Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-01-2019, 15:57   #41
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,359
Thanks: 4,993
Thanked 3,151 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Me ironi e ka, se nuk ka shtet apo LESH k.o.q.e.v.a.r.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2019, 16:30   #42
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,319
Thanks: 14,138
Thanked 8,408 Times in 5,614 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Kete Gent Cakaj shkruesi nuk e njef fare.Thone qe eshte i doplimuar,djale me bagazh e te tjera dhe perseri nuk mund ti di.Tashti....avokati Tak Njala thote qe duhen akademike me eksperience shume vjeqare nga Kosova(se tek skiponjat ne memedhe SKA-sipas tij) per kete post!!!!Rrezohen matufepset e tij sepse....ish Ministri i Jashtem i Austrise ka qene 27 vjeq(dhe veze te arta edhe ky s`pjell dot).Por.....kemi dhe ne me ke te mburremi ne histori(dujso besoj do jesh dakord)....ahmetin e zagollajve qa u ba i pari i trojeve apo kryeminister ne moshen 27-28 vjeq.Apo PO??????????????

FLM per vemendjen.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 14-01-2019, 21:20   #43
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

Bullgaria i jep nenshtetesi bullgare gollobordasve dhe kushdo tjeter qe e kerkon nga Shqiperia.Serbet i japi nenshtetesi boshnjakeve e sanxhaklinjve te Fierit.Greku i jep nenshtetesi minoritareve,vleheve e kujtdo tjetri qe deklarohet grek.Ndersa Shqiperia te kerkon qe te jetosh 5 vjet ne Shqiperi per te mar ate qe te takon me gjak me gjuhe e me histori? Ketu qendron thelbi.Nuk po flasim per interesa personale te momentit por per nje te drejte per shqiptaret kudo qe jane dhe nje detyrim qe ka shteti shqiptar ndaj tyre.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 23-01-2019, 08:38   #44
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,651
Thanks: 3,602
Thanked 3,905 Times in 2,655 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meta dekreton 4 ministra, pezull Gent Cakaj, nuk shkarkon Bushatin

ja lajmi me i ri, mesues zhgarravina i vizatimit, jep doreheqje dhe i le punen libralixuesit modhe.

Rama jep “dorėheqjen” nga detyra, ja delegon kompetencat e tij Gent Cakajt


GazetaExpress
E mėrkurė, 23 Janar 2019 10:17

“Fjala mė e shkurtėr e jetės sime. Unė i nėnshkruari Edi Rama nė funksionin Kryministrit tė Republikės sė Shqipėrisė dhe ministrit pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme, i delegoj z.Gent Cakaj, aktualisht zv/ministėr, detyrėn e drejtimit tė Ministrisė pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme dhe tė pėrfaqėsimit brenda dhe jashtė vendit”
Kėto ishin fjalėt e pakta tė Ramės kėtė tė mėrkurė nė ambientet e Ministrisė sė Jashtme. Kryeministri kėsisoj ka dhėnė njėfarė “dorėheqje” nga detyra pėr tė cilėn ėshtė betuar ditėn e djeshme nė Presidencė, pėr t’ja dhėnė kompetencat zv.Ministrit Genti Cakaj, pikėrisht personit i cili u refuzua nga Ilir Meta pėr t’u bėrė Ministėr i Jashtėm i Shqipėrisė.

https://www.gazetaexpress.com/lajme-...cakajt-618790/

Kjo eshte Shkerdhatokraci zhgarravine socialiste e pushtetit.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur