Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-07-2018, 20:56   #1
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 252
Thanks: 42
Thanked 156 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Harta satelitore tė gjetura nė Shqipėri rreth viteve 1500

Ē`mendoni pėr kėtė artikull-mendimi juaj.....
---------------------------------------------------------------Kėto harta janė gjetė diku nė Trojet Shqiptare rreth vitit 1500 e deri nė kėtė kohė nuk egziston as edhe njė hartė qė e paraqet ekzakt terenin qė vetem kur me Satelit janė ba kur u Fotografua Toka nga lartė. Si ishin hartat deri nė vitin 1500, dhe vetėm pas vitit 1500 janė publikuar harta e shteteve dhe tė krejt Planetės tė njejta sikur qė janė bėrė nė kohen kur nė Orbiten e Tokės janė derguar Satelitet dhe kanė bė fotografimin e Tokės.

Kėto Harta janė bėrė nga Sateliti ,dhe jo nga ky Civilizim i sotėm po nga njė Civilizim tjetėr qė ishte shumė me i avansuar e ne nuk kemi mundesi te arrijmė asnjėherė atė Teknologji dije e aftesi qysh ishte ne kohėn e Trojes -Atlantides e qendra ishte nė Iliri Dardani.

Keto harta janė gjetė diku nė Trojet Shqiptare rreth vitit 1500 e deri nė kėtė kohė nuk egziston as edhe njė hartė qė e paraqet ekzakt terenin qė vetem kur me Satelit janė ba kur u Fotografa Toka nga lartė.

Ėshtė shumė e quditshme ,qė Harten e Admiralit tė Perandorisė Otomane e renditin nė njė nga 10 Misteret e pazgjedhura kur dihet se nuk ėshtė kurrfar Misteri, se edhe ajo hartė dhe tė gjitha qė janė publikuar pėr hėrė tė parė pas vitit 1500 jan harta tė lashta e tė gjetura nga personat qė ishin tė kėtij profesioni e tė afėrt me sunduesit e shteteve tė fuqishme tė asaj kohe vetėm e nėnshkruan emrin e tyre si autorė po nė fakt asnjė nuk ėshtė autor i kėtyre hartave tė vjetra dhe pėr kurreshtje kėtė hartė qė shihet nė 4 vende emri i Evropės, nė kohėn kur janė bė kėto harta Evropa ishte vetėm Moqalė e me vendbanime tė Katundeve tė vogla e jo qytetrim e jo civilizim , shumė vonė u krijuan qytete e shtete nė Evropė kur Pellazgėt e Ilirėt nuk kishin ma hapsire nga Dendėsia e madhe dhe u shpėrndanė nėpėr Botė.

http://dardaniasacra.njekomb.com/?p=11195
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2018, 23:29   #2
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,631
Thanks: 1,352
Thanked 1,140 Times in 763 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Harta satelitore tė gjetura nė Shqipėri rreth viteve 1500

Pėrse merreni me kėto marrėzira?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2018, 04:21   #3
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 683
Thanks: 16
Thanked 198 Times in 143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Smokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Harta satelitore tė gjetura nė Shqipėri rreth viteve 1500

Mire marrezira por te dhemb koka kur lexon shqipen e ketyre. Ik o vlla meso te shkruash mire e paster, pastaj meru me teori te tilla.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2018, 04:32   #4
ron
.
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 3,387
Thanks: 203
Thanked 383 Times in 251 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
ron ka mbyllur reputacionin
Thumbs down Pėrgjigje e: Harta satelitore tė gjetura nė Shqipėri rreth viteve 1500

Bullshit.....
ron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur