Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-08-2019, 13:31   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,950
Thanks: 7,796
Thanked 3,584 Times in 1,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

Opinione
Nga: Gani Mehmetaj Mė: 28 gusht 2019 Nė ora: 16:57

Shqiptari nga Shkupi me shkruan:"Nė Shkup janė hapur qendra tė mėdha tė fundamentalizmit islamik me mjekrra e tesha afgane, me burka pėr gra, me fytyra te mbuluara... Krejt financohen nga shėrbimet sekrete serbe me paga prej 1000 euro shefave e deri nė 500 euro atyre mė tė vegjlive...
Shumė herė me kanė sulmuar tė tillėt. Ma shkatėrruan veturen "Mercedes" nė parking, ndėrsa dėmi mė kushtoi 3000 euro".

Pėr shkak tė terrorit e presionit thotė ai: "kam qenė i detyruar tė dal nė qendėr tė Shkupit me zyra me qira, ndėrsa i kisha zyrat e mia nė rrugėn Xhon Kenedi, nė Ēair. Edhe banesėn e kam lėnė tė zbrazėt e kam dal nė lagje maqedonase. Me i pa krejt me mjekra e pantallona afgane, fytyrat e mbuluara. Rrezil e kemi punėn" jep alarmin ai.
Shkupjanin e vjetėr (mikun e mikut tim) donin ta bėnin islamik, por ai nuk pranoi, prandaj u detyrua t'ua lėshoj lagjėn afganėve.

Me tronditi rrėfimi i tij, por isha i pafuqishėm ta ndihmoja. Janė mijėra shqiptarė nė Shkup e nė Maqedoni nė pozitėn e shkupjanit, mirėpo nuk kanė kujt t'i shkruajnė as t'i ankohen.
___________________________________
https://www.botasot.info/opinione/11...nga-qyteti-im/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2019, 20:17   #2
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,382
Thanks: 17
Thanked 174 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

a ka noi konfirmim per kete qe thuhet ketu, se s'po mirret vesh per ēfar flet, per shqiptar te radikalizuar apo per refugjate afgane.
🖤 (1)
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 18:32   #3
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,869
Thanks: 1,552
Thanked 1,445 Times in 687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Re: Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

Shume mire qenka vendos ne lagje sllavesh. Tani do fleje i qete.
Po ky shqiptari nga Shkupi spaska nej identitet kshu?! Mua me shume me duket se kishte ngel icik si pa pune ky Ganiu dhe hajd po shkruaj cte me vije ne mendje.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 21:49   #4
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,382
Thanks: 17
Thanked 174 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

s'paska nonje te na sqaroje se perse bohet fjale,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 21:58   #5
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,152
Thanked 4,492 Times in 3,000 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

me duket qe, as ai shkrimtari i romanes, nuk e kupton vete se ēfare ka dashur te thote, pyete badihava. Qashtu shkrim padhogjik e pa argument ka vite qe nuk kam lexuar.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 22:44   #6
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,383
Thanks: 259
Thanked 423 Times in 327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Rrėfimi tronditės i shqiptarit nga Shkupi: Afganėt me dėbuan nga qyteti im!

Shkrim idiot qe ngjan si perralla me Bajloze.

Gjithsesi 100 here me mire Islamin se degjenerimin e flliqur perendimor pa limit.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur