Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-08-2019, 13:31   #1
Fshatari
No vip

Data e antarėsimit: Jul 2013
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

Opinione
Nga: Gani Mehmetaj Mė: 28 gusht 2019 Nė ora: 16:57

Shqiptari nga Shkupi me shkruan:"Nė Shkup janė hapur qendra tė mėdha tė fundamentalizmit islamik me mjekrra e tesha afgane, me burka pėr gra, me fytyra te mbuluara... Krejt financohen nga shėrbimet sekrete serbe me paga prej 1000 euro shefave e deri nė 500 euro atyre mė tė vegjlive...
Shumė herė me kanė sulmuar tė tillėt. Ma shkatėrruan veturen "Mercedes" nė parking, ndėrsa dėmi mė kushtoi 3000 euro".

Pėr shkak tė terrorit e presionit thotė ai: "kam qenė i detyruar tė dal nė qendėr tė Shkupit me zyra me qira, ndėrsa i kisha zyrat e mia nė rrugėn Xhon Kenedi, nė Ēair. Edhe banesėn e kam lėnė tė zbrazėt e kam dal nė lagje maqedonase. Me i pa krejt me mjekra e pantallona afgane, fytyrat e mbuluara. Rrezil e kemi punėn" jep alarmin ai.
Shkupjanin e vjetėr (mikun e mikut tim) donin ta bėnin islamik, por ai nuk pranoi, prandaj u detyrua t'ua lėshoj lagjėn afganėve.

Me tronditi rrėfimi i tij, por isha i pafuqishėm ta ndihmoja. Janė mijėra shqiptarė nė Shkup e nė Maqedoni nė pozitėn e shkupjanit, mirėpo nuk kanė kujt t'i shkruajnė as t'i ankohen.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 20:17   #2
Pjer Thomas
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2014
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

a ka noi konfirmim per kete qe thuhet ketu, se s'po mirret vesh per ēfar flet, per shqiptar te radikalizuar apo per refugjate afgane.
🖤 (1)
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 18:32   #3
Puhiza
E mėngjesit

Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm

Shume mire qenka vendos ne lagje sllavesh. Tani do fleje i qete.
Po ky shqiptari nga Shkupi spaska nej identitet kshu?! Mua me shume me duket se kishte ngel icik si pa pune ky Ganiu dhe hajd po shkruaj cte me vije ne mendje.
i vjetėr 01-09-2019, 21:49   #4
Pjer Thomas
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2014
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm

s'paska nonje te na sqaroje se perse bohet fjale,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 21:58   #5
Pirati
Aga i Lugines

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm

me duket qe, as ai shkrimtari i romanes, nuk e kupton vete se ēfare ka dashur te thote, pyete badihava. Qashtu shkrim padhogjik e pa argument ka vite qe nuk kam lexuar.
i vjetėr 01-09-2019, 22:44   #6
Kastrioti1443
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2014
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė

Shkrim idiot qe ngjan si perralla me Bajloze.

Gjithsesi 100 here me mire Islamin se degjenerimin e flliqur perendimor pa limit.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim