… do ta festonim ashtu duke ia marrė kėngės.
Dhe mė shumė se 500 zėra burrash shpėrthyen bashkėrisht nė oborrin e burgut. Burra, pleq e djem tė rinj filluan tė kėndonin pėr flamurin, pėr mėmėdhenė, pėr Kosovėn dhe pėr Ēamėrinė: Kosovė e Ēamėri/ Do tė jetė prapė Shqipėri…
U tronditėn muret e burgut nga kėnga dhe gjėmimi i gjokseve tona. U vu nė alarm policia, administrata e burgut dhe gardianėt. Me automatikė nė duar, u binin bilbilėve si tė tėrbuar dhe na detyruan tė futeshim brenda. E ndaluan kėngėn. Drejtori i burgut, rrethuar me togėn e policėve na pyeste njė nga njė:
-Kush e filloi i pari kėngėn, kush ia mori kėngės?
-Tė gjithė bashkė ishim nė kėngė, tė gjithė ia morėm kėngės, tė gjithė bashkė!” – ishte pėrgjigjja e tė burgosurve.
Atėherė tė gjithė nuk na merrnin dot, por veēuan prej nesh rreth 30 veta, qė i kishin gjithnjė nė shėnjestėr; dhe midis tyre edhe ish-ministrin e Arsimit, Gjergj Kokoshin, Abdulla Ramin, Ibrahim Biēakēiun, Qemal Vrionin edhe tė tjerė, dhe pasi i urdhėruan tė hiqnin kėpucėt, ēorapet e xhaketat, i futėn nė birucat e mbushura me ujė tė akullt. Kėto biruca ishin tė posaēme pėr tortura tė tilla. i lanė me orė tė tėra…” /mapo.al/
__________________________________________________
https://telegrafi.com/thirrja-ne-bur...rape-shqiperi/
___________________________________________

Ne ''47 dridhej administrata e burgut.
Sot do te dridhej e gjithe evropa e mplakur.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 23:46   #2
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,069 Times in 5,378 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Te gjithe e duan memedheun,por kur vje puna duan....te levizin te lire apo tja kellcasin me vrap

Ja,ja....kshu ASHT KJO.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 01:17   #3
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Te gjithe e duan memedheun,por kur vje puna duan....te levizin te lire apo tja kellcasin me vrap

Ja,ja....kshu ASHT KJO.


Kam pershtypje se cameve ua futen shqiptaret e Maqedonase!

MaQidon!

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 02:08   #4
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,619
Thanks: 6,980
Thanked 5,294 Times in 2,221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Te gjithe e duan memedheun,por kur vje puna duan....te levizin te lire apo tja kellcasin me vrap

Ja,ja....kshu ASHT KJO.

Viti 1945- Shqiperia clirohet nga okupatoret e huaj, partizanet nen udheheqjen e lavdishme te PKSH dhe komandantit legjendar Enver Hoxha shkruajne faqen me te lavdishme ne historine e popullit shqiptar..e terci e verci per 35-40 vjet me rradhe pa pushim.
Viti 1980 e ca me shume- Shqiperine fillon e mbyt fukaralliku dhe skamja, njerzit as qe rruajne mo per partizon, lufte clirimtare, epoke e lavdishme socializmen etj etj…. as qe duan te degjojne me ksoj historishe, preokupimi i vetem eshte si te mbushin barkun me buke ose tja mbathin nga ai vend!

Viti 1990- Bie sistemi monist, shembet diktatura komuniste, vjen demokracia, lirohen te perndjekurit politike, dalin ne pah krimet e komunizmes dhe diktatorit, njerezit jane te lire, gezohen dhe kane shprese. Gjerat dhe ndryshimet duket sikur ecin vrullshem perpara.
Viti 2018/2019- Shqiperine e mbyt prap fukaralliku dhe skamja, njerezit as qe rrujne mo per levizjen demokratike dhe demokracine, per heronjt e saj, per te perndjekurit politike per integrim ne Eu etc etc...preokupim i vetem mbetet prap si te mbushin barkun me buke, ose si tja mbathin nga ai vend. Boshatiset Shqiperia me 430 mije vete ne pak vite.

Konkluzioni: Historia perseritet ne menyre ciklike me nje rastesi kohore pak a shume te perpikte, cdo 30-35 vjet. Ai qe e peson eshte gjithmone poplli i shkrete, njerzit e zakonshem, historite me atdhetarizma partizonsh apo te burgosurish politike, levizje clirimtare komunistash apo levizje per liri-demokraci demokratesh ketij poplli te vuajtur nuk ja mbushin barkun me buke.
Ja pse njerzit ja mbathin nga ai vend dhe nuk i rruhet mo per asgjo.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 13:36   #5
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,525 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Epo tė tė fusin nė birucė pse kėndon 'Kosovė e Ēamėri do tė jenė prap Shqipėri' vetėm nė atė vend ku e keqja pėrmbysi tė mirėn mund tė ndodhi.

Ishte herėt akoma. Nė atė kohė kishte akoma burra nė Shqipėri!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 25-10-2018, 02:03   #6
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,591
Thanks: 1,207
Thanked 718 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Viti 1945- Shqiperia clirohet nga okupatoret e huaj, partizanet nen udheheqjen e lavdishme te PKSH dhe komandantit legjendar Enver Hoxha shkruajne faqen me te lavdishme ne historine e popullit shqiptar..e terci e verci per 35-40 vjet me rradhe pa pushim.
Viti 1980 e ca me shume- Shqiperine fillon e mbyt fukaralliku dhe skamja, njerzit as qe rruajne mo per partizon, lufte clirimtare, epoke e lavdishme socializmen etj etj…. as qe duan te degjojne me ksoj historishe, preokupimi i vetem eshte si te mbushin barkun me buke ose tja mbathin nga ai vend!

Viti 1990- Bie sistemi monist, shembet diktatura komuniste, vjen demokracia, lirohen te perndjekurit politike, dalin ne pah krimet e komunizmes dhe diktatorit, njerezit jane te lire, gezohen dhe kane shprese. Gjerat dhe ndryshimet duket sikur ecin vrullshem perpara.
Viti 2018/2019- Shqiperine e mbyt prap fukaralliku dhe skamja, njerezit as qe rrujne mo per levizjen demokratike dhe demokracine, per heronjt e saj, per te perndjekurit politike per integrim ne Eu etc etc...preokupim i vetem mbetet prap si te mbushin barkun me buke, ose si tja mbathin nga ai vend. Boshatiset Shqiperia me 430 mije vete ne pak vite.

Konkluzioni: Historia perseritet ne menyre ciklike me nje rastesi kohore pak a shume te perpikte, cdo 30-35 vjet. Ai qe e peson eshte gjithmone poplli i shkrete, njerzit e zakonshem, historite me atdhetarizma partizonsh apo te burgosurish politike, levizje clirimtare komunistash apo levizje per liri-demokraci demokratesh ketij poplli te vuajtur nuk ja mbushin barkun me buke.
Ja pse njerzit ja mbathin nga ai vend dhe nuk i rruhet mo per asgjo.
Ka njerez qe duan te besojne se kemi qene me mire sepse keta legenat sot kane shitur gjithcka dhe krijohet iluzioni sikur ne ate kohe kishte siguri dhe atdheu nuk shitej. Ne fakt atdheun e kan shitur kush ka mundur e sa ka mundur qe kur se u krijua para 100 vjetesh. Cdo gje ne funksion te pushtetit personal dhe klanor.Atdheu vetem milet dhe perdoret,skllaverohet dhe shitet me raste. Ate bene dje ate po bejne edhe sot. Akoma nuk e kemi pasur nje klase politike te denje dhe realisht patriotike. E kam te veshtire te gjej ndonje shembull pozitiv kur shteti shqiptar te kete treguar dinjitet. Gjithmone servile dhe frikacake. Nje rast mund te konsiderohet 'dinjitoz' kur Shqiperia doli nga traktati i Varshaves,te pakten parimisht ashtu duket. Ne fakt edhe ne kete rast ishte frika se mos hynin sovjetiket ne Shqiperi sikur bene ne Ceki e Hungari.Kesaj i druhej sistemi i asaj kohe,pra gjithcka ne funksion te mbetjes ne pushtet. Dhe nuk kishte se si te dilte ndonje klase politike ndryshe ne 1990-1992 pas gati gjysem shekulli batardie fizike dhe mentale. E keqja eshte se as nuk ka gjasa ne horizont per ndergjegjsim dhe daljes se nje brezi te ri,te emancipuar,trim dhe largpames. Nuk ka rini.Ka vetem klane,ca te forta ca me te dobeta qe here bashkepunojne e here i nxjerrin syte njeri tjetrit. Sot Shqiperia eshte ne nje situate katastrofike. Cdo gje kontrrollohet nga lideri suprem,timonieri i gjate qe po ja kalon me mendjen e vet edhe Maos e Enverit bashke. Shume butafori,ngjyra te dala boje,propagande e sofistikuar,por asgje ne realitet. Ne realitet ka mbetur trasta ne shpine dhe o burra ne kurbet.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2018, 03:34   #7
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Koha per largpamesi ka ikur me kohe murik.

Tani eshte fundi. Hipermetropia eshte nje lloj largpamesie. Miopia eshte veshtrimi i shkurter. A e di arsyen pse syte jane ne degjenerim e siper. Kur je ne nje rruge te gjate e te pafund, sa me larg e hedh veshtrimin aq me drejte ecen. Aq me shpejte ecen. Pse ? Sepse eshte LARG.

Kur afrohesh dhe sidomos kur afrohesh shume, kalimi ne qendra te populluara kerkon shkurtpamesi. Nese nuk sheh AFER atehere ti do te humbasesh shenjat e NDAL-imit dhe do te shtypesh civile te pafajshem.

Eshte shume vone per largepamesi tani.

Sa per Shqiperine, habitem si nuk ju lodhet njehere goja nga kritikat dhe negativiteti i madh qe tregoni. Kaq mllef!

Pikturoje mire dhe do te jete mire.

Pikturoje keq dhe do te jete keq.

Sa per pushtetin dhe per ata qe jane ne krye mos harroni : Cdo popull eshte unik dhe i vecante. Ai popull do te kete ne krye ate sistem qe ai meriton.

Nuk deshiroj te degjoj pordhet e rusit apo te amerikanit te cilet me bejne bllokade ekonomike qe une te bashkohem nen cadren e tyre.

Si mund ti thuash nje populli: Vri BABEN qe ke ne krye te vatres dhe zevendesoje me nje tjeter qe me pelqen mua.

Eshte bllokada, shantazhi ekonomik dhe izolimi qe i behet shteteve te ndryshme, qe jane ndryshe nga shumica, qe i shnderron keta te fundit te ulin koken perfundimisht ose te kthehen ne tirane te pameshirshem.

Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 25-10-2018 nė 03:37
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2018, 04:20   #8
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,591
Thanks: 1,207
Thanked 718 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Koha per largpamesi ka ikur me kohe murik.

Tani eshte fundi. Hipermetropia eshte nje lloj largpamesie. Miopia eshte veshtrimi i shkurter. A e di arsyen pse syte jane ne degjenerim e siper. Kur je ne nje rruge te gjate e te pafund, sa me larg e hedh veshtrimin aq me drejte ecen. Aq me shpejte ecen. Pse ? Sepse eshte LARG.

Kur afrohesh dhe sidomos kur afrohesh shume, kalimi ne qendra te populluara kerkon shkurtpamesi. Nese nuk sheh AFER atehere ti do te humbasesh shenjat e NDAL-imit dhe do te shtypesh civile te pafajshem.

Eshte shume vone per largepamesi tani.

Sa per Shqiperine, habitem si nuk ju lodhet njehere goja nga kritikat dhe negativiteti i madh qe tregoni. Kaq mllef!

Pikturoje mire dhe do te jete mire.

Pikturoje keq dhe do te jete keq.

Sa per pushtetin dhe per ata qe jane ne krye mos harroni : Cdo popull eshte unik dhe i vecante. Ai popull do te kete ne krye ate sistem qe ai meriton.

Nuk deshiroj te degjoj pordhet e rusit apo te amerikanit te cilet me bejne bllokade ekonomike qe une te bashkohem nen cadren e tyre.

Si mund ti thuash nje populli: Vri BABEN qe ke ne krye te vatres dhe zevendesoje me nje tjeter qe me pelqen mua.

Eshte bllokada, shantazhi ekonomik dhe izolimi qe i behet shteteve te ndryshme, qe jane ndryshe nga shumica, qe i shnderron keta te fundit te ulin koken perfundimisht ose te kthehen ne tirane te pameshirshem.

Dea
Raporti me te verteten nuk eshte mllef. Te njohesh historine dhe te shohesh realitetin ne sy nuk eshte negativitet por eshte preokupim dhe dhimbshuri per vendin dhe etnine te ciles i perkasim.Meru me temen mos u mer me njerezit.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2018, 04:39   #9
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,022
Thanks: 6,065
Thanked 7,180 Times in 4,603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 328
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Raporti me te verteten nuk eshte mllef. Te njohesh historine dhe te shohesh realitetin ne sy nuk eshte negativitet por eshte preokupim dhe dhimbshuri per vendin dhe etnine te ciles i perkasim.Meru me temen mos u mer me njerezit.
Ku eshte problemi?ajo noton ne ujrat e veta,
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 25-10-2018, 19:14   #10
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Raporti me te verteten nuk eshte mllef. Te njohesh historine dhe te shohesh realitetin ne sy nuk eshte negativitet por eshte preokupim dhe dhimbshuri per vendin dhe etnine te ciles i perkasim.Meru me temen mos u mer me njerezit.

Kush je ti te me tregosh me cfare duhet te merrem?

Ndodh qe njerezit me te keqinj te shprehin edhe mendimet me te mira.

Per mua ka rendesi njeriu dhe ftyra prapa tij se cfare ai shpreh.

Ate njeri pavaresisht nga fjalet e bukura dhe idete (te cilat nuk jane te tij) mund t'a ve ne fund te shkalles hierarkike.


Une diskutoj ide dhe jo ngjarje te vecanta ne qofte se e ke vene re.

Mund te marr fare mire nje punetor miniere dhe t'a kthej ne maestro brenda pak muajsh. Bile edhe pa diplome universitare. Sa per dijeni.

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2018, 21:24   #11
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,917
Thanks: 296
Thanked 504 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
...
Mund te marr fare mire nje punetor miniere dhe t'a kthej ne maestro brenda pak muajsh. Bile edhe pa diplome universitare. Sa per dijeni.

Dea
Merre dragun e fute brenda n'kosha e na a boj socialist, se s'merr vesh tjeter soj ai - si i jati, si i biri.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2018, 22:36   #12
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: 28 Nentor 1947 ne burgun e Burrelit : Kosove e Ēameri do te jete prap Sh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Merre dragun e fute brenda n'kosha e na a boj socialist, se s'merr vesh tjeter soj ai - si i jati, si i biri.
Draguen do t'a bej body-guard.

Gjithashtu duke u nisur nga fakti qe te vetmet insekte qe dua jane nuse pashka, xixellonja dhe dragon-fly (te cilen ne shqip e kam quajtur gjithnje helikopter) do t'a stervis ne fushen e riparimit dhe pilotimit te helikopterit tim privat.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur