Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-06-2019, 16:39   #381
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,232
Thanks: 113
Thanked 236 Times in 124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Ja arriten edhe kesaj pike qe nuk mendohej kurre se do arrihej sa qe edhe ne kushtetute nuk e kishin parashikuar si skenar te mundshem. Secili po mundohet te mbroje karriken e vet, dhe populli hidhet si mish per qen per te mbrojtur karriket e tyre. Ironike jane sloganet qe perdoren si "E duam Shqiperine si gjithe Europa" (e njejta fraze edhe pas 30 vitesh) apo PS 30 me ngjyra LGBT...
Europa na ka kthyer shpinen me kohe si kurve qe eshte dhe kete e ka bere qe ne 1912 kur na ndau sipas qejfit dhe ne akoma vazhdojme te mbajme shpresat tek ajo...nese do na kishte dashur kaq shume, bujrum, fute Shqiperine dhe merre ti komandimin e ketij vendi duke qene se keta politikane qe kemi, jane pa palce kurrizore per te kundershtuar cfaredo urdheri qe do u vinte nga Brukseli. Keshtu zgjidhej emigrimi, azili, droga, trafikantet, kufinjte per emigruesit nga Afrika, etj etj. Ato fjalet "Jo po nuk na pranojne me ket nivel korrupsioni, jo po anej jo po knej" skane vend as ne qiell e as ne toke duke qene se hundet i kane futur kudo dhe kot themi qe nuk duan te shkelin sovranitetin tone sepse vetem sovranitet nuk kemi me!
Shqiptari kurre nuk ka bere per veten dhe perhere eshte mesuar te kete dike mbi koke ose si pushtues ose si diktator! Nuk ka si te prishet kjo "tradite" keshtu qe me mire te ishim bere protektorat dhe ndoshta do behej nje here e mire kjo pune sepse te ardhme ndryshe nuk duket te kete me keto qe na komandojne!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i IronMan pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 17:27   #382
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,555
Thanks: 1,751
Thanked 2,397 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Kulmi i kulmit tė njė vėndi tė kapur nga padrejtėsia dhe KRIMI ėshtė tė fusėsh njė mjek si B. Spahiu nė burg dhe tė shėtisėsh me Tom Doshin nėpėr qytetin mė demokratik dhe kulturor tė Shqiptarisė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 17:37   #383
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,648
Thanks: 505
Thanked 681 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Kulmi i kulmit tė njė vėndi tė kapur nga padrejtėsia dhe KRIMI ėshtė tė fusėsh njė mjek si B. Spahiu nė burg dhe tė shėtisėsh me Tom Doshin nėpėr qytetin mė demokratik dhe kulturor tė Shqiptarisė.
dhe te mendosh qe per pak fare qen tu i nxjerr pislliqet qe i lidhin te dy "o une o ti " tha doshi pastaj si duket vazhduan me " lere ci do sheret"
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ana_gend pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 17:39   #384
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 552
Thanks: 329
Thanked 290 Times in 168 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

IronMan,

mos prit te na zgjidhe BE problemet, kur ne jemi kaq te parendesishem per boten dhe rajonin. Jemi virtualisht komb i vdekur dhe e vetmja frike qe na ka bota eshte se mos u kthehemi ne telash a-la-afrikan, duke iu cuar anije me te urritur. Vetem per kete arsye na hedhin ndonje sy, por gje tjeter mos prit kur je komb i mbaruar ngado qe ta kapesh muhabetin. Bota dhe BE kane ceshtje shume me te rendsishme sesa te merren me nje komb vdekesirash.

Sidoqofte, do falenderuar BE per kete reagim si me poshte... U vonuan pak, por me ne fund e kuptuan qe per momentin duhet perkrahur qendrimi i Metes.

https://balkanweb.com/kriza-keshilli...heperfshirese/

Per shkak te Sorosit, Luse, Arvizuse dhe kompani, BE kishte filluar te marre Ramen dhe Ballen seriozisht. Ky ishte nje gabim i madh, sepse kur erdhen ne Shqiperi komisioneret perpara tre muajsh, as ia vune veshin opozites. Mirepo tani, skandal mbas skandali, sikur kane filluar ne BE ta kuptojne se Rama ishte nje mashtrim i madh, me permasa nderkombetare (sorosiane).
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 17:40   #385
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,000
Thanks: 220
Thanked 716 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Ja arriten edhe kesaj pike qe nuk mendohej kurre se do arrihej sa qe edhe ne kushtetute nuk e kishin parashikuar si skenar te mundshem. Secili po mundohet te mbroje karriken e vet, dhe populli hidhet si mish per qen per te mbrojtur karriket e tyre. Ironike jane sloganet qe perdoren si "E duam Shqiperine si gjithe Europa" (e njejta fraze edhe pas 30 vitesh) apo PS 30 me ngjyra LGBT...
Europa na ka kthyer shpinen me kohe si kurve qe eshte dhe kete e ka bere qe ne 1912 kur na ndau sipas qejfit dhe ne akoma vazhdojme te mbajme shpresat tek ajo...nese do na kishte dashur kaq shume, bujrum, fute Shqiperine dhe merre ti komandimin e ketij vendi duke qene se keta politikane qe kemi, jane pa palce kurrizore per te kundershtuar cfaredo urdheri qe do u vinte nga Brukseli. Keshtu zgjidhej emigrimi, azili, droga, trafikantet, kufinjte per emigruesit nga Afrika, etj etj. Ato fjalet "Jo po nuk na pranojne me ket nivel korrupsioni, jo po anej jo po knej" skane vend as ne qiell e as ne toke duke qene se hundet i kane futur kudo dhe kot themi qe nuk duan te shkelin sovranitetin tone sepse vetem sovranitet nuk kemi me!
Shqiptari kurre nuk ka bere per veten dhe perhere eshte mesuar te kete dike mbi koke ose si pushtues ose si diktator! Nuk ka si te prishet kjo "tradite" keshtu qe me mire te ishim bere protektorat dhe ndoshta do behej nje here e mire kjo pune sepse te ardhme ndryshe nuk duket te kete me keto qe na komandojne!
Ja le fajin kot Europes. Nuk te ndau Europa sipas qefit. Europa dha pavaresine(me sakte, Austria), ne nje kohe kur ismail qemali and co donin vetem autonomi. Europa(Austria dhe Italia) ju lut ketij deputeti osman(ismail qemali) si dhe perkthyes i portes se larte, gjej nje shkop lidhe flamurin shqiptar dhe ngrije shpalle pavaresine, se mbeshtetje ke trupat austriake. ky palla hezitonte, ateher ata i ofruan nje bajonet austriake per te lidhur flamurin shqiptar....Nejse, u shpall pavarsia, na dhan dhe nje mbret(princ Vidin) te cilin e shporrem me haxhi qamile e esat pasher a ku di une, donin dum baben kta zgjebje, jo Europen.Dhe punet vajten ashtu si vajten. Kete gjysem shteti te ngordhur qe eshte duhet ti thuash 1 milion here faleminderit Europe. Nuk ka faje Europa, se arnautlluku ka nje klase politike afrikane. Rrezoni ate klase politike te qelbur qe keni atje, dhe vini ne pushtet ca njerez me tru, te fillojne te marrin gjerat per mbare. Europa eshte lodhur me plerat e shqiperise tashme, nuk e ke ven re qe nuk nderhyn fare, cani barkun me njeri tjetrin.
Morali i ketij postimi eshte, kerkoni fajin aty brenda, lere Europen.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 21-06-2019 nė 17:46
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i magnus pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 17:50   #386
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,278
Thanks: 9,805
Thanked 8,577 Times in 5,445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Un mendoj qe Iron e kishte me teper me mbeshtetjen dhe lojen qe kurvicat e Jurropit ju japin marionetave te ndyresise se politikes qafiristanase......dhe hyrja ne ate qe quhet EU eshte nje farse gjopolitike prej te ciles vendet e vogla e te pafuqishme ne te gjitha derjtimet do te jene gjithmone vasale dhe relike te politikave te Brukselit Pigalistik.

Vetem ne si popull duhet te kemi mundesine te vetpastrojme keneten e zhabave qe mbajne kete perle ne kete gjendje.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 18:03   #387
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 552
Thanks: 329
Thanked 290 Times in 168 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Un mendoj qe Iron e kishte me teper me mbeshtetjen dhe lojen qe kurvicat e Jurropit ju japin marionetave te ndyresise se politikes qafiristanase......dhe hyrja ne ate qe quhet EU eshte nje farse gjopolitike prej te ciles vendet e vogla e te pafuqishme ne te gjitha derjtimet do te jene gjithmone vasale dhe relike te politikave te Brukselit Pigalistik.

Vetem ne si popull duhet te kemi mundesine te vetpastrojme keneten e zhabave qe mbajne kete perle ne kete gjendje.
O bashkeatdhetar Amerike,

problemi kesaj radhe 80% eshte american-made. Sorosi dhe Obama kane dhene miliona per psikopatin tone dhe u kane ushtruar presion edhe te tjereve qe te degjojne psikopatin. Googlo pak dhe do e shikosh sa mbeshtetje ka pasur psikopati ne SHBA.

Fakti qe SHBA mbeshtet psikopatin dhe komuniteti yne ne USA rri dhe ben llogje Kavaje, me shume tregon se ne shqiptaret ne USA e hame buken kot... sesa qe Juropa shkerdheu Shqypnine. Shikoj shume "intelektuale" shqiptare ketu qe rrine e japin leksione per fukarenjte andej, dhe asnjehere nuk thone qe:

"Shqypnia nga Amerika shikohet si republike bananesh, ku mund te dergosh muxhahedine, arme kimike, mbetje urbane, mercenare fesh, misantrope qe thone se jane filantropiste... kurse ne rrime e u japim mend atyre andej, ne vend se te kerkojme llogari (si qytetare leshi te Amerikes) nga keta kendej".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 21-06-2019 nė 18:07
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 18:19   #388
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,278
Thanks: 9,805
Thanked 8,577 Times in 5,445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
O bashkeatdhetar Amerike,

problemi kesaj radhe 80% eshte american-made. Sorosi dhe Obama kane dhene miliona per psikopatin tone dhe u kane ushtruar presion edhe te tjereve qe te degjojne psikopatin. Googlo pak dhe do e shikosh sa mbeshtetje ka pasur psikopati ne SHBA.

Fakti qe SHBA mbeshtet psikopatin dhe komuniteti yne ne USA rri dhe ben llogje Kavaje, me shume tregon se ne shqiptaret ne USA e hame buken kot... sesa qe Juropa shkerdheu Shqypnine. Shikoj shume "intelektuale" shqiptare ketu qe rrine e japin leksione per fukarenjte andej, dhe asnjehere nuk thone qe:

"Shqypnia nga Amerika shikohet si republike bananesh, ku mund te dergosh muxhahedine, arme kimike, mbetje urbane, mercenare fesh, misantrope qe thone se jane filantropiste... kurse ne rrime e u japim mend atyre andej, ne vend se te kerkojme llogari (si qytetare leshi te Amerikes) nga keta kendej".
Problemi eshte 100000000000000000% SHQIPTAR.....eshte ekote te rrime e te fajsojme ameriken e jurropin e rusickat e ku di une...

Edi palloshi, ilir xhevahiri, Ruci, Balla, Saliu, Lulia, e shum e shum te tjere nuk jane pjelle amerikane por Shqiptare....eshte ky popull me keto penalltira ne tru qe i zgjedh, i voton, i mban dhe perkedhelet te ndenjurash nga mospasja e nje shtrese kulturore te mjaftueshme per tja rras petllet politikes ne fytyre e te kuptohet se nuk jane tufe debilesh por njerez me intelekt e me force vetvendosjeje.

Qeverite e shba-se as kane e as kan patur ndonjehere interes ne Shqiperi....ne jemi (politikberesit qe ne kemi zgjedhur) ata mbrapshtina qe i kemi shitur ata (hamerikolt) tek te gjithe skorrjet e botes sepse keshtu jemi gatuar ...persebythshi....ne as nuk blejme as armatime te tyre e as nuk kemi baza, as produkte made in usa nuk levrojme e qe keshtu ska interes e as ju plas shume per kete turme bashibozukesh.

Per dy pllomet e 10 gishtat e valvit te Amerikikistanasve nuk prononcohem se nuk merrem me karieriste bodrumesh e ish spiune sigurimi qe kane ndyer moralin e tyre duke vllavrare apo duke percare cdo veprimtari te vertete kombetare......f. th.

Ketu flasim per nje shperlarje te te gjithe sferes aktuale mbarshiptare me acid qe te tresim jashta kornizes momentale te shkuaren e hidhur qe na ndjek pas e qe nuk po dime te nxjerrim mesime nga kafsherite e riperseritura cdo 10 vjet.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 21-06-2019 nė 18:22
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 18:20   #389
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 552
Thanks: 329
Thanked 290 Times in 168 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Shikoni deklaratat e ambasadoreve qe u bene sot. Evropa po nderron 180 grade (se e kuptuan gabimin), kurse Amerika eshte akoma me Ramen.

Ke 700 mije shqiptare ketu dhe askush nuk i con dot nje leter ambasadorit amerikan ne Tirane. Ja se cfare lesh komuniteti jemi katandisur. Asnje lidhje nuk kemi me ata qe vinin ne USA perpara njeqind vjetesh... sikur nuk jemi me i njejti gjak me Petro Ninin, Fan Nolin, etj.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 21-06-2019 nė 18:26
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 18:25   #390
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Nejse, u shpall pavarsia, na dhan dhe nje mbret(princ Vidin) te cilin e shporrem me haxhi qamile e esat pasher a ku di une, donin dum baben kta zgjebje, jo Europen.
Morali i ketij postimi eshte, kerkoni fajin aty brenda, lere Europen.
LAND....PERHERE i pameshirshem.E di ne kete rast perse e more LIKE(pa problem SHUME HERE)....

Nje SHQIPTAR princ Vidit....po ju ndodhi gje juve do kem vdekur une,ose me SAKTESISHT....duhet te kalojne mbi kufomen time.

Dhe KY ka pas KENE: ISA BOLETINI.

PS....ju te tjeret mund te hulumtoni ne forum.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 18:29   #391
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Shikoni deklaratat e ambasadoreve qe u bene sot. Evropa po nderron 180 grade (se e kuptuan gabimin), kurse Amerika eshte akoma me Ramen.

Ke 700 mije shqiptare ketu dhe askush nuk i con dot nje leter ambasadorit amerikan ne Tirane. Ja se cfare lesh komuniteti jemi katandisur. Asnje lidhje nuk kemi me ata qe vinin ne USA perpara njeqind vjetesh... sikur nuk jemi me i njejti gjak me Petro Ninin, Fan Nolin, etj.
Beni analiza te SAKTA,por daj Sami ja ...NGUL europes.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 18:29   #392
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,555
Thanks: 1,751
Thanked 2,397 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Morali i ketij postimi eshte, kerkoni fajin aty brenda, lere Europen.
Thuajse tė gjitha ambasadat dhe agjensitė e huaja kanė heshtur kur u gjelbėrua Shqipėria.
Tė gjitha ambasadat na sjellin tė njėjtin refren, gotėn gjysėm bosh njėherė, pastaj gjysėm-plot.
Shpesh referohen se kishte probleme shitblerje por nuk faktojmė dot.
A i kanė faktet nė dorė!!!!!!!!!
A i kanė pėrgjimet se si matrapazėt dhe KRIMI bėjnė c'tė duan me votėn e lirė?
Drejtėsinė nuk ua solla unė por e gjeta kėtu nė mesin tuaj do shprehet hebreo-amerikani pas disa vitesh ne Shqipėri ndėrsa ndonjė ministruc apo prokuroruc mund tė pėrfundoj pas hekurave pėr njė periudhė 6 mujore deri sa tė paguaj tatimin mbi korrupsionin.
Unė do dėshiroja tė mos ndodhte por ėshtė e pėrafėrt dita kur Shqipėria do deklarohet
e falimentuar.
Kanė mbirė agjensi kreditimi ku tė rinjė dhe tė moshuar janė tė varur tek ato.
Banka qė nxjerrin fitime marramendėse nė njė ekonomi copė e grimė.
Sipėrmarrės qė blejnė dhe shesin borxhe.
Braktisje masive e popullsisė.
Rėnia e natalitetit.
Koncesione pa masė ndėrsa banka botėrore bėn sikur paralajmėron ( kėshtu bėnte edhe ne 1994-1997 kur organizatorėt e vėrtetė ishin ata sepse strehuan guvernatorin e Shipėrisė mbas rėnies sė firmave duke mos e ekstraduar)
Shumė shkaqe dhe pak risi pėr tė patur optimizėm.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 18:33   #393
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,333
Thanks: 17
Thanked 673 Times in 430 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Mendoj qe eshte arrit nje marreveshje per krizen ne Shqiperi.
Zgjedhjet do te mbahen,nuk do te ndodhin skena qe i pame te KZAZ,pas zgjedhjeve do te plotesohet Gjykata Kushtetuese.
Zgjedhjet lokale ankimohen ne GJK,dhe ajo i shpall te jashteligjshme,dhe caktohet date e re per zgjedhjet lokale !

Zgjidhje e mire per kete kacafytje pa kuptim.

Mqns PD e ka ulur tonin sot pas reagimit te SHBAse,ta shohim a do te dal si me larte.
__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 18:34   #394
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Qe mos te replikoje asnjeri...

E para-te shkaterrojne ekonomine.
E dyta-HISTORINE.
E treta-te <ndihmojne> me valuta apo te japin HUA,mbasi kane SHUAR dy te parat,dhe keto kane % interesi.

PRA...PERJETESISHT.....DEBITOR.

Jo lul putana,por dhe as perendia nuk te gjen zgjidhje.

Mendoj vete.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 18:42   #395
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,761
Thanked 2,241 Times in 1,493 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Pėrgjegjėsi mė i madh nė kėtė histori ėshtė inteligjenca Shqiptare, nėse e kemi njė elitė intelektuale. Mundėsia u krijua me protestat e studentėve e shoqėruar me njė pakėnaqėsi nė rritje pėr kėtė qelbėsirė qeveri nė radhė tė parė dhe nė pėrgjithėsi klasėn politike. Popullit nė kėtė rast nuk mund ti kėrkojmė asgjė, e bėri pjesėn e tij. Ky ishte momenti qė nėse ne kemi njerėz tė arsimuar dhe patriotė(mė falni qė po pėrdor njė fjalė jashtė mode nė Shqipėri) tė dilnin dhe tė bėnin diēka, tė qėronin kėtė klasė politike tė degjeneruar. E humbėn atė shans. Vampirėt e opozitės e shfrytėzuan kėtė mungesė dhe e pushtuan sheshin e betejės duke i spostuar studentėt. Por opozita Shqiptare ėshtė pjesė e problemit. Me dy, tre lėvizje fare tė thjeshta kjo opozitė pėrfundoi nokaut, mjaftuan dy, tre takime me ambasadorėt tė cilėt ju tundėn para syve dosjet qė kanė dhe opozita u menderos, protesta e sotme u transformua nga "sovrani vendos" nė "protestėn mė qytetare nė botė".
Kėta qė janė nė pushtet duhen qėruar me ēdo kusht. Nė qoftė se Rama dhe grupi i tij mbijetojnė kėsaj radhe atėherė ky vend ėshtė realisht pa shpresė. Njė tufė banditėsh qė e thonė hapur qė atyre "nuk ju rruhet fare" dhe populli vazhdon ti lėrė nė pushtet, ėshtė fatkeqėsi dhe turp kombėtar nė sy tė gjithė Europės dhe botės.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2019, 18:56   #396
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Njerezit e shkolluar dhe inteligjenca shqiptare ka ikur me kohe.Kane ngelur ata qe kane studiuar apo ju japin bursat...SOROS,FMN,USAID.

Nuk ka...INVESTIME falas.

Perjashto...ndonje Par,dhe nuk e di persene,qe eshte aty.

Se e mora si shembull(POSITIV).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2019, 09:14   #397
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,555
Thanks: 1,751
Thanked 2,397 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Njerezit e shkolluar dhe inteligjenca shqiptare ka ikur me kohe.Kane ngelur ata qe kane studiuar apo ju japin bursat...SOROS,FMN,USAID.

Nuk ka...INVESTIME falas.

Perjashto...ndonje Par,dhe nuk e di persene,qe eshte aty.

Se e mora si shembull(POSITIV).
Ben!

Ka akoma njerėz nė Shqipėri tė pa-influencuar nga organizatat e cituar mėsipėr.
Ka njerėz tė ndershėm dhe profesionist nė tė gjitha fushat e jetės por kanė shumė pak hapsira pėr tė pėrcuar mendimet e tyre, edhe nėse ato e bėjnė nė rrjetet sociale sulmohen nga banditėt virtual tė komanduar duke bėrė krahasime mediokre apo duke i asimiluar idetė e tyre.
Edhe nėse proteston pėr tė drejtat tuaja gjithmonė do tė dal ndonjė Enian Tanini / Arlin Qorri tė blihet, jemi skllevėr tė parasė apo tė interesit.
Sado tė provosh apo tė kesh mundėsi ekonomike pėr tė marr inisiativė ndryshimi gjithmonė kėto bajgat e modi-arsimuar nga bursat e sipėr - cituara do jenė aty pėr tė demoralizuar, sulmuar, degjeneruar dhe kjo e bėn tė pamundur daljen e njerėzėve me reputacion tė mirė nė pozitat drejtuese.
Jo se nuk ka por janė shumė mė tė paktė me ato qė komandohen nga filtėrat e "shoqėrisė" sė hapur ( nė fakt janė shoqėri e mbyllur)
Nė kėtė sens nuk pres kurrė qė tė vijnė nė krye tė vėndit njerėz me integritet tė pastėr moral por mė sė paku tė ju jepeshin mė shumė hapsira mendimi dhe pėrēuese idesh pozitive.
A e keni vėnė re se si njerėz tė punėsuar pranė UET ose ish tė punėsuar aty mbulojnė tė gjitha hapsirat mediatike?
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 22-06-2019, 09:31   #398
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,821
Thanks: 3,726
Thanked 4,031 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 213
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

„Kur ishe nė opozitė as ēajin nuk paguaje, kurse nė pėrgjimet e BILD tė doli surrati, turp!” e tani pin ēaj me kazan

https://www.gazetaexpress.com/kur-is...-surrati-turp/

Gazeta Express

22 Qershor 2019 11:00

Ish kreu i emergjencave civile nė Shqipėri Shemsi Prenēi ka sulmuar ashpėr deputetin e PS-sė Ulsi Manja, duke u shprehur se si pėrfaqėsues i qytetarėve dibranė nė parlament, ai ka mashtruar dhe gėnjyer shqiptarėt dhe se pėrgjimet e BILD treguan mė sė miri se ēfarė kanė bėrė nė tė vėrtetė socialistėt.

Nga Shemsi Prenēi


Shumė i degjeneruari Ulsi ! Tė parėt na kanė mėsuar tė kemi durim sepse e verteta vonon por nuk harron!

Nė fakt ashtu ndodhi. . .

Disa e kanė ditur se je njė mashtrues ordiner, por “kazani” Gjerman Bild tregoj publikisht surratin ( se fytyrė nuk ke ti) Tuaj tė vėrtetė, prej servili dhe mashtruesi tė paparė.

Tė gjithė dibranėt qė tė ndihmuan pėr tė shkuar nė Parlament nė vitin 2013 i abondonove dhe i le rrugėve, duke u servilose tek lideri duke mashtruar shokėt e pėrfituar pėr vete e familjen tėnde.

Po po Ulsi , tė gjithė i ke gėnjyer ashtu si gėnjeje nė pėrgjime Bert Agen, duke i thėnė se : “e kishe pėr poste mė tė larta” e duke ia kaluar topin Xhemalit.

E more mė qafė dhe e fute nė rrugė pa krye, Bert Agen i cili kurrė nuk mori post, por pėrkundrazi ju shkatėrrua jeta dhe familja e madhe , ku vėllain ja arrestuan pėr trafik droge dhe nipin ja rrėmbeu mafia dhe sot nuk dihet ku e kanė.( Ndjesė familjes Aga pėr kujtesėn dhe shqetėsimin).

Sa i shpifur paraqiteshe nė pėrgjime ti dhe soji juaj i Rilindjes. Nė fakt ne qė ju njohim ,pamė surratin e vėrtetė tė mashtruesve ordiner.

Dikur nė vitin 2013 mblidhje vota ndershmėrisht si opozitar pa paguar as ēajin nė klubet e thjeshta tė fshatrave tė Dibres, ndėrsa nė pėrgjimet e vitit 2016 shfaqesh si pushtetar koopetent duke mashtruar “bashkėpunėtorėt e denjė” qė vetė e kanė fajin qė kurrė nuk tė njohen as mendjen dhe as surratin.

Uroj tė tė kenė njohur e sidomos Berti qė kurrė nuk bėri karrierė se kurrė nuk e ndihmove e nė fakt edhe nuk e meriton se kaq e ka kapacitetin se zvarritet nėpėr Ulsi e Xhemala pėr njė cop shef komisariati ne Bulqizė…….! ( mirė ti bėhet).

Tani me Dibren ke mbaruar punė se i ke pėrlyer gjithė shpuren atje, por ti o mashtrues nuk heq dorė nga zanati dhe vazhdon tė mashtrosh Dibranėt e ndershem nė Tiranė ( Laprakė e Paskuqan).

Turp turp turp se nė Diber nuk guxon tė shkosh as nė ish shtėpinė tėnde.

Ah se harrova me tė pyet se si shkoi puna e “furres” ku do piqje Presidentin e Republikes?!

E tregove veten se je jurist mė i dobėt se Arta e cila nuk e poqi por i la tė digjen dosjet 339/1 dhe 184 dhe tash nga thatėsira po ikin fletėt e disqet deri nė Gjermani se: nuk mundet tė shpjegohet ndryshe qė Kryetari i Komisionit tė Ligjeve nė Parlamentin Shqiptar tė shprehet se : “ Do e pjek Presidentin nė furrė”. Kėtė nuk duhet ta dėgjojmė dhe nga goja e njė deputet me arsim Agranomi apo i pa shkollė e jo mė nga palojuristat si ty.

Turp, turp, turp. Pra nuk je gjė tjeter vetem se njė trap mashtrues ordiner. Suksese nė jetė!


Po pra, poshte ēiviria, nalte presidenca, para opozita
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2019, 09:48   #399
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 20,578
Thanks: 4,331
Thanked 5,069 Times in 2,479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Vallahi te shkaterrosh vendin tend per nje gazete gjermane qe han buke me shantazhe te tilla , ( ku duhet nje komision I forte qe ti vertetoje nje here si fillim dhe pastaj ti denojne ) .. k’te vetem budallenjte Shqiptare e bejne.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 22-06-2019, 10:13   #400
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Ben!

Ka akoma njerėz nė Shqipėri tė pa-influencuar nga organizatat e cituar mėsipėr.
Ka njerėz tė ndershėm dhe profesionist nė tė gjitha fushat e jetės por kanė shumė pak hapsira pėr tė pėrcuar mendimet e tyre.
Nė kėtė sens nuk pres kurrė qė tė vijnė nė krye tė vėndit njerėz me integritet tė pastėr moral por mė sė paku tė ju jepeshin mė shumė hapsira mendimi dhe pėrēuese idesh pozitive.
Miredita.

PIKERISHT nuk ju japin te DREJTEN e te menduarit ndryshe.Ose me SAKTESISHT(sipas meje)...kush te jep mundesine qe ti nxjerresh...LAKURIQ,apo tju heqesh MASKAT dhe POSHTERSITE.Keshtu eshte dhe ne Gjermani apo KUDO.Ka shume HULUMTUES dhe njerez te NDERSHEM apo BRILIANTE,qe po i ftove ne studio apo te shkruajne ne gazetat e shtypit,shikuesit,degjuesit dhe lexuesit mesojne te.....VERTETEN.Por kjo ju....DHEMB SORRAVE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur