Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-10-2018, 22:14   #41
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,296
Thanks: 776
Thanked 1,304 Times in 757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bisedojmė:Kur vritet dashuria ose E duam atdheun, por jo tė jetojmė nė t

Citim:
Pyetja qe mund t'i beni vetes eshte: A do te doni memedhene nese mama e baba nuk jetojne me ne te?

A eshte prezenca e familjes qe ju shtyn ne shkoni ne Shqiperi apo thjesht eshte aroma e tokes qe iu lindi. Po varrin ku do te donit t'a kishit?
Mėmėdhe ėshtė fjalė mė e madhe se mama e baba... sepse pėrmbledh gjyshėrit, stėrgjyshėrit, katragjyshėrit... ėshtė rrėnja, vatėr dhe varr..
Gjyshja ime vdiq nė Vlorė, por shpirti i doli nė Ēamėri, ditėt e fundit tė saj ju ndodha pranė, fizikisht ato ditė ishte aty por shpirtėrisht jo.. ishte aty nė Ēamėri..
Unė, hera e parė qė shkelja nė Ēamėri, menjėherė njoha ē'do pėllėmbė dhe... sikur kisha qėnė pėrherė aty, dhe vėrtet aty kisha qėnė.. nuk kishte ditė tė jetės time qė gjyshja tė mos mė merrte pėr dore e tė mė shėtiste nė Ēamėri
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 01-11-2018, 07:17   #42
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,479
Thanks: 3,403
Thanked 400 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Bisedojmė:Kur vritet dashuria ose E duam atdheun, por jo tė jetojmė nė t

Shqiptari qe eshte ne Shqiperi nuk ka mall per te dhe do te largohet nje ore e me pare larg saj. A mund te quhet kjo mungese patriotizmi dhe tradheti?

Emigranti shqiptar i thjeshte nuk pret qe bota t'i shtroje tapetin e kuq qe ai te ece ne te.

Emigranti shqiptar i njohur ne vendin e tij ne te cilin ai ishte i pari i fshatit dhe jo i fundit i qytetit, fillimisht i deziluzionuar me boten ekonomike mizerabel ne vendin e tij (tradhetia e pare?)dhe me tej i deziluzionuar me boten e huaj qe nuk e njohu sic e njohu ai veten do te filloje befas te ndjeje nje mall per ate vend ose fshat ne te cilin ai ishte i njohur, i respektuar dhe i PARE ne liste (tradhetia e dyte?). Ketu fillon edhe ideja e patritizmit dhe luftes per lavdi.

Sigurisht, i rrethuar nga te mirat e botes se huaj duke perfshire ketu edhe rruget e ndertuara, infrastrukturen e shkelqyer, zjarrin ne vater apo sistemin ngrohes apo ftohes te cilin nuk e gjen dot ne vendin e origjines ai fillon dhe shkruan vjersha e poema demek patriotike sikur e gjithe bota i detyrohet ATIJ dhe per rrjedhim edhe vendit te tij dicka per te cilen ai nuk ka merite.

Kam lexuar disa poema dhe sinqerisht, me dhimbjen me te madhe konstatoj se diarre me te madhe mallkuese se sa goja dhe pena e shqiptarit nuk ekziston ne asnje literature te huaj.

Per cdo mallkim dale nga goja e tij AI eshte i mallkuar.

Si mund te kete koqe te medha ky vend i cili eshte sic ka thene dikur Bismarku thjesht nje shprehje gjeografike.

Shqiptari vret shqiptarin per nje meter toke sepse shqiptari nuk ka TOKE. Mallkimi ka per t'a ndjekur deri sa ajo goje bejtexheshe e shpifur te mbylle gojen nje here e pergjithmone.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur